Legends of Tomorrow Outlaw Country: Poznatky, postřehy a komiksový rozbor

Outlaw Country: Poznatky, postřehy a komiksový rozbor

Outlaw Country: Poznatky, postřehy a komiksový rozbor

Už v epizodě The Magnificent Eight jsme se vydali na Divoký západ, nyní jsme si to zopakovali i v epizodě Outlaw Country. Tentokrát se zaměříme na komiksové předlohy Jonaha Hexe a Quentina Turnbulla, ale trošku si i rozebereme změněnou časovou osu Martina Steina.


15 0
21.11.2016

Postava Jonaha Hexe se stala minulou sezónu oblíbenou a tak se tvůrci rozhodli, že i ve druhé řadě seriálu zavítají Legendy zpátky na Divoký západ. Navíc Johnathon Schaech se sám chtěl do role vrátit (a nejen do ní). Tentokrát se Jonah Hex musí vypořádat s Quentinem Turnbullem, kterého hraje Jeff Fahey, pilot Frank Lapidus ze seriálu Lost.

Quentin Turnbull je hlavním nepřítelem Jonaha Hexe i v komiksech. Poprvé se na stránkách komiksů objevil v roce 1974 v sérii Weird Western Tales. V komiksech jde Quentin po Jonahovi, protože Hex nepřímo způsobil smrt jeho syna. Tedy zcela jiný příběh, než který nám byl servírován v epizodě. Jméno Quentina Turnbulla si můžete pamatovat i z filmu nazvaném jednoduše Jonah Hex z roku 2010. Tam Quentina hrál John Malkovich. Postava je nicméně plně smyšlenou a není skutečnou historickou postavou.


I Jonah Hex se od své komiksové předlohy trošku liší. V komiksech má sice podobně znetvořený obličej, ale ve většině případech se jedná o blonďáka. V komiksech byl Jonah vychováván svým opileckým otcem, který ho prodal v roce 1851 do otroctví indiánům. Mezi ně ale Jonah příliš nezapadl, ale jednoho dne zachránil svého náčelníka před pumou a náčelník se od té doby začal k němu chovat jako ke svému synovi.

Jeho skutečný syn Noh-Tante ale na Jonaha začal žárlit a během jedné výpravy nechal Hexe na pospas znepřátelenému kmenu Kiowa. Poté si Jonah našel zpět cestu do civilizovaného života a stal se námezdním lovcem, jakýmsi antihrdinou, který občas provedl něco špatného, ale měl svůj vlastní kodex. Ve filmovém zpracování, o kterém jsme již mluvili, hrál Jonaha herec Josh Brolin.

(Jonah Hex opět na scéně. Foto: CW)

Nyní ale zpět k seriálu. Martin Stein na sobě pociťuje příznaky, že něco se v jeho časové linii mění. Co to bude, bychom se dle synopse k další epizodě, mohli dozvědět už příště. Zatím to ale vypadá, že v pozměněné linii nebude Clarissa Steinovo manželkou. Otázkou tak zůstává, co Martin udělal jinak v roce 1987 v minulé epizodě Compromised.

S mladým Martinem Steinem jsme se setkali už podruhé a podruhé Legendy nechtěně změnily minulost svého člena týmu. Jelikož mladý Martin ví o současném já a ví tedy, že se v budoucnu vypraví na cestu časem, mohly mu tyto informace pořádně zamotat hlavu. Pokud vy byste věděli, jaká vás čeká budoucnost, nesnažili byste se alespoň trochu udělat něco jinak jenom z toho důvodu, abyste si dokázali, že můžete něco změnit a není vše předurčené? To si mohl říct i mladý, namyšlený Stein. Snad se brzo dozvíme, co udělal jinak.

Nedávno vyšly první fotky ke crossoverové epizodě Invasion!. Už na nich jsme mohli vidět, že Nate Heywood bude mít kostým, který mu v této epizodě vyrobil Ray Palmer. Účinnost kostýmu si Nate tedy poprvé vyzkouší v ohnivé zkoušce proti mimozemšťanům Dominators. Dle fotky lze usuzovat, že i Ray na sebe oblékne kostým Atoma a ledovou zbraň Captaina Colda po tak krátké době odloží.

Epizoda Outlaw Country byla poslední před crossoverem, nyní nás čeká týdenní pauza a poté se s Legendami vydáme do roku 2016, kde pomohou porazit mimozemšťany. Jelikož epizoda Legend Invasion! uzavírá celý čtyřdílný crossover, který na sebe navazujeme, doporučujeme, abyste zhlédli epizodu Medusa (seriál Supergirl), a epizody Invasion! (seriál Flash) a opět Invasion! (seriál Arrow), i když seriály normálně nesledujete. Takhle se alespoň neztratíte v ději a uvidíte své oblíbené postavy i v jiných seriálech.

Diskuze /1

Baltik

A jooo, Frank Lapidus !

21.11.2016 | 16:57:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Co nás čeká ve třetí řadě?

Seriál Legends of Tomorrow nás bude provázet i se svou třetí řadou. Tentokrát Legendy budou muset napravit chyby, které udělaly na konci minulé sezóny. Každé rozhodnutí něco stojí a tým zaplatí největší daň za to, že se setkaly se svými mladšími já.

S Vixen i ve třetí řadě
Novou hlavní postavou bude Isis
První plakát ke třetí sérii
Třetí řada představí nového hrdinu
Ripa budeme vídat i nadále
Noví členové v týmu Legend?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás