The Falcon and The Winter Soldier Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Třetí epizoda seriálu The Falcon and The Winter Soldier vůbec poprvé zmínila jméno Power Broker. Zatím víme, že tento muž či žena stojí za téměř veškerými událostmi, které se v seriálu dějí. O postavě se ovšem pouze mluví, kdo ale bude tím obávaným Power Brokerem, kterého všichni zmiňují?

20 0
4.4.2021

Třetí epizoda byla přímo nazvaná Power Broker, ale ve skutečnosti jsme se Power Brokera nedočkali (nebo možná ano, jen to ještě nevíme). Co zatím o postavě víme? Víme to, že jde o velice mocnou osobu, která je v Madripooru soudcem, porotou a katem.

Doktor Wilfred Nagel pracoval pro organizaci HYDRA, aby pro ni vytvořil vylepšené sérum supervojáka. Když HYDRA padla, projekt převzala zpravodajská CIA. Po Probliknutí ale Nagela naverboval jistý Power Broker, který sérum dokončil a dovedl ho k dokonalosti. Sérum ovšem ukradla Karli Morgenthau a její skupina Vlajkonošů. Zatím ani nevíme, zda je Power Broker muž nebo žena. A zřejmě to neví ani Helmut Zemo, i když ten naznačil, že se jedná o muže (ve třetí epizodě řekl, že každé království potřebuje svého krále).


Nějak se nám nechce věřit, že hlavním padouchem celé řady bude mladá Karli Morgenthau. To bude jen obyčejný zlodějíček, který bude mít zcela jiné úmysly. Svým způsobem tak dává smysl, že Power Broker bude hlavním záporákem. A i když se nabízí jednoduchá odpověď, že se s Power Brokerem teprve setkáme, něco nám říká, že jsme postavu už viděli. Máme dva tipy.

(Power Broker – muž, nebo žena? Kdo jím bude? Foto: Disney+)

Power Brokerem by totiž mohla být samotná Sharon Carter. Sharon je od událostí Občanské války na útěku. Bývalá agentka S.H.I.E.L.D.u a CIA byla nucena opustit USA a nyní se schovává v Madripooru. Aby zapadla mezi zločince, sama nelegálně obchoduje a prakticky se stala zločincem. A když už jsme u toho, nedaří se jí vůbec špatně. Sharon se za ty roky změnila, ostatně to naznačovala i herečka Emily VanCamp v nedávném rozhovoru.

Sharon před lety pomohla Rogersovi a Wilsonovi a ukradla pro ně jejich zbroj. Za to se stala nepřítelem státu a musela utéct. Nikdo jí následně nepomohl, nikdo si na ni ani nevzpomněl. Rogers posléze odcestoval do minulosti, kde zbouchl její tetu. Je možné, že právě tyto události vedly Sharon k rozhodnutí, že se z ní stane Power Broker? Ostatně by to dávalo i smysl a nebylo by špatné vidět Agentku 13 v úplně jiné úloze.

Za nás je tato varianta nejpravděpodob­nější. Pokud bychom si měli tipnout, kdo z dalších známých postav by mohl Power Brokerem být, tak bychom vsadili na samotného Zema či Johna Walkera. Víme, že Zemo již v minulosti dokázal oblbnout naše klaďase, aby se poprali mezi sebou. Kdyby je napálil i nyní a pouze s nimi naoko spolupracoval, asi bychom se tomu nedivili. A pak tu samozřejmě máme stále zvláštnějšího Walkera, který asi nebude takový Mirek Dušín, jak jsme si na první pohled mohli myslet.

Kdo je podle vás Power Brokerem?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /45

Kubey

Na konci časti som si pomyslel, že čo ak to je Sharon :D Tiež si myslím, že to bude ona, poprípade Zemo.

4.4.2021 | 18:01:12
baraeliasova

Já si také myslím, že to bude Sharon. Byl by to nečekaný zvrat a dobrý plot twist.

#41 Jason13
4.4.2021 | 18:07:06
m.dak

No určitá pravděpodobnost tam ve všech případech je, ale u Sharon a Zema tam vždy něco nepasuje a Walker zatím vypadá spíš na ne moc směšnou komickou figuru. U Zema není logické, že by Nagela nejdřív naverboval, a pak ho zabil ve chvíli, kdy mu ukradli finální produkt, to zamená že by ho naopak potřeboval víc. U Sharon zase moc nedává smysl, pokud by byla tak mocná, že by na ně nejdřív poštvala ty lovce lidí a pak je pracně osobně zachraňovala.

4.4.2021 | 18:42:17
evaval

Byla bych spokojená kdyby to byl Zemo nebo Sharon a ještě spokojenější, kdyby v tom jeli dohromady :-)

4.4.2021 | 19:00:05
Ratemus

Podle mě je to Zemo nebo Ross

#7 DC Expert
4.4.2021 | 19:28:19
PecaCZE

Z těch seriálů jsem docela zklamanej. V prvním dílu mě bavila Buckyho linka a od tý doby všechna ta vata jako Buckyho seznam a rande nebo Falcona linka s rodinou a bankou naprosto nepodstatný pro seriál. WandaVision alespoň zkusil něco novýho, první díly se mi líbily a potom to propojení a přemýšlet o tom jak to dopadne a co se děje, nakonec žádnej pořádnek záporák, zbytek seriálu nuda. No a FaWS mě nemá čím zaujmout, obyčejný akčňák ani bych neřekl že jede v kolejích Marvelu, protože to nemá koule. Ještě že už jen tři epizody, doufám že v budoucnu si ještě připravily něco zajímavýho.

#11 MártyKurosaki
4.4.2021 | 19:34:00
DC Expert

#5 Ratemus: Žena to být nemůže a Zemo je s nimi, takže Takže aby to nebyla nakonec Sharon Carter ona se mi zdála na konci nějak podezřelá.

4.4.2021 | 19:35:18
Hunter12

Ten Ross dává smysl. Již před lety chtěl sérum pro super vojáky. Jeho vytvořením pověřil Bannera. Možná svůj projekt zase obnovil a tentokrát tím úkolem pověřil Nagela. Někde jsem četl, že by se Ross měl v seriálu objevit. A na pátou epizodu je ohlášeno překvapivé cameo. Co když to je opravdu Ross jakožto Power Broker. Sharon to určitě nebude. Pak by nic, co bylo ve třetí epizodě, nedávalo smysl. Nagel pro Power Brokera pracoval. Kdyby Sharon byla Power Brokerem, proč by doktora Samovi a Buckymu vydávala? A proč by byla překvapená, že Nagel vytvořil až 20 dávek séra? Walker to také určitě nebude. To je jen arogantní a agresivní karikatura Kapitána Ameriky. Myslím si, že se séra zmocní a aplikuje si ho. Pokud toto sérum funguje stejně jako to Erskinovo (dobro zušlechťuje, zlo prohlubuje), tak by se po jeho aplikaci mohl Walker proměnit v mnohem agresivnější verzi Kapitána a stal by se pro Sama a Buckyho mnohem větší hrozbou.

4.4.2021 | 19:48:03
ori

Netipujem ani jedného, buď niekto nový koho nepoznáme a koho sa rýchlo zbavia, alebo v komentároch spomínaný Ross, ale ten z Hulka, nie z Black Panthera aby sa niekto nepomýlil :D

redaktor
4.4.2021 | 21:12:34
antty

Walker … nemyslím, ale líbí se mi nápad, co tu zazněl, že by si sérum vzal – mohl by být záporákem případného pokračování

Zemo … rozhodně ne, nebo aspoň ne teď – vždyť nesnáší veškeré vylepšené, určitě by je nechtěl tvořit – možná byl PB před událostmi CW a teď manipuluje s ostatními, aby vyštval toho, kdo mu sebral flek zatímco byl v lochu, ale spíš ne

takže zbývá Sharon, ale upřímně by se mi to nelíbilo, doufám, že její divné chování bude mít jinou příčinu (třeba s Karli sympatizuje)

Ross … dává to smysl, až na to, že si nedovedu představit, že by se stal zločincem

Takže bych byl nejraději, kdyby to byl někdo zatím neznámý.

#12 Hunter12
webmaster
4.4.2021 | 21:51:08
MártyKurosaki

#6 PecaCZE: Tpč, hochu prosím…ukonči se…ty a DCtentononc jste největšěí idioti tady na Edně, píšete naprostý hovna…

#13 PecaCZE
4.4.2021 | 21:56:16
Hunter12

#10 antty: Kdyby byl Ross Power Brokerem neznamenalo by to, že je zločincem. Znamenalo by to, že je vlivnou osobou, která z nějakého důvodu chce armádu super vojáků. A to už jednou chtěl (v Neuvěřitelném Hulkovi). V Civil War byl spíše proti vylepšeným, jako byli Rogers a Barnes, ale teď po Thanosovi může opět o armádu super vojáků usilovat. Jenomže mu Karli sérum ukradla a on tak po ní jde. V Neuvěřitelném Hulkovi také nebyl zločincem a přesto byl „záporákem“ filmu. I když tím záporákem byl jenom v uvozovkách. Pravým záporákem byl Abomination. A nemohl by tím Power Brokerem být třeba Zola? Četl jsem, že by se měl vrátit. Třeba se jeho vědomí podařilo zachránit a teď má robotické tělo. Něco takového měl i v komiksu, ne?

4.4.2021 | 22:27:09
PecaCZE

#11 MártyKurosaki: Hrozně mě zajímá co si o mě myslíš, jediný co píšeš jsou urážky.

#14 MártyKurosaki #39 DC Expert
4.4.2021 | 23:18:18
MártyKurosaki

#13 PecaCZE: Ano, píšu tobě a DCexpertovi jen urážky, protože oba tady píšete jen sračky, Vždyt tady na vás dva nadáváme úplně všichni :D :D

#15 PecaCZE
4.4.2021 | 23:50:49
PecaCZE

#14 MártyKurosaki: No za celou dobu si nenapsal normální komentář, jen vždy urážíš lidi co napíšou něco negativního o seriálu. Mimochodem mě si nikdy nic nenapsal, já jsem naopak psal k těm prvním dílům WandVision že se mi líbí. Hele, fakt tu nikoho nezajímáš a nedojmeš tímto chování, nejsi v pořádku.

#16 MártyKurosaki
5.4.2021 | 0:31:12
MártyKurosaki

#15 PecaCZE: Jo aha, ok :D :D :D :D :D :D :D

5.4.2021 | 8:50:51
wildrenka

Jednoznačně Sharon :D

5.4.2021 | 8:52:33
dbar

Kdyby Sharon byla Power Broker, tak by byla neuvěřitelně blbá, když by nechala vypsat odměnu na lidi, se kterými by se pak po Madripooru pohybovala a riskovala tak, že je všechny někdo odpálí bazukou… Jinak když se řekne Madripoor, hned si vybavím Wolverina :-).

5.4.2021 | 9:32:56
dbar

A jak by Zemo mohl řídit dění v Madripooru, když byl hlídaný ve vězení? Kdyby spolupracoval s někým venku, mohl se z vězení dostat mnohem dříve. Pokud i tak dokázal z vězení ovládat Madripoor, neměl důvod k útěku.

5.4.2021 | 9:36:08
Zilwicky

Všetci ste úplne mimo, je celkom jasné ze je to Howard the Duck

5.4.2021 | 10:41:56
Ratemus

Vychází to tak trochu i z předlohy, Ross chtěl aby ho avengers poslouchali, ale nestalo se, výsledkem byla Dohoda a civil war. Ross podle mě založí v mcu Thunderbolts, už tajně shání veškeré prostředky. Zákulisní drby hovoří že v antman 2 Sonny Burch pracoval právě pro Rosse a pro něj chtěl tu laboratoř, hovoří se že Taskmaster je taky rossuv poskok, navíc by měl znovuotvrit Projekt super vojáka pod názvem Projekt X nebo tak nějak odkud by měl vzejít Wolverine. Chce si prostě vytvořit vlastní tým poslusnych hrdinů. Nejspíš bude stát i za vysvobozením Blonskyho a Hammera v She Hulk a Armor Wars… Taky se hodně mluví o tom že se z něj stane konečně Red Hulk… Já bych se upřímně fakt vůbec nedivil kdyby za tím vším stál Ross.

5.4.2021 | 11:46:21
kejin

Proč by Sharon chtěla vyrobit nové sérum supervojáka?

#23 tom99
5.4.2021 | 16:50:56
tom99

#22 kejin: Aby si postavila svého vlastního Rogerse, když jí ho vyfoukla teta…

webmaster
5.4.2021 | 18:46:59
FraGyver

Určitě Zola-kyborg :D

5.4.2021 | 21:07:00
vuginek

Bude to ňˇnivy Vso

6.4.2021 | 1:13:14
vuginek

Bude to novy Cap Walker neb

6.4.2021 | 1:13:41
vuginek

Bude to novy Cap Walker nebo jeho poskok Torres

#31 Hunter12
6.4.2021 | 1:14:55
Gerald of Fordia

Nejdřív teda k článku. Myslím si, že to není ani jedna z nabízených možností, ještě máme 3 díly a může se tam plno dalších lidí (známých i neznámých) objevit.

Ale, prosím pěkně, „Vlajkonoši“ je nějaký oficiální předklad „Flag Smashers“ od Marvelu, nebo jste si to tady na edně vymysleli sami? Protože ten překlad je tak neskutečným způsobem špatně, že vlastně ani nevím, kde začít. Když pominu, že je to úplně špatně z jazykového hlediska, tak ani významově to absolutně nedává smysl. Vždyť hlavní myšlenkou Flag Smashers je zrušení hranic a států, jež symbolizují právě státní vlajky, které tím pádem chtějí symbolicky rozbít/roztrhat. Třeba mi něco uniká, ale „vlajkonoš“ je přece svým významem úplně na opačném konci. Jak proboha kdokoliv přišel s tak šíleným překladem?

Vlajkobijci nebo Vlajkotluci sice zní trochu blbě, ale aspoň by to odpovídalo tomu významu a myšlence té skupiny a nebylo to s ní naopak v přímém rozporu.

#29 antty #33 tom99
6.4.2021 | 9:40:08
antty

#28 Gerald of Fordia: Hmm zajímavý postřeh, no kdybych to překládal já, tak bych využil toho, že i v originálu to jsou dvě slova a ne jedno, a dal bych prostě polopatě „Ničitelé vlajek“.

#32 Gerald of Fordia
webmaster
6.4.2021 | 13:27:45
antty

Tak co jsem si tu přečetl další komentáře, tak bych asi byl rád za Rosse, pokud by jeho linka dál pokračovala v jiných projektech. Pokud by to měl být ale záporák jen na tuhle sérii, tak ten Walkerův poskok nezní špatně. Hlavně ale ať to není Zemo a Sharon, to by se mi nelíbilo.

webmaster
6.4.2021 | 13:31:12
Hunter12

#27 vuginek: Torres je Wilsonův „poskok“. Ten Walkerův se jmenuje Hoskins.

6.4.2021 | 14:14:55
Gerald of Fordia

#29 antty: Mimochodem, ze zvědavosti jsem si rozklikl profil postavy Karli Morgenthau tady na edně a tam je pro jistotu ještě Světlonoš

Tak já nevim, jsem z toho fakt jelen, ale taky jsem teď fakt rád, že umím poměrně dobře anglicky. Nechtěl bych být v kůži člověka, co ten jazyk neumí a musí se spoléhat čistě jen na české titulky. A opravdu by mě moc zajímala reakce ideálně člověka, co ten překlad vymyslel.

6.4.2021 | 15:16:35
tom99

#28 Gerald of Fordia: Zajímavý a rozhodně dobrý postřeh. Označení jsem nechtěl nově překládat, a tak jsem ho převzal z českých titulků od @Kratos91, abych lidi nemátl ještě novým názvoslovím. Proto tedy všude v článcích, které tu byly a které tu budou, jsou Vlajkonoši. Světlonoši, jak jsi správně poukázal, byl překlep a vzpomínka na první Last of Us :-)

#36 Gerald of Fordia
webmaster
7.4.2021 | 0:34:34
choudys

Ani jeden, bude to Isajáh, Buckyho černý kámoš z Koreje, ne ten ne, už je moc starý. Bude to ten jeho synovec nebo kdo to byl, který je nechtěl za Isajáhem pustit do domu, byl nějakej nabručenej.

7.4.2021 | 8:23:52
choudys

Překládá i Anry, ten nepoužívá překlad Vlajkonoši ale originál, a něco má příjemněji přeložený.

7.4.2021 | 8:26:38
Gerald of Fordia

#33 tom99: Tak já jsem teda rád, že vám to všem tady v redakci přijde zajímavý, ale ono je to hlavně fakt fundamentálně špatně, tak si dovoluji vám zdvořile navrhnout, abyste se mezi sebou co nejdřív domluvili a nějak to všude opravili, neboť věřím tomu, že to přece nechcete mít špatně déle než je nezbytně nutné. „Fire“ přece taky nepřekládáte jako „voda“. @Kratos91 @tom99

7.4.2021 | 11:59:54
vuginek

Flag Smashers – Ničitelé států, Vlajkobijci, Hnutí Jednoty, Bratrstvo Jednoty

#38 Hunter12
8.4.2021 | 22:31:07
Hunter12

#37 vuginek: Bratrstvo Jednoty? To už by to mohla být rovnou Jednota bratrská (církev, ke které patřil Komenský). :-) Z toho, cos nabídl mi nejvíc sedí Vlajkobijci.

8.4.2021 | 23:14:36
DC Expert

#13 PecaCZE: Kdy už ten debil Kurosaki z psychiatrické léčebny dostane permaban konečně už?

#40 PecaCZE #42 choudys
9.4.2021 | 19:01:03
PecaCZE

#39 DC Expert: Webmasterovi jsem psal dávno jestli s tím hodlá něco dělat, prý až jestli se to bude opakovat to začne řešit.

9.4.2021 | 20:20:21
Jason13

#2 baraeliasova: Sorry, ale pokud si to myslíš ty, autoři článku a jistě i ostatní lidé a fakt se to stane, tak to rozhodně nebude „nečekaný zvrat“ ;)

10.4.2021 | 18:03:21
choudys

#39 DC Expert: MártyKurosakiho tady nechte, aspoň se má člověk čemu zasmát, jakej je to primitiv. A jeho urážky neřešte, asi má/měl těžký dětství, a nejspíš trápí svý děti, teda jestli nějaký má, chudák.
Sorry Márty, snad máš vysokou (nadsázka), vyšels vůbec základku?

15.4.2021 | 18:53:33
Oncek

Ještě nebyl odhalen kdo je to ?

16.4.2021 | 19:57:21
Oncek

zemo ?

16.4.2021 | 19:57:47
PecaCZE

Pro krista pána ! Dívej se na seriál kdo je záporákem, může být jeden hlavní a vedlejší, nebo nemusí být taky žádný.

16.4.2021 | 23:08:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E05: Truth

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Pozornost Sebastiana Stana si fanoušci vyprošují zvláštním způsobem a jak to nadále bude s cliffhangery?

Pozornost Sebastiana Stana si fanoušci vyprošují zvláštním způsobem a jak to nadále bude s cliffhangery?

S fanoušky je to občas složité. Ne každý herec si slávu užívá a už vůbec mu nemusí vyhovovat, když ho na ulici lidé poznávají a chtějí se vyfotit. Sebastian Stan je už dostatečně známý, nicméně fanoušci si k němu našli cestu trochu zvláštním způsobem, který dávají čím dál tím častěji najevo.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Třetí epizoda seriálu The Falcon and The Winter Soldier vůbec poprvé zmínila jméno Power Broker. Zatím víme, že tento muž či žena stojí za téměř veškerými událostmi, které se v seriálu dějí. O postavě se ovšem pouze mluví, kdo ale bude tím obávaným Power Brokerem, kterého všichni zmiňují?

Narozeniny herců