The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Beverly Hofstadterová

Beverly Hofstadterová

Leonardova matka, neuroložka a psychiatrička.

Sezóny 9
2009 - 2019

Beverly Hofstadterová je matka Leonarda a bývalá manželka Alfreda Hofstadtera. Je neuroložka, psychiatrička a úspěšná spisovatelka. Navzdory tomu, že je psychiatrička, je však příšernou matkou. Po většinou vystupuje jako chladná, zahořklá, jednotvárná a velice analytická osoba.

Často diagnostikuje chování nebo neurózy lidí, se kterými právě mluví. Lidi kolem sebe analyzuje, uráží a utahuje si z nich. Takhle se chová nejspíš proto, že se chce distancovat od lidí, které si kvůli svému chování znepřátelila.

Dokáže být extrémně arogantní, narcistická, nepřátelská, chladná, bezcitná a neuvěřitelně ignorantská. Její vztah s Leonardem je velmi chaotický, ale sobě za to vinu rozhodně neklade, viní totiž Leonarda z toho, že má nevyřešené problémy z dětství a Oidipovský komplex. Rozvíjení vztahu se svým synem jí totiž připadalo jako absurdní a zbytečné.

Vůbec jí nepřijde divné svého syna ponižovat a shazovat. Baví se s ním, jen když je to nezbytně nutné, protože chce potlačovat Leonardovo ego. Pořád na něj shlíží z vrchu a kritizuje jej. V porovnání s ní a s jeho sourozenci jej bere jako nezměrné zklamání. Kromě toho jej bere jako vědecký experiment, který si musí zasloužit její lásku a náklonnost.

Oproti tomu si Baverly náramně rozumí se Sheldonem, který ji bere jako matku, kterou si vždy přál mít. Podobný vztah jako s Leonardem sdílí Beverly i se svým bývalým manželem, Alfredem, kterému neopětovala svoje city. Ten se tedy rozhodl hledat lásku u jiné ženy, což nakonec vyústilo v jejich rozvod.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Chudák Leonard. Jejich usmíření ale byla jedna z nejemotivnějších scén v celém seriálu. Respekt.

23.11.2019 | 17:09:27
Kothy

trhla

23.2.2019 | 15:44:30

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama