Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Kincaid

Kincaid

Muž z Lallybrochu, který se stal vojákem v družině Jamieho Frasera.

Sezóny 1
2016 - 2016

Kincaid je farmář s velkou rodinou, s manželkou vychovávají šest dětí. V armádě vytvoří dvojici s kovářem Rossem. Po výcviku, který pro ně není zdaleka lehký, se stanou Jamieho nejspolehlivějšími vojáky.

Knižní Kincaid je hodně odlišný od své seriálové verze. Je to nezkušený devatenácitiletý mladík bez závazků. Jamie s Ianem pečlivě vybírali muže pro válku tak, aby nemuseli povolávat nikoho z těch, na kterých závisí celé rodiny. Kincaid je nejstarším synem v rodině, tak padla volba na něho.

Základní informace

Celé jméno: Alexander Kincaid Fraser
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Marina (manželka)
- šest dětí

Ostatní
- James Fraser (lenní pán)
- Ross Fraser (nejlepší přítel)

Kincaid v druhé řadě seriálu Outlander 

Kincaid se poprvé kraťoučce mihne v Liščím doupěti, kde si hoví na voze s vidlemi, ehm, zbraněmi, přijíždějícím na základě povolávacího rozkazu na Lallybroch. Blíže se sním však poznáváme až v epizodě Je Suis Prest, kde se v roli brance cvičí pod sdíleným dohledem Fraserů a MacKenziů na vojáka. Jeho nejlepším přítelem je kovář Ross a společně vytvoří nerozlučnou dvojici.

V další scéně, už jako řádní vojáci, s kumpánem Rossem nedostatečně hlídají tabor a ráno se za to dočkají pěkných pár na záda. Ve scéně s Williamem Greyem dostane tato dvojice za úkol eskortovat zajatce z tábora a poté v terénu ověřit pravdivost jeho tvrzení. V závislosti na svých zjištěních jej pak mají buď zabít, nebo ho nechat být.
Na začátku Prestonpans se Kincaid poškorpí s Angusem, který ho provokuje, zatímco Ross s Rupertem se snaží napětí mírnit. Nakonec musí zasáhnout Murtagh. Večer před bitvou si Kincaid s Rossem slíbí, že se navzájem postarají o rodiny toho druhého pro případ, že by jeden z nich padl v boji. Následně ještě vidíme Kincaida těsně před bitvou, poté už jen Ross přinese Claire do lazaretu Kincaidovo mrtvé tělo.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama