The Walking Dead: World Beyond Seriál nám konečně odhalil důvod masakru Univerzitní kolonie

Seriál nám konečně odhalil důvod masakru Univerzitní kolonie

Seriál nám konečně odhalil důvod masakru Univerzitní kolonie

Nade všemi třemi seriály z univerza The Walking Dead se vznáší stín tajemné organizace známé jako Občanská republika. Nejnovější epizoda World Beyondu nám konečně osvětlila důvod šokující události z první epizody seriálu.

6 0
11.11.2021

Už od doby, co se poprvé objevila během války se Spasiteli v původním seriálu The Walking Dead, panovaly ohledně tajemné skupiny CMR se symbolem tří kruhů nejrůznější teorie. Nakonec jsme zjistili, že zkratka CRM znamená Civil Republic Military (armáda Občanské republiky) a že její tři kruhy symbolizují tři vzájemně spolupracující komunity.

První komunitou je Omaha v Nebrasce se 100 tisíci obyvateli, ke které náleží i Univerzitní kolonie, tedy původní sídlo hlavních hrdinů seriálu World Beyond. Tato kolonie měla dalších téměř deset tisíc lidí. Druhou komunitou je Portland ve státě Oregon, který čítá cca 87 000 obyvatel. Poslední třetí je pak utajované sídlo Občanské republiky, které podle podplukovnice Elizabeth Kublek čítá 200 000 lidí.


Hned první díl tohoto seriálu s názvem Brave nám však odhalil, že vojáci Občanské republiky zmasakrovali celou Univerzitní kolonii. Důvod nám byl neznámý celou první sérii, a k tomu jsme se na začátku druhé řady dozvěděli, že armáda Občanské republiky také vyhladila celou Omahu. Pořád jsme však netušili, proč tak učinili.

Nejnovější epizoda Blood and Lies nám konečně poskytla odpovědi. Armáda Občanské republiky v čele s generálmajorem Bealem nikdy netoužila po spojenectví, jenom vyhodnocovala hrozbu své konkurence, které se nyní rozhodla zbavit. Omaha již padla, nyní je na řadě Portland. Podaří se tomu našim hrdinům zabránit?

Foto: AMC

Diskuze /7

simonideos

Vybudování nového „bezpečného“ světa na základě zákeřného masakru stovek tisíc nevinných lidí, super, v takovém světě chceš žít.

#5 pidalin
11.11.2021 | 18:47:37
igwar

Ten dôvod neberiem. Snáď vysvetlenie nejako doplnia. Žiadna bezprostredná hrozba zo strany kolónií nebola. A zmasakrovať toľko ľudí len preto, že niekedy v budúcnosti by sa mohlo niečo udiať a mohli by byť hrozbou nedáva zmysel. To je dôvod ako z rozprávky o Kocúrkove, kde si tiež obyvatelia vymysleli reťaz nezmyselných alebo málo pavdepodobných udalostí, na ktorej konci sa malo niečo zlé stať. Vzhľadom k ich spoluipráci, rozloženiu síl a veľkosti tých troch kolónií, by to aj tak v budúcnosti skončilo integráciou oboch kolónií do Občianskej republiky. Čiže výsledok by bol úplne rovnaký – zostala iba CR. Naviac, to budovanie nového sveta zo strany CR sa nezaobíde bez rozširovania jej hraníc a postupného nárastu počtu obyvateľov. Z tohto pohľadu by bolo oveľa vhodnejšie susedné kolónie radšej pripojiť ako odstrániť. Nehovoriac o tom, že Omaha a Portland určite nebudú jediné dve väčšie kolónie a konkurenti CR na územi USA vo „vesmíre“ WD. Zlikvidovať si potencionálnych spojencov je teda tiež nie veľmi mudry ťah.

12.11.2021 | 9:12:31
Kruppe1010

Cely tento serial je jedno velke hovno.Fakt zacinam mit strach z filmu o Rickovi.Nejlepsi by bylo,aby vubec nevznikly.

12.11.2021 | 13:18:08
zvirka

Souhlasím s předchozími názory. Ten seriál je prostě založený na nesmyslech, jak vyvraždění univ. kolonie, tak celá první řada, kdy kvůli „geniální“ Hope a jejímu výzkumu riskovalo x lidí život. Stačilo říct, pojď, půjdeš za tátou, budeš při tom studovat a pomáhat s výzkumem a bylo by.

12.11.2021 | 18:03:48
pidalin

#1 simonideos: Souhlasim že to nedává smysl, ale koukni se do historie, některý lidi prostě uvažujou jinak a když se někdo takovej dostane k moci, tak se dějou hrozný věci. Akorát nechápu teda proč to vláda republiky neřeší když teda armáda evidentně jedná sama za sebe a někdo v tý republice by měl mít moc jim to zatrhnout, že by fakt nic netušili? To snad neni ani možný. Něco mi řiká že v řešení bude hrát roli Rick.

#6 ori #7 simonideos
12.11.2021 | 18:16:37
ori

#5 pidalin: O tom sa píše v tých novinách ktoré si čítala teraz neviem či Jennifer alebo Jadis – že armáda preberá kontrolu nad civilným sektorom.

webmaster
12.11.2021 | 18:28:40
simonideos

#5 pidalin: Děje se v tom vedení něco zvláštního o čem zatím nevíme. Škoda že už seriál končí a v posledních pár epizodách už se asi vysvětlení všeho nedočkáme, ani těch co jsou ve velení a dávají příkazy, a i kdyby ano, je škoda že už tyto postavy nebudou mít moc prostoru. Leda že by se jednalo o postavu/y, které už známe…

14.11.2021 | 13:05:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E10: The Last Light

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás