The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 137×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Sheldonovy kostýmy: Otrhaný C-3PO a William Redington Hewlett

Sheldonovy kostýmy: Otrhaný C-3PO a William Redington Hewlett

Pokud vás zajímá, za koho nakonec Sheldon s Amy na Halloween šli, proč by měl chtít Sheldon být Hewlettem a ne Packardem a proč by naopak Amy měla chtít jít za Blossom a Joeyiho, přečtěte si tento článek.

0 0
27.10.2012

V našem překladu sice zaznělo Pat a Mat, ale možná by bylo lepší uvést na pravou míru, za koho se vlastně Amy chtěla převléct. Otrhaná Anička a Andy (Raggedy Ann and Andy) jsou dvě postavy z pohádkových knížek amerického spisovatele Johnnyho Gruella (zemřel v roce 1938), který psal pohádky pro svou dceru Aničku. Podle knihy byla natočen i film. Sheldon se v tomto díle chtěl převléct za komunikačního droida C-3PO z kultovních Star Wars, místo toho, jak sám říká, musel udělat kompromis a byl z něj Otrhaný droid C-3PO. Proto tedy ty ne zcela případné červené vlasy na jinak zlaté hlavě.

Co se týče dalšího Sheldonova návrhu, převléci se jako Hewlett a Packard, spíše než to, jak by měla vypadat Amy, mě zajímalo, proč by si Sheldon měl vybrat zrovna Williama Redingtona Hewletta oproti Davidu Packardovi. A tady mám pro vás pár tipů: Hewlettovi zavolal mladý Steve Jobs, když byl v deváté třídě a Hewletta natolik ohromil, že mu nabídl prázdninovou práci. David Packard, narozdíl od Billa Hewletta, se více angažoval v politice. A nakonec, proč se společnost jmenuje hp a ne ph prý určil hod mincí. Možná i to mohlo rozhodnout, proč by Sheldon měl být raději oblečen za Hewletta.

Další dvojice, o které se sice nemluvilo, ale byla napsaná na tabuli, byli Blossom a Joey. Blossom byl americký seriál vysílaný mezi lety 1991 a 1995, ve kterém hlavní roli ztvárnila Mayim Bialik, představitelka Amy. Jejím hereckým partnerem byl právě Joey, kterého hrál herec Joey Lawrence. To nebude asi náhoda, proč by ji Amy chtěla představovat…

A jaké další dvojice byly vybrány?

Sheldon

Batman a Robin – komiksová postava a její pomocník

Jobs a Wozniak – společně založili Apple

Kirk a Spock – kapitán a jeho zástupce ze seriálu Star Trek

Arthur Dent a Ford Prefect – hlavní postava a jeho mimozemský kamarád ze Stopařova průvodce

Doktor Who a Dalek – pán času a jeho protivník

Pepř a sůl

Amy

Popelka a princ Krasoň – nejznámější pohádková dvojice

Markus Antonius a Kleopatra – milenecká dvojice z historického Říma

Lady a Tramp – dvojice pejsků ze známého dětského animáku

Jack a Rose – titulní dvojice z Titanicu

Dharma a Greg – ústřední dvojice ze stejnojmenného seriálu

Když se na ty dva seznamy dívám, skoro si říkám, že se snad opravdu shodnout nemohli. Ve kterém z kostýmů byste je vy viděli nejraději? 

Zdroj: CBS

Diskuze /2

Qwertuska

Sheldona si díky videu proti rakovině umim představit jako kohokoliv, ale Amy bych docela chtěla vidět jako někoho ze Sheldonova seznamu :D. Nebo bych je taky chtěla vidět jak hrají sami sebe, třeba právě Amy jako Blossom. Škoda, že nikde kromě BBT jako dvojice nehráli spolu přímo Jim a Mayim, to by bylo dobrý.

28.10.2012 | 11:02:18
flagellumdei

Kéž by šli za Doctora a Daleka :D Nebo spíš za Doctora a Rose, to by byl kompromis

28.10.2012 | 12:46:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama