The 100 Lexa

Lexa

Lexa

Heda, nebo-li velitelka Zemšťanů, která je známa svou oddaností lidem a skvělými bojovými schopnostmi. Když se seznámí s velitelkou Archy, Clarke, nachází v ní zalíbení a mezi dívkami vzniká silné pouto.

Sezóny 2
2014 - 2016

Lexa je nejvyšší velitelka Zemšťanů, která vede všech dvanáct klanů. Občas je těžké zachovat mír mezi klany, a proto má své velvyslance, kteří jí pomáhají zachovat mír. Lexa se zpočátku zdá jako nekompromisní velitelka, která nemá moc ráda obyvatele Archy. Když ale pozná Clarke Griffin, trochu na vesmírné návštěvníky změní názor.

I když se postupně vztah Lexy a Clarke prohlubuje, Lexa stále myslí racionálně a nezapomíná, co je její prioritou – její lid. I když je do Clarke tajně zamilovaná, v osudový okamžik Clarke zradí, a nepomůže jí dostat její lidi z Mount Weather. Po nějakém čase se Lexa opět setká s Clarke, ta už je tentokrát opatrnější, a naopak dokáže zmírnit Lexu v jejich drastických metodách.


(Lexa v průběhu dvou sezón. Foto: CW)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Najúžasnejšia postava z celého seriálu. Jej smrť som oplakal a neskutočným spôsobom ma zasiahla. Milujem ju a nepamätám si, kedy naposledy som si ku niakej postave vytvoril až takéto silné emócionalne púto.

,,In peace may you leave the shore. In love may you find the next. Safe passage on your travels until our final journey on the ground… May we meet again." :‚( :‘( :'(

6.1.2020 | 22:50:09
Adm1

Najotravnejšia postava z celého seriálu. A ešte to stále spomínanie na ňu aj po 3 sériach po jej smrti mi lezie hore krkom. Jesus prosím nech tá postava už konečne zdochne aj spomienkach.

15.7.2019 | 15:25:24
Dw3st3r

Postava u které nejde vytknout nic. T O P

24.6.2019 | 19:27:48
lucoska

Badass girl ! Jako první vytvořila alianci a snažila se o život v míru, což před ní nikdo neudělal. Na to, že byla vlastně potomkem lidí na zemi, neskutečně inteligentní a chtěla něco změnit. Visionary, warrior, leader, lover .., no a co si budeme nalhávat, neskutečně sexy !

30.4.2019 | 20:37:42
S.T.A.L.K.E.R.

Všichni jsou z její smrti na měkko. Taky mi bude chybět, ale rozhodně to není největší ztráta pro seriál v dané řadě. Lincoln byl rozhodně mnohem lepší postava. Aspoň se na ně můžete dívat dál. Lexa bojuje se zombíky ve Fear the Walking Dead a Lincoln zase bojuje s bohy v Američtí bohové.

2.3.2019 | 22:13:38
fanta2pomeranc

Ta mi byla tak ukradená, až je mi to líto. Tvářila se drsně, sama o ničem ale neuměla rozhodnout, pořád se obracela na bloncku, co ta si myslí. Prostě nechápu její popularitu.

19.12.2018 | 10:30:14
KaraSnowAllen

Já jí miluju. I kdyby nebyla lesba, tak bych jí žrala, však na její sex. orientaci odkazuje jen vztah s Clarke, jinak to není nic podstatného, co by tu postavu definovalo. Měla jsem pokrk těch barbarů a zaujatých grounderů, co se zabíjeli jednoho skykru za druhým a nebyla s nima rozumná řeč. Lexa naproti tomu byla vizionářka, kde všichni viděli nepřítele, tam ona viděla spojence a upevnovala si svojí moc a postavení i jinak než vražděním (ale taky, taky). Celkově ona měla potenciál nastolit mír a pořádek, bohužel jí zabili. A ona a Clarke? OTP, byly spolu tak rozkošné, hrozně mě to mrzelo.

29.8.2018 | 11:08:17
Sliu

Top postava seriálu.

2.8.2018 | 19:50:46
RagnarokCzD

„Silná vůdkyně“, kterou si dokázala jedna bloncka omotat kolem prstu během pár epizod … a to s ní ještě ani nemusela spát. :D

Na můj vkus se nechala ovlivňovat až moc snadno a až moc často … a ty scény, kdy se měla před svýma lidma ukazovat jako silnej schopnej vůdce, v důsledku toho dost smrděly pózerstvím. :-/

Herečka ji zvládla dobře, ale zasloužila si trochu větší hloubku. :(

17.7.2018 | 14:34:58
wee_n

Do teď nechápu ten „hype“ kolem ní, a to jenom proto, že z ní tvůrci udělali LGBT postavu. Alycia postavu zahrála samozřejmě naprosto skvěle, její smrt jsem obrečela, ale postava sama o sobě je o ničem. Pořádně si nestála za tím, co od začátku tak hlasitě vykřikovala do světa, a takovej by vůdce prostě být neměl. Nicméně by bylo fajn, aby se už všichni z té její smrti otřepali..už je to přeci jenom přes dva roky…

webmaster
2.7.2018 | 10:29:02

Stav titulků

Epizoda S06E13: The Blood of Sanctum

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během šesté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Tvůrci The 100 na Twitteru právě oznámili, že sedmá série bude poslední a měla by mít 16 dílů. Rozloučí se s námi tedy stým dílem v pořadí. O možném konci se hovořilo už dříve, když byl seriál prodloužen pro další sérii ještě před premiérou.

Reklama

Nadcházející epizoda

6×13 – The Blood of Sanctum

Sanctum se stává bitevním polem mezi zbožnými a nevěřícími. Tajemství anomálie se prohlubuje.

Premiéra: 6.8.2019

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců