Nathan Riggs

Nathan Riggs

Specializace: nadřízený, kardiotorakální chirurg
Zajímavosti: bývalý vojenský lékař, byl zasnoubený s Owenovou sestrou

Sezóny 2
2015 -

Nathan Riggs je kardiotorakálním chirurgem, který pracoval s April Kepnerovou během jejího působení v Jordánsku. Poté, co pomohl April dopravit malého pacienta s nádory na obou rukou do Seattlu, získal práci v Grey Sloan Memorial Hospital. Od té doby se dozvídáme informace z jeho minulosti.

Nathan se s Owenem Huntem a jeho sestrou Megan poprvé setkal na medicíně, kde se z nich rychle stali přátelé. Nathan se do Megan po pár týdnech zamiloval a Owena bral jako svého bratra. Po škole všichni tři nastoupili do armády, kde však došlo k tragédii, když Owenova sestra Megan nastoupila do helikoptéry se svým pacientem, ale helikoptéra nikdy nedoletěla do cíle. Samozřejmě to oba velice zasáhlo a Owen to nikdy Nathanovi neodpustil, protože měl pocit, že místo Megan měl letět s pacientem on.

Nathan se díky misi v Jordánsku seznámí s April Kepnerovou, která sem přijíždí po své vlastní tragédii – smrti syna. Spřátelí se, a mají k sobě blízko. Riggs jí společně s ostatními lékaři a personálem přezdívá „Robot“, protože pracuje tak tvrdě, že všem dává najevo, že oni mají pracovat stejně. Pár měsíců poté se April vrací s pacientem do Seattlu. Společně s ní přijíždí i Nathan a získává zde práci jako kardiochirurg. S April jsou stále dobří přátelé, v baru spolu hrají šipky, a celkově si dobře rozumějí.

Po nástupu do nemocnice se zde po několika letech Nathan setkává s Owenem, který ho však nevidí rád, kvůli jejich dávnému sporu. V jedné z epizod mezi nimi dojde dokonce i k hádce a následné rvačce, kdy rozzuřený Owen napadne Nathana. Oba to odnesou jen pár škrábanci a monokly, ale Owenova nenávist vůči němu stále pokračuje. V další epizodě ji však musí Owen potlačit ve chvíli, když oba mají za úkol zachránit pacienta po vážném úrazu. Jsou tak dobří a sehraní, že nikdo na sále ani nedutá a všichni sledují jejich práci. Po operaci se vše vrátí zpět, ale Riggs se alespoň snaží s Owenem komunikovat. Ten to odmítá.

Mer se snaží Owena dokopat k tomu, aby se už smířil s tím, že vše je minulost, ale ten jí řekne, že za Meganinu smrt může Riggs, protože to bylo jinak, než tvrdil. Megan nenastoupila do helikoptéry vyloženě kvůli pacientovi, ale protože ji Riggs podvedl a odešla od něj. To následně Riggs potvrdí, ale nakonec se dozvíme, že k nasednutí do helikoptéry Megan ponoukl Owen, který si vše dává za vinu.

Ke konci sezóny se k Nathanovi a Owenovi vracíme v momentě, kdy April nečekaně pár hodin před svatbou Owena a Amelie začne rodit a Riggs musí dovézt prstýnky Owenovi do kostela. Owen je nakonec rád, že tam je.

Do Riggsovy dějové linky vstupuje Meredith, která je Owenova dobrá kamarádka a hlavně nejlepší kamarádka Owenovy bývalé ženy Cristiny. Tudíž jí je Riggs lhostejný a bere ho stejně jako Owen. Prostě ho nemá ráda. Její nesympatie vůči Riggsovi začnou slábnout ve chvíli, kdy jí Riggs pomůže zachránit pacientku, aby nevykrvácela. Sice se jim onu ženu nakonec zachránit nepodaří, ale Meredith přeci jen s Riggsem začne komunikovat ve více přátelštějším tónu.

Vše okolo jejich „vztahu“ vyvrcholí ve chvíli, kdy se na sebe oba vrhnou po hádce na parkovišti. Mer se poté o té noci nechce moc bavit, ale na svatbě Owena a Amelie na sebe s Riggsem pokukují. Ovšem úsměv Mer ztuhne ve chvíli, kdy zjístí, že její sestra Maggie má pro pro Riggse slabost.

Text: Louveiva

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
guestka

Asi je to Derekem, ale pro mě je to nesympaťák…

10.4.2017 | 22:46:56
SaDiablo

Ze začátku mě nijak nebral, teď lepší. Sice se to nestane, ale ráda bych ho viděla s April.

18.2.2017 | 20:09:53
KevSpa

<3

webmaster, korektor
30.5.2016 | 23:05:55

Titulky k 19. řadě

Devatenáctá řada se objeví na Disney+ koncem října, a to s českými titulky. Překládat seriál tak už nebudeme. Děkujeme za všechny ty roky, co jste se dívali s našimi titulky.

Překlad předchozích řad: @iqtiqe, @KevSpa, @Lucifrid
Odborný poradce: Cathleen

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích během předchozích let, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Station 19

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama