Ben Warren

Ben Warren

Specializace: rezident, specializace na všeobecnou chirurgii
Přezdívky: Gramps, Benji, Pops
Zajímavosti: bývalý anesteziolog

Sezóny 10
2010 -

S anesteziologem Benem se setkáváme v šesté sérii . Je jedním z lékařů z nemocnice Mercy West, který do Seattle Grace nastoupí po sloučení obou zdravotnických zařízení. Ben krátce po příchodu do nemocnice začíná chodit s Mirandou Baileyovou a vztah jim vydrží celých devět měsíců… až do onoho osudného finále šesté řady. Zatímco Ben si relaxuje na golfu, Miranda – a spolu s ní všichni ostatní lékaři v nemocnici – bojuje o život a snaží se utéct a skrýt před šíleným střelcem Garym Clarkem. Po tomhle traumatickém zážitku, ve kterém ji podle Mirandy nechal Ben osamocenou, s ním nedokáže zůstat a rozejde se s ním.

Dohromady se dají zase až v osmé sérii, na jejímž konci se Ben Mirandě vysloví a ona přijme. Zásnuby to jsou ale hořkosladké, protože Ben záhy odjíždí do Los Angeles na chirurgickou stáž na univerzity UCLA.

V průběhu deváté série je Ben většinu času pryč. Když už se vrátí, snaží se svůj pobyt udělat pro Mirandu co možná nejpříjemnější, kvůli čemuž si chudák Baileyová u nových stážistů vyslouží tak trochu nelichotivou přezdívku BCB (Booty Call Bailey). V polovině deváté série se s Mirandou konečně vezmou.

Protože je Ben neustále pryč, Miranda mu ani nezavolá, když (pravda, vinou mizerných rukavic) omylem zabije tři své pacienty. Přivolat ho zpátky do Seattlu, aby mohl stát manželce oporou, musí až Richard Webber.

Ve finále deváté řady, přestože chtěl i s Mirandou odjet do LA a odvést jí tak myšlenky od oněch zemřelých pacientů, zůstane během superbouře s manželkou kvůli jejímu citu pro povinnost v nemocnici. Zde se na několika sálech při několika (i smrtelně nebezpečných) operacích vrací zpět do role anesteziologa. Jakmile bouře odezní, vrátí se zpátky do Los Angeles.

Tam ale nezůstane příliš dlouho. Protože vidí, že ho Miranda potřebuje, rozhodne se seknout se studii, zůstat v Seattlu a nastoupit zpět do pozice anesteziologa. Velmi se kvůli tomu pohádá právě s Mirandou, pro níž je to známkou slabosti a neschopnosti jít si za svým cílem a snem. Přestože tahle slova Benovi ublíží, zůstane.

A brzy si začne všímat, že s Mirandou něco není tak úplně v pořádku. Časté opakování jednoduchých činností, opakování slov, důraz na rutinu a neměnnost… vše nasvědčuje obsedantně-kompulzivní poruše. Když potom Mirandu tato porucha, vyvolaná traumatem ze smrti jejích pacientů, ovlivní na sále do té míry, že začne kvůli své potřebě vše přehnaně kontrolovat ohrožovat životy svých pacientů, svěří se Ben se svými starostmi Derekovi. Jenže ten si tak závažný problém jednoho ze zaměstnanců nemocnice nemůže coby člen správní rady nechat pro sebe a Mirandu tak nahlásí Owenovi. Když ji Owen postaví částečně mimo službu (zakáže jí vstup na sál, dokud jí přidělená lékařka neusoudí, že už není pacientům nebezpečná) a Miranda z toho samozřejmě ihned viní právě Bena a jeho prořízlou pusu. I díky pomoci Dr. Webbera se ale její stav brzy začne zlepšovat a rozvlněné vody u Bena a Mirandy doma se začnou uklidňovat.

Ale Benova prudká povaha ho jako rezidenta dostane několikrát do problémů a Miranda mu jako nově jmenovaná šéfka chirurgie odmítá nadržovat. Dlouho tak mají tichou domácnost, které později nepřidá ani to, že Ben opět změní kariéru a stane se hasičem na Stanici 19.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
guestka

Nemá to lehké s nacistkou…

10.4.2017 | 22:51:21
awezoona

Mám ho ráda, ale k Mirandě mi víc seděl Ellie

8.9.2013 | 17:52:57

Titulky k 19. řadě

Devatenáctá řada se objeví na Disney+ koncem října, a to s českými titulky. Překládat seriál tak už nebudeme. Děkujeme za všechny ty roky, co jste se dívali s našimi titulky.

Překlad předchozích řad: @iqtiqe, @KevSpa, @Lucifrid
Odborný poradce: Cathleen

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích během předchozích let, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Station 19

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama