The 100 Lexa

Lexa

Lexa

Heda, nebo-li velitelka Zemšťanů, která je známa svou oddaností lidem a skvělými bojovými schopnostmi. Když se seznámí s velitelkou Archy, Clarke, nachází v ní zalíbení a mezi dívkami vzniká silné pouto.

Sezóny 2
2014 - 2016


Lexa je nejvyšší velitelka Zemšťanů, která vede všech dvanáct klanů. Občas je těžké zachovat mír mezi klany, a proto má své velvyslance, kteří jí pomáhají zachovat mír. Lexa se zpočátku zdá jako nekompromisní velitelka, která nemá moc ráda obyvatele Archy. Když ale pozná Clarke Griffin, trochu na vesmírné návštěvníky změní názor.

I když se postupně vztah Lexy a Clarke prohlubuje, Lexa stále myslí racionálně a nezapomíná, co je její prioritou – její lid. I když je do Clarke tajně zamilovaná, v osudový okamžik Clarke zradí, a nepomůže jí dostat její lidi z Mount Weather. Po nějakém čase se Lexa opět setká s Clarke, ta už je tentokrát opatrnější, a naopak dokáže zmírnit Lexu v jejich drastických metodách.


(Lexa v průběhu dvou sezón. Foto: CW)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AlexBlake

Výborná postava! Miluju ji!!! Výborná, chytrá a inteligentní velitelka, ale je škoda, že ji takhle Clarke změnila…ten vztah jsem brala, ale to jak jí ovlivňovala bylo špatný…líbilo se mi jak ji ve druhé sérii zradila, to bylo super a viděla jsem tam zase tu starou Leksu, ale potom to šlo do kytek…ale i tak 100% protože je fakt luxusní!!!! <3

8.10.2017 | 20:07:14
eliz.proy

Lexa je podle mě fajn ale byla jsem na ni naštvaná když nechala Clarke ve štichu v 2. serii ,ale nakonec jsem v ní začala vidět i to dobré..u mě nepatří k nejlepším postavám ze serialu ale nějak mezi.

30.9.2017 | 10:55:43
fatalzzKaty

Pro mě nějlepší postava celého seriálu. Fandila jsem Clexe. Na konci druhé serie se mi líbilo jak se na ní vybodla. Začátek 3. Série byl boží ve stylu: You bitch You want the Commander of death? Now u got her. I'll kill you. Nejlepší scéna. Trošku mi vadilo jak jí Clarke ovlivňovala (na druhou stranu to chápu). Vůbec jsem se nemohla přenýst přes to, že ji zabili a JAK JI ZABILI. Uplně odfláknutý, mohli vymyslet lepší když už. Aspoň že se ukázala v posledním díle 3. serie málem jsem brečela. Alycia Debnam-Carey ji i perfekně hraje. Za mě 500% největší tahoun seriálu společně s Bell a Clarke.

4.9.2017 | 17:12:34
LennoxLewi

Commander Lexa kom trikru, uplne top postava z celho serialu,vyborne stvarnena Alyciou jej linka s Clark bola najlepsia v celom serialy, fungovala medzi nimi neskutocne chemia…odkedy tam nieje Lexa tak ma serial celkovo troska menej baví, ta postava bola jedinecna, skoda ze nepredviedla viac zo svojho bojoveho umenia ale inac patrila :( medzi tahunov serialu medzi Bellamyho a Clarke..

29.8.2017 | 18:51:30
GanG

Silná a odvážná. Jen tu můžeme vidět jak mohou tvůrci „zničit“ postavu. Zprvu byla svérázná a neústupná, ale city ji tolik změnili.

17.7.2017 | 17:50:40
LFlame

Ehm.. vím, proč musela umřít, ale stále mě to štve :) Charakter Lexy se mi líbil více v 2 sérii, pak už moc vyměkla, nechala se moc ovlivňovat Clarke, to mi trochu vadilo. Jejich vztah se mi líbil, jen Clarke víc brala, než dávala. Trošku už se mi zajídalo to „dělám to, co je nejlepší pro mé lidi“ (Clarke) a to věčné dotazování Hedy, co si o tom Clarke myslí. 100% dávám ale prostě kvůli hereckému výkonu Alycie. Naprostá dokonalost. Když ji teď sleduju v FTWD, tak občas nevěřím, že je to jedna a tatáž osoba. V hororu Unfriend to bylo bylo lepší, ale stejně.. Jde vidět, že tvůrci The 100 umí z herců dostat maximum. Stále jsem doufala, že ji uvidíme alespoň prostřednictvím plamene, i teď v 5 sérii, ale bohužel.

7.7.2017 | 23:40:38
Luwinka

Nemůžu si pomoct, ale stále vidím tu ubohou holku z Fear TWD.. Což je škoda, protože tady mi tolik nevadí, ale románku s Clarke jsem opravdu nefandila. Ostatně celý ten cirkus s orientací jednotlivých postav mi přijde jen marketingový tah na určitou skupinu lidí. Jakoby Lexa nemohla skončit s Roanem, těm by to slušelo..

4.7.2017 | 8:19:16
klisna 2013

Já tu holku prostě nemám ráda a nechápu proč je na zdejší příčce tak moc oblíbená. V dnešní době je asi top sexy holka, která sama neví, co chce a neustále dělá hloupá rozhodnutí… :/

19.5.2017 | 21:24:44
Maryel

Lexa nebyla úplně špatná, ale nepatřila ani mezi mé oblíbené. Moc nechápu proč je tak oblíbená :D

19.5.2017 | 11:05:44
Ellyse

Byla luxusní, ona a Raven jsou moje nejoblíbenější ženské postavy, je hrozný vědět, že už se nevrátí :( Bude mi chybět. :( Prostě úžasná.

5.5.2017 | 17:13:11

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!