The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Beverly Hofstadterová

Beverly Hofstadterová

Beverly Hofstadterová

Leonardova matka, neuroložka a psychiatrička.

Sezóny 9
2009 - 2019

Beverly Hofstadterová je matka Leonarda a bývalá manželka Alfreda Hofstadtera. Je neuroložka, psychiatrička a úspěšná spisovatelka. Navzdory tomu, že je psychiatrička, je však příšernou matkou. Po většinou vystupuje jako chladná, zahořklá, jednotvárná a velice analytická osoba.

Často diagnostikuje chování nebo neurózy lidí, se kterými právě mluví. Lidi kolem sebe analyzuje, uráží a utahuje si z nich. Takhle se chová nejspíš proto, že se chce distancovat od lidí, které si kvůli svému chování znepřátelila.


Dokáže být extrémně arogantní, narcistická, nepřátelská, chladná, bezcitná a neuvěřitelně ignorantská. Její vztah s Leonardem je velmi chaotický, ale sobě za to vinu rozhodně neklade, viní totiž Leonarda z toho, že má nevyřešené problémy z dětství a Oidipovský komplex. Rozvíjení vztahu se svým synem jí totiž připadalo jako absurdní a zbytečné.

Vůbec jí nepřijde divné svého syna ponižovat a shazovat. Baví se s ním, jen když je to nezbytně nutné, protože chce potlačovat Leonardovo ego. Pořád na něj shlíží z vrchu a kritizuje jej. V porovnání s ní a s jeho sourozenci jej bere jako nezměrné zklamání. Kromě toho jej bere jako vědecký experiment, který si musí zasloužit její lásku a náklonnost.

Oproti tomu si Baverly náramně rozumí se Sheldonem, který ji bere jako matku, kterou si vždy přál mít. Podobný vztah jako s Leonardem sdílí Beverly i se svým bývalým manželem, Alfredem, kterému neopětovala svoje city. Ten se tedy rozhodl hledat lásku u jiné ženy, což nakonec vyústilo v jejich rozvod.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Chudák Leonard. Jejich usmíření ale byla jedna z nejemotivnějších scén v celém seriálu. Respekt.

23.11.2019 | 17:09:27
Kothy

trhla

23.2.2019 | 15:44:30

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás