Vikings (Vikingové) Aelle

Aelle

Aelle

Král Northumbrijského království.

Sezóny 4
2013 - 2017


Král Aelle je panovníkem Northumbrijského království. Je autoritativní a velmi náročný člověk, který netoleruje žádné selhání svých vojáků. Pro všechny zrádce anebo jiné lidi, kteří nedokáží kladně vyplnit jeho požadavky, má připravenou speciální jámu, na jejímž dně jsou hadi. Veškeré tyto lidi hodí do této jámy, kde nemají šanci přežít.

Král Aelle je pijan, boje se neúčastní a není zrovna nejpoctivější. Po příchodu Vikingů do jeho země není nijak nadšen těmito pohany, a proto na ně pošle své vojsko v čele s jeho bratrem. Vikingové se však ukáží v boji velmi schopní a král Aelle je nucen zaplatit požadované peníze jako výkupné.


Když se s Vikingy potýká i král Ecbert z Wessexu, rozhodne se král Aelle navštívit Ecberta a domluvit spojenectví mezi jejich královstvími, které stvrdí sňatkem svých dětí.

Aelle je…

  • bratrem Aethelwulfa
  • manželem Ealhswith
  • otcem Judith, Ecgberhta a Blaejy
  • dědečkem Aethelreda a Alfréda

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bastinor

Podle mě silný král, i když je mi nesympatický, je čím dál tím lépe zahraný. Navíc po tom všem, co jim vikingové udělali, se mu ani nedivím.

13.1.2017 | 19:17:31
WILLIAM_MOINSPIELD

KAT RAG......

14.8.2015 | 23:35:32
Kothy

Divny kral.

9.2.2015 | 22:23:37

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás