S13E23: True Colors

S13E23: True Colors

Doktoři před sebou mají náročný den a navíc musí řešit případ týkající se nebezpečného pacienta. Owen obdrží šokující zprávy, což Amelii donutí jej podpořit. Alex odjíždí na lékařskou konferenci, aby zde vyhledal jistou osobu.

sk
11.5.2017
7 020 000
41 minut

Scénář: William Harper
Režie: Kevin McKidd

Originální název epizody: píseň True Colors od Cyndi Lauper.

Zajímavosti

  • toto je poprvé, kdy mají Chirurgové stejný název epizody jako Private Practice, jejich spin-off
  • je odhaleno pravé jméno Jo – Brooke Stadlerová
  • v Alexově přestavě se objeví Jo, kterou Paul škrtí, ale je vidět, že herečku zastoupila dublérka
  • od svého odchodu je poprvé zmíněna Teddy Altman, předtím byla zmíněna pouze Cristinině imaginární epizodě Do You Know?
  • scéna, kdy Owen leží na gauči v Ameliině klíně má reflektovat scénu z epizody Beat Your Heart Out, kde ležel v Christinině klínu

Obsah epizody

Za Owenem ráno přijdou dva armádní důstojníci. Je jasné, že jde o Megan. Owen se snaží vstřebat informaci, kterou ráno obdržel. Našli Megan a myslí si, že je naživu. Stephanie se po třech terapiích vrací do práce. Ví, že udělala chybu, ale terapie jsou pro ni ztrátou času. Richard ji tedy znovu uschopní.
Alex jede za Joiným manželem Paulem a přemýšlí, co bude dělat, až se s ním setká. V prvním setkání Alexe s Paulem to vypadá tak, že si spolu dají drink, Alex ho zbije, a pak je zatčený. Naštěstí je to jen Alexova představa, kterou zavrhne. Druhou Alexovou možností je ta, že Paulovi pouze pohrozí, že ví, kdo je a pokud se k Jo přiblíží, tak ho zabije. Tím ale Jo ohrozí, Paul ji najde a uškrtí. I tuhle možnost tedy Alex zavrhne. Alex se s Paulem skutečně setká, ale nic neudělá. Jen mu přenechá taxi.
Do nemocnice je přivezena žena s mužem po autonehodě. Podle všeho to vypadá na sex v autě. Zraněná žena Alison se po probuzení zajímá o to, jestli ten muž, co s ní byl v autě, žije. Keith se stará o to samé, a tak všichni nabudou dojmu, že jde o zamilovaný pár. Keith se snaží k Alison dostat. Zahraje Stephanii na city a ta se rozhodne mu pomoci.
Meredith by chtěla seznámit Nathana s dětmi. Owen si vyčítá, že přestal Megan hledat a žil dál. Netuší, co si za těch deset let musela prožít. Meredith se rozhodne, že musí Nathanovi říct o Megan.
Alison mezitím řekne lékařům, že doufala, že muže, co s ní přivezli, zabila. Je to totiž násilník, který jí chtěl znásilnit, a tak se je radši rozhodla oba zabít. A on je teď se Stephanií.
Baileyová mezitím nechá uzavřít nemocnici. Tak se Stephanie ocitne s Keithem sama. Vlastně ještě s malou holčičkou Erin, která do patra, kam dojdou, náhodou přijede výtahem. Keith se musí dostat ven a jedinou možností, jak otevřít budovu, je založení požáru. Stephanie se pokouší ji i Erin zachránit, a tak pod Keithovy nohy nalije dezinfekci. Keith začne hořet, ale bohužel se dopotácí k hořlavým bombám. Stephanie ví, co bude následovat, a tak se za ním rozběhne. Pak už ale následuje jen výbuch.

Písně

Dagny – Backbeat
Arizona se probouzí a dívá se na Elizu, políbí se. Meredith také vstává a upozorňuje Nathana na to, že zaspal. Ještě není připravená ho představit dětem, takže on se musí potichu odplížit pryč. Amelia se probouzí osamocena a u Owena někdo klepe na dveře.
Nicky Blitz – Dynamite
Alex sleduje manžela Jo. Představuje se pod falešným jménem a mluví s ním o práci. Odcházejí spolu a Paul vybouchne v reakci na textovou zprávu od přítelkyně. Alex se do něj pustí a pořádně ho zmlátí. Říká, že mu to posílá jeho manželka. Přijíždí policie a Alex skončí ve vězení. Poté se Alex probere ze své představy v hotelu.
Electric Owls – Last to Know
Alex se přibližuje k Paulovi těsně před jeho výstupem a přeje mu hodně štěstí. Také mu sděluje, že je kamarád jeho ženy Brooke a jestli se k ní ještě někdy přiblíží, tak ho zabije. Odchází a Paul jde na pódium. Alex po příjezdu najde Paula u Jo v bytě, jak ji dusí. Následně se Alex opět probere ze své představy.

Meredithiny rozumy

Začátek epizody:

Meredith: „Jsou chvíle, kdy vám hvězdy přejí. Kdy vše vypadá, jak by mělo. Kdy se zdá, že se všechny problémy samy vyřešily. Ne že by všechny problémy zmizely, ale najednou se všechny problémy dají zvládnout. A je vám tak dobře, až si říkáte, jestli se vám to nezdá. A že svých zkušeností dobře vím, že nezdá. Je tomu opravdu tak. Ale nevydrží to dlouho.“

Konec epizody:

Meredith: „Jsou dny, kdy máte pocit, že zvítězíte nad vším. A zdá se, že všechno bude v pořádku. Ale jak jsem říkala, ten pocit netrvá věčně. Nejsem cynická. Ale i když den začne tak skvěle, tak může skončit tak moc špatně.“

Foto: ABC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
gladiator992

Neviem čo dodať, fantastický diel.

13.8.2022 | 14:07:03
Venda5N

No sakra to byl zase jednou díl!!!! Celý byl napínavý a strhující (y) A ten konec… Finále jak má být (y) (y) (y)

14.5.2017 | 18:13:14
MarKy95

Mazec díl.

14.5.2017 | 14:35:14
valasek

Wow… Ten konec… Chudák Stephanie. Je mi jí líto. :(

webmaster
14.5.2017 | 10:51:57
Lucifrid

Chudák Owen, nedaj mu chvíli klidu. No, tohle jsem čekala tak jednu dvě řady a říkala si, že už to asi nepřijde a ono jo. No a chudák Mer. Na Steph jsem zvědavá. Je fakt, že odejít (aspoň na čas musí), tak to holt udělají „zajímavě“, od smrti Dereka už nikdo neumřel. Ale jestli umře, to je otázka.

webmaster
13.5.2017 | 23:57:25
Valada06

Panebože! Já se nestačím divit.

čestný člen redakce
12.5.2017 | 18:27:52
Luuca

Musím říct, že tohle jsem nečekala :o přiznám se, že jsem ani nečekala na anglické titulky a nevydržela :D Infarktová situace dvakrát při Alexových představách! :D

12.5.2017 | 16:38:10
martin1m2

Pane Bože!!! Pane Bože!!! PANE BOŽEEE!!! :O Alex Karev dostal rozum! Scény s ním boli geniálne, 1. x som skoro dostal infarkt … Alex konečne rozmýšľa, HURÁ :D Mer: U are crazy, Im SICK! Look at U who is the sane one! Amelia: Moments … I have moments! Ha ha ha :D :D :D OMG keby sa vrátila Teddy to by bolo šokujúce a krásne … aspoň na pár epizód. Multi-posteľový začiatok bol rozkošný ♥ Celý boží diel OMELIA <3 Awwww awww awww <3 Inak sa stalo všetko presne čo som predpokladal polku série … A čo to pre Boha vyviedla Edwardsová! OMG! Fakt jej šibe, a karma jej to ihneď oplatila :O Čo to pre BOHA urobila?!?! Wrong thing (crime) done for the right reason = still the WRONG thing!!! :O Také finále sme tu nemali 3 roky … WOW … Pane BOŽE! Viac takých dielov! :O

12.5.2017 | 12:43:06
SaDiablo

Panebože!!! *každou epizodu by měl režírovat…
TEDDY??? Pááááni, nemohla by přijet taky??! Na celou další sérii? :D Ani neví, kdo Amelia je… No stalo se to, na co jsem čekala už od začátku… A pak taky co jsem nechtěla a že si to Owen bude vyčítat. Líbili se mi spolu v té komorní epizodě, takže se i těším, ale jako bychom neměli dost problémů na řešení, hlavně potřebuju, aby Amelia začala komunikovat. A uvidíme víc Owena a Riggse (teď mi tak došlo… dobrá paralela, jak říkal Amelii „I want a family.“ – „You and me, that makes one, what else do you need?“ a potom ještě řekla: „Sometimes you don't get what you ask for.“ (y) ).
Ale Meredith mi je líto, a můžeme místo Maggie vidět častěji třeba April nebo Jo? Steph asi bohužel, tak snad ještě DeLuca anebo Eliza.

12.5.2017 | 8:29:07
KevSpa

No ty kráso. Říkám to pořád, Kevin McKidd by měl režírovat každou druhou epizodu.

webmaster, korektor
12.5.2017 | 4:40:00

Titulky k 19. řadě

Devatenáctá řada se objeví na Disney+ koncem října, a to s českými titulky. Překládat seriál tak už nebudeme. Děkujeme za všechny ty roky, co jste se dívali s našimi titulky.

Překlad předchozích řad: @iqtiqe, @KevSpa, @Lucifrid
Odborný poradce: Cathleen

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích během předchozích let, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Station 19

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama