Star Wars (Hvězdné války) Přežije Luke Skywalker události filmu The Last Jedi?

Přežije Luke Skywalker události filmu The Last Jedi?

Přežije Luke Skywalker události filmu The Last Jedi?

Asi všechny překvapila trailerová replika Lukea Skywalkera ohledně budoucnosti řádu jediů. Pokud bychom měli v historii Star Wars označit naprosto kladnou postavu, byl by to právě Luke. Ten nyní o řádu pochybuje. Přežije události filmu The Last Jedi? A proč se o něj vlastně bojíme?


22 0
20.4.2017

Nyní je to už oficiálně potvrzené. Režisér Rian Johnson potvrdil, že název The Last Jedi znamená jednotné číslo, tudíž jde o posledního jedie, nikoliv o skupinu Jediů. I když si Češi velice dobře poradili s překladem názvu filmu, nyní nás pálí zcela jiná otázka. Kdo tím posledním jediem je? Luke Skywalker, Rey či úplně někdo jiný, kdo nás překvapí svým zjevením v Epizodě VIII?

Z traileru na Epizodu VIII je z Lukea cítit, že došel k názoru, že řád jediů musí skončit. Sithové byli de facto zničeni v Epizodě VI, kdy přesně ve stejný den padl Imperátor společně s Darth Vaderem, kteří vládli galaxii. Jediové ovšem přežili a Luke měl příležitost vychovat novou generaci rytířů, aby starobylý a napůl zničený řád přežil.


Jenže vše se zvrtlo, když se Ben Solo obrátil proti svému vlastnímu učiteli. A dál ten příběh známe. Padawan se obrátí proti svému mistrovi, pozabíjí další studenty a vydá se na cestu zla. V podstatě toho samého jsme se dočkali již v Pomstě Sithů. Disney společně s Rianem Johnsonem si uvědomují, že recyklovat toto téma nemůžou donekonečna, a tak je načase přijít s něčím novým a svěžím.

(Jedná se pokračování vize, kterou viděla Rey v Epizodě VII? Foto: Disney)

Ke stejnému názoru dojde zřejmě i Luke v Epizodě VIII. Vždy totiž nějaký neposlušný student začne klást odpor a nechá se zlákat temnou stranou Síly. Luke dlouho budoval novou generaci rytířů, ale následně o ně přišel. Než aby začínal znovu od začátku, pokusil se na problematiku podívat trošku z jiného úhlu. Aby se už minulost neopakovala, je potřeba, aby jediové zanikli a vznikl nový kult, který, jak se zdá, bude benevolentnější v používání Síly, názorů apod.

Těžko říci, jak si to Luke představuje. Dát dohromady poměrně dvě nesourodé strany na opačné straně barikády bude těžké. Zatím si velice těžko dokážeme představit, jak by u jednoho stolu seděl Luke a například Snoke. To už ale trošku předbíháme. Vrátíme se zpět k poslednímu jediovi. Pokud jím bude opravdu Luke, Rey by mohla být první studentkou nového kultu.

V traileru je hned několik záběrů, které nás nutí bát se o Lukea. Hořící chrám, Phasma s vojáky Prvního řádu a tak dále. Už nějakou dobu víme díky zákulisním informacím, že Kylo Ren odhalí Lukeovu skrýš a vydá se s rytíři Renu na planetu Ahch-To, kde určitě dojde k souboji. V traileru je také jeden záběr na běžící Rey se světelným mečem.

(Ničí Phasma Odboj, nebo První řád podnikl velký útok na Lukeovu skrýš na Ahch-To? Foto: Disney)

Náš odhad je takový, že Luke a Rey se nepohodnou okolo budoucnosti řádu, pohádají se a Rey následně Skywalkera opustí právě ve chvíli, kdy dorazí První řád v čele s Kylem Renem. Rey tak na poslední chvíli může běžet Lukeovi na pomoc. Jenže to už samozřejmě může být pozdě. Nyní je ale opravdu těžké cokoliv odhadovat. Snad Johnson neprozradil z upoutávky příliš.

Otazníků okolo Lukeova návratu v Epizodě IX je hned několik. Mark Hamill sice naznačil, že se v dalším pokračování objeví, ale my netušíme, v jaké formě. Luke může klidně v The Last Jedi zemřít a následně se objevit v závěrečném dílu nové trilogie jako duch po splynutí se Sílou (po vzoru Obi-Wana Kenobiho v původní trilogii). K přepisování scénáře nedošlo, takže smrt Carrie Fisher neměla žádný vliv na Lukeův příběh. Je tak zcela možné, že v Epizodě IX mezi námi už nebude žádná stará postava z původní trojice (Luke, Leia a Han).

Jak by podle vás měl vypadat nový Lukeův kult? Myslíte si, že Skywalker zemře v The Last Jedi?

Diskuze /26

Lex Luthor

Mohl by vzniknout kult kde by byli sithové i jediové spolupracovali by spolu a učili se poznávat sílu. Staré postavy by mohli důstojně odejít a nahradit je nová generace hrdinů. Už tu máme Rey, Poea a Fina.

20.4.2017 | 19:22:20
Golradir

Jediové toužili po vyvoleném, který jim přinese rovnováhu sil, ale neuvědomovali si, co to přináší. Rovnováha mezi dobrem a zlem, když to vezmu na Jedie a Sithy bude pouze pokud bude stejný počet na obou stranách. Rovnáváhy může být však docíleno i zničením všech Jediů a Sithů. Ale osobně si myslím, že Luke tou svojí větou myslel to, že je zapotřebí vytvořit něco nového, něco co bude ve středu a v rovnováze mezi Jedi a Sith… Rovnováha mezi světlou a temnou stranou síly → možná „šedá“ strana síly :D

#3 Lex Luthor #4 Quinzel #7 dovahkiin
20.4.2017 | 20:25:13
Lex Luthor

#2 Golradir: Ano špatně si vyložili proroctví myslím, že to byl i plán Darth Pleiguse, který stvořil Anakina a Darth Sidius pak dokončil jeho dílo. A propo má Kylo Ren titul Sith Darth nebo je to jen rytíř z Renu a používá jen temnou sílu podobně jako Ventres.

#10 Bednamarek #16 Railbot
20.4.2017 | 21:13:45
Quinzel

#2 Golradir: Kdyby se snažil o rovnováhu, tak proč zůstal na ostrově a nechal první řád, Rena a Snoka masakrovat nevinný lidi a nic s tím neudělal, buď jsou mu Jediové a povstalci ukradený, nebo je to tak jak říkáš a je to jen další plot hole.

20.4.2017 | 21:13:58
sFík

Doufam ze Luke prezije. Nechci aby byly vsechny stary postavy zlikvidovany. Prisli jsme o Hana, umyslne, ok. Prisli jsme neplanovane o Leiu, nic nenadelame, ale skrtnout naopak jeste Hana a uplne se odpoutat od puvodbi trilogie… Prosim nee… Naopak by meli zaradit i Carlissiana aby Leiu nahradil..

#16 Railbot
20.4.2017 | 21:45:49
Holldir

Není možné aby vytvořili kult který by nahradil zároveň jedie a zároveň sithy. Rozdíl mezi nimi není jen v tom jaké síly používají, ale hlavně k čemu je používají a jakým způsobem. Někdo jako yoda by nikdy netrýznil nevinného, nikdy by nezabíjel nevinné narozdíl od sithů kteří jednají tak jak jednají. Není to jen o síle. Kdyby stvořil kult rovnováhy mezi těmi dvěmi tak by musel nejen užívat obě strany síly stejnou mírou, ale také vystupovat neutrálně a někdy různě. Někdy pomoci jindy zabít. to by znamenalo stvořit grey kult. Opravdu tohle považujete za reálné? Já ne. Nedokážu si představit, že by stvořil společnost který by někdy uvažovala zda zabít člověka je lepší než vyřešit problém obtížně například…takže ne takový kult určitě nestvoří. Určitě tím myslel něco jiného

Posledním jediem stoprocentně nebude Rey. Zamyslete se. Kdo by ji mohl cokoliv prozradit o síle? Kdo z živých o ní něco vůbec ví? Snoke, Luke, Ren…kdyby zemřel neměl by čas ji něco naučit. Nezdá se mi dobré aby jediný jedi na světě věděl o síle velký kulový. To by moc velkej odkaz nebyl. Věřím spíš tomu, že přežije, že on je ten Jedi (konekonců Rey jedi není, nic neumí zatím a během filmu ji určitě nestihne naučit to co se jiní učili léta nebo alespoň v případě luka několik měsíců). Někdo ji to přece musí naučit. Jen si představte, že by uměla sotva hýbat předměty a to slabě, pak by Luke zemřel a ona pak byla jediným jediem v devítce…vždyť by sama nikoho neměla co naučit

#8 sFík
20.4.2017 | 22:08:35
dovahkiin

#2 Golradir: Ale to proroctví nikde nebylo specifikovaný, podle Jedi měl „přinést rovnováhu ale taky zničit sithy“, je možný že druhou část si tam nějakým způsobem Jediové přidali, každopádně je těžký říct jestli Anakin byl vyvolený a jestli splnil proroctví tak jak bylo řečeno, když nikdo neví jak znělo, jinak už Snoke a Kylo se ani nepovažují za sithy tak možná proto o tom Luke mluví, že už to neni tak černobílé a jak se přizpůsobila a upravila temná strana síly, tak musí to stejné udělat i řád Jedi, každopádně snad Luke nezemře

20.4.2017 | 22:17:13
sFík

#6 Holldir: Hele nevím jestli znáš hry KOTOR ale celkem pěkně tam je vysvětleno proč někteří jedinci se vůbec dostanou k temné straně, případně jedna z postav je tam jako šedý Jedi což jsem se shodl s dalšími lidmi že to je debilní označení, pro veskrze nebo spíše kladnou postavu, která má svoje morální hodnoty, ale která má problém s autoritou řádu, má problém například trýznit nevinného, ale už nemá problém popravit zcela vinného člověka. Ostatně já mám s řádem Jedi taky problém pro jejich neschopnost flexibilně reagovat na nastalé situace. Ostatně ve zmíněných hrách Darth Revan odešel z řádu právě proto aby mohl pomoci Republice proti Mandalorianům a mezi vojáky republiky byl uznávaný protože jediný konal ve chvíli kdy Rada Jedi meditovala ..

20.4.2017 | 22:59:29
Mesyas

pořád mě zajímá kam zmizel Ezra a Kaanan a kdy tam zapojí tým ghost :D

#16 Railbot
20.4.2017 | 23:31:26
Bednamarek

#3 Lex Luthor: Kde jsi četl, že Darth Pleigus stvořil Anakina? Já vím že jsem kdysi četl akorát, že je to teorie, ale nijak podložené to nebylo. :)

#11 SikyCZ
20.4.2017 | 23:43:26
SikyCZ

#10 Bednamarek: Je to teorie na základě toho, že bylo řečeno že Darth Plaguis dokázal stvořit život, což by sedělo na Anakina který neměl otce a byl stvořen na základě midichloriadů což je i základní stavební složka Síly, jestli to říkám správně a i časově by to mělo sedět…podle mě to měl Sidious skvěle naplánované dlouhodobě to plánoval už se svým mistem Plaguisem než ho zabil, jak jinak by věděl že dokázal stvořit život ? stvoření anakina, vyvolený který změní víh misek vah, ten díky němuž sithové vymítí řád Jediů a po tisíciletech opět nastolí řád temné strany síly

#14 Lex Luthor
21.4.2017 | 1:02:56
Wolfinator1

No jestli se zbaví i Luka ( což bych nerad prostě tam musí být typ starého mistra, typu Yoda, Obi-wan a teď Luke ) tak snad nechají aspoň ŽVEJKALA ten byl už v 5 dílech pokud se nemýlím :D Takže to je takový nejdéle žijící maskot Star wars co byl snad v nejvíce epizodách, což je boží když nemluví srozumitelnou řečí :D

V knize Darth Pleigus je řečeno něco ve smyslu že Darth Pleigus a jeho učedník Sidius dělají experimenty se stvořením života a se sílou a že se jim to povedlo , že stvořili nějaké dítě silou někde a je to v době Anakinova narození ( NÁHODA ) ? :D

#15 jh666
21.4.2017 | 6:50:08
league

Bylo by dobré kdyby temná strana vyhrála!

21.4.2017 | 8:03:57
Lex Luthor

#11 SikyCZ: Správně tuhle teorii taky podporuji

21.4.2017 | 9:33:06
jh666

#12 Wolfinator1: Yoda. Luke a Leia byli taky v pěti filmech. Obi-Wan v šesti (byť ve dvou jako duch), Anakin/Vader v sedmi a R2-D2 a C-3PO byli všude.

#20 Wolfinator1
21.4.2017 | 10:13:47
Railbot

#3 Lex Luthor: Kylo není Sith, je rytíř Renu ať je to co je to #5 sFík: viděl jsi poslední roky D. Williamse? Ten pán na tom není moc dobře, nezahrál by už ani kompars. Ve vší úctě. #9 Mesyas: oba jsou tou dobou dávno mrtví

21.4.2017 | 10:41:42
methoz

Zvláštní je, že net je plnej toho, že Luke i Rey se maji stát tzv. gray jedi. To by by i sedělo, ne?!

#18 q337krew
21.4.2017 | 11:52:43
q337krew

#17 methoz: Ani jedi ani sith. Grey jedi bude ovladat obe strany sily. Bude obtiaznejsie ho zlakat vidinou moci nicivej sily temnej strany, a v pripade potreby ostatny nebudu obmedzeny „dobrom“ aby mohli zasiahnut kym nebude neskoro. Tak nejak podobne to bolo aj v Knights of the repulic 1a2, hrach pre PC. Vlastne sa cudujem, ze natacaju dokoncenie sagy, Podla mna maju omnoho zaujimavejsie pribehy zo sveta SW k sfilmovaniu.

#19 q337krew
21.4.2017 | 15:47:34
q337krew

#18 q337krew: MOZNO, sakra som to napisal ako na 100pro ;)

21.4.2017 | 15:49:13
Wolfinator1

#15 jh666: Yoda Ano, ale zemřel takže nežijící :D… Luke a Leia pokud počítámě 1 minutu po tom co se narodili dobře, ale stejně jsou to mladý píva proti staršímu ŽVEJKOVI… Obi už byl na obláčku…Roboti nejsou živí ..... :D No max ten Anakin/Vader pokud uznám, že Vader už není úplně jiná postava :D Prostě Chewie je nejlepší na toho mi nešahejte :D když se rejpe v rozbitém Falconu a spravuje ho mlácením do něj klíčem a řevem to je nejlepší prostě :D

21.4.2017 | 17:57:39
Numidis

Jak se zde někteří domnívají tak v traileru je. Luke: What do you see? Rey: Light; Darkness; Balance a pak chvíli an to Luke řekne, že je na čase aby jediové skončili. Dle mě našel na planetě v chrámu něco, co ho přimělo, aby se snažil postavit nějaký nový „Řád“, nebo jak se to nazve, který bude balancovat někde mezi Dobrem a Zlem. Samo sebou mě k tomu přivádí i myšlenka, že v SW: Rebels se objevil i neutrální tvor citlivý na sílu. Když to ještě tak nějak vezmu tak Řád Jedi se vždy stavěl do role soudců, ovšem nikdy nepřistoupili k razantnějším krokům a ti co chtěli tak byli vykázáni a posléze se stali Sithy, jelikož nebyli kontrolování a zvykli si na moc, kterou jim síla poskytovala. Takže řád, který by nikoho nevylučoval, ale všechny by kontroloval a nějak usměrňoval. KoToR jsem hrál taky, pamatuji si na označení grey jedi (když to pročítám), ale abych pravdu řekl, moc si to nevybavuji jak to tam vše bylo.....(budu muset oprášit :-D). Ovšem více se dozvíme až z dílu před Vánocemi jak se kdo trefil. :-)

#22 sFík
21.4.2017 | 18:03:25
sFík

#21 Numidis: Grey Jedi byl Jolee Bindo, ten stařec cos ho našel na Kashiiku. V podstatě nemá cenu hledat nic moc hlubokého v tom. Byl tam dosazen jako postava která s tebou v podstatě souhlasila ať ses rozhodnul jakkoliv, ale princip mi přijde dobrej. Ale musí se to dobře odůvodnit a vysvětlit.

21.4.2017 | 23:07:01
vivatis

Podívejte se na ten obrázek kde je Phasma se svými vojáky a odívejte se na pravý horní roh. Už to tolik nevypadá jako nějaká skrýš, ale jako vesmírná loď že? :)

#24 dovahkiin
23.4.2017 | 10:26:38
dovahkiin

#23 vivatis: tak tam je to skoro určitě ze stejný chvíle kde v traileru běží Poe k x-wingu který vybuchne, podle mě

23.4.2017 | 14:16:45
Michal Aveniz Černý

Pokud si pamatujete na EP VI tak Yoda řekl, že až on umře bude Luke posledním rytířem Jedi až porazí vadera. Vadera porazil, stal se jediem. Takže Last Jedi je Luke ne rey, rey v ep VIII když moc tak bude tak silná jak Anakin v EP II. A ohledně toho, že rád Jedi skončí no už bylo načase, protože jenom arogance Jedi Councilu je zničila. Yoda měl 900 let zkušeností s oběma stranami, i tak si nebyl schopný připustit, že Jediové nejsou rovnováha. Podle mě na 90% vzikne grey jedi order. Protože pokud by to dopadlo tak že Rey porazí Kylo Rena a Snoka, pak zase bude nerovnováha v síle. Takže buď v EP VIII umře luke a v EP IX rey, kylo ren i snoke a nebo vzikne grey jedi order do kterého vstoupí všichni.

#26 SikyCZ
24.4.2017 | 17:17:59
SikyCZ

#25 Michal Aveniz Černý: Ale kdyby to tak dopadlo, co by se dělo dál ? budou spolu hrát poker jak správní grey jediové ? :D

16.5.2017 | 15:52:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců