The Falcon and The Winter Soldier Toxická skupina fanoušků se opět předvedla: Vyhrožují Wyattu Russelovi smrtí

Toxická skupina fanoušků se opět předvedla: Vyhrožují Wyattu Russelovi smrtí

Toxická skupina fanoušků se opět předvedla: Vyhrožují Wyattu Russelovi smrtí

Seriál The Falcon and The Winter Soldier vzbuzuje nevídané emoce. A bohužel se lítá ode zdi ke zdi, což pochopitelně vypovídá o naší společnosti. Buď oslavujeme taneční vystoupení Barona Zema a žádáme po prodloužené verzi, nebo vyhrožujeme smrti nevinnému herci, který jen dělá svou práci.

2 41
12.4.2021

Před pár dny jsme vám přinesli článek, jak úžasné fanoušky Marvel má. Zatímco jedna strana oslavuje taneční vystoupení Helmuta Zema a můžeme tu vidět čisté fanouškovství, tak na druhé straně tady máme trochu smutnější případ. John Walker není oblíbenou postavou a nikdy ani nebyl. Zastávali jsme se ho v samostatných článcích a zdá se, že i evropští fanoušci jsou vůči novému Kapitánovi skeptičtí, ale za oceánem se celá situace ještě více vyhrotila.

Stále více polarizovaná společnost si zkrátka myslí, že je schopná naprosto čehokoliv. Herci Wyattu Russellovi posílají nenávistné dopisy, výhružky smrtí, výzvy k odevzdání štítu a pochopitelně se to neobejde bez otravného pokřikování na ulici. Sem tam se stane, že postava je u fanoušků neoblíbená. Nicméně když se podíváme do historie MCU, nepamatujeme postavu, která by fanoušky tak moc zvedla ze židle. V tomto směru má asi Walker jisté prvenství.


S odstupem času je jasné, že Kevin Feige a tvůrci postavu Johna Walkera tak zamýšleli. Chtěli, aby fanoušci neměli postavu rádi, a proto ji tak i napsali. Každičká scéna měla vzbudit ve fanoušcích určité emoce. Koneckonců štít Kapitána Ameriky si musí najít cestu zpět k Samu Wilsonovi a Buckymu Barnesovi. A jak legálně by se dostal štít do jejich rukou, když by fanoušci Walkera milovali? Jednoduše. Postava, která ho aktuálně nosí, musí provést něco hrozného.

(Rogers i Walker ztratili v boji kamaráda. Každý se ale zachoval jinak. Foto: Disney+)

To se pochopitelně stalo v epizodě The Whole World Is Watching. I když svým způsobem byl vždy John Walker tak trochu divný, v poslední epizodě z něj tvůrci už udělali doslova blázna. Fanoušci mají právo postavu nenávidět. Ostatně tak byla postava koncipována, a tvůrci tak úspěšně sklízí, co zaseli. Vybíjet si vztek ale na herci, který odvádí mimochodem výbornou práci, je trošku smutné. Celá kauza nám tak trochu připomíná situaci okolo seriálu Game of Thrones.

Možná si vzpomínáte na krále Joffreyho Baratheona. I toho fanoušci nenáviděli. A bohužel i jeho představitelovi Jacku Gleesonovi vyhrožovali smrtí. Gleesona to velice poznamenalo a dokonce přehodnotil svůj postoj k herectví. My musíme jen doufat, že nijak negativně to neovlivní i Russellovu kariéru. Ten zatím úspěšně vzdoruje. Ostatně ještě před odvysíláním prvních pár epizod se vyjádřil následovně:

Lidé mě pravděpodobně budou nenávidět, někteří mě ale budou mít rádi. Filmy a seriály mají v lidech vzbuzovat emoce a u tohoto seriálu to nebude jinak. Já jen doufám, že mě fanoušci nebudou až tak moc nenávidět. Ale i tak by to byla čest, když by mě fanoušci z MCU neměli rádi.

Wyatt Russell to tedy zatím bere sportovně. Doufejme, že mu to vydrží i nadále. Do konce seriálu zbývají už jen dvě epizody. Zatím nevíme, jak moc bude chtít Marvel postavu využít i do budoucna. Walker může zemřít a tím pádem se vlna nenávisti snad brzo vypaří. Jsou tu ale údajné náznaky, že bychom Walkera mohli potkávat i v jiných MCU filmech a seriálech. Tak uvidíme, co na tom bude pravdy. A snad toxická základna fanoušků konečně pochopí, že herci odvádí svou práci, výhružky smrtí opravdu nejsou na místě.

Zdroj: ComicBook.com, FortressOfSoli­tude.com

Diskuze /25

ori

Mohol by prežiť a byť záporákom druhej série, ak sa jej teda dočkáme.

#3 Oveckoun
redaktor
12.4.2021 | 16:37:45
Kubey

Ja stále nechápem ľudí, ktorí proste nedokážu pochopiť, že to je herec a s postavou, ktorú hrá, nemá nič spoločné. Je mi ho aj trochu ľúto. U mňa má rešpekt za to, ako dobre túto postavu hrá.

#10 Serenitka #14 terari
12.4.2021 | 16:43:47
Oveckoun

#1 ori: Season 2 má snad potvrzenou jen Loki. Díky alternativním příběhům to můžou táhnout bez obav dál a dál. Vanda bude mít pokračování ve Dr. Strange 2 a můj odhad

spoiler scény z traileru se štítem a pokec Buckyho s Falconem jsou úplně z finále seriálu, až přijme štít jako nový Cap. Na to se druhá série moc nenašroubuje.

Walker se vyloženě nabízí jako U.S.Agent do Thunderbolts. Společně se Zemem, možná i Karli.

#4 Hunter12 #5 ori
12.4.2021 | 17:00:02
Hunter12

#3 Oveckoun: Já někde četl, že druhá série bude, akorát se bude jmenovat jinak.

Třeba Captain America and White Wolf.

12.4.2021 | 17:06:22
ori

#3 Oveckoun: Ale už niekoľkokrát boli v traileroch falošné scény na zmätenie divákov, je možné že to tam vôbec nebude.

redaktor
12.4.2021 | 17:45:01
Lex Luthor

Nechápu fanoušky, který nadávají na herce, kteří jen dělají svoji práci. Měli by se naučit umět rozlišit fakta od fikce.

#14 terari #18 WolverineCzE
12.4.2021 | 17:48:20
PecaCZE

Přesně tak, jak může někdo nenávidět herce za to že zahrál roli jak měl, podle scénáře. To spíš nenávidíme postavu, kterou máme nenávidět a tak to má být.
Dle mýho by měl mít seriál, kratší stopáž a o dva díly více. Když se něco začne dít, tak je to uspěchaný a když se nic neděje tak se to natahuje. Začínám doufat, že uvidíme v budoucnu MCU více Zemo a bude to takový nový Loki.

#14 terari
12.4.2021 | 17:53:03
Damon_CZ

Magoři. :D Byla doba, kdy jsem si říkal, že by se mi tam líbilo žít. Teď teda rozhodně ne. :D

12.4.2021 | 19:58:03
Damon_CZ

Teď mě tak napadlo, na druhou stranu zaslouží scénaristi 1*, protože vzbudit až takové emoce, to není zas tak snadný. :D

12.4.2021 | 19:59:50
Serenitka

#2 Kubey: To snad ani není možné, že by byl někdo tak retardovaný a vyhrožoval herci.. ale zase mluvíme o Americe.. ach jo.. mě se jeho role fest líbí, je úplně super, správný psychouš a ještě v kostýmu Kapitána, herec je jinak sympaťák, fakt nevim co lidi řeší..

#14 terari #16 Ne-On
12.4.2021 | 20:45:54
ori

A to počkajte čo si budú musieť vytrpieť tvorcovia že zabili jeho čierneho parťáka…

redaktor
12.4.2021 | 21:08:19
max_payne

Tak je jasný že štít se oklikou vrátí – jen pořád doufám že k Buckymu. Walker by klidně mohl zůstat jako US. Agent jak tu někdo psal jako základ Tunderbolts. Druhá série je potvrzená ale nebude se jmenovat stejně, takže to vlastně nebude druhá série =D =D =D

12.4.2021 | 22:07:48
Smrtihlav
12.4.2021 | 23:15:26
terari

#2 Kubey:
#6 Lex Luthor:
#7 PecaCZE:
#10 Serenitka: No to se může stát jen v Americe, jako když jsou tam tak chytří lidi, kteří ani neví, že na zeměkouli není na všech místech stejný čas v důsledku otáčení země kolem slunce tak jak jim chcete vysvětlit tohle? (Mluvím z vlastní zkušenosti jak tupí američani opravdu jsou.)

13.4.2021 | 4:06:48
Navimisha

Hraje skvěle Johna Walkera. A myslím, že mu tato role nakonec přinese vzestup jeho popularity než negativitu.

13.4.2021 | 6:21:07
Ne-On

#10 Serenitka: Tohle je i u nás, a bylo, třeba za časů Nemocnice na kraji města, když lidi potkávali Vinkláře, tak mu nadávali, že je Cvach, chtěli, aby je operoval Chudík, nebo že nějaký pravý MUDr. Cvach málem skončil bez práce kvůli svému jménu.

13.4.2021 | 7:26:52
choudys

Hloupí lidé se najdou všude, že ale amíci nedovedou rozlišit výborně zahranou roli fiktivní postavy, mě už nepřekvapuje.
Zanedlouho vznikne u slavné FBI pobočka „Comix“ vyšetřující tyto stavy, a začne se to řešit zatýkáním :(. Chtělo by to něco razantního od vlády, aby si ti lidi uvědomili, co dělají za blbost. No teda, jestli se to stane, tak to bude průser.

#21 ori
13.4.2021 | 7:49:07
WolverineCzE

#6 Lex Luthor: V The Boys v US frčí a zrovna na Homelandera si nestěžují lidí

13.4.2021 | 8:41:05
Lan

Druha serie potvrzena neni, jen studio reklo, ze ji nevylucuji, to je tak vse…

13.4.2021 | 12:11:21
Gerald of Fordia

Lidi jsou strašný pitomci. Jen dneska je to kvůli internetům a sociálním sítím víc vidět.

13.4.2021 | 13:57:21
ori

#17 choudys: Ich logikou a dnešným prístupom skôr zrušia seriály aby ľudí zbytočne nedráždili.

#22 choudys
redaktor
13.4.2021 | 16:13:52
choudys

#21 ori: :) , konečně by se víc produkovalo a točilo někde v Evropě, bez nich.

#23 Gerald of Fordia
13.4.2021 | 18:29:23
Gerald of Fordia

#22 choudys: Docela mě fascinuje, jak si někteří lidi myslí, že idioti jsou jenom v USA. No, abys nebyl překvapenej.

V Evropě to taky není jenom samý osvícený a oduševnělý intelektuál, akorát to není tolik vidět, protože státy Evropy (natožpak státečky jako ČR), nejsou z globálního hlediska zdaleka tak významný jako USA – jinými slovy zprávu o idiotovi z ČR (a dokonce ani ze SRN) si na Filipínách nikdo nepřečte, narozdíl od zprávy o idiotovi z USA. Nemluvě o tom, že takovou zprávu o idiotovi z ČR by v první řadě nikdo nenapsal (nepočítám teď z globálního hlediska naprosto bezvýznamná lokální média).

Dalším důvodem je, že v Evropě jsou povětšinou poměrně rozdílně nastavená společenská a legislativní pravidla, takže idioti (resp. projev jejich idiocie) nemají tolik prostoru – např. u nás by se nikdy nemohlo stát, že by nějaký idiot vysoudil 15 mega za to, že se polil horkým kafem, už jen kvůli tomu, že náš právní řád absolutně nezná punitive damages.

A v neposlední řadě idioti z Evropy většinou projevují svou idiocii pod jinými tématy než jsou filmy a seriály, jednoduše z toho důvodu, že je pro ně ta tvorba příliš vzdálená, na rozdíl od idiotů z USA. Logicky – drtivá většina seriálové a filmové produkce pochází z USA, děj se odehrává převážně v USA a hlavními hrdiny jsou lidi pocházející z USA. Evropský divák, ač se na to rád podívá a třeba se i považuje za fanouška, k tomu proto nemá ani zdaleka tak blízký a bezprostřední vztah, jako divák v USA a necítí žádnou nutkavou potřebu se k tomu obsahu nějak výrazněji vyjadřovat.

#25 choudys
14.4.2021 | 9:14:42
PecaCZE

Jasně že idioti nejsou jen v USA, školský systém je špatný i v Evropě a dá se snadno říct že i u nás když se dnes podíváte do škol co tam nechají za učitele. Ale díky tomu co všechno pochází z USA jsou vidět a je vidět že toho tam nefunguje víc než školy :) Jsem si vzpomněl na jaký vlastence si hrajou, přitom nenajdou Kanadu nebo dokonce ani USA na obrácený mapě.

14.4.2021 | 17:51:40
choudys

#23 Gerald of Fordia: Napsal jsi to velmi hezky a trefně.
Jen amíci jsou tímto způsobem víc na očích, a moje reakce jako evropana je proto taková, jaká je.

15.4.2021 | 12:25:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E06: One World, One People

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Není ani čtyřiadvacet hodin po premiéře a už tady máme novinku, kterou asi nikdo nečekal. Kromě již ohlášených filmů se můžete pomalu začít těšit na další dobrodružství s Kapitánem Amerikou, který tedy po vzoru Thora taktéž dostal svůj čtvrtý film. Kdo se postará o příběh?

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

Narozeniny herců