Star Wars (Hvězdné války) O tvůrčích neshodách Marka Hamilla a Riana Johnsona během natáčení Epizody VIII

O tvůrčích neshodách Marka Hamilla a Riana Johnsona během natáčení Epizody VIII

O tvůrčích neshodách Marka Hamilla a Riana Johnsona během natáčení Epizody VIII

Postava Lukea Skywalkera prošla po událostech Epizody VI razantním vývojem. Sám Mark Hamill nemohl uvěřit, jak cesta jeho postavy pokračuje, což dával najevo i Rianu Johnsonovi. S čím Hamill nesouhlasil? Článek obsahuje spoilery z nejnovějšího filmu The Last Jedi.

8 2
30.12.2017

Není žádným tajemstvím, že Mark Hamill je obecně s vývojem postavy Lukea Skywalkera v nejnovějším díle ságy nespokojený. Vše ale začalo už před natáčením Abramsovy Epizody VII. Když si Hamill přečetl scénář, řekl, že se mu líbí všechny dějové linky kromě té jeho. Od Lukea zkrátka čekal něco jiného.

Jelikož jsme se ale nakonec mistra jedie dočkali v Epizodě VII pouze v jedné scéně, Hamill si neměl moc na co stěžovat. Vše samozřejmě přišlo až v dalším díle, kdy se ke hvězdnému kormidlu dostal Rian Johnson, který si napsal sám i scénář. Johnson a Hamill se navzájem respektují a údajně se z nich stali během natáčení dobří přátelé. Jen měl každý jiný pohled na postavu starého Skywalkera.


Zatímco Johnson si Skywalkera představoval jako zlomeného muže, který zanevřel na umění jediů, Hamill chtěl stále pozitivního Lukea, který se nevzdává, je optimistou a hlasem naděje v galaxii. Hamill se údajně se svou novou úlohou sžíval dlouho, nicméně roli přijal a zahrál ji nejlépe, jak mohl. Ovšem nedalo mu to a často debatoval s Johnsonem i před natáčením a snažil se ho přemluvit, ať například tu a tu scénu trochu pozmění.

(Rian během natáčení Epizody VIII. Foto: Disney)

Johnson měl ale pochopitelně svou vizi, a i když si Markových rad velice cenil, jeho nápady nebral až tak v potaz. Mark Hamill se během propagace filmu musel několikrát doslova překonávat, aby se udržel a zřejmě neřekl na plnou pusu, co si o vývoji Lukea myslí. Po krátkém brouzdání internetem najdete spoustu rozhovorů s Hamillem, kde se Mark svou frustraci snaží co nejvíce schovat (například zde).

Nyní ale k tomu nejpodstatnějšímu, a to k závěru Epizody VIII, kde Luke zemřel. Údajně se mluví o tom, že Hamill o tom vůbec nevěděl. Rian Johnson nechal Lukea splynout se Silou až v postprodukci, kdy ho digitálně vymazal. Daisy Ridley měla zakázáno mluvit o tom, že natočila scénu s Carrie Fisher, kde se baví o Lukeově smrti. Hamill se tedy dost možná seznámil s osudem své postavy až na světové premiéře.

Co tomu ještě napovídá? Když se podíváte na níže uvedené video v čase 3:07, tak vidíte, jak byl Mark Hamill před premiérou plný elánu. Zdá se, že se smířil se Skywalkerovým příběhem a těší se na film. Sledujte následně záběr, jak Hamill vypadá po promítání filmu. Je vidět, že je zděšený, že zkrátka ve snímku viděl něco, co naprosto nečekal. Koho by mohla Skywalkerova smrt zasáhnout víc než samotného představitele Lu­kea?

Rianu Johnsonovi se tedy asi podařilo překvapit nejen diváky, ale také i herce. Nikdo to nečekal. Naposledy jsme něco podobného mohli zažít při premiéře Epizody V, kde taktéž nikdo nevěděl, že Darth Vader je Lukeovým otcem. James Earl Jones svou posvátnou větu Já jsem tvůj otec nadaboval až ve studiu. Rianovi se tedy možná podařilo něco podobného jako tvůrcům v Epizodě V.

(Oba mají různé názory na postavu Lukea Skywalkera, ale jsou dobrými přáteli. Foto: Disney)

Johnson měl svou vizi a my ji musíme respektovat. Něco ovšem nedává smysl. Pokud jsme v Epizodě VII přišli o Harrisona Forda, nyní o Lukea, proč Johnson nakonec svůj scénář nezměnil? Minulý rok zemřela náhle Carrie Fisher, které se rozhodně v Epizodě IX nedočkáme. Neuvidíme zřejmě žádné staré záznamy, ani CGI. Generálka Leia Organa zmizí do ústraní. A v novém díle tak neuvidíme ani jednu z původních (stále živých) postav.

Otázkou tak zůstává, proč Rian Johnson (a potažmo celé Disney) nechal Lukea zemřít, když věděl, že v dalším díle už nebude nikdo ze slavné trojice živý. Ano, Skywalker se může vrátit jako duch (a nejspíše i vrátí), ale to už také nemusí být ono. To budeme muset posoudit až za dva roky. Na druhou stranu, Johnson sám řekl, že nová trilogie je příběhem Rey, Finna a dalších.

Příběh Lukea Skywalkera pro něj skončil v Epizodě VI. Staré postavy, které se nyní objevují v nových filmech, jsou tu jen proto, aby pomohly odvyprávět příběh postav nových. Zkrátka řečeno, Luke byl ve filmu jen kvůli tomu, aby posunul příběh Rey. Uvidíme, jak si se vším poradí J. J. Abrams, který má na starost Epizodu IX a celou ságu (snad patřičně) zakončí.

Vlna spekulací ohledně nespokojenosti Marka Hamilla s jeho rolí v Epizodě VIII otřásla celým internetem, a tak Hamill na svých sociálních sítích uvedl vše na pravou míru a řekl, že je přece v pořádku, že Johnson vidí postavu Lukea jinak než on sám. Následně se objevily nové spekulace, že byl Hamill donucen vydat omluvnou zprávu. Hamill na to zareagoval, že mu Lucasfilm či Disney nikdy neřekli, co může a nemůže říkat. Hledat ovšem pravdu je ve všech možných rozhovorech a oficiálních vyjádření hrozně těžké. Lepší odpovědi se ale zřejmě nikdy nedočkáme a pravdu ví pouze a jen Mark Hamill a studio Disney.

Co si myslíte o neshodách Marka Hamilla a Riana Johnsona? Dozvěděl se Hamill o smrti své postavy skutečně až na světové premiéře?

Thumbnail Play icon

Diskuze /103

Angi

Taky jsem z toho Luka byl trošku nesvůj, protože si ho pamatuju právě jako někoho, kdo se naděje nevzdával a prostě to tlačil k pozitivnímu konci i proti pasivnímu Kenobimu.. měl si na to, když sám přišel za generálem Kenobim pro pomoc vzpomenout, když za ním přišla Ray.. malou útěchou mi bylo, když to R2D2 zachránil přehráním původní zprávy.. škoda, že R2 dostal tak málo prostoru. Nicméně, je to tak, jak to je. Život většinou nejde tak, jak si představujeme, nebo jak chceme.. a zlomený Luke byl tak nějak dospělejší, v tom pohádkovém světě, než by byl optimista. A naději by už asi měl přináše někdo z nové generace. I když pořád věřím, že je Kylo zabije a bude klid. =)

#17 Hrdlořez
30.12.2017 | 17:51:12
RhaeLin

Scénář se po smrti Carrie Fisher neměnil. Leie měla patřit epizoda IX, bohužel tam už musí plán pozměnit. A opět, edna přichází s křížem po funuse a publikuje konspirační teorie. Vyjádření Marka Hamilla zde: https://twitter.com/…443964309505 A pro upřesnění zde:

RhaeLin
30.12.2017 | 18:13:15
RhaeLin
30.12.2017 | 18:13:29
Railbot

To by mě zajímalo o čem ta trilogie bude, protože Finn nemá co dělat ani teď, kde jsou kvanta dalších hlavních postav. Jediný, kdo by snad udržel nějaký příběh je Rey a Poe. Finn, Rose … to jsou tak strašně nudný postavy už teď. Finn mohl mít epický konec, leč Ruin mu jej nedopřál. Dostal místo toho patetickou pusu za cenu smrti zbytku povstání.

30.12.2017 | 18:21:35
jasonpileek

Ten vražednej vyděšenej pohled jakej potom Johnsonovi dopřál… bože… :-D

#6 Andy Pippkin #7 Railbot
30.12.2017 | 18:36:56
Andy Pippkin

#5 jasonpileek: Na chvilku přepnul z Luka na Jokera v jeho největším maniakálním záchvatu :D

30.12.2017 | 21:36:27
Railbot

#5 jasonpileek: na CSWU by ti napsali, že Hamill měl zrovna prdíky z popkornu nebo mu bylo těžko z nachos. Rozhodně to nemělo nic společnýho s filmem.

31.12.2017 | 0:27:59
rhobos

https://www.youtube.com/watch?… …hmm… a to jak vypadal po té premiéře.. takový zlomený :/

31.12.2017 | 5:09:41
reketrebn

kdy už tady přestanou běhat články plné spekulací a subjektivních dojmů? tady vyjádření: https://twitter.com/…443964309505 ale koukám, že RhaeLin se už toho ujal/a dřív než já.. jen tak dál!

#10 davidovechkin
31.12.2017 | 9:37:02
davidovechkin

#9 reketrebn: Vyjádření, které musel prohlásit, protože mu to Disney určitě nařídilo. Nenechají házet špínu na ten svůj film, který je teď v kinech. Je to úplně jasný, že mu něco museli říct. Když se koukneme na různá videa rozhovorů s ním, tak je jasné, že tohle co teď napsal je hloupost.

#11 RhaeLin #12 RhaeLin
31.12.2017 | 10:17:11
RhaeLin

#10 davidovechkin: Koukni se na druhý test, na který odkazuji.

RhaeLin
31.12.2017 | 10:42:27
RhaeLin

#10 davidovechkin: *tweet, pardon, autokorekt zase dělá neplechu

#13 davidovechkin
RhaeLin
31.12.2017 | 10:43:06
davidovechkin

#12 RhaeLin: To sice tohle napsal, ale nevěřím tomu, že je to pravda. Nikde jsem nikdy neviděl aby nějaký herec řekl o tom v čem hraje, že je blbost a že se mu to nelíbí. Nebo to řekne až po určité době. Po epizodě IX se od něj dočkáme pořádného prohlášení si myslím. Teď to je jen na oko aby neuškodil filmu

31.12.2017 | 11:03:15
vivatis

Prosím, během roku co tu objevil článek, že se herci Boyegovi líbí jak se film rozloučil s Leiou, může mi nikdo říct kde je nějaké rozloučení s Leiou? Však Leia stále žije!

31.12.2017 | 11:15:36
Nigrant

E 8 je ta největší sračka, co jsem letos viděl

31.12.2017 | 13:01:17
Khardoom

Však ep. VIII jsou 2 filmy v jednom trilogie už skončila a JJ bude točit úplně novou, když je „příběh“ uzavřen :D Jste neviděli tu vykrádačku ep V aVI? :D

#18 Hrdlořez
31.12.2017 | 14:06:55
Hrdlořez

#1 Angi: Těším se na to, až je všechny rozčtvrtí. Jediný konec, který bych do téhle nové blbosti, co vzala kultovní ságu, dal.

31.12.2017 | 16:43:50
Hrdlořez

#16 Khardoom: Viděl. Co nechápu je, že okolí je s tím úplně v pohodě. Remake a ještě blbě.

31.12.2017 | 16:44:52
RagnarokCzD

Nějak nechápu v čem je relevatní přátelství herce a režiséra …

Pokud pomineme skutečnost, že i kdyby ho do morku kosti nenáviděl a doma prováděl každej večer černou seanci na který by ho proklínal, těžko to někde veřejně přizná … tak je to vlastně stejně jedno ne?

Když kamarádi natočej blbost, pořád je to blbost. Když nepřátelé natočej skvělej film, pořád je to skvělej film. :D

31.12.2017 | 16:59:00
reketrebn

tak ještě jednou pro všechny a hlavně tady redaktora co to psal a nic si neověřil a ani nejspíš nečte Markův twitter: https://www.starwarsnewsnet.com/…st-jedi.html příště upustit od pochybných konspiračních anonymních twitterů a psát články s podloženými fakty. díky.

#21 RhaeLin
31.12.2017 | 18:19:50
RhaeLin

#20 reketrebn: Díky, díky, díky! Ten článek by si měl přečíst každý, kdo tenhle konspiračním teoriím věří – tvrzení v něm jsou totiž podložena fakty! A především, pokud se někomu ten film nelíbil, bezva! Máte názor a ten vám nikdo nevymluví (tady bych jen podotkla, že nejsem ochotná uznat, pokud se TLJ někomu nelíbí z rasistických či sexistických důvodů, to je hnus) a pokud umíte zdůvodnit, proč se vám film nelíbil a vést rozumnou diskuzi, ještě lépe. Stejně tak to platí pro stranu těch, kterým se film líbil – rozumná a slušná diskuze je skvělá věc. Ale tahat do toho Marka Hamilla takovýmto způsobem je ubohé. Hamill byl prvotně opravdu zaražený z vývoje své postavy a otevřené o tom mluvil. Zároveň však říkal, že se s Rianovou vizí smířil a ztotožnil a The Last Jedi je podle něj skvělý film, který mimochodem viděl už v listopadu. Já jsem ráda, že se mu film líbil, ale pokud by to bylo jinak, je to čistě jeho věc a jako takovou bychom ji měli respektovat. Já jsem nadšená, že podal vynikající herecký výkon. A respektuji jeho slova o tom, že se mu Epizoda VIII líbila a stejně tak by je měli respektovat všichni ostatní, i pokud s ním v tomto ohledu nesouhlasí.

#22 StrejdaMorty
RhaeLin
31.12.2017 | 20:45:23
StrejdaMorty

#21 RhaeLin: Tady ale o žadny feminazies apod nešlo. Hamill se momentalně jen chová profesionálně, proč by měl nějak jinak? Aby si podělal reputaci a poškodilo ho to jako herce? To mi zas ta druha strana sluníčkových konspirátorů chce říct, že Hamill po premiéře ten šok hrál? A následující interview kde kolikrat narovinu řekl, že s tim jak Luke ted vypada nesouhlasi? To přijde mě zas k smíchu :-D Většina lidí co měla problem s filmem ho měla z toho důvodu jak se VIII dil Luka zbavil a že bylo evidentně jako pěst na oko dělany to, že ta scena byla narychlo dodělávaná v postprodukci bez přítomnosti Hamilla.

#23 RhaeLin
1.1.2018 | 0:00:09
RhaeLin

#22 StrejdaMorty: To byla obecná poznámka, uvozena ‚tady bych jen podotkla‘, která byla víceméně od tématu, což je tímto naznačeno. Pokud sleduješ Markův twitter, tak si všimneš, že jemu je obecné mínění většinu času docela jedno a rozhodně se nebojí vyslovit svůj názor. A ten vyslovil, když řekl, že zpočátku nesouhlasil s vývojem Luka Skywalkera, ale že byl postupem času přesvědčen. A hlavně tu zprávu vyvrátil několikrát. Četl jsi ten článek ze SWNN? Nebo si projdi Hamillův twitter (ideálně hlavně tweets and replies, kde reaguje právě na tyhle konspirační teorie – viz třeba https://twitter.com/…146517852161). Existuje milion zdůvodnění, proč se Mark tvářil v tom jednom videu, tak, jak se tvářil. (Carrie??? Tohle přinese zpátky hodně vzpomínek.) Navíc spousta těch komentářů v tomto typu videí je vytržená z kontextu – vezme se Markovo vyjádření, že tahle verze Luka Skywalkera pro něj nebyla to pravé ořechové, ale už se odstřihne část, kdy říká, že ji buď přijal nebo že film byl i přes jeho původní obavy skvělý. Tohle mi přijde jako neskutečná blbost.

A největší argument proti tomuhle je, bohužel, smrt Carrie Fisher. Protože Leia ve filmu mluví o Lukově smrti, což je jasný indikátor toho, že to nikdo nepřetáčel. A pěst na oko? V čem? Asi jsem slepá, ale tohle mi, prosím, vysvětli.

#24 reketrebn #30 StrejdaMorty
RhaeLin
1.1.2018 | 4:28:38
reketrebn

#23 RhaeLin: já myslím, že nejzávažnější problém tu bude „ztraceno v překladu“ jelikož mi přijde, že lidi tady neuměj pořádně anglicky a tudíž si ani neumí přečíst fakta. stejně jako redaktor, který tu běžně přebírá články od SWNN, ale špatně si je přeloží a píše tu pak blbosti. Ale stále nechápu proč vůbec jede ta teorie, že byl v šoku?? jako z čeho? vždyť už minimálně dva měsíce na twitteru škádlí fanoušky různými polospoilery přesně protože už film dávno viděl! jako kde to prostě berete tyhle věci? přečtěte si fakta nebo to hoďte do translátoru nebo ať vám to někdo přeloží, ale ten článek jasně říká všechno co potřebujete vedět a bez nějakých dohadů a výmyslů.

1.1.2018 | 13:17:11
Golradir

Smrt Luka Skywalkera byla ta nejtrapnější smrt legendární postavy, kterou jsem viděl. Luke potrolí (nebo jak se to dnes říká) Bena a diváky, tím, že použije iluzivního bojovníka. Ben mu zasadí smrtelný úder, jenže Luke stojí jako ten největší borec dál jako by se nechumelilo a my se dozvídáme, že Luke tam vlastně není, protože se pořád nachází na ostrově. Oči diváků svíti jako světlušky. Poté Luke řekne Benovi: „Ještě se uvidíme!“ Divácí šílí z toho jakej se z Lukea opět stal Badass. Chvíli na to, bohužel v dalším záběru z ostrava vidíme, že Luke umírá stejně jako Obi-Wan a zanechává po sobě akorát roucho. A několik diváků vykřiklo: „WTF?“ „To si dělaj prdel?“ „Jako proč?“ „No tvl…“. Tady na tom je přesně vidět, že Luke původně zemřít neměl a jeho smrt se udělala na poslední chvíli, možná i kvůli tomu, že byl Hamill znechucen z toho co Johnson z Lukea udělal, tak se ho Johnson (zřejmě za souhlasu Disney) rozhodl zbavit… Největší fail je prostě to, že ukážou, že Luke nezemřel po Benově zásahu, aby hned na to zemřel na vyčerpání. „Hustý on nezemřel… Aha tak nakonec jo.“ Luke se měl učit od své sestry v používání síly, Leia dokázala přežít takovou dobu ve vesmíru bez vzduchu a pak se proletěla jako Superman a on se rozpustí kvůli tomu, že poslal své „astrální“ já napříč galaxií… Tak jsem zvědavej, jakej chytrák mi napíše jako první, jak hluboce se mýlím a že nejsem opravdový fanoušek Star Wars, když nepřijmu všechno, co mi tvůrci naservírujou.

#27 lordkrutak
1.1.2018 | 15:32:06
Lex Luthor

Star Wars to s Lukem pěkně podělalo Luke z epizody 6 by se podle mě takhle nelitoval a neuzavřel se po neúspěchu s Benem, ale napravil by to už jen když vycítil konflikt u Darth Vadera vydal se mu na pomoc a přivedl ho na světlo a stal se z něj opět Anakin Skywalker

#27 lordkrutak
1.1.2018 | 16:00:07
lordkrutak

#25 Golradir: No, minimálně co se týče vztahu hamilla a johnsona se opravdu hluboce mýlíš :D – https://www.starwarsnewsnet.com/…st-jedi.html

#26 Lex Luthor: Koukám, že tu máme experta přes psychologii :D

#28 Golradir #29 Lex Luthor
1.1.2018 | 16:12:50
Golradir

#27 lordkrutak: :D. No uvidíme, třeba za pár let (možná i dříve :D) budou oba dva říkat zase něco jiného

1.1.2018 | 17:03:25
Lex Luthor

#27 lordkrutak: Velice pochybuji, že by Luke z epizody 6 chtěl zabít svého učedníka jen proto, že v něm vycítil konflikt a vzrůstající temnou sílu spíš by ho chtěl obrátit na stranu světla pro mě je Epizoda 8 zklamání a největší zásluhu to má právě na tom, že podělali postavu Lukea, který byl dobrý Jedi

1.1.2018 | 17:38:08
StrejdaMorty

#23 RhaeLin: https://youtu.be/np1EliyBbJw?… Jestli ten upřímný pohled „šoku“ na Riana hraje tak očekavam okamžityho oskara. Mě spíš příjde, že ta strana ktera neustale fanboykotuje jak užasna epizoda to byla, dělá zavřený oči na všechny rozhovory s Hamillem, kde sam narovinu říká, že se svoji postavou nesouhlasí :-D Proto nechápu proč lidi nechtěji uznat, že se ted chová profesionálně. I Jim Carrey, ktery nenavidí za sebe Kick Ass 2 kde měl celkem velkou roli ještě rok po premieře říkal jako profesional jak je všechno v pohodě a pak při zpětnym rozhovoru řekl, že ten film ho naprosto vytáčí a je něčím čím, nečekal že bude :-D To je prostě Hollywood. Borec nademnou to napsal nejlíp, za pár let Hamill narovinu řekne jak to bylo a ono to bude od každýho něco.

#32 RhaeLin
1.1.2018 | 18:09:28
reketrebn

vám co tu furt omíláte, že je Luke mrtvej asi nedochází, že je force ghost? a že neumřel protože támhle někam udělal astrální projekci, ale protože CHTĚL! vždyť to tam říkal od začátku, že šel na Ach-to zemřít! já nevím kolikrát se vám to musí ještě opakovat, než přestanete ignorovat i samotný dialogy filmu. Yoda, stejně jako Obi-wanovi, přišel říct Lukovi jak se stát force ghostem a být tak navěky součástí galaxie. ANO, NAVĚKY! Takže Mark může být i v ep9! Jaké to překvapení!!

#33 dovahkiin
1.1.2018 | 18:53:14
RhaeLin

#30 StrejdaMorty: Tak jsem se trochu pohrabala v internetu a hledala, odkud to video vlastně je, a proč je všude prezentované bez zvuku, a hádej co. To video není z konference po premiéře, nýbrž z press eventu pro fanoušky v Los Angeles, který proběhl asi tak dva týdny před premiérou a na kterém se film vůbec nepromítal! Mark byl možná unavený nebo mimo, ale to video není natáčené po tom, co viděl TLJ! A pak kdo zavírá oči. Důkazy? Prosím: celá konference je zde: https://www.youtube.com/watch?… A začíná slovy ‚Good morning‘ čili dobré ráno. Herci film už před ní nejspíš viděli, ale nikoliv bezprostředně. Řekla bych, že je dost pravděpodobné, že Mark byl zkrátka unavený – když já jsem unavená, vypadám ještě hůř než on – ale to je čirá spekulace. A potvrzení o tom, kdy a kde se celá ta konference udála, můžeme najít v tomto Variety článku: http://variety.com/…-1202629309/

Začíná mi být z těchto článků fakt zle. Napište, že Mark Hamill se vyjadřuje kriticky, protože to je pravda. Ale uveďtě kontext a nešiřte lži. Prosím, myslím to upřímně. Je mi z toho vážně smutno.

Pokud se Mark v budoucnu vyjádří, že se mu TLJ nelíbil, je to jeho věc. Nevkládejte mu slova do úst. Vám by se líbilo, kdyby někdo prohlašoval, co si myslíte a co si nemyslíte?

A neříkám, že na jedné ze stran se všichni chovají přijatelně a na druhé nikoliv. To je kravina. Na obou stranách jsou lidé, kteří jsou schopní a ochotní vést rozumnou diskuzi a než něco řeknou, snaží se ověřit si fakta, případně se omluví, pokud šířili něco, co není pravda (pokud je v mých vyjádřeních nějaká nepravda, omlouvám se za ni – klidně mne na ni upozorněte, pokud si ji nebudu schopná obhájit důvěryhodnými zdroji, omluvím se a uznám chybu, protože takhle bychom měli fungovat). A pak jsou na OBOU stranách lidé, kteří se všechny snaží přesvědčit o svém názoru a neuznávají názor ostatních. A s těmi se povětšinou disutovat nedá.

Ačkoliv bych samozřejmě byla ráda, jakožto někdo, komu se film i přes několik much líbil, kdyby byl fanoušky přijat pozitivně, chápu, že někomu prostě nesedl. Že se někomu nelíbilo to či ono, je v pořádku. Co víc, je to skvělé, protože takoví lidé pak mohou diskutovat o tom, co se jim na filmu líbilo a nelíbilo a rozvíjet se. Diskuze je skvělá věc. Ale říct, že ti, co se jim film líbil/nelíbil jsou to a tentononc a že jedna či druhá strana se v názoru na TLJ mýlí, mi přijde nevhodné. Umění je subjektivní. Někomu se zamlouvá, jinému ne a názor na něj tak nemůže být dobrý či špatný. Je to prostě názor a každý na něj má nárok. Ale pak taky existují fakta. A ty jsou, bohužel, občas překrucována, a to oběma stranami.

RhaeLin
1.1.2018 | 19:13:42
dovahkiin

#31 reketrebn: Neřikám to za sebe, ale budou existovat lidé, kteří jsou pořád zvyklí ze starého canonu na to, co znamenalo být force ghost. Tím se stát nebyl cíl, protože to znamenalo že zůstaneš navždy přivázán do světa místo toho, aby člověk splynul se sílou. A protože teď není dost informací co vlastně force ghost je, tak se očekává že to bude přibližně tak, jak to bylo a ikdyž bych chápal názory, že takoví lidé by si měli zvyknout na to, že to co jsem napsal výše už neplatí, tak by si měl kdokoliv uvědomit, že to není tak snadné, i když už je to chvíle co vznikly Legends.

#34 RhaeLin
1.1.2018 | 19:25:51
RhaeLin

#33 dovahkiin: Legends jsem nečetla, ale čistě ze zvědavosti, zůstali Obi-Wan i Yoda jako force ghosts, protože si tak vybrali nebo protože nějakým způsobem neuspěli a tak nenaplnili ten cíl nebýt force ghosts? Jen by mě zajímalo, jestli to v rámci Legends bylo nějakým způsobem vysvětleno. Díky za odpověď :)

#35 dovahkiin #38 Tomi Lee Morpheus #39 Tomi Lee Morpheus
RhaeLin
1.1.2018 | 19:45:10
dovahkiin

#34 RhaeLin: Pokud vím, a třeba mě někdo opraví, tak oba zůstali, aby zůstali mentory Lukovi, takže si to záměrně vybrali. Ale to bylo ještě před Legends, protože po tom, co bylo v knihách, už to, že se tam jako ghost objevil třeba i Anakin, nedávalo moc smysl. Vlastně ani u Yody.

2.1.2018 | 0:34:47
Kalam

Marka je mě hrozně líto… postavu luka určitě miloval a disney ho hodila do takových sraček… práce na tom musela být utrpení… vzhledem k tomu, jaké nelogické h0vno EP 8, je muselo být markovi asi do breku. Chudák to zvládl dobře, mezi těmi nehereckými jelity jako Boyega, Ridley nebo ten nosáč… každopádně z hovna zlato neuděláš a tak mark nemohl zachránit co už se zachránit nedalo.

#39 Tomi Lee Morpheus
2.1.2018 | 2:45:12
Kalam

Hamill i v průběhu rozhovorů mnohokrát scénář a režiséra kritizoval, že mu pak disney šláplo na krk a rychle změnil názor na faktu nic nemění… myšák je svině a svý otroky má na krátkým provaze…

#39 Tomi Lee Morpheus
2.1.2018 | 2:51:37
Tomi Lee Morpheus

#34 RhaeLin: v trojke Yoda povedal, ze ide niekam do exilu meditovat, aby sa stal este silnejsi – ghost force, pretože predpokladal, že takto sokážu vzkriesiť rád Jedaiov, aj keď ich imperátor&vader všetkých zabije.

e8 Yoda nemusel porušiť legendy, ak udrel Luka či spálil chrám pomocou blesku z čistého neba, ale mohol použiť Luka ako svoje médium ako svoje ruky, takže v skutočnosti Luke zničil bleskom chŕam, a defakto Ghost FORCE je len v jeho hlave, neexistuje mimo ako nejaká entyta.

Pretože obaja Jedaijovia umreli pri Lukovy, narušenie tejto logiky nastane ak Rey uvidí Luka ci Yodu, to ny znamenalo, že Ghost Force Sú naozaj entity/energia nezávyslá na živom tvorovi.

Aj keď ako médium by Luke monol použiť Leilu, ale Rey nemá právo na žiaadneho user force manáska.

2.1.2018 | 4:44:18
Tomi Lee Morpheus

#37 Kalam: a teraz napočítaj do 10, a než si pre svoje lieky.
#36 Kalam: kazdopadne z hovna zlato urobíš, stači ti na to super ova, alebo LHC urychlovač;)

#34 RhaeLin: vlastne Yoda povedal, Obi Van Kenobimu, ze ma pre neho ulohu aby v exile trenoval na túto super schopnost, a kedze trenoval pobliž Luka, tak by to zapadalo do logiky, ze Jedai ak sa chce stat Ghost Force, tak musí umriet/demage­rializovat sa v blízkosti svojho budúceho hostitela!

ideál takého, čo má v hlave/na HDD kooopec miesta;)

#40 Kalam
2.1.2018 | 4:51:38
Kalam

#39 Tomi Lee Morpheus: kdepak hochu… ty si pořád žiješ ve svých pohádkách a už jsi tu nekolikrát prokázal, že nemáš špetku vkusu a to hovno klidně i spapáš, pokud ti někdo řekne, že je součástí star wars lore--- a ne, trochu si doplň znalosti z reálného světa a zjisti si k čemu je LHC a jak funguje reálná fyzika… tady nejsme v morkém snu riana johnsona, kde se může stát cokoliv bez jakékoliv logické návaznosti, co si zrovna ten netalentovaný jantar usmyslí… chudká Mark, pracovat s takovým retardem a natočit produkt pro tupé masy… skutečně mizerné zakončení jeho kariéry v oblasti Star wars…

#44 Tomi Lee Morpheus
2.1.2018 | 11:12:11
Khardoom

Mark chtěl aby to co se s ním stalo ve filmu bylo až v epizodě 9 ale Rian je ignorantský hňup stejně jako někteří tady :D

#42 RhaeLin
2.1.2018 | 13:32:59
RhaeLin

#41 Khardoom: Z tvé logiky by pak vycházelo, že si každý herec může jít za režisérem a scenáristou, pokud se mu něco ve filmu nelíbí, a pokud ho režisér/scenárista neposlechne, je to, jak říkáš, hňup. Jsem zvědavá, jak by kdo kdy natočil jakýkoliv film, pokud by to takhle mělo fungovat. Za a) přepisovat scénář je dlouhá a dráha záležitost. Za b) kdokoliv ho stvořil má určitou vizi, kterou jím chce naplnit a pokud by ji měl podřizovat rozličným přáním ostatních lidí, ve většině případů vznikne jakási nesourodá kaše. Tobě se Rianova volba nelíbila a na to máš plné právo. Některým lidem se líbila a také na to mají právo. Mark s ní původně nebyl spokojený, ale podle vlastních slov považuje konečný výsledek za skvělý film. Jak vidíš, film diváky rozděluje. Pokud by měl Rian natočit ten film podle současných reakcí, nejspíš by nenatočil nic, protože lidé na to mají různé názory, jeden by po něm chtěl tohle, druhý přesný opak.

#43 Khardoom
RhaeLin
2.1.2018 | 13:53:59
Khardoom

#42 RhaeLin: „Tobě se Rianova volba nelíbila“ Tak to jsem se pobavil. Jaká volba? Rian natočil nesourodou majdu, která nemá žádnou návaznost ani na sebe. Desem minut sleduješ film a za dalších deset se díváš na úplně jiný. Když už teda si chce točit podle sebe, tak by si měl doplnit své vědomosti, protože ten neví nic téměř o ničem. Ten film je tak hloupý, že si po půl hodině klepete na čelo a ptáte se sebe sama jestli ten scénář nepsalo dvanáctileté dítě.

#45 RhaeLin
2.1.2018 | 14:14:17
Tomi Lee Morpheus

#40 Kalam: takze si myslis, že zlato sa z hovna jrobiť neda? ako teda vzniklo zlato prezrad nám to;)

#49 Kalam
2.1.2018 | 16:48:18
RhaeLin

#43 Khardoom: Takový si z toho měl pocit ty. Říct ‚jaká volba‘ je přece nesmysl – i když ti přijde, že byl film nesourodý, pořád to bylo na Rianu Johnsonovi, jak ho natočil a byla to opravdu jeho volba. Nejsem si úplně jistá, co chceš vlastně tou absencí volby naznačit. To, že tobě ten film nedával smysl je v pořádku, prostě ti to nesedlo a je mi líto, že se ti TLJ nelíbil, protože věřím, že i ty sám bys byl radši odcházel z kina nadšený. Mě osobně se líbil, i když na něm byly určité mouchy, především občas pokulhávalo provedení nápadů, které jsem považovala za velice dobré, což zamrzí (celá Canto Bight sekvence byla trochu zdlouhavá, ale zmírním kritiku, protože se mi za a) ohromně zamlouvalo, že jim nakonec celý ten plán nevyšel, protože tak to v reálném životě chodí, plány prostě občas nevyjdou, a za b) se mi líbil nápad s dodávkou zbraní obou stranám). Co ti na scénáři nedávalo smysl?Ptám se ze zvědavosti, ráda bych věděla, jestli mi to, co se tobě nelíbilo a nesedělo, smysl dává, nebo jestli budeme mít alespoň na některé věci stejný názor. Každopádně mi přijde, že takhle Johnsona urážet je k ničemu, navíc je to celé stylem ‚Johnson neví nic o ničem‘ – můžeš si to myslet, ale rozhodně to nemůže být pravda. Pokud odkazuješ na Legends, tak ty byly dekanonizovány dřív, než se Rian Johnson dostal k pořádné práci na filmu – těžko mu můžeš vyčítat, že jde odlišnou cestou. Já nenácházím nic, co by si odporovalo s filmovým SW univerzem.

#47 ScIRIUS #48 Khardoom
RhaeLin
2.1.2018 | 16:57:16
Lex Luthor

Star Wars 8 bylo podle mě ve stylu kresleného seriálu Rebels tam se pořád řeší dochází nám palivo musíme ho získat, musíme se nikam nepozorovaně dostat a něco ukrást co pak nikdy nepoužijeme, naverbujeme nikoho do aliance kdo se tam pak neukáže a nakonec nás podrazí a samozřejmě neschopné impérium, které nechá povstalce vyhrávat a vojáci, kteří se neumějí trefit a samozřejmě žádná postava nesmí zemřít protože je to seriál pro děti. PS je to odkaz na Fina ne na Lukea a Snokea.

#53 RhaeLin
2.1.2018 | 17:51:57
ScIRIUS

#45 RhaeLin: „Co ti na scénáři nedávalo smysl?“ nechce se mi vše vypisovat a tohle video to celkem vystihuje: https://www.youtube.com/watch?…

2.1.2018 | 18:23:31
Khardoom

#45 RhaeLin: Epizoda VII naprosto ignoruje. První řád šel od jedné základny(starkiller base=SB) k tomu, že najednou vládne celé galaxii a to ještě byla zničena.Takže místo toho, že jsme zničily SB a začali jsme vyhrávat je to naprosto naopak.Stav galaxie naprosto ignorován jako by předchozí díly ani neviděl.Knights of Ren tu nejsou vůbec(možná v další epizodě). Luke „přišel jsem sem umřít“ ok, takže proč vůbec vytvořil mapu pro R2D2? Canto Bight byla úplně mimo jako z jiného filmu střihnuté do toho a zaplněné „humorem“ přitom spousta humoru byla úplně mimo a nebylo to vtipné.Poe a Hux hned ze začátku místo napjatého momentu tu máme vtip.Finn a jeho rozstřikující kombinézka další takový humor mimo.Phasma a její „druhá smrt“ naprosté mrhání charakterem a máme zde pochromované brnění , které teda je neprůstřelné, takže proč v VII. epizodě vypnula ty štíty na SB, když má tu zbroj? Phasma navíc měla pušku a zahodí jí , poté vytáhne blaster a opět ho zahodí nebo se někam vypaří co? To může bojovat jen na blízku? Leia a její superman scéna, kde si letí prostorem a pak zaklepe na dveře? Kyslík není potřeba ok, to že tě roztrhají šrapnely asi ne, Leia bude android? Poté otevřou dveře a nic? Komprese asi cizí slovo pro Riana místo aby je to vycuclo zpátky do vesmíru tak se nic nestane? Naprosto směšné , už jsem si říkal takhle to vyřěší, Leia umře s tím sem spokojen, místo toho máme supermana a v dalším díle bude CGI Leia nebo co? Máme tu ty bublinové štíty, tak jak se vlastně mohla vrátit Leia zpátky? Rodiče Rey jsou nějaké ožralé trosky co ji prodali kvůli chlastu/drogám? Uvidíme jestli to Abrams změní a nebo nám zůstane Marry Sue. Rey byla zvyklá bojovat s tyčí v ep. VII ok ale pořád byla taková neohrabaná a teď najednou machá mečem jak kdyby cvičila 20 let a proč? „protože force“ jo měli nějakého specialistu aby se to ta herečka naučila ale ve filmu nám ten výcvik s mečem neukázali prostě pět minut máchám mečem a jsem mistr, rozsekám praetorian guard, která má má výcvik.Jo vlastně midichloriany v desítkách tisíc tak proto…Kylo Ren roste v síle, temná strana sílí a Rey je najednou mocná kvůli tomu aby se síla vyrovnala, Luke se „odříznul“ od síly, takže se do toho nepočítá ale Snoke sílu používá tak jak se to balancuje?Rose s Finnem úplně zbytečná linka mimo mísu.Vnucování politických názorů a ideí to bylo jediné co měla tato linka za úkol. DJ skončí taky jako zbytečná postava i když to Benicio zahrál dobře tak je to zase nevyužitý charakter. Ta nová generálka (nepamatuju si jméno) místo toho aby Poeovi řekla plán tak ho nechá začít vzpouru? Proč mu to prostě neřekla, né radši necháme umřít více lidí.Finn se rozhodne , že se obětuje a Rose ho sleduje a pak najednou se tam odnikud objeví a zachrání ho? To jako první řád si řekl kašlem na ně oni si potřebují pokecat takže je ignorujte? Snoke je silnější než Vader a Sidious , pěkně mysteriozně nám ho Abrams představí. Snoke spojí Kyla a Rey silou aby ji k sobě nalákal což bylo dost zajímavě dané a ukazuje to jak Snoke podobně jako Sidious rozjíždí svůj „master plan“. Jak je Rey u něj tak ještě vidíme, že je opravdu mocný. Pak ale necítí, že se vedle něj otáčí meč nechá se přeseknout .. mohl si rovnou zařvat „what a twist“ Snoke byl krásně připraven stačilo jen na to najet ale Rian si řekl nasrat, já chci Kylo Rena aby byl hlavní záporák a hotovo.Luke to je taky takové dívné pokřivení charakteru, vydá se na sebevražednou misi aby našel dobro ve Vaderovi, protože ucítil, že je v něm trocha dobra a je to jeho rodina. Tady se ale rozhodne zabít synovce, protože v něm ucítil trochu zla ale notak, zabije jediné dítě své sestry a nejlepšího přítele. Divím se že dávno nezabil sám sebe teda on měl taky náklon ke zlu.Luke měl Xwing (ještě nám ho v tom filmu ukázaly) a mohl tam rovnou doletět, když se to ho teda rozhodly odpravit už teď a mohli nám dát víc než dva švihy mečem ale nakonec tam prostě nebyl a Kylo ho zabil i nezabil. Snokova mega loď, nemá zbraně schopné prostřelit štíty lodě rebelů? Kylo letí se svým doprovodem a raketa ze stíhačky těmi štíty pronikne? Proč teda neposlali tisíce stíhaček proti té lodi rebelů? Rian nemá žádné vojenské ani taktické znalosti, protože jednoduše mohli poslat křižníky pryč nebo přivolat odjinud a nechat je skočit rebelům do cesty ale ne, obchvat je moc složitý vojenský manévr že? Vyslaný signál od rebelů do galaxie, že žádají o pomoc naprosto ignorován, takže najednou celá galaxie miluje první řád? „FUCK YOU GUYS 1ST ORDER IS THE BEST“ Luke se aspoň nacucal mlíka :D

#51 Lex Luthor #52 RhaeLin
2.1.2018 | 18:52:12
Kalam

#44 Tomi Lee Morpheus: ty jsi mě vtipný alchimista… samozřejmě pokud mluvíš obrazně, pak transmutace možná je… například disney udělalo ze zlata hovno už mnohokrát, když odkoupily nový brand… každopádně good luck s předěláváním skutečného hovna na skutečné zlato… ale jestli to dokážeš, gratuluji předem k nobelově ceně… budeš první člověk, co dokáže přeměnit hovno na zlato a nebude to metafora…

2.1.2018 | 19:24:41
Kalam

a zlato se na zem pro tvou informaci dostalo z vesmíru… ne z hoven

#57 Tomi Lee Morpheus
2.1.2018 | 19:26:15
Lex Luthor

#48 Khardoom: souhlas krásně shrnuto

2.1.2018 | 19:35:51
RhaeLin

#48 Khardoom: OK, nabídnu ti protiargumenty/vys­větlení. Starkiller Base nemohla být jediným zdrojem Prvního řádu – pak by tam byl i Snoke. A pokud si vzpomeneš, s Novou Republikou, jediným podporovatelem Odboje, to dopadlo velice neslavně. První řád měl mnohem více zdrojů než Odboj už v 7. Mohli se k tomu vyjádřit nějak blíž, ale mně osobně už že 7 vyplynulo, že SB není veškerými zdroji Prvního řádu. Knighta of Ren chyběli, ale tady bych nezapomínala, že trilogie ještě neskončila, navíc mohli v průběhu filmu terorizovat jinou část Galaxie – uvidíme v 9, pokud by chyběli i tam, byla by to chyba.

Luke nevytvořil tu mapu. Je to mapa k původnímu chrámu Jediů, kde se předpokládalo, že Luke je. Nikde nikdo neřekl, že tu mapu vytvořil Luke, všichni jen věřili, že to je místo Lukova pobytu. Co se humoru tyče, ten vždy byl a bude subjektivní. Mně nevadil, tobě jo. Vtip že začátku naprosto sedl k Poeovu charakteru, to samé udělal Renovi v první scéně, kterou jsme s ním viděli. Canto Bight mi moc připomínali prequely, bylo tam pár dobrých momentů, ale jako celek pro mě ta část úplně nefungovala.

S Phasmou bych to viděla tak, že je trochu namyšlená, teď tu měla docela smůlu, protože Finna porazila a on to, bohužel pro ní, přežil a byl schopný ji překvapit. Phasma jako postava mi byla vždy docela jedno, ale zřejmě byla trochu příliš sebevědomá, a to se jí vymstilo. Pokud jí ž ruky zmizel blaster, není to chyba scénáře, ale střihu.

K Leie – vedecky je dokázané, že ve vesmíru je člověk schopný přežít snad až minutu, pokud nezadržuje dech, takže ano, kyslík opravdu nepotřebovala. Ve chvíli, kdy Leie proletěla dovnitř, mohl sis všimnout štítů, které udržely vevnitř atmosféru. A ona vždycky byla force sensitive, a vzhledem k tomu, že ve vesmíru není odpor, bylo zapotřebí minima síly, aby se přitáhla dovnitř. Takže ‚vědecky‘ ta scéna smysl dává.

A Rey nebyla v 7 vůbec neohrabaná, uměla naopak s tou tyčí velice, velice dobře. Ale řekni mi, jak velký smysl by dávali, pokud by Rey byla dítětem nějaké známé postavy, třeba někoho z našich hrdinů? Proč by ji nechávali na Jakku s někým, jako Unkar Plutt? To, že jeho rodiče nejsou nikdo, dává největší smysl, protože jinak by to všechno bylo nesmírně příhodné a náhoda by fungovala až moc podezřele. Ne všichni důležití lidí v galaxii jsou Skywalkeři. A pokud by nikdo jiný neměl mít přístup k Síle, Jediove by vymřeli uz dávno, protože celibát.

Proč by se to mělo balancovat rychle? Jediové vládli po staletí a temná strana rostla postupně, podobně to bylo v OT v opačném směru.

Linka Rose a Finna byla špatně exekuovaná, ale bez pokusu o vypnutí trackeru by se nikdy neodehrála bitva na Craitu. A teď k admiralce Holdo – co ví o Poeovi? Že je impulzivni, jde do boje po hlavě a nerad ustupuje. Leia mu právě snížila hodnost, protože kvůli němu zemřelo hodně bojovníků Odboje. Nezapominej, že Odboj je vojenská organizace a jako taková je založená na řetězci vedení. Holdo nemá jediný důvod Poeovi něco říkat, řekla mu, že má plán. A bohužel ho podcenila, protože ji nenapadlo, že Poe připraví vzpouru, což byla čistě jeho chyba, nikoliv její. Stejně tak můžeš říct, že Poe ji měl věřit a nic z toho by se nestalo. Ale kdyby byli perfektní a nedělali chyby, jejichž dopady neměli šanci předvídat, pak by to opravdu byli postavy typu Mary Sue, což ani jeden z nich, ani Rey není. Navíc, Poe ten plán zjistí, nebo alespoň částečně a jeho reakce mluví za vše – vážně vy sklopil uši a nešel udělat to samé, co udělal? On jí prostě nevěřil a vybral si riskantní plán, který nevyšel. A hlavně neposlechl rozkaz, a to je problém.

Snoke měl převeliké ego a stalo ho to všechno. V tu chvíli se soustředil na Kylovu mysl a ten toho dokázal náležitě využít. To, že je Snoke mocný uživatel Síly, neznamená, že je vševědoucí. I ten nejsilnější může udělat chybu a Snoke ji udělal – podcenil Rena a byl si příliš jistý svou pozicí a schopností manipulace. Hrál vysokou hru a nevyšlo mu to. A Abrams ho sice představil, ale celou tu auru mysteriozna a všechny teorie si vymysleli samotní fanoušci. A opět srovnání s Císařem – co jsme o něm věděli před prequely? Ani ň. A pak umřel. Big deal.

Luke v Benovi necítil ‚trochu zla‘. On v něm necítil žádné dobro. Nic. Luke, který cítil dobro ve Vaderovi, jak říkáš, ho necítil v Benovi. A už ž OT víme, že Luke je impulzivní. Na vteřinu ho nepadne nemyslitelné a ačkoliv hned přijde zpátky k rozumu, bohužel už se stalo a on si to masivně dává za vinu. A je to prostě chyba, ale nepřijde mi, že je v tak velkem rozporu s jeho charakterem, jak to popisuješ. Co se toho x-wingu týká – Luke se naplánoval vrátit, takže nechal ten x-wing chátrat. Než by ho opravil a doletěl by tam, bylo by nejspíš pozdě. Je možné, že chtěl, ale věděl, že by to nestihl. Navíc jako projekce měl mnohem větší šanci První řád skutečně zdržet, což byl jeho cíl.

A nakonec, ve filmu bylo vysvětlené, proč neprošly jejich střely štítem – byli moc daleko. V tu chvíli první řád nechtěl riskovat, stačilo jim si počkat, nechtěli ztratit víc, než by bylo nutné a v tu chvíli měli vítězství na dosah a to bez risku ztráty jediného vojáka, jediné další lodě. Proč by zbytečně vymýšleli něco nového, když to nebylo potřeba? To by nedávalo smysl. Vojenství není o velikých bitvách, ale o snaze zvítězit a předejít ztrátám.

Galaxie se Prvního řádu bála. Odboj prohrával, Nová Republika byla zničená. Proč by jim pomáhali, když nevěřili, že by to k něčemu bylo?

Ještě jsem zapomněla na DJe, ten se mi jako postava zamlouval a sloužil jako poslední hřebík do rakve Poeva plánu. Vůbec nebyl zbytečný, odstraň ho z příběhu a ten se zhroutí – Odboj uteče na Crait a První řád to nezjistí. Finn a Rose umřou. Kdo ví, co se stane dál, ale DJ byl v příběhu – í když se ti ten příběh nelíbí – potřeba, tudíž nebyl ani zdaleka zbytečnou postavou.

Neberu ti tvůj názor na film, ale tohle si o tom, co jsi zmiňoval, myslím já. Canto Bight bylo k ničemu, mohli se bez té sekvence obejít a DJ sebrat nekde jinde – třeba ho mít jako zajatce/zloděje už na lodi, prostě tam nacpat to Casino. Jinak jsem s tím filmem noc spokojená, působil na mě svěžím dojmem. Vizualy byly dokonalé, design Craitu a finální bitvy obzvlášť. Vtipů mohlo být i méně, ale výrazně mne nerušily. Nové postavy byly zajímavé a povětšinou dobře využité. Myslím si, že Phasmu jsme zpátky nepotřebovali, její účast působila nuceně. Ale jako celek se mi TLJ líbil, pozitiva pro mne rozhodně převažují.

#54 Kalam #59 Tomi Lee Morpheus #61 Khardoom
RhaeLin
2.1.2018 | 20:44:46
RhaeLin

#46 Lex Luthor: Hodně z té kritiky patří i originální trilogii, nemyslíš? Neberu ti to, jen si myslím, že to stojí za zamyšlení.

#91 Lex Luthor
RhaeLin
2.1.2018 | 20:46:43
Kalam

#52 RhaeLin: bez kyslíku a ochraného obleku přežiješ asi 15 vteřin… zbytek toho co píšeš je jen zaslepené omlouvání failů, domýšlení si věcí co nikde nebyly řečeny a omlouvání vyložených problémů, takže jsem v půlce přestal číst… ostatně správně to psal jeden člověk na metacritics, že se nové SW líbí hlavně dětem a holkám…

#56 alexis #58 RhaeLin
2.1.2018 | 21:30:20
alexis

No já myslím že je to velice pochopitelný a logický vývoj. Jeho nejlepší žák mu rozvrátí akademii, vzbouří se proti rodičům, přidá se na temnou stranu síly a pak zavraždí Lukova nejlepšího přítele a svého otce – sakra, to už má člověk nárok, aby se z něj stal zatrpklý cynik. Kdyby byl Luke pořád optimistický a plný elánu, bylo by to nepřirozené. Chápu, že Hamill chtěl hrát postavu tak jak ji znall diváci a jak ji asi měl sám rád, ale myslím že rejža to viděl správně.

2.1.2018 | 21:34:57
alexis

#54 Kalam: Fakt jo? A jakým warpem tvé auto létá? Ve Hvězdných válkách se děje tolik věcí, které přece v reálném životě nejsou možné. Třeba zvednout raketoplán silou vůle, skákat stovky metrů a máchat přitom mečem, který je ze světla (!), tak proč být hnidopich a rýpat se v tom, že Leia, která evidentně nějakým způsobem vládla silou, dokázala přežít (a to i tak jen tak tak) ve vesmíru o pár vteřin déle? P.S. A z vědeckého hlediska – jak je možné, že se někdo zjeví po smrti jako duch?

#67 dovahkiin #68 Kalam
2.1.2018 | 21:38:40
Tomi Lee Morpheus

#50 Kalam: a v tom vesmire vzniklo zlato ako?

lekcia pre teba zadarmo, aj ked si to taka arogatna namyslena osoba ako ty podla mna nezasluzi!

hovvno je prevazne uhlík, uhlik až po železo vie hviezda vyrobiť fúziou počas svojho života, a až pri výbuchu supermovi vznikaju prvky tazsie ako zelezo… ak neveríš tak použi google;)

napriklad tento, ale najdes aj hodnovernejsie zdroje, len nemam dovod ich za teba hladat… Hviezda, ktorá má napríklad polovičnú veľkosť nášho Slnka produkuje po celý svoj život z vodíka hélium a keď spotrebuje všetok svoj vodík, tak je približne za sto miliard rokov koniec s jej atomárnym ohňom – a vyhasne. Ak je nejaká hviezda ale podstatne väčšia ako je naše Slnko – napríklad päťkrát taká veľká, tak jej spaľovacie procesy majú iné priebehy. Keď sa ukončí v nej prvá fáza spaľovania a všetok vodík spálila na hélium a spustí sa potom v nej héliová fúzia, tak spaľuje hélium na element s vyššou atómovou váhou. Héliová fúzia spôsobí oveľa vyššiu teplotu vo vnútri hviezdy a nastane vytváranie atómov uhlíka. Takto to môže pokračovať stále ďalej, spúšťaním fúzií s vyššími a vyššími teplotami až po vytvorenie železa. Tam je koniec s produkciou elementov s ešte vyššími atómovými váhami. Atómová váha elementu je daná počtom neutrónov a protónov v jadre atómu.

V tom okamihu, keď nejaká hviezda dohorela tým spôsobom , že vo svojom vnútri vyprodukovala železo, tak sa v nej už neuvoľňuje nijaká energia, ktorá by pôsobila smerom von, proti tlaku spôsobenom jej hmotnosťou, ktorý smeruje do jej stredu. Preto sa okamžite zrúti do seba, a to s veľkou rýchlosťou. V takom prípade hovoríme, že hviezda – nazývame ju supernova – explodovala. V priebehu len 0,6 mikrosekundy skolabuje jej železné jadro, o veľkosti približne našej Zeme, na guľu o priemere len asi desať kilometrov. Vonkajšie vrstvy takto vyhorenej hviezdy produkujú ešte stále nejaký čas kyslík, neón, prípadne aj uhlík. Tieto sa zrútia smerom k jadru, od toho sa opäť odrazia späť. To sa opakuje, pričom sa zohrejú na teplotu viac ako šesť miliard stupňov a ich atómy nadobudnú také veľké rýchlosti, že produkujú stále nové neutróny. Atómy, ktoré okolo nich lietajú, ich zachytávajú a premieňajú ich na protóny. V tomto procese, ktorý prebehne v extrémne krátkom časovom intervale vzniknú všetky elementy, ktoré majú väčšiu atómovú váhu ako železo a tak vznikne aj zlato.

Viac tu: http://www.roman-bednar.com/…o-vysvetlim/

#69 Kalam
2.1.2018 | 21:50:10
RhaeLin

#54 Kalam: A to je primární rozdíl mezi mnou a tebou – já jsem ochotná diskutovat. A přečtu si názor svého oponenta, uznán ho a uvážím a návrhu protiargumenty. A teď jsi vážně přestřelil – a já se omlouvám za svou hrubost, ale tu sexistickou poznámku si strč někam. To je opravdová ukázka duševní vyspělosti – že by se některým dětem 8 nelíbila? Kolik ti prosím tě je, že cítíš potřebu se snižovat k takovým ‚argumentům‘? Je mi z toho zle – doufala jsem, že můžeme vést rozumnou diskuzi, ale očividně to nemá cenu.

A zkus zadržet dech, vážně vydržíš bez kyslíku jen 15 sekund? Podle všeho navíc ve vesmíru ani hned nezmrzáš, takze pokud byla z vědeckého hlediska chyba v té scéně, tak tam.

Po 15 sekundách může nastat ztráta vědomí, přežiješ několik minut: :/www.scientificamerican.com/…ed-possible/

RhaeLin
2.1.2018 | 22:16:16
Tomi Lee Morpheus

#52 RhaeLin: vidis a ten neofašista tvoj perfektný príspevok ani nedočítal, ja len dodám, že FO musí byť super bohatá organizácia, ak si mohla dovoliť postavit HVIEZDO-VRAH,

takže zničením H-V sa nič nezmenilo FO to ani trocha neoslabilo, práve naopak poslúžil scojmu účelu VED ZNIČIL 5 planét novej republiky.

FO je fašistická organizácia, takže akékolvek straty hradia občania FO nič nemože zastaviť, len kompletná zbura planét, ktoré im dodávaju zdroje!

#60 RhaeLin #62 Khardoom
2.1.2018 | 22:29:28
RhaeLin

#59 Tomi Lee Morpheus: Díky moc :) Já bych navíc ještě řekla, že První řád měl už v 7 takovou moc a sílu v celé Galaxii, že se Nová Republika neodvážila podporovat Leiin Odboj jinak než tajně a ještě málo.

#63 StrejdaMorty
RhaeLin
2.1.2018 | 22:50:06
Khardoom

#52 RhaeLin: Já vím, že jsi děvče ale vážně? :D Nová Republika není to samé co Odboj, to je jako bych odpálil jadernou bombu nad Washingtonem a pak tvrdil, že celá naše planeta je demilitarizova­ná.Naprostá většina lidí nerozumí vesmírným měřítkům, ale jedna hvězdná soustava ze statisíců až milionů soustav je naprosto nic. Tudíž, početní síla měla jednoznačně být na straně rebelů, protože se zničením Starkiller base přišel První řád o jedinou věc, která mohla držet galaxii na uzdě.První řád na tom byl spíše technologicky lépe, takže míně silnějších lodí ale početní převahu ani náhodou. Dá se říct, že tím co jsi napsala jsi potvrdila to co jsem napsal já. :D

Vtipy samotné by nebyli špatné ale jde o tom, že (nejspíš kvůli Disney) tam toho cpou moc a ve chvílích, které mají být vážné si z toho dělají naprostou prdel (například srandovní Snokova hlava s vypláznutým jazykem) promiň ale tohle není komedie a podkopávat vážnost filmu stupidním humorem no nevím. Už jsi nepamatuji tak moc dobře epizodu VII ale zdá se mi, že někdo řekl, že půlku mapy zanechal Luke. Druhá půlka byla cesta k tomu chrámu ale může to být špatně. Zrovna ten humorný začátek kde byl Hux a Poe byl dost mimo.

Phasma měla měla pušku (obouruční), tu zahodila, ano ZAHODILA! Potom později vytáhne blaster (jednoruční) a ten se vypaří a bojuje nablízko. :/

Leia, no když vezmu že se neudusila,vesmírné záření taky nepočítáme tak nevíme jak dlouho byla ve vesmíru, tak ji stejně měli roztrhat na kusy šrapnely během výbuchu, stejně jako admirála Ackbara, a navíc to mi chcěš říct, že loď která letí pryč, protože prchají se najednou ve vteřině zastavila na místě aby mohla Leia vletět zpátky? ok

Štíty v tomto filmu bych vůbec nezmiňoval, protože to je jedna z věcí na které se Rian úplně vysral a v každé scéně fungují podle toho jak se to režisérovy hodí.

Rey s tyčí byla v celkem pohodě ale meč je něco jiného a vypadalo to sakra jinak, když ho používala teď a to všechno se naučila po dvou dnech meditace s Lukem. Vem si třeba Anakina, ten byl jeden z nejmocnějších forceuserů a taky musel roky trénovat aby mohl aspoň trochu třeba levitovat objekty. Rey prostě umí všechno automaticky aniž by trénovala takže by to bylo logické, že aspoň jeden z jejich rodičů byl taky forceuser.

Force balance je celý nesmysl a vůbec tam neměl Rian něco takového tahat, protože to nemá žádnou logiku ani se to nepokusily vysvětlit a odporuje si to samo už v tom filmu, Prostě dobro a zlo musí vyrovnávat síly a proto je Rey tak mocná? Kylo ale používá světlou i temnou stranu síly tak jak to může balancovat Kyla s Rey a ignorovat Snoka ,odstřižený Luke a pak tu máme malé dítě a všechny ostatní forcesensite které ta síla nebalancuje ? prostě chaotická blbost, myslím že ani sám Rian neví co si to tam vymyslel. Akorát udělal bordel tímhle. :(

Bitva na Craitu by se odehrála každopádně, protože vesmírnou loď neschováš, ano loď NEMŮŽE být neviditelná, protože využití energie se detekuje a to je skutečnost, žádná vymyšlená blbost. Rian nechápe fungování vesmíru a dost nám to dokazuje. Navíc nám ukázal, že to i vlastně trochu chápe,( jsem si teď uvědomil když jsi mi to tu tam nabídla :D ), když záchranné čluny rebelů opouštěli loď tak je trefovaly zbraněmi ze Snokovi flagship a to byli malé lodičky v OBROVSKÉ dálce, kde teda byli ty zbraně neučíné proti hlavní lodi rebelů a když dokázali zničit na takovou dálku ty malé čluny na útěku tak je museli detekovat. Takže opět jde Rian sám proti sobě. :/

Disney samo vydávalo prohlášení, že Snoke je mocnější než Vader a Sidious. Vader když dostal svůj oblek tak mu způsoboval neustálou bolest, takže on nevnímal smysly jako člověk (zrak,čich) co se děje kolem něj ale naprosto se od všeno odprostil a vnímal jen vše kolem v Síle , něco jako mít zavřené oči ale přesto vidíš jasněji a čistěji, protože vnímáš podstatu věcí a neruší tě nežádoucí vlivy. Takže Disney nemá vydávat blbá prohlášení a můžou si za to sami.

To co udělali s Lukem mi moc nevadí. Byl jsem jen zklamán, že když si nenechali jeho smrt až do další epizody mohli jsme se s ním rozloučit opravdu lépe.

Rey byla na Snokově lodi, takže neměli žádný důvod nechávat rebelskou loď letět dál, když teda byli moc daleko, což je naprostá blbost sama o sobě, protože na ty střely by to nemělo vliv, tak je naprostá demence, že je neobklíčily, navíc Snokova loď se mohla přiblížit na kratší vzdálenost, když byl tedy problém ve vzdálenosti a jestli mi napíšeš že jeho loď byla velká a tudíž pomalá, tak jen doporučuji si nastudovat jak fungují věci v realitě větší loď je naopak schopná větších rychlostí.A dokonce se mi zdálo, že v jedné chvíli vypouštěli hromady stíhačů a ty mohli rebelskou loď rozcupovat raketami, když dříve ve filmu raketa prošla jejich štítem. Ne rebelové neměli žádnou sílu aby takový počet lodí zastavily dříve, než by byli zničeni.Chtěli předejít velkým ztrátám? Z tebe by měli jako z vojáka velitelé radost, odedávna se posílají vojáci na jatka a vysocí páni nahoře zůstavají chladní, protože postradatelných vojáků je vždy dost.

Galaxie se bála prvního řádu, když zničili Starkiller base? Právě, že po jejím zničení bych viděl ústup Prvního řádu do unknown regions jako jedinou možnost, protože by se zbytek galaxie proti nim mobilizoval převýšil je početně.Tudíž by první řád musel postupovat opatrně.

Útěk na Crait. Znovu vzhledem k tomu, že tam rebelové prchali tak by to věděli. Opět opakuji loď ve vesmíru nezmizne jako prd ve větru, takže prchající rebelové by první řád na Crait dovedli. DJ teda nevyvedená linka bohužel.

Právě proto píšu o Rianovi tak špatně, protože nemá moc znalostní o tom, jak věci skutečně fungují nebo to záměrně ignoruje. :)

Snad už ti bude jasné proč píšu co zde píšu a když ne tak neváhej a klidně se zeptej. :)

#64 RhaeLin #86 AMiLYN HOLDO #86 AMiLYN HOLDO
2.1.2018 | 22:55:33
Khardoom

#59 Tomi Lee Morpheus: Starkiller base nebyla tak nákladná,řekl bych tak nastejno, možná i levnější než Hvězda smrti. Planeta použitá jako základ tu práci velice usnadnila a proto ji dokázali postavit i relativně rychle. Hvězda smrti se musela stavět od naprostého základu, takže od plánování až po přesun materiálů to muselo být inženýrské peklo. :D

2.1.2018 | 23:02:10
StrejdaMorty

https://9gag.com/gag/aRj5RM7 Na tohle by mě snad se bavilo i dívat, než na Rianovu verzi :-D Nemá cenu už reagovat na spisovatelku slohovych prací na téma „já mam pravdu lebo feminism“, protože co tu tady čtu, tak lidi co si epizodu VIII obhajuji chapou na druhou stranu co na tom štve ten zbytek.

#60 RhaeLin: Najdi si online Vision Dictionary co vyšel po epizodě VIII ono ti to hodně objasní, ty si podle mě jen vymýšlíš teorie

#66 RhaeLin
2.1.2018 | 23:27:34
RhaeLin

#61 Khardoom: Budu teď trochu stručnější – kdyžtak se vrátím zítra s delší reakcí. Ohledně toho začátku, nelíbilo se mi, že mě tu někdo, místo toho, aby si přečetl můj komentář, znevažuje ve stylu ‚no, jo, holka, ta nemá rozum, tak se jí ten film líbil‘. Naštvalo mě to, a naštvalo by mě to i ve chvíli, kdy by situace byla obracená – pokud by někdo řekl, že klukům se to nelíbilo a implikoval tím, že jsou nějakým způsobem méněcenní, byl by to pro mě úplně stejný problém, ať už bych byla holka nebo kluk. Takže jsem se ozvala, možná trochu nasupeněji než by bylo vhodné – hold mne to vytočilo. Nechci se ohánět svým pohlavím, nejen protože je to v této diskuzi irelevantní, nicméně protože to téma bylo vytaženo, ozvala jsem se. Nepovažuji to, že jsem, jak říkáš děvče (což je mimochodem velice mile řečeno :), za výhodu ani nevýhodu a nemyslím si, že bychom na to tady měli brát větší ohled.

Jinak jsem ti ohromně vděčná za takhle sepsaný komentář. V některých věcech se nejspíš neshodneme, jak už to mezi lidmi občas bývá, ale já respektuji tvé argumenty a především tvůj názor – a doufám, že jsem předtím nevyzněla jinak, to by mě mrzelo, tak se kdyžtak dotčeně ozvi a já se omluvím. Každopádně, až sednu za počítač, sepíšu pořádnou reakci – psát tyhle eseje přes mobil je docela opruz, abych se přiznala.

Jediné, na co ještě zareaguju, je Phasma. Přiznávám se, že si tu scénu přesně nepamatuju, a pokud udělala takovou blbost a je tam navíc chyba střihu/kontinuity, tak to prostě nezvládli. Obecně musím souhlasit, že Phasma jako postava je nic moc, Gwendoline Christie je skvělá a je zajímavé slyšet ji z pod helmy, ale tím to pro Phasmu končí. Není zajímavá a očividně je navíc stejně v boji nepoužitelná, když dělá takové hlouposti. A vyvstává otázka, proč jí ten blaster vůbec cpát do ruky, když chtějí, aby s Finnem bojovala v osobnějším souboji. Phasma a Canto Bight jsou z mého pohledu asi nejhorší součásti TLJ.

#65 Khardoom
RhaeLin
2.1.2018 | 23:31:57
Khardoom

#64 RhaeLin: V pohodě,já to prostě beru tak, že slečny většinou nemají takový zájem o vojenství a bitvy celkově, takže chápu, že něco z toho třeba nevnímají a nebo je jim to jedno, protože jim to stačí jednoduše ale samozřejmě jsou vyjímky. :)

#73 RhaeLin
2.1.2018 | 23:47:13
RhaeLin

#63 StrejdaMorty: Kdy jsem použila feminismus? Jestli je to teda na mě – já totiž netvrdím, že mám pravdu, pokud nemluvím o faktech, prezentuji svoje pochopení celé věci a jestli to tak nevyznívá, tak se omlouvám. Nikomu nechci brát to, že se mu ten film nelíbil, jen mi přijde, že je velká část kritiky často založena na ‚není ti, tak jak jsme chtěli‘ nebo něco podobného. Ozvala jsem se po tom, co tady na mě někdo přišel s argumentem ‚líbí se to hlavně holkám a dětem‘ – prostě se mi to nelíbilo, jak zmiňuji už v předchozím komentáři. Jistěže si vymýšlím teorie – na tom jsou filmy založené, něco ti ukážou a zbytek z toho vyvodíš, tak jak to vidíš ty. Já představuji svůj pohled a své názory – podněcuji diskuzi a pokud se mnou někdo nesouhlasí, tak ať. Jinak myslíš tu knížku nebo je to někde dostupné online přímo pro čtení – máš link? Vim, že to například objasňuje ‚bomby padají ve vesmíru‘, nebo to alespoň Hidalgo někde zmiňoval na twitteru.

Takže tak. Jestli jsem tě někdy něčím urazila, je mi to líto, snadno se občas namíchnu.

#71 Andy Pippkin
RhaeLin
2.1.2018 | 23:47:31
dovahkiin

#56 alexis: Hele jen podotknu, i když na tom asi nezáleží, lightsaber není ze světla jen proto že obsahuje slovo světlo :)

#96 alexis
2.1.2018 | 23:55:46
Kalam

#56 alexis: dle tvé hloupé logiky, mohou příště rebelové zničit star destroyer třeba tím, že mu nacpou do motoru zmraženou pizzu, kterou tam teleportuje gungan ninja… musíš si hochu uvědomit, že i v rámci lore a pravidel scifi/fantasy univers musí existovat nějaká logika a rozumně nastavené mantinely, kterých se tvůrci drží… jistě, je to scifi, ale i to má pravidla co se nemohou ohýbat, jinak je z toho parodie ala spaceballs…

3.1.2018 | 0:04:04
Kalam

#57 Tomi Lee Morpheus: hovno je hovno a z toho zlato neuděláš, přestaň se vykrucovat. Nikde ve vesmíru se hovna nesráží a zlato z nich nevzniká… energie při kterých se protony a neutrony slučují a vzniká těžký atom zlata v sobě hovna nikde nezahrnují… taky máš v krvi železo a přesto z krve meč neukuješ… takže fail. Celý ten dlouhý odstavec jsi psal naprosto zbytečně a nějaký odkaz si postovat ani nemusel. BTW: pořád čekám na to jak z hovna, ne z nějakých částic, ale z hovna, uděláš zlato… rozhodně se těším, až mě osvětlíš toto. Do té doby prepáč, ale pořád jsi kokot…

#70 Kalam
3.1.2018 | 0:09:36
Kalam

#69 Kalam: a ne, když vezmeš z hovna nějaké mikro procento prvků a ty použiješ, už to nebude hovno. Takže zatím jsi prokázal nejen svůj nevkus, ale i stupiditu… kopíruješ ale texty pěkně.

3.1.2018 | 0:12:09
Andy Pippkin

#66 RhaeLin: V tomhle komentáři prosím nehledej žádný sarkasmus :D Prozraď mi prosím jak to děláš. Jak si i přes tolik očividných (mě neodpustitelných :D ) vad dokážeš film užít, ba dokonce ještě hledat sílu k tomu, abys ke všem těm nevysvětlitelným chybám režiséra (nikdo jiný na tom nenese větší vinu vždy chtěla najít nějakévysvětlení? I já jsem se snažil si film ze všech sil užít, už třeba proto, že jsem přečetl všech 54 knih z EU které vyšly v češtině (+ pár anglických), hrál všechny hry, přečetl dokonce i všechny čísla časopisu kultovní plavidla a vozidla spolu se všemi modely a lístky na film jsem si kupoval v momentě kdy šly do prodeje. Ani ty nejalabší součásti celého tohoto EU mě bohužel zdaleka tolik nezklamaly jako právě TLJ (důvody které tu více než obstojně popsali kolegové jako Khardoom věřím nemá cenu opakovat.) Upřímě ti závidím, že sis i přes to všechno dokázala film užít, protože to já jsem prostě nemohl, ač bych sebevíc chtěl.

#74 RhaeLin
3.1.2018 | 0:25:02
gorida

Kalam je kokot, Rhaelin je chytrá a Tomi Lee Morpheus nezvládá chemii… Nejlepší na tom je že se domě pustěj všichni tři najednou protože:

Kalam bude tvrdit že není kokot. Rhaelin nebude souhlasit s tím že o někom hned tvrdím že je kokot a nediskutuji s ním o tom(ne prostě s ním nebudu diskutovat o tom že je kokot) A Tomi Lee Morpheus pořád bude předhazovat hovno nebo co…

#76 RhaeLin #80 Tomi Lee Morpheus #93 Kalam
3.1.2018 | 0:53:05
RhaeLin

#65 Khardoom: To budeš mít nejspíš pravdu. Každopádně se zkusím teď vrátit k tomu předchozímu dlouhému komentáři – jestli teda stojíš o diskuzi, kdyžtak mě utni.

S těmi počty na obou stranách, bych řekla, to je hrozně složité, protože jsem dostali minimum informací. Pokud se dobře pamatuju, tak už v VII na tom byl Odboj docela bídně a jakž takž ho podporovala Nová Republika, takže po devastaci svého jediného spojence na tom nebudou nejlépe. O Prvním řádu a jeho zdrojích, kromě očividně vyspělejší technologie, jsme se toho taky moc nedozvěděli. Nová Republika se samozřejmě skládala z mnohem více systémů než jen z Hosnianu, ale vypadalo to, že to byl jakýsi středobod všeho a především mám pocit, že tam v tu chvíli bylo hodně zástupců z různých planet a systémů – tady si nejsem jistá, myslím, že někde byla vystřižená scéna, kdy tam Leiina vyslankyně něco řeší? Uvidíme, jestli se pak k tomuhle dostane IX, ale v mojí hlavě měl První řád už předtím značnou sílu. Navíc měl zdroje k tomu, aby si pořídil takovou pěknou armádu z unesených/kou­pených/naverbo­vaných dětí. Mohl mít kontrolu nad určitou částí systémů. Ach, jak jednoduché by bylo, kdyby prostě tohle někde ukázali. Tady bych ale obecně řekla, že v TLJ byl problém s měřítkem – tím, že se to odehrávalo na dvou miniflotilách kdesi ve vesmíru, nedokázali ukázat, co se vlastně děje v celé Galaxii, jak moc ovlivnilo zničení centra Nové Republiky ostatní systémy a nakolik ovlivnilo zničení SB První řád. Já osobně to nevnímám jako masivní problém, ale mnohem víc bych uvítala, kdyby to bylo nějak zakomponované, třeba místo Canto Bight.

Srandovní Snokeovy hlavy jsem si ani nevšimla – ale souhlasím v tom, že humor musí být dobře umístěn. Jak říkám, mě nějak extrémně nerušil, Poe na začátku mi přišel v pohodě, i když z Huxe udělali trochu boxovací pytel. V tomhle ohledu musím říct, že mi víc vadil Thor:Ragnarok, kde mi pár vtipů přišlo hodně nešťastně umístěno. Ale neberu ti to, za mě to mohlo klidně být vážnější a nezlobila bych se. K té mapě se vyjadřoval Pablo Hidalgo (autor té Visual Guide atd.) na twitteru, a ten tvrdí, že Luke není autorem mapy vůbec a myslím, že ve filmu to nezaznělo, ale taky si nejsem jistá.

To s tou lodí je dost dobré – těžko říct, jak rychle letí, ale tady máš asi bod :D Výbuch na můstku, to už je klasika – možná to přežil ještě někdo jiný, na pár minut, ale Leia se jediná zachránila. Akorát bych tomu neříkala šrapnel – oprav mne, pokud se mýlím, ale spíš to byly úlomky můstku samotného, co by je mohlo zranit, ne? Ten výstřel byla spíš energie, nebo ne? Každopádně je to klasické 'hrdina přežívá navzdory jeho šancím, tomu se nejspíš SW a filmy sci-fi/fantasy typu asi bohužel nikdy úplně nevyhnou. Na štíty bych se musela podívat blíž – co už jsem viděli, jak s tím koresponduje to, co je ve filmu atd. Za sebe zatím můžu říct, že mě to vůbec nerušilo.

Oponovala bych tomu force userovi – Leia měla potenciál podobný Lukovi a nikdy ho plně nevyužila. Rey i Luke si uvědomili, že můžou využívat Sílu, až když jim o ní někdo řekl a oni tomu uvěřili. Reyini rodiče vyrostli za Impéria, takže jakkoliv nadaní mohli jeden nebo oba být, třeba to nikdy nezjistili. A já osobně bych řekla, že Rey stačilo si světelný meč trochu osahat a pak už si rychle zvykla. Tím, že se odmalička učila přežívat a bojovat jí k tomu muselo napomoct.

Force balance si upřímně přímo z filmu ani pořádně nevybavuju – viděla jsem nedávno na YT video od SuperCarlinBrot­hers, kde popisují víceméně to, co ty tady, ale ve filmu jsem si v takovém pojetí nevšimla. Ale neřekla bych, že Kylo používá světlou stranu, mám za to, že v sobě jakoukoliv náklonost k ní zabil spolu s Hanem a vidí v temné straně větší potenciál a možnosti, tak nemá důvod to mixovat.

O tom jsem taky přemýšlela – ale celý plán spočíval v tom, že je První řád sám od sebe nebude detekovat, protože je nebude hledat. Tipovala bych, že ve chvíli, kdy věděli, že tam ty lodě jsou – vidět je nemohli – nebyl už takový problém je najít, prostě tu oblast projedou nějakým důkladnějším ‚skenerem‘, protože najednou ví přesně nejen kde hledat, ale přednostně že vůbec mají něco hledat. A pak už je zaměří, protože mají jejich polohu a boom. A to využití energie – ty lodě byly pořád malinké, takže nemohly žrát tolik, co Raddus, a hlavně bych řekla, že První řád v tu chvíli nejspíš ani nenapadlo energii takto detekovat.

A znamená to pro Vadera být méně mocný, pokud to Snoke takhle nedělá? Sám říkáš, že Vader neměl jinou možnost. A koukala jsem na to vyjádření – Andy Serkiss to jednou někde prohlásil pro jakýsi neznámý magazín, což od něj byla asi dost blbost, ale nepřišlo to úplně ofiko od Disneyho, ale to je jen minor detail. Věřím, že ke Snokevi se ještě někdy vrátí, tak třeba nám ho vysvětlí, ale já jsem takhle spokojená a můžu si teoretizovat do alelůja o tom, kdo ten chlap vlastně byl :D

Spíš by dávalo smysl neplýtvat zdroji, když víš (věříš), že vyhraješ. Tady, vzhledem k tomu, že je to stejně dost sci-fi, jsem spokojená s vysvětlením, která podali. Lodě letěly bez hyperdrivu stejně rychle, protože já nevím co, měly obě takovou maximální rychlost, těžko o tom spekulovat. A větší nemusí znamenat rychlější, ani pomalejší, něřekla bych, že velikost bude hrát roli. První řád byl opatrný a zároveň nejspíš trochu malicherný – hráli si se svojí kořiští a nakonec se jim to vymstilo. A o Rey si myslím, že v tu chvíli stejně nešlo.

Přijde mi každopádně, že u sci-fi obecně je vždycky hrozně těžké určit, co se ještě bude řídit fyzikou a co už ne, co se těch lodí a rychlostí a všeho týče. Třeba s TIE-fightery je vtipné to, že jsou pojmenované po reálných twin ion engines, což jsou motory, které fungují na bázi vystřelování iontů za sebe, čímž postupně nabírají rychlost – ta ovšem roste neskutečně pomalu, což by pro poměrně obratné a rychlé TIE-fightery nefungovalo – je to chyba? Já nevím, mě to asi zase tak nežere.

Ale jinak děkuji ještě jednou za diskuzi, jsem ráda, že si můžeme takhle vyměnit názory. Je mi líto, že se ti TLJ nelíbil, a že v něm nacházíš tolik chyb a nesrovnalostí, byla bych radši, kdyby to, co kritizujeme, bylo provedeno lépe a mohli jsme epizodu 8 opěvovat. Bohužel – tak tedy na naději, že devítka bude lepší? Co vůbec říkáš na návrat Abramse?

#77 Khardoom
RhaeLin
3.1.2018 | 1:27:16
RhaeLin

#71 Andy Pippkin: A mě hrozně mrzí, že tobě se TLJ nelíbil. Pokud by vás všechny měl potěšit za cenu toho, že si párkrát rýpnu já, budu mnohem radši (a ušetřím si psaní těch svých předlouhých komentářů :D). Já upřímně nevím, přiznám se, že když jsem vylezla z kina, měla jsem smíšené pocity. Přišlo mi, že to mělo spoustu výborných nákladů, zbožňovala jsem linku s Lukem a Rey s Kylo Renem, líbilo se mi, jak to často převracelo očekávání. A na druhou stranu to občas nefungovalo jako celek. Ale čím víc jsem o tom přemýšlela, tím víc jsem oceňovala to, co se mi na tom líbilo a nacházela zdůvodnění pro to, co se mi na první pohled nezdálo – třeba celá ta Poe/Holdo situace mi po zvážení začala dávat perfektní smysl, K tomu bych dodala, že se mi zdá, že zafungovalo až přílíš dobře to, že na Holdo je dlouho pohlíženo jako na špatnou velitelku, která vede Odboj do záhuby, protože jsme ji viděla z pohledu Poea, a když je nám předloženo, že on je ten, kdo udělal blbost, už se to hůř přijímá. Tím, že jsem vycházela z filmu spíše s pozitivním názorem, začala jsem místo chyb hledat další pozitiva – jsem už asi ten typ člověka. A TLJ měl problémy, to samozřejmě, ale já ho prostě vnímám kladně. S tím, co tu zaznívá jako kritika, buď souhlasím, protože to cítím stejně, nebo pro to mám v hlavě vysvětlení, které mi dává smysl.

A teď mě možná ukamenujete. Ke Star Wars jsem se totiž dostala hrozně pozdě. Jsem ročník 97, takže ani prequely mě nezasáhly a u nás v rodině nebyl nikdo, kdo by mi SW ukázal. Ačkoliv jsem o nich měla povědomí, trvalo mi dlouho, než jsem si k nim našla cestu sama – především proto, že jsem začínala Epizodou I, protože začít by se přece mělo ‚od začátku‘, ne? Zkusila jsem se na ni podívat dvakrát. A nevydržela jsem to ani jednou – nemohla jsem pochopit, že tohle je to slavné Star Wars. Že tohle je ta opěvovaná sága! Až jsem si říkala, že se mnou musí být něco špatně, vždyť já jsem přesně ten typ člověka, co by měl Star Wars zbožňovat, sci-fi a fantasy, to je moje. A pak měla vyjít Epizoda VII, Star Wars se vracejí do kin, a tak jsem si řekla, že jim dám ještě jednu šanci, a tentokrát to zkusím podle roku vydání. Věřím, že nemusím pokračovat. Dokonce i prequely jsem si nakonec v rámci možností užila, protože pak jsem byla ochotná odpustit strnulé dialogy a špatné CGI, a věnovat větší pozornost příběhu. A pak vyšla VII, a já byla nadšená. Navíc jsem konečně milovala SW, od srdce, doopravdy! Ale nikdy jsem si nenašla čas na Legends, takže jediné lore, co pro mě kdy existovalo, bylo těch pár filmů. Proto si myslím, že je pro vás těžší přijmout to, co Rian vytvořil, protože on si vyšlapal svoji vlastní cestu, navíc u toho udělal pár chyb z jiné mísy a neštěstí bylo na světě.

Neumím ti přesně říct, jak je možné, že jsem si film užila – nejsem schopná pojmenovat přesně, proč se mi líbil, i přes ty mouchy, které na něm nacházím. Ale jestli můžu poradit – zkus najít něco, co se ti na TLJ líbilo, jestli to existuje. Vývoj jedné postavy, moment, příběhovou linku, cokoliv. A stavěj okolo, odsuň do pozadí to, co se ti nelíbilo a vystav si v hlavě ten příběh tak, jak by se ti líbil. Nelíbí se ti, že zabili Snokea? Vymysli si něco, co to vysvětlí po tvém. Možná pak přijmeš i ten zbytek. To je nejspíš to, co tady dělám já a tím, že začínám s tím, že se mi TLJ, díky bohu, líbil, to mám snazší. A navíc jsem ohromný idealista a snílek, což mi s tím vysvětlováním ohromně pomáhá. Není to ideální vlastnost do reálného života, ale při sledování filmů se to, zdá se, hodí. Tím, že film je tak omezené médium, kde je často hodně ponecháno představivosti, si prostě vyplním díry tím, co se mi líbí a co mi dává smysl. Ale vychází to z toho, že jsem měla z TLJ vesměs pozitivní pocit. Některé z předmětů té kritiky mi dávají smysl bez přemýšlení, u některých musím hledat důvod, proč se mi líbily a proč se mi nezdají být chybami a jiných máte i z mého pohledu pravdu a prostě se nevyvedly.

Teď to bude znít jako děsná propagace, ale druhé zhlédnutí je prý lepší – ještě jsem neměla šanci jít podruhé, takže nemůžu potvrdit, ale slyšela jsem to od více lidí. Rozhodně to ale neber tak, že ti říkám, ať se jdeš podívat znova a utrácíš peníze! Jen tomu třeba dej ještě šanci, až to vyjde na DVD a zkus do toho jít s jiným mindsetem – jako já napotřetí na Phantom Menace ;) třeba to nic nezmění, ale za pokus to možná stojí, ne? Jinak zkus vydržet do devítky. Třeba Abrams vytvoří něco, co ti zklamání s osmičky výrazně zmírní ;)

#79 Andy Pippkin
RhaeLin
3.1.2018 | 2:01:42
RhaeLin
 • spoustu výborných nápadů – taky jsem si to mohla po sobě prvně přečíst, že?
RhaeLin
3.1.2018 | 2:05:13
RhaeLin

#72 gorida: Já ti musím poděkovat za poklonu :D :D :D to mě rozesmálo – i když ty nadávky si můžem odpustit, ne? Chceme vést rozumnou diskuzi, kde se nebudeme navzájem urážet! :D (Musím ti přece splnit očekávání!) Hele takhle – já taky vybouchnu, občas se tady v diskuzích hodně držím a občas se taky neudržím – to jsou pak ty výbušnější komentáře, co píšu pod tíhou okamžiku v reakci na něco, co mě vytočí (a že já se nechám vytočit snadno) a zároveň si tu pološeptem nadávám. Ale prostě se tady víceméně snažím nepřekračovat určité linie, co jsem si vytyčila – ó, já idealistka. Takže ať hodí kamenem, kdo je bez viny, já to taky nebudu.

#83 Dusos
RhaeLin
3.1.2018 | 2:21:11
Khardoom

#73 RhaeLin: Hosnian byl jednoduše nový Coruscant. „Hlavní město“ jako pro nás Praha zde samozřejmě hlavní hvězdný systém. Nová republika je Impérium pod novým režimem. První řád dorazil z unknown regions, takže oblast galaxie která nebyla prozkoumaná.Celé co tady popisuješ jé právě chyba Riana, protože on po nás chce abychom věřili, že první řád přišel a najednou je všechno jejich opět jen tak.

Hux je zkrátka space Nazi.

Do můstku lodi vletěla raketa nebo možná torpédo, těžko říct zeptat se Riana. Následný výbuch by do prostoru vrhl takové množství nebezpečného materiálu, nejen velké kusy ale a malé drobečky, které by byli jako kulky. Rychlost lodi můžeš ovlivnit mnoha způsoby a záleží i na tom jakou vzdálenost chceš urazit ale i tak nemůžeš zastavit okamžitě na místě, protože při zpomalení opět využíváš množství energie a čím rychleji letíš tím více času potřebuješ na zpomalení a musíš brzdit s předstihem.

Ve Star Wars je několik forem boje se světelným mečem a jejich kombinace , někdo používal více, viz Vader a Sidious, kde Sidious uměl všech 7 forem a Vader zkombinoval některé formy do sebe, protože mu to vyhovovalo k jeho obleku. Někdo by ti klidně ty formy vypsal s názvy a smysl každé. Ty se od sebe liší, jedna je dobrá na boj s více lidmi, jiná zase s jedním atd. Nejde jen o to máchat mečem, postav někoho kdo se v tom vyzná proti někomu kdo má málo zkušeností a zabije tě za vteřinu.

Světlá strana x temná strana mají i své specifické schopnosti, třeba force lightning(blesky) jsou temná strana a i Sidious používal světlou stranu síly to záleží i na tom co zrovna dělá.

„ale celý plán spočíval v tom, že je První řád sám od sebe nebude detekovat“ Za prvé pohon vydává obrovské teplo, už dnes můžeme detekovat vesmírnou loď v naší sluneční soustavě. Za druhé lodě můžeme také detekovat tím, že blokují světlo některé hvězdy a obloha je plná hvězd, které okem nevidíme.Za třetí vydáváme infračervené teplo a to teplo může uniknout pouze vyzařováním pryč. Můžeme přijímat radiové signály ze vnější sluneční soustavy které jsou 10 , 20 wattů a i tvé tělo vydává více.Vesmír není skutečné vacuum, milion vodíkových atomů na kubický metr a čím větší je rychlost tím více radiace bude emitovat, takže bude zářit jak vysílací stanice.

#78 Khardoom #82 Tomi Lee Morpheus #84 RhaeLin #89 AMiLYN HOLDO #89 AMiLYN HOLDO #89 AMiLYN HOLDO #89 AMiLYN HOLDO #90 AMiLYN HOLDO #90 AMiLYN HOLDO #90 AMiLYN HOLDO #90 AMiLYN HOLDO
3.1.2018 | 3:32:58
Khardoom

#77 Khardoom: Jo a ještě velká loď neznamená pomalá, dvakrát větší loď potřebuje dvakrát více paliva ale může mít dvakrát tolik místa na palivo i více, takže větší loď znamená možnost větší rychlosti.

3.1.2018 | 3:45:02
Andy Pippkin

#74 RhaeLin: Už jenom to, že můžeme všichni číst tvoje předlouhé komentáře, které svým skromným, ale úderným humorem jednoznačně převyšují tu strojenou a přeplácanou porci, které se nám snaží podstrčit samotný film, je samo o sobě trochu útěchnou. :D Jinak je celkem ironický plot twist, že i já sám, coby ročník 97, jsem velmi dlouho patřil mezi ty, kteří ve Star Wars neviděli nic, než jen bezduchou směsici efektů a výbuchů.. Když jsem se k nim pak konečně náhodou dostal (ten příběh je sám o sobě zajímavý, ale jak by řekla Maz Kanata, je to „question for another time“ :D ) stihl jsem to „bohužel“ akorát včas na to, abych se nechal totálně pohltit vším možným z, jak správně říkáš, Legends, co jsem ohledně tohoto světa dokázal najít. Máš asi pravdu, že to bude ten základní problém proč se s filmem a celkově tímhle novým universem spolu s ostatními fanoušky, kteří to vnímají stejně, v hloubi duše nikdy úplně nesmířím. Je tu ovšem, co se týče tvého komentáře, jedno velké ale, které s tím jde ruku v ruce. Poprvé jsem asi neměl pocit, že je to jako hádat se s voličem ANO o bezúhonnosi AB (nerad do toho taham politiku, ale lepší přiklad nenajdu) kdy zatímco jsem schopen předložit pádné argumenty pro svůj názor, oponováno mi je jen nadávkami a stejnými řečmi typu „pravému fanouškovi se musí líbit vše co se SW souvisí“, nebo „všichni jsou jen uražení, že jim nevyšly jejich teorie“ pořád dokola. :D Ve výsledku jsi mě vlastně jako první z těch, kteří přede mnou film zkoušeli obhajovat (a že jich bylo :D ), dokázala přimět vůbec uvažovat o tom, že bych byl někdy v budoucnu ochotný dát tomu opět šanci se druhým shlédnutím, což je už rozhodně o trochu lepší, než doposud :)

#88 RhaeLin
3.1.2018 | 7:50:36
Tomi Lee Morpheus

#72 gorida: chemia je kvantovka a tej nikto nerozumie, takže to o čom píšem je ASTROFYZIKA, ktorá ako jediná na základe kvantovky(vznik a stabilita atómov) dokáže vysvetliť odkial sa vzali prvky tažšie ako vodíak a hélium(tie vznikli zničoho – big. bang)

a o hovnach začal písať ten KOMPOT, že ak ny DiSNEY na hovno dalo nálepku SW, tak by sa fanušikovia šli potrhať aby sa tým nakŕmili, a na to ten KOMPOT dodal, že z hovna zlato nevyrobíš;)

takže som z nemyselnej teorie prešiel na astrofyzikálny problém;)

3.1.2018 | 7:53:16
georgezz

Johnson je kokot! Souhlasím s Markem ohledně postavy Luka.

3.1.2018 | 8:26:30
Tomi Lee Morpheus

#77 Khardoom: FO(prvin řád) prave naopak je organizacia, ktora sa neda znicit, pretoze nemajú ziadnu planetu na ktoru by sa dalo zautocit! su to v podstate vesmirny pirati, ktory svoju strategiu dotiahli k dokonalosti!

FO je plne mobilna organizacia, ktora napadne solarny systém, svojou vojenskou prevahou donúti obyvatelné planéty dať im zdroje, regrutuje ich deti, a celú ich armadu začlení do svojej, alebo ich zničí, na oplátku TENTO okupovaný systém má záruku, že ""výpalné"" bude platiť len FO, a len toľko aby tento solarny systém neskolaboval. zároveň tam nastolia bábkovskú vládu, takže ich správa tejto solarnej sústavy nič mestojí. Následne fičia do dalšej pre dalšie výpalné. Majetok FO je tak veľký ako velká je ich predstavivosť!

E6 končí zničením HS2, ale ako som už písal inde, to je len špička BOHATSTVA/ladovca IMPÉRIA! znicěnim HS2 naopak vojna neskončila, ale len začala, pretože to VÝPALNÍCKE KNOW-HOW, ostalo, jediné čo bolo zničené, bolo komplet velenie, inak povedané, usekli len len jednu hlavu draka, ktorá mala pod kontrolou ostatné hlavy(výpalné skupiny) takže bolo len otázkou času, kedy sa z jednej vedlajších hláv draka(imperia) stane znova hlavná, a tou hlavou bol nejaký Snoke, ktorý vdaka sile presvedčil ostatné hlavy kto je tu šéf.

SW filmy takéto ekonomické a vojenské veci nikdy nevysvetlovali, takže treba čerpať z nášho sveta, viď kedysi tolko ospevovaný piráti, ale dnes viď mafia, viď výpalné, viď politické rozkrádanie – to všetko sa po rozpade Československa dialo! vraždy na objednávku, totálne ovládnutie podnikatelov mafiou, kde hrube krky boli rozpravkovo bohatý atď. dnes mafia pochopila, že trvalo udržatelný zisk je vtedy pokiaľ si oblečú saká a ktavaty – exekúcie, korupcia, atď.

3.1.2018 | 8:33:40
Dusos

Ahoj. Nebudu tě nijak urážet, jen bych k tomu něco krátce dodal.

Z mého pohledu obhajuješ věci, které píšou ostatní jako chyby, trošku nesmslnými argumenty. Ale řekl bych, že vím proč a zkusím to rychle popsat.

Když si odmyslím, že pro mě jako velkého fanouška filmu (teď nepíšu Star Wars) je scénář naprosto nesmyslný, jsou v něm chyby a díry, herci jsou většinou špatní, některé dějové linky nudné a zbytečné, humor ala marvel a ještě nevhodně použitý (na Marvel se s chutí podívám, ale neni to film na přemýšlení je to oddechovka), ale co si budeme povídat tohle není film, který by měl zaměstnat mozek na 100% a to jsem od něj ani nečekal. Ale když se podívám na film jako na další část Star Wars – pro mě srdcové záležistosti, tak víš co mi na celé věci nejvíce vadí?

To, že tady je nějaký vytvořený svět po dobu několika desítek let a jsou v něm vytvořeny určitá pravdila. Samozřejmě i v tomto světě jsou třeba některé fyzikální zákony atd. ohýbány, ale jsou víceméně ohybány celý ten čas stejně,v tomto světě jsou nastavená pravidla pro většinu věcí, jako je force ghost a ostatní, je vytvořena historie, návaznost a mohl bych jmenovat i přesně určité věci jako uživání síly, styly boje se světelným mečem a to bych mohl pokračovat ještě týden. Prostě fungují nějaké zákonitosti (vůbec nejsem proti novým nápadům novému poznání síly, ale prostě některé věci byli vysvětleny a bylo nastaveno v tomto světě, že přes některé věci nejede vlaka atd.). A pak přijde režisér, který evidentně svět Star Wars dokonale nezná a polovinu těchto věcí změní a najednou jedeme jinak, to co platí neplatilo, souvislosti nejsou, historie neplatí, vesmír funguje jinak, síla funguje jinak a další věci. To je to co zažraným fanouškům Star Wars nejvíc vadí. Podle mě jim ve finále ani nevadí nové postavy ikdyž mají výhrady, nevadí jim možná ani horší scénář, horší herci atd., ale vadí nám, že něco o čem čteš, sleduješ, hraješ hry několik let až desítek let je najednou jinak a věci jako cestování lightspeedem se změní a ty na to koukáš jak puk.

A teď k tomu problému, jak píšeš nečetla si knížky, neviděla si (tím si teď nejsem jist, případně se omlouvám) například seriál clone wars, nehrála si hry, nežila si tímto světem tak, jako nekteří včetně mě. Kdyby si tohle vše měla za sebou, nikdy by si některé věci co obhajuješ neobhajovala. Tím ti nechci říkat, že nejsi fanoušek nebo, že si měnší fanoušek než my, ale nejsi stejný typ fanouška, jako já a někteří ostatní tady. Takovému nadšenci se prostě nové Star Wars nemuže líbit, pro nás je to snůška blbostí od někoho, kdo svět Star Wars nezná.

Ještě na závěr dodám, že naprosto chápu, že se může někomu film líbit. Hned po shlédnutí jsem říkal kamarádovi – Tenhle film se běžnému člověku, který se šel podívat na vesmírnou pohádku a Star Wars moc nezná bude líbit. Fanouškovi filmů, který všechny viděl několikrát – ti to budou mít 50/50 záleží co si ve filmu najdou. Ale nikdy se tenhle film nebude líbit někomu, kdo miloval starý kánon – ti ho budou nesnášet. (vyjímky se také najdou, ale co tak pozoruji je jich poskromnu) #76 RhaeLin:

3.1.2018 | 10:14:47
RhaeLin

#77 Khardoom: Věřím, že se nemýlím v tom, že většina těchto informací pochází z Legends, možná doprovodných seriálů? Což je super, a já se ráda naučím něco víc ze světa SW, ale myslím, že se dostáváme k jádru toho, proč stojíme ohledně Epizody VIII na rozličných stranách barikády. Tím, že já jsem – shame on me – opravdu viděla jen SW filmy (a k tomu vlastně ještě pár epizod Rebels, ale to na mě bylo opravdu moc Disney, takže jsem se tím směrem moc nepohnula) – tak zakládám jakoukoliv kontinuitu ve SW univerzu opravdu jen na filmech. Každopádně je škoda, že pro tebe to takhle nefungovalo – pro mě jo a já jsem za to ráda. Možná by mi to pořád dávalo smysl a 8 by se mi líbila i ve chvíli, kdy bych Legends znala, možná ne. Zatím zůstanu u toho, že jsem s filmem spokojená, ale rozhodně mi celá tahle diskuze pomáhá lépe pochopit legitimní kritiku na TLJ.

U toho srovnání s Coruscantem – já to beru tak, že nemáme dost informací, abychom věděli, jak Nová Republika funguje a jakou měla míru centralizace, případně jestli se v tu chvíli na Hosnianu scházel Kongres, což bych čekala, či jestil tam dokonce byo více důležitých vůdců. Já si tohle informační prázdno vyplním tak, jak jsem zmiňovala, ale to neznamená, že mám pravdu.

Já si tam spíš snažila udělat pořádek v terminologii, co se toho šrapnelu týká, každopádně tam to prostě bylo klasické ‚hrdina přežívá‘. Tyhle fake-out smrti mi spíš vadí, ale tady jsem s tím tak nějak smířená. Jak říkám, s tou lodí máš pravdu – že by letěla natolik pomalu, že by byla k Leie pořád tak blízko, jak to bylo ve filmu, je dost nepravděpodobné. Ale je to pro mě natolik malý detail, že mi to nevadí – kdybych měla na sci-fi filmech hledat takové chyby, tak si je nejspíš tolik neužiju (třeba klasika zvuku ve vesmíru je prakticky ve všech). Tohle je nejspíš dost ignor z mé strany, ale tak to prostě beru ;)

S tou detekcí ti moc děkuju za tyhle vědecké poznatky. Já to beru tak, že FO je nehledal, tak je nenašel, prostě všechny tyhle věci neregistrovaly, nebo se jim alespoň zpočátku schovali u Radduse. Ale nijak ti tím neberu tvé poznatky ;)

#85 Dusos
RhaeLin
3.1.2018 | 10:19:14
Dusos

#84 RhaeLin: Tak tady si částečně popsala, to co píšu předtím ;) Předběhl jsem tě o 4 minuty.

#87 RhaeLin
3.1.2018 | 10:43:16
AMiLYN HOLDO

Presne ako píšeš to s Leia je úplne ZLE!

#61 Khardoom: 1. stejně měli roztrhat na kusy šrapnely během výbuchu,

 • boli to +/- iontové torpéda a tie narušili len integritu vonkajšej steny mostíku, nasledovala de-kompresia, ktorá ich len vykopla z lodi. Takže okrem de-kompresie im nič neublížilo. všetky trosky leteli preč od lode, a vzhľadom na Leilu v podstate nulovou rýchlosťou. A kedže pár minút sa dá prežiť vo vesmíre, tak Leia – ako force sensitive, to mohla zvladnut ľavou zadnou a nie byt tak dlho v kome!

#61 Khardoom: 2. loď která letí pryč, protože prchají se najednou ve vteřině zastavila na místě aby mohla Leia vletět zpátky?"

 • a) zotrvačnosť – Leia po dekompresii letela rovnakou rýchlosťou ako loď z ktorej vyletela,
 • b) ak loď zrýchľovala a zničená veliteľská paluba/mustek bol vpredu v lodi, tak Leia nemusela použiť ani FORCE a do lodi by sa dostala, by do nej narazila, takže silou len korigovala smer.
 • c) taká veľká loď bude mať viacero ochranných štítov, a tak je možné predpokladať, že po náhlej dekompresii tam na zničenom mostíku bolo aktivované pole, ktoré zabránilo ďalšiemu úniku vzduchu.
 • d) v okolí lode môže jej ochranný štít zhromaždovať – uchovávať aj atmosféru unikajúcu z lode, takže v okolí lode nie je také čisté vákuum, ako vo voľnom vesmíre – mimo štítov lode.
3.1.2018 | 10:51:48
RhaeLin

#85 Dusos: Mohla jsem si ušetřit ten další dlouhý komentář a jen připojit svůj podpis pod ten tvůj :) já jsem za tuhle diskuzi opravdu nesmírně vděčná, protože mi to pomohlo mnohem lépe pochopit, proč ten film nakrkl tolik lidí. Je mi to líto, že se to takhle vyvrbilo, a je mi potom ještě víc líto, že ti ‚hejteři‘ – teď omluvte ten výraz – kteří jsou nejvíc slyšet, nevysvětlí konstruktivně, proč jim osmička vadí. Místo toho zaznívá jako důvod feminazi agenda, rasismus nebo jen rovnou argument, že tohle se nikomu líbit nemohlo a rozhodně ne lidem, co mají rádi SW. Na podobné vlně pak argumentuje i druhá strana. A abych se vrátila ke článku, pod kterým diskutujeme, tahat do toho Marka takovymhle způsobem mi přijde nešťastné. On něco řekl a každý si z toho vytáhne, co se mi u líbí. Já budu věřit všemu, co říká, dokud on sám nepřijde a nevyvrátí svoje slova. Takže asi tak, no :) A budu vám všem přát, aby to JJ v devitce napravil ;)

RhaeLin
3.1.2018 | 10:57:52
RhaeLin

#79 Andy Pippkin: A to mě moc těší, třeba to napodruhé vyjde lépe. O tomhle by ta diskuze měla být – tvůj příklad s ANO je bohužel až moc trefný, to je kapitola sama pro sebe. Je to škoda, protože takové argumenty stojí v cestě plodné diskuzi – je to veliký rozdíl diskutovat s lidmi ochotnými respektovat názory druhých a se zdí. Bylo mi ctí tě malinko obměkčit, ať už druhá šance pro TLJ někdy přijde nebo ne, a především jsem ráda, že jsem tě alespon trochu pobavila :) a děkuji za příjemnou debatu :)

RhaeLin
3.1.2018 | 11:23:51
AMiLYN HOLDO

ASTRONOMOVIA by sa asi len pousmiali, to co pises je ciste sci-fi vlastne fantassy.

#77 Khardoom: Za prvé pohon vydává obrovské teplo, už dnes můžeme detekovat vesmírnou loď v naší sluneční soustavě.

 • isto ze nie! Ak tie transportery zrýchlili este v hangari a potom vypli motori, tak by ziadne teplo nezachytili!

  #77 Khardoom: Za druhé lodě můžeme také detekovat tím, že blokují světlo některé hvězdy a obloha je plná hvězd,

 • isto nie, tým ze FO bombardoval ten kriznik, tak explozie ktoré pri tom vznikali, museli senzori FO vyradit – znemoznit im najst takýto malýcky ciel.

  #77 Khardoom: Za třetí vydáváme infračervené teplo a to teplo může uniknout pouze vyzařováním pryč.

 • to hovor chalanom co dnes robia STEALTH stihacky tanky a ine, proste da sa to a u lodi ktora plachti vo vesmire zotrvacnostou, sa da STEALTH aplikovat na 100 percent.

  #77 Khardoom: Můžeme přijímat radiové signály ze vnější sluneční soustavy které jsou 10 , 20 wattů a i tvé tělo vydává více.Vesmír není skutečné vacuum, milion vodíkových atomů na kubický metr a čím větší je rychlost tím více radiace bude emitovat, takže bude zářit jak vysílací stanice.

 • v STAR WARS vesmire maju technologiu, ktora tento problem riesi, inak by sa Milenium Falcon davno vyparil.

Na zaver len dodám, ze v (EPIZODE V) Milenium Falcon len tak zmizlo z radarov 3 hviezdnych destruktorov, a to ti nevadilo? ze boli prilepeny na jednom z nich a nikto si nic nevsimol? A pritom je e5 povazovana za jednu z najlepsich? Ze po premiere e5, vsetci fanusikovia si mysleli, ze to je KLAMSTVO ze Luk je synom Dart Vadera?

ale ze si FO nevsimmne pri plnej palbe na kriznik(ktorý moze svojimi stitmi ucinne maskovat odchadzajuce male lodicky) male lode, ktore nemuseli vydavat ziadne ziarenie ti uz vadi :) lloll

3.1.2018 | 11:24:07
AMiLYN HOLDO

ASTRONOMOVIA by sa asi len pousmiali, to co pises je ciste sci-fi vlastne fantassy.

#77 Khardoom: Khardoom: Za prvé pohon vydává obrovské teplo, už dnes můžeme detekovat vesmírnou loď v naší sluneční soustavě.

 • isto ze nie! Ak tie transportéry zrýchlili ešte v hangári a potom vypli motory, tak by žiadne teplo nezachytili!

#77 Khardoom: Khardoom: Za druhé lodě můžeme také detekovat tím, že blokují světlo některé hvězdy a obloha je plná hvězd,

 • isto nie, tým ze FO bombardoval ten kriznik, tak explozie ktoré pri tom vznikali, museli senzori FO vyradit – znemoznit im najst takýto malýcky ciel.

#77 Khardoom: Khardoom: Za třetí vydáváme infračervené teplo a to teplo může uniknout pouze vyzařováním pryč.

 • to hovor chalanom co dnes robia STEALTH stihacky tanky a ine, proste da sa to a u lodi ktora plachti vo vesmire zotrvacnostou, sa da STEALTH aplikovat na 100 percent.

#77 Khardoom: Khardoom: Můžeme přijímat radiové signály ze vnější sluneční soustavy které jsou 10 , 20 wattů a i tvé tělo vydává více.Vesmír není skutečné vacuum, milion vodíkových atomů na kubický metr a čím větší je rychlost tím více radiace bude emitovat, takže bude zářit jak vysílací stanice.

 • v STAR WARS vesmire maju technologiu, ktora tento problem riesi, inak by sa Milenium Falcon davno vyparil.

Na zaver len dodám, ze v (EPIZODE V) Milenium Falcon len tak zmizlo z radarov 3 hviezdnych destruktorov, a to ti nevadilo? ze boli prilepeny na jednom z nich a nikto si nic nevsimol? A pritom je e5 povazovana za jednu z najlepsich? Ze po premiere e5, vsetci fanusikovia si mysleli, ze to je KLAMSTVO ze Luk je synom Dart Vadera?

ale ze si FO nevsimmne pri plnej palbe na kriznik(ktorý moze svojimi stitmi ucinne maskovat odchadzajuce male lodicky) male lode, ktore nemuseli vydavat ziadne ziarenie ti uz vadi :) lloll

#94 Khardoom
3.1.2018 | 11:30:30
Lex Luthor

#53 RhaeLin: Stará trilogie byla mnohem lepší. Z Vadera šel opravdový strach a Tarkin byl dobrý vůdce. Hux a Kylo Ren se chovají, jako rozmazlené děti a idioti. Navíc jdou proti sobě. Vader a Tarkin spolu spolupracovali. Navíc Tarkin neunikl z Hvězdy Smrti při prvních náznacích potíží zato Hux zdrhnul hned. Mrzí mě, že Tarkin nebyl i v epizodách 5 a 6, ale asi by tam pro něj nebylo moc prostoru

#92 RhaeLin
3.1.2018 | 11:54:24
RhaeLin

#91 Lex Luthor: Ty rozdíly určitě platí, ale z mého pohledu jsou právě proto Ren a Hux ohromně zajímavé postavy. Oba jsou mladí, mají obrovská ega, Kylo je do toho nesmírně impulzivní a Hux zase trochu sobec – já mám obecně ráda nedokonalé postavy, takže mi oba opravdu sedli. Snoke je štval proti sobě a podněcoval tu rivalitu, kterou už mezi sebou měli – možná se tím chtěl vyhnout tomu, aby šli proti němu, což mu úplně nevyšlo. Vader a Tarkin byli mnohem zkušenější a asi bych souhlasila s tím, že nutili větší strach. Ale Hux a především Kylo jsou zase hodně nevyzpytatelní. Mezi Vaderem a Tarkinem byla velká míra respektu a oddanost Impériu, což jim bránilo v soupeření. Hux a Kylo jsou jiní a já jsem za to ráda, protože mi to přijde zajímavější než sledovat dalšího Vadera a Tarkina. Ale neumím říct, která dvojice se mi zdá lepší, obě mi přišly pro své trilogie vhodné a zajímavé. Nejspíš s tebou souhlasím ohledně Tarkina – moc jsme si ho neužili, ale třeba by byl v dalších epizodach navíc a zničilo by to tu jeho zaporackou auru. To se bohužel nedozvíme.

#95 Lex Luthor
RhaeLin
3.1.2018 | 12:10:02
Kalam

#72 gorida: kokot jsi… to bude ten problém, ale tak weeabo sbaští cokoliv

3.1.2018 | 15:11:54
Khardoom

#90 AMiLYN HOLDO: Tak ty jsi dost mimo :D

3.1.2018 | 16:20:40
Lex Luthor

#92 RhaeLin: ok respektuji tvůj názor

3.1.2018 | 16:30:14
alexis

#67 dovahkiin: No a copak to bylo nekdy vysvetlene? Světelny mec je vecicka, ktera po zapnuti udela pšš a sviti. Z ceho tedy se ma predpokladat, ze je vytvorena? Z jogurtu? Dobre, dejme tomu z nejake energie.. Myslim, ze jsem jednou cetla nejaky clanek, ktery se zabyval hvezdnymi valkami z pohledu soucasne vedy a o svetelnem meci psali, ze by sestrojit nesel. A takovych veci – pseudotechnologií, jsou ve sci-fi filmech mraky.. Ja ty SW nijak dogmsticky nezeru, rada se na ne kouknu, ale nabozenstvi to pro me fakt neni:-)

#98 dovahkiin #99 Lex Luthor
4.1.2018 | 17:05:55
gorida

Kdo se v téhle konverzaci ztratil? Kdo na koho reaguje? Fakt je takový, že půlka lidí ten film miluje a druhá nenávidí. Tot vše. Ale všichni musíme uznat že tu byl dobrý tah porgům nepřichystat takovou dějovou linii jako například že by porazili vojáky nebo se pletli do politiky(mrk mrk ewoci mrk mrk jar jar)

4.1.2018 | 18:18:11
dovahkiin

#96 alexis: Co šílíš, já jen psal že prostě není ze světla, nijak jsem tim na tebe neútočil :) řikám to protože jsem taky viděl jedno video, kde ty meče popisovali jak by se chovali reálně když jsou ze světla, ale to prostě ve světě Star Wars nejsou no, neni třeba sem motat jogurt, to nechme Spaceballs.

#101 alexis #102 Tomi Lee Morpheus
4.1.2018 | 21:07:09
Lex Luthor

#96 alexis: světelný meč by se dal přirovnat k magickým hůlkám ze světa Harryho Pottera. Meč nebo přesněji cyber krystal uvnitř něj si vybere svého rytíře Jedi

#100 alexis
4.1.2018 | 21:08:16
alexis

#99 Lex Luthor: Tak já bych to shrnula, že je kouzelné světlo, které svítí z toho krystalu. Ok?:-)

4.1.2018 | 22:19:13
alexis

#98 dovahkiin: V pohodě, já jsem to jako útok ani nevnímala, jen jsem se pozastavila nad tím názvoslovím.. Asi jsem to napsala ohnivěji, než jsem měla v úmyslu…

#103 dovahkiin
4.1.2018 | 22:21:14
Tomi Lee Morpheus

#98 dovahkiin: lol svetelny meč sa dá aj dnes zostrojiť je až divne že také jednoduché riešenie ešte nikoho nenapadlo, pritom je to vlastne total easy technologia, predstavte si: ! neviem či to mám prezradiť;)

4.1.2018 | 22:27:04
dovahkiin

#101 alexis: Jak jsem řikal, jen drobnost na které většině téměř nezáleží :)

5.1.2018 | 2:23:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců