The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Leonard Hofstadter

Leonard Hofstadter

Experimentální fyzik a spolubydlící Sheldona.

Sezóny 12
2007 - 2019

Leonard Leakey Hofstadter pochází z New Jersey a stejně jako jeho spolubydlící a zároveň nejlepší přítel jménem Sheldon, s nímž bydlí v bytě 4A, pracuje jako experimentální fyzik na Kalifornském technologickém institutu. Když na univerzitě začínal, vedl utajovaný vládní výzkum s vojenským raketovým palivem, nyní často pracuje s vysokovýkonnými lasery. V institutu pracují též jeho další dva přátelé, kterými jsou Howard a Rajesh.

Leonard se jeví z výše zmíněné čtveřice přátel jako „nejnormálnější“. Nesrší zrovna sebevědomým, ale je společenský a nebojí se nových věcí. Trpí alergií na laktózu, umí hrát na violoncello a miluje příběhy o superhrdinech.

Na školu ani na dětství nemá hezké vzpomínky. Jeho matka Beverly se věnuje neurovědám, psychiatrii a píše knihy. Se svou matkou nemá vřelý vztah, což se podepsalo na vztahu s Penny. Hofstadterovi neslavili narozeniny, ani Vánoce, a kromě toho Leonard nikdy nebyl za své úspěchy pochválen, protože jsou úspěchy jeho sourozenců mnohem působivější.

Naproti bytu, ve kterém žije Leonard se Sheldonem žije jejich sousedka Penny, ke které Leonard už od prvního setkání cítil sympatie a v průběhu seriálu se snažil všemi možnými i nemožnými způsoby upoutat její pozornost.

Leonard s Penny později začal chodit, mezitím se několikrát rozešli anebo si dali pauzu. Jejich vztah nakonec vyvrcholil rychlosvatbou v Las Vegas vysílanou online pro jejich přátele v Pasadeně. Později se ti dva vzali znovu před zraky rodiny a přátel. Se Sheldonem se dohodli na odděleném bydlení, a tak bydlí Sheldon nyní s Amy bytě po Penny a Leonard s Penny bydlí v bytě 4A.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RedRose

Amy Farrah Fowler: Je na čase smířit se s tím, že Leonard je jádrem vaší sociální skupiny. Kam jde on, jde skupina… Vaše skupina je Leonardocentrická. Kdybyste byli město, byl by to Leonardov. Islámský stát, Leonardistán. Kdyby šlo o rodiště filmů, všichni bychom zpívali Hurá Leonardwoodu.

S tímto se naprosto ztotožňuji, Leonard je nejlepší postava celého seriálu!

22.7.2022 | 13:13:17
Knowho

75%

19.1.2021 | 16:13:04
Sheeku

zbožňuji ho :)

4.11.2020 | 12:10:19
S.T.A.L.K.E.R.

Vytrpěl si opravdu hodně. Od Sheldona až po jeho matku. Ale v posledních dílech dostal skvělé odměny. Od Sheldona, přes jeho matku až po Penny. Borec.

23.11.2019 | 16:48:17
Apurimac

Jeho interakce se Sheldonem hlavně na začátku jsou nezapomenutelné. Jeho posedlost Penny jsem ale nikdy nepochopil :)

15.2.2019 | 17:33:38
Petronella

Leonard si stále drží to, co měl od začátku seriálu. To se mi na něm líbí.

30.1.2019 | 12:57:10
jelda007

Nejlepší postava!! A vám, co vadí to jeho „kňourání“, tak vzhledem k tomu, že je to hlavní postava a má takový být, tak si běžte sledovat něco jinýho, když vám vadí. Já se v něm občas zhlížím (jen mentálně) a podle mě je boží!

21.1.2019 | 2:17:02
azazel

Je super,kdyby ho Penny tak nesrazela byl by lepsi..

5.1.2019 | 15:19:57
Shorpy

Ten jeho vizuální i akustický projev je pro mne bezkonkurenční..

24.9.2018 | 9:19:24
hmyzovrah

nejnudnejsi postava..

19.8.2018 | 17:56:32
1

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama