Vikings (Vikingové) Vikinská zbroj

Vikinská zbroj

Vikinská zbroj

Vikingové jsou prostě jedineční a každý z nich má svůj vlastní druh štítu a brnění. Pokud vás zajímá, jak se Vikingové oblékali do bitev, tak si přečtěte následující článek.


3 0
12.11.2013

Ve druhé sérii je plánováno více bitevních scén, než tomu bylo v první sérii, proto kostýmový výtvarník Joan Bergin a jeho tým byli velmi zaneprázdněni v jejich dílně navrhováním a výrobou brnění pro stovky komparsistů potřebných pro vytvoření různých armád, kterým budou Vikingové čelit během jejich nájezdů.

Historicky byly anglosaské armády a jejich vůdci oblečeni ve velmi velkých a propracovaných zbrojích. Vikingové měli pancíř mnohem nižší ráže a neměli ani řádné krytí hlavy. Seriál nám ukázal, že Vikingové nosí vzory zbrojí, které spíše připomínají, jako by přišli z vesnice. Sasové zato mají prvotřídní zbroj a to i s helmami. Vikingové jsou v tomhle ohledu unikátní, protože jako jejich různorodé štíty, tak i jejich zbroj je různá.


Ve své době nosívali Vikingové hodně červené, modré a zlaté barvy, ale Bergin věří, že tyto barvy neodpovídají stylu seriálu. Aby bylo možné více zprostředkovat neohrožené bojovníky, tak byly kostýmy zaměřeny na hnědou, vínovou, šedou a černou barvu.

K natáčení bylo použito 50 kopií každého typu brnění a zhruba 1500 kostýmů celkem.

Diskuze /4

Waell

kdo tenhle clanek psal nevedel vubec o cem je snad rec… „Vikingové nosí vzory zbrojí, které spíše připomínají, jako by přišli z vesnice“ zajimave na to dam vytah z odborne knihy " Každý viking si musel svou výstroj zajistit sám. Většina vikingských válečníků si mohla dovolit jen obyčejné zbraně a kožené brnění."

dale to ze nemeli helmy nebo radnou ochranu hlavy je taky kravina: " Vikingova helma byla vorebena z kůže nebo železa a byla bez pověstných rohů. Železné helmy měly chránič nosu a očí, někdy i chránily i krk."

tyto informace sou z knih ktere psali odbornici na severskou historii a mythologii

#2 Xavik
12.11.2013 | 21:20:52
Xavik

#1 Waell: To je pravda. Je to překlad z blogu, který je vydáván na oficiálních stránkách seriálu Vikings.

Každopádně k tvým poznatků: k té vesnici je to myšleno tak, že vypadali jako vesničané, není tam napsáno, že byli vesničany nebo tak. A k tvé druhé poznámce: ano, je pravda, že také nosili helmy, ale v seriálu je nenosí, takže to je reakce na to, že je v seriálu nenosí. :)

admin
12.11.2013 | 22:12:01
NiennaTasart

V žádných historických filmech či seriálech hlavní postavy helmy zásadně nenosí, jinak by nebylo poznat, kdo to je. Počkat, možná v dokumentu 1066:Historie psaná krví měly i hlavní postavy helmy… :)

22.11.2013 | 22:56:58
Salion

A co například film Království nebeské? kde hlavní aktéři filmu helmy nosí?… to že postavy nenosí přilby je opravdu velká historická chyba, které se ovšem dá vyvarovat přilbami s odkrytou obličejovou částí, dále kdyby se na přilbu přidal nějaký dekorovací prvek, tak by se jistě hrdinové ve filmu poznaly… dále i zmiňované kostýmy jsou často hrůzostrašné (alespoň ze stránky historické autenticity) ale jsou alespoň pro laiky koukatelné… osobně mám tento serial velice rád, hlavně kvůli celkem hezky popsané mytologii a napínavému příběhu, ale z kostýmové stránky jsem ho čekal silnější.

16.12.2013 | 21:37:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás