Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Ian Fraser Murray

Ian Fraser Murray

Nikdo mu neřekne jinak, než mladý Ian. Je nejmladším synem Jenny a Iana Murrayových.

Sezóny 4
2017 -

Mladý Ian se narodil v době, kdy se Jamie ukrýval v jeskyni poblíž Lallybrochu. Byl u jeho narození a tím jako by se mezi nimi vytvořilo zvláštní pouto. Mladý Ian inklinuje ke svému strýci a velmi na něm lpí. Je pro něj vzorem a chce s ním sdílet jeho dobrodružství. Což jeho rodičům způsobí nemalé starosti.

Základní informace

Celé jméno: Ian James Fitzgibbons Fraser Murray
Narozen: 15. listopadu 1752

Rodiče a sourozenci

Ian Murray (otec)
Jenny Murray (matka)
Jamie Murray  (bratr)
Margaret Murray (sestra)
Katherine Murray (sestra)
Michael Murray (bratr)
Janet Murray (sestra)

Širší rodina

James Fraser (strýc)
Claire Fraserová (tetat)
Brianna Randallová (ses­třenice)
William Ransom (bratranec)
Fergus (bratra­nec)

Mladý Ian se objevuje v epizodě A. Malcolm, kdy vtrhne do pokoje v bordelu a najde tam svou tetu, o které dosud slyšel jen vyprávět. O pár hodin později se Claire setkává s Ianem, otcem tohoto neposlušného synka, a my se dozvídáme, že Ian opět utekl z domova, aby mohl být se svým strýcem. Jamie ovšem zapře, že o synovci ví. Když dojde v tiskárně k požáru, Jamie se rozhodne vrátit na Lallybroch a tím dovést zpět svého synovce. Po jisté téměř tragické události Jamie Fraser potřebuje získat poklad, a protože je zraněn, mladý Ian se nabídne, že pro poklad doplave na ostrov. Tam je zajat piráty a odvlečen pryč. Jamie se vydává se svou ženou, Fergusem, Marsali a svými parťáky a kumpány na dlouho cestu, aby mladého Iana našel, zachránil a vrátil jeho rodičům. Mise je úspěšná a mladý Ian je v bezpečí. Odmítá se však vrátit domů.

Nechme se překvapit, jaká další dobrodružství Iana čekají.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

borec

30.6.2020 | 14:13:24
Zuzanej

Tuhle postavu jsem si v průběhu zamilovala, stejně jako jeho představitele.

27.1.2019 | 20:56:31
piperw

V poslední době mám Iana raději a raději

19.11.2018 | 10:23:48

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama