Star Wars (Hvězdné války) Edna na výzvědách: Jak to doopravdy bylo s přetáčkami Rogue One?

Edna na výzvědách: Jak to doopravdy bylo s přetáčkami Rogue One?

Edna na výzvědách: Jak to doopravdy bylo s přetáčkami Rogue One?

Gareth Edwards nejvyšším představitelům studia Disney pouští první sestřih filmu Rogue One: Star Wars Story. Názory jsou rozporuplné. Dva vysoce postavení hlavouni studia se následně schází v baru Barrica a rozebírají situaci, co provedou s novým Star Wars filmem. My jsme pochopitelně byli u toho.


27 2
21.12.2016

16. dubna 2016. Podvečer. Londýn, bar Barrica

Henry: Ty jo, to nemůžeme pustit ven. Ten Edwards se totálně zbláznil. Nechal všechny přežít a na konci se opět předávali medaile na Alderaanu? Plus nechal toho slepce zmrazit do karbonitu, aby se mohl objevit v dalších dílech? Musíme z toho najít cestu ven. Ten film ničím nepřekvapil. Za to nás všichni sežerou.


Mike: Jo, máš pravdu. Chce to vymyslet něco jinýho. Hele, promluvím s Kathleen, že takhle to prostě nejde. Požádáme ji o měsíc dotáček a přetočíme celej film. Ona to určitě schválí. Nasadíme tam svého člověka, kterej bude mít na starosti natáčení. Toho moulu Edwardse tam necháme běhat, ale o něm už to vůbec nebude. Chci jen, aby tam byl kvůli novinářům. Aby si furt mysleli, že to je jeho projekt.

Henry: Souhlas. A ještě tam pozveme George. Prej je docela nervózní a cítí průšvih ve vzduchu. Ztěžoval si, že stavíme furt kulisy a nepoužíváme digitální triky. Byl jsem s ním na obědě minulý týden a říkal, že nám pomůže. Má ale jednu podmínku. Musíme dát do filmu minimálně jednu celou digitální postavu a alespoň jednu planetu z nové trilogie. Je mi jasný, že chtěl do filmu procpat Coruscant a Jar Jara. Přepíšeme základní charakteristiku toho droida K-2SO a uděláme z něj hláškující postavu, tak bude taky spokojenej. Pak pozveme George na natáčení, uděláme fotky, uděláme rozhovor, jak je do všeho zapojený a spokojený. Uklidníme celou situaci.

Mike: Lidi nám nebudou věřit ohledně těch dotáček. Hele, Mads Mikkelsen má zkušenosti s velkofilmy. Teď půjde do kin ten Doctor Strange, kde hraje. Postavíme to na něm. Necháme ho s novináři mluvit, ať každému říká, že je to standardní proces v Hollywoodu. Jemu ti novináři uvěří.

Henry: Jo. To je dobrej nápad. A co teď s tím příběhem? Více Vadera?

Mike: Určitě. Před měsícem jsem potkal Jamese, vypadá to, že ještě nějakej pátek bude žít. Co ho pozvat do studia a nahrát pro sichr všechny možný a nemožný repliky? Jen tak pro jistotu. Pak něco s Vaderem vymyslíme. Dáme do filmu víc Vadera, světelný meč, ukážeme, jak je hrozivej. To lidi budou žrát. Tuhle scénu dáme až na konec, protože podle poslední scény se hodnotí celej film. Tak ať máme pozitivní ohlasy.

Henry: Jo. Super. A co provedeme s tím Krennicem? Ten je totálně zoufalej.

Mike: Jo, to máš pravdu. Hele, žádnýho sitha už tam asi neprotlačíme. Ale nevadí. Kathleen nám navýší rozpočet a dáme tam animovaného Tarkina. Je úplně jedno, co řekne, lidi z něj budou hotoví a bude se mluvit jenom o tom, že Peter Cushing obživl. V podstatě je jedno, co udělá, co řekne. Hlavně že tam bude. Všichni jenom budou čumět na jeho CGI ksicht. Jedinej problém je, že nikdo nemá záběry Tarkina na celý tělo, protože pán natáčel v pantoflích. Nenapadá mě, jak to vyřešit.

Henry: Co nenápadně pozvat Andyho Serkise? Bude hrát jeho tělo a hlavu uděláme digitální. A pokud někdo uvidí Serkise na placu, tak lidi budou spekulovat, že se objeví i Snoke. To bude zase dalších pár teorií navíc.

Mike: Jo, to je výbornej nápad. Serkis by si ostatně mohl střihnout všechny postavy, které pak doděláme digitálně.

Henry: A co ostatní postavy teda?

Mike: Mluvil jsem s Filonim a měl docela fajn nápad ohledně postavy, kterou hraje Forest Whitaker.

Henry: Kdo je Filoni?

Mike: Dave Filoni. Tvůrce těch animáčů – Clone Wars a Rebels. Asi neznáš, ono to moc nikoho nebere. Ale ta postava Foresta Whitakera je průšvih. Ten Truc Doombok, nebo jak se jmenuje. Hele, mluvil jsem s Filonim, on zapátral v archivu a můžeme ty světy propojit. Prý našel skvělou postavu, která sedí na Whitakera. Koukej.

(Mike předává Henrymu obrázek Sawa Gerrery ze seriálu Clone Wars)

Henry: Počkej. Vždyť tahle postava vypadá jako Hispánec a má modrý oči? Forest je černoch a má jasně černé oči.

Mike: To je jedno, to nikdo řešit nebude, to by byl přeci rasismus. Dave nikoho lepšího nenašel. Tenhle alespoň trochu odpovídal popisu. Takže – Whitaker bude Saw Garrera, takhle to bude vypadat, že to máme promyšlený.

Henry: No, ale co uděláme s Desplatem? Prý má skoro celej soundtrack hotovej a teď to bude muset pasovat na nový film. To nebude nadšený.

Mike: Vyhodíme ho. Řekneme, že nemá čas a musí se věnovat něčemu jinému. Najmeme někoho jiného. Třeba Michaela Giacchina. Ten už stejně počítal, že bude dělat hudbu k Epizodě VII, ale na poslední chvíli ho vyšplouchli a šáhli opět po Williamsovi. Abrams byl dost naštvanej. Přece víš, jaký jsou kámoši. Michael na to kývne, udělá nový soundtrack. Desplata se zbavíme.

Henry: Nedáme tam i Leiu?

Mike: Dobrý nápad, ale vytvoříme ji celou počítačem. Carrie Fisher teď po Epizodě VII zpychla a řekla by si o hodně peněz. Vzpomínáš, kolik si řekl Hamill za Epizodu VII? A to jen dvě minuty smutně civěl do kamery. Stejnou chybu už neuděláme. Vytvoříme Leiu zcela digitálně pomocí starých záběrů z Epizody IV. Na ty máme pořád práva a Carrie nedostane ani cent. Dáme jí do poslední scény po bitvě na Scarifu.

Henry: Počkej, jedna z největších vůdkyní Povstání bude celou dobu přítomna v bitvě o Scarif?

Mike: Jasně, proč ne. Hele, nikomu to nebude připadat divný. Všichni budou paf, že se tam objevila, tohle nikdo řešit nebude. Uděláme to takhle, jak jsem řekl. Žádný medaile na konci, necháme všechny zemřít a to, že jsme podepsali Felicity Jones na dva filmy – z toho se nějak vykroutíme. Edwards má za sebou pár filmů a nebude si vyskakovat.

Henry: Jsme domluvení. Tohle nám všichni sežerou a nikdo nic nepozná. Za pár let si nikdo stejnak ani nevzpomene, že nějaké dotáčky byly.

Mike: Uf, tak snad z toho vybruslíme vítězně. No nic, zatím tedy udělej pár telefonátů, já musím běžet. Zítra probíhá casting na Hana Sola a oni chtějí obsadit toho vidláka z Ave Ceaser!. Jen přes mou mrtvolu!

P. S.: Pochopitelně takto se to nestalo a vše je jen výplod naší fantazie. Článek je jakousi recesí na všechny události, které se v posledních měsících děly kolem filmu Rogue One: Star Wars Story. Žádný Henry a Mike neexistují a tato debata nikdy nebyla vedena. I když… pamatujte, na každém šprochu, pravdy trochu!

Diskuze /13

Monkeyskunk

Já si říkal, že by to brousili až takhle. Ale jinak teda, kolik si Hamill řekl za ty dvě minutky, to se neví ? :-D

21.12.2016 | 17:06:15
Lex Luthor

Ani bych se nedivil kdyby to takhle bylo, než jsem šel na film kámoš mě strašil že z toho chtějí udělat dokonce další trilogii. Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle na jeden film, opravdu kdyby Rogue One přežili a ještě by pak dostali medaile taky bych odešel zklamanej protože by znovu kopírovali epizodu IV. Škoda akorát, že místo slepce a jeho kámoše tam nedali Kanana Jaruse, taky je slepý a Garazeba Oreliuse, tihle dva by se mohli utkat s Vaderem ve finální bitvě a Vader by je oba zabil.

21.12.2016 | 18:45:35
jackalls

A tady tenhle „prepis rozhovoru“ to ma bejt jako vtipnej vymysl nebo se to fakt udalo nebo jak to mam chapat???

#5 jackalls
21.12.2016 | 18:48:48
PrincCvok

A já slyšel, že to měl být SJW film. Naštěstí to skončilo jen u názorů na twitteru lidí okolo.

21.12.2016 | 18:55:20
jackalls

#3 jackalls: sem fakt idiot :D uz sem to docet cely… nereste nic… :D

21.12.2016 | 18:55:48
Masarka14

Tak tohle bylo super! Díky za pobavení :D

překladatel
21.12.2016 | 20:49:26
Maras

Autorovi tohoto článku bych hned předal medaily na Alderaanu :D

#10 Lex Luthor
22.12.2016 | 0:26:24
m.dak

Já nevím, poprvé to bylo celkem vtipný, ale jak se říká, opakovaný vtip…

22.12.2016 | 0:44:06
grimzzz

no aspon je dobré spoilovat v komentech co tam bude i celkově pro ty co to neviděli :D

22.12.2016 | 9:30:04
Lex Luthor

#7 Maras: já taky

22.12.2016 | 18:09:00
pidalin

kdyby si tohle přečetlo impérium o trochu dřív tak by nemuseli točit žádný filmy, prostě by dobrovolně zapli na hvězdě smrti autodestrukci :-D

22.12.2016 | 20:37:06
Fordzy

Geniální! Nejvtipnější na tom je to, že to klidně může být pravda. Co jsem četl, tak finále bylo masivně přetočené jiným režisérem, který si na to vzal vlastní štáb a Tarkin měl původně mnohem méně prostoru. Myslím si, že se nedočkáme ani vystřižených scén a budou to tutlat do konce věků. :D

23.12.2016 | 10:15:59
Tomi Lee Morpheus

nemohli prežiť lebo dokázali veci, ktoré by ich poslali na predné pozície vo vedení rebelov, a kedže asi nemali v pláne znova pretočiť E4, tak to muselo takto skomčiť. ja by som povedal že sa dotáčala scéna na streche veže a teda aj scena splhania po HDD prichod SMRTIACEJ HVIEZDY, odpalenie VEZE a smutny pohlad Kernica. plus je mozne ze dorobili aj Leilu, povodne bola len ako postava otocena chrbtom, ale ked Fisherova videla ako to urobili, svolila a zaradili scénu do filmu.

potom je tam dotocena scena ako umrie ten slepec a jeho stastie, lebo trocha som nepochopil predo zapajali nejaku packu kilometer od ich materskej lode kdee zapajal kabel.

23.12.2016 | 23:02:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !