The 100 Lexa

Lexa

Lexa

Heda, nebo-li velitelka Zemšťanů, která je známa svou oddaností lidem a skvělými bojovými schopnostmi. Když se seznámí s velitelkou Archy, Clarke, nachází v ní zalíbení a mezi dívkami vzniká silné pouto.

Sezóny 2
2014 - 2016

Lexa je nejvyšší velitelka Zemšťanů, která vede všech dvanáct klanů. Občas je těžké zachovat mír mezi klany, a proto má své velvyslance, kteří jí pomáhají zachovat mír. Lexa se zpočátku zdá jako nekompromisní velitelka, která nemá moc ráda obyvatele Archy. Když ale pozná Clarke Griffin, trochu na vesmírné návštěvníky změní názor.

I když se postupně vztah Lexy a Clarke prohlubuje, Lexa stále myslí racionálně a nezapomíná, co je její prioritou – její lid. I když je do Clarke tajně zamilovaná, v osudový okamžik Clarke zradí, a nepomůže jí dostat její lidi z Mount Weather. Po nějakém čase se Lexa opět setká s Clarke, ta už je tentokrát opatrnější, a naopak dokáže zmírnit Lexu v jejich drastických metodách.


(Lexa v průběhu dvou sezón. Foto: CW)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Šárinkaaaa

Lexa je moje 1 nejoblíbenější postava už od začátku jsem jí měla ráda byla to nejlepší velitelka (Heda) když umřela tak jsem to obrečela. S Clarke jí to mega moc slušelo a Lexa jí milovala i když jí jednou zradila a nepomohla jí tak i přesto jsem jí měla ráda a Clarke taky měla jsem tu postavu strašně ráda a furt mám je škoda že umřela takhle brzo byla vážně dobrá…

29.6.2020 | 1:27:20
SanctumClarke

Bože Lexu jsem ze začátku neměla ráda, ale, když jsem se na seriál podívala znovu, postupně jsem si jí oblíbila. No a teď patří mezi mé nejoblíbenější postavy. Pere se o první místo s Bellamym a Clarke. Upřímně doufám, že se vrátí s pomocí Anomálií k nám, a zacelí naše zlomená srdce. MEBI OSO NA HIT CHODA OP NODOTAIM

21.2.2020 | 0:05:08
Milano33

Najúžasnejšia postava z celého seriálu. Jej smrť som oplakal a neskutočným spôsobom ma zasiahla. Milujem ju a nepamätám si, kedy naposledy som si ku niakej postave vytvoril až takéto silné emócionalne púto.

,,In peace may you leave the shore. In love may you find the next. Safe passage on your travels until our final journey on the ground… May we meet again." :‚( :‘( :'(

6.1.2020 | 22:50:09
Adm1

Najotravnejšia postava z celého seriálu. A ešte to stále spomínanie na ňu aj po 3 sériach po jej smrti mi lezie hore krkom. Jesus prosím nech tá postava už konečne zdochne aj spomienkach.

15.7.2019 | 15:25:24
Dw3st3r

Postava u které nejde vytknout nic. T O P

24.6.2019 | 19:27:48
lucoska

Badass girl ! Jako první vytvořila alianci a snažila se o život v míru, což před ní nikdo neudělal. Na to, že byla vlastně potomkem lidí na zemi, neskutečně inteligentní a chtěla něco změnit. Visionary, warrior, leader, lover .., no a co si budeme nalhávat, neskutečně sexy !

30.4.2019 | 20:37:42
S.T.A.L.K.E.R.

Všichni jsou z její smrti na měkko. Taky mi bude chybět, ale rozhodně to není největší ztráta pro seriál v dané řadě. Lincoln byl rozhodně mnohem lepší postava. Aspoň se na ně můžete dívat dál. Lexa bojuje se zombíky ve Fear the Walking Dead a Lincoln zase bojuje s bohy v Američtí bohové.

2.3.2019 | 22:13:38
fanta2pomeranc

Ta mi byla tak ukradená, až je mi to líto. Tvářila se drsně, sama o ničem ale neuměla rozhodnout, pořád se obracela na bloncku, co ta si myslí. Prostě nechápu její popularitu.

19.12.2018 | 10:30:14
KaraSnowAllen

Já jí miluju. I kdyby nebyla lesba, tak bych jí žrala, však na její sex. orientaci odkazuje jen vztah s Clarke, jinak to není nic podstatného, co by tu postavu definovalo. Měla jsem pokrk těch barbarů a zaujatých grounderů, co se zabíjeli jednoho skykru za druhým a nebyla s nima rozumná řeč. Lexa naproti tomu byla vizionářka, kde všichni viděli nepřítele, tam ona viděla spojence a upevnovala si svojí moc a postavení i jinak než vražděním (ale taky, taky). Celkově ona měla potenciál nastolit mír a pořádek, bohužel jí zabili. A ona a Clarke? OTP, byly spolu tak rozkošné, hrozně mě to mrzelo.

29.8.2018 | 11:08:17
Sliu

Top postava seriálu.

2.8.2018 | 19:50:46

Stav titulků

Epizoda S07E07: The Queen's Gambit

cz0%
Odhadované dokončení včera 20:00


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×08 – Anaconda

Clarke stojí před novým protivníkem. Překvapivé spojení nás zavede zpět do minulosti a jaderné apokalypsy, která zničila Zemi.

Premiéra: 9.7.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během šesté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců