The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Jak se natáčí scény v mezinárodní kosmické stanici?

Jak se natáčí scény v mezinárodní kosmické stanici?

Možná jste si říkali, jak se vlastně scény natáčí. Asi každý vyloučil možnost, že se Howard skutečně nachází na ISS, společně s nezbytným štábem. Ač je BBT velmi úspěšný seriál, tuhle vesmírnou misi by asi nezaplatil. Takže, kde a jak jsou scény natáčeny?

0 0
6.10.2012

Podle rozhovoru s hlavním výtvarníkem produkce Johnem Shaffnerem, hledání nebylo jednoduché. Když obdrželi zadání na další děj v ISS, vyžádali si reálné snímky ISS z NASA, pak navštívili Kansaské centrum kosmu a vesmírného prostoru, aby zjistili, jak přesně velké dané části jsou. A pak už stačilo jít na vrakoviště v Severním Hollywoodu, kde se spousta těchto dílů dala najít.

Během této kreativní činnosti však John Shaffner zjistil, že tuto práci si dal už někdo jiný, a sice že je možné model ISS pronajmout od společnosti Wonder Works. Tato společnost vytvořila realistický model, který si zahrál už v několika filmech a reklamách, a dodává ho pěkně zabalený ve velké krabici.

A jak se podařilo dosáhnout toho, že se kosmonauti realisticky vznášejí ve vzduchu? Podle článku na serveru collectspace.com se nakonec ukázalo, že spíše než mít herce zavěšené na provazech, je jednodušší jimi pohybovat zezdola. Herci tedy leží na velmi tenkých plošinách a díky tomu to vypadá, že vlastně proplouvají beztížným prostorem.

I herci sami se museli vypořádat s tím, jak správně imitovat pohyby v mikrogravitaci, řekl Shaffner. Aby toho dosáhli, dlouho studovali skutečné záběry kosmonautů.

Vše vypadá velmi realisticky i díky tomu, že účast skutečného kosmonauta NASA Mika Massimina umožnila upravit některé detaily tak, aby vypadaly skutečně jako na opravdové ISS. Shaffner hrdě prohlašuje, že Mike Massimino byl unesen tím, jak realistický celý model je. Podle něj je skutečná ISS velice podobná, už jenom tím, jak velký (respektive spíše malý) celý prostor je.

Zdroj: CBS

Diskuze /9

honzahol

Já myslel že to točí v takovým tom letadlu co vyletí nahoru a pak je tam asi minutu stav beztíže :) Díky za osvětlení ;)

6.10.2012 | 23:19:11
palynno78

…presne aj ja som myslel na to lietadlo (ZERO G) =D

7.10.2012 | 0:01:02
Michalor

Mně bylo hnedka jasný, že jsou na nějakých plošinách ten pohyb byl párkrát takový, jakože posuvný, kdyby ho něco neslo.

7.10.2012 | 8:41:34
Anymouse404

To já si myslel, že to dělaj přes green screen.

7.10.2012 | 9:26:28
barahir

já myslel, že to natáčí v nějakém trenažéru :)

čestný člen redakce
7.10.2012 | 9:28:39
TerkaAndy

Já jsem teda taky myslela, že jde o green screen.

7.10.2012 | 9:37:38
thera

Zrovna jsem přemýšlela, jak to asi točí, osobní odhad byly provázky:) Perfektní článek!

čestný člen redakce
7.10.2012 | 12:19:43
Marketka

Tak můj drahouš taky myslel, že to je v tom zero G letadle. Ale já si to nějak nedovedla představit, vzhledem k tomu, že těch scén bylo tolik – jak by to zaplatili?

čestný člen redakce
7.10.2012 | 13:12:51
barahir

A to fakt nejsou nějaké beztížové trenažéry? :) Já je viděl v nějakém filmu.

čestný člen redakce
7.10.2012 | 20:03:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama