Outlander (Cizinka) Ian Fraser Murray

Ian Fraser Murray

Ian Fraser Murray

Nikdo mu neřekne jinak, než mladý Ian. Je nejmladším synem Jenny a Iana Murrayových.

Sezóny 1
2017 -

Mladý Ian se narodil v době, kdy se Jamie ukrýval v jeskyni poblíž Lallybrochu. Byl u jeho narození a tím jako by se mezi nimi vytvořilo zvláštní pouto. Mladý Ian inklinuje ke svému strýci a velmi na něm lpí. Je pro něj vzorem a chce s ním sdílet jeho dobrodružství. Což jeho rodičům způsobí nemalé starosti.

Základní informace

Celé jméno: Ian James Fitzgibbons Fraser Murray
Narozen: 15. listopadu 1752


Rodiče a sourozenci

Ian Murray (otec)
Jenny Murray (matka)
Jamie Murray  (bratr)
Margaret Murray (sestra)
Katherine Murray (sestra)
Michael Murray (bratr)
Janet Murray (sestra)

Širší rodina

James Fraser (strýc)
Claire Fraserová (tetat)
Brianna Randallová (ses­třenice)
William Ransom (bratranec)
Fergus (bratra­nec)

Mladý Ian se objevuje v epizodě A. Malcolm, kdy vtrhne do pokoje v bordelu a najde tam svou tetu, o které dosud slyšel jen vyprávět. O pár hodin později se Claire setkává s Ianem, otcem tohoto neposlušného synka, a my se dozvídáme, že Ian opět utekl z domova, aby mohl být se svým strýcem. Jamie ovšem zapře, že o synovci ví. Když dojde v tiskárně k požáru, Jamie se rozhodne vrátit na Lallybroch a tím dovést zpět svého synovce. Po jisté téměř tragické události Jamie Fraser potřebuje získat poklad, a protože je zraněn, mladý Ian se nabídne, že pro poklad doplave na ostrov. Tam je zajat piráty a odvlečen pryč. Jamie se vydává se svou ženou, Fergusem, Marsali a svými parťáky a kumpány na dlouho cestu, aby mladého Iana našel, zachránil a vrátil jeho rodičům. Mise je úspěšná a mladý Ian je v bezpečí. Odmítá se však vrátit domů.

Nechme se překvapit, jaká další dobrodružství Iana čekají.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zuzanej

Tuhle postavu jsem si v průběhu zamilovala, stejně jako jeho představitele.

27.1.2019 | 20:56:31
piperw

V poslední době mám Iana raději a raději

19.11.2018 | 10:23:48

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás