The Walking Dead (Živí mrtví) Premiérou desáté řady si seriál The Walking Dead sáhl na své dno ve sledovanosti

Premiérou desáté řady si seriál The Walking Dead sáhl na své dno ve sledovanosti

Premiérou desáté řady si seriál The Walking Dead sáhl na své dno ve sledovanosti

Sledovanost je u seriálů vždy klíčovým faktorem. U seriálu The Walking Dead je na tom sledovanost čím dál hůře, nicméně skutečně to je špatné znamení pro celý seriál?

6 16
10.10.2019

Tento týden jsme se dočkali oficiálního startu desáté řady The Walking Dead. Ten v současné době stále patří mezi nejpopulárnější seriály, nicméně dřívější sledovanost kolem 13 milionů diváků na epizodu je dávno pasé. Už loňská sledovanost se ocitla na průměrné sledovanosti necelých 5 milionů diváků, přičemž desátá řada má zřejmě v plánu pokračovat v podobných číslech.

Nedávno došlo k odhalení sledovanosti prvního dílu Lines We Cross, která čítá pouhé 4 miliony diváků. V porovnání s předchozími začátky jednotlivých sérií to není jenom slabé číslo, ale doslova nejhorší. Jedná se o vůbec nejhorší začátek série tohoto seriálu. Kromě toho si touto sledovaností seriál sáhl na své dno, protože došlo k pokoření dosud nejhorší sledovanosti, která čítala 4,15 milionů diváků. Tolik diváků se dívalo na epizodu The Calm Before.


(Desátá série neodstartovala dobře, co se týče sledovanosti. Foto: AMC)

Sledovanost se sice pomalu zhoršuje, ale je to z důvodu hned několika faktorů. Zaprvé, dnešní divák se už nedívá rovnou na premiéry, často si epizodu pustí v televizi později či se podívá na streamovací službu AMC Premiere, kde je dostupná všem předplatitelům. Zadruhé, kromě toho byla první epizoda zveřejněna o týden dříve právě na této streamovací službě, aby se tak zřejmě podpořilo její objednávání ze strany diváků.

Se sledovaností si tak netřeba lámat hlavu, až se sledovanost ocitne v řádech tisíců, tak to teprve nastanou ty pravé problémy.

Diskuze /17

ori

A keďže by aj táto séria mala vychádzať o 2 dni skôr pre predplatiteľov, tak celá séria bude mať minimálnu sledovanosť tak ako 5. séria Fearu. Ale miestni experti opäť prídu so svojimi múdrosťami typu „to preto lebo to už nie je o zombíkoch, nič sa tam nedeje, stále samé kecy, už ich mali dávno zabiť, už to malo dávno skončiť“

#3 Pokerek
10.10.2019 | 18:15:08
shootx

Tak snad to muzikal pozvedne…

10.10.2019 | 18:58:32
Pokerek

#1 ori: Že tě pořád baví tady Fear a normální TWD neustále obhajovat :D Sice tvůj entusiasmus pro ty seriály sdílím a taky je nijak neodepisuji, ale po tom, jak tady téměř každý brečí o „starých zlatých časech“ a tom, jak to teď stojí za vyližprdel, bych si tipnul, že už se ani nebudeš obtěžovat :D Každopádně máš můj respekt.

#7 ori
10.10.2019 | 19:02:28
WolverineCzE

Premiéra stala za nic kromě konce

10.10.2019 | 19:17:05
J.i.m.b.o.

Tak když se tam začíná řešit kdo ským bude chodit, čí je to dítě, kdo koho miluje, kdo koho nemiluje… Jde vidět, že ta ženská ruka tam je. Bohužel. Místo zombie se řeší vztahy.

#7 ori
10.10.2019 | 19:49:45
martula007

#1 J.i.m.b.o. Bože, já už se opravdu naštvu… The Walking dead není pouze o zombie, je to seriál o MEZILIDSKÝCH VZTAZÍCH. To si opravdu lidi myslíte, že po skoro deseti letech apokalypsy budou přeživší stále utíkat a bojovat s mrtvými?? Ne, oni se usadili a nyní řeší své problémy. Už to prostě nebude jen o zabíjení. Seriál byl, je a bude vždy o mezilidských vztazích. Sám Kirkman řekl, že TWD nebude jen o zombie ale taky o mez. vztazích. Pokud někdo nechápe význam slova mezilidské vztahy, ať si to vyhledá na Googlu, pro mě člověk co to nedokáže pochopit, nechápe celkově seriál.. tečka

#17 J.i.m.b.o.
10.10.2019 | 20:01:01
ori

#3 Pokerek: Ďakujem :D

#5 J.i.m.b.o.: Dokonalý príklad človeka, ktorý vôbec nevie o čom TWD je. Sám autor TWD povedal že je to o ľuďoch, ich vzťahoch, pocitoch a všetkom možnom, nie o zombíkoch, tí sú len pozadie, spúšťač toho všetkého, a sám autor TWD povedal že áno, sú tam zombíci, krv, zabíjanie a tak, ale ak niekomu ide len o to, mal by pozerať niečo iné. Tí živí mŕtvi v názve neodkazuje na zombíkov ale na ľudí, sám Rick to povedal v 5. sérii" We are the walking dead". Ale to je proste vec ktorá tu bola už napísaná nespočetne krát.

Tieto veci sa riešili počas celého seriálu, už aj v prvých sériách, len na to už ľudia nejako zabúdajú. Teraz všade čítam aké boli prvé série dobré, ale dobre si spomínam ako sa nadávalo na druhú sériu aká je to nuda, to isté 3. séria. Aj Fear, ten sa tu vychvaľuje aké boli prvé 3 série skvelé, ale dobre si spomínam ako sa práve tu na edne Fear hejtoval od úplného začiatku, že sú postavy nesympatické a klasika – nič sa tam nedeje. Stačí si prečítať diskusie u prvých príspevkov na edňáckej stránke Fearu. Aj Negan sa tu pôvodne hejtoval, aký je trápny, že ho mali rovno zastreliť keď prvý krát prišiel do Alexandrie a podobne. A o čom by ten seriál potom bol? V každej časti nový záporák ktorého by hneď zabili, potom by postrieľali pár zombíkov, sadli si a tešili sa aký majú super život a riešili čo si dajú na večeru. Všetci chcú samú akciu, 8. séria bola plná akcie od začiatku do konca a aký prepadák to bol, najhoršia séria vôbec podľa mňa aj podľa hodnotenia tu na edne.

10.10.2019 | 20:12:52
Lady Adeline

ori: jak to prebrala Angela,tak mi prijde ,ze se TWD postavilo zpatky na nohy ;-) Byly obdobi ,kdy jsem s tim chtela seknout,ale nastesti devata serie me strasne moc bavila,takze jsem se divala dal.U desate serie mam velkou nadeji na akcnost,kvalitu a vyborny scenar a verim, ze se toho dockam ;-) Treba Got sel serii k serii ke dnu.Snad to nebude stejne i u TWD!!! Prvni dil se mi strasne moc libil a ti co s timto serialem uz davno sekli,tak skoda pro ne ;-)

#9 ori
10.10.2019 | 21:03:51
ori

#8 Lady Adeline: Súhlasím že Angela tomu veľmi pomohla, ja som so seriálom skončil v polovici 8. série, už som si len čítal spoilery že čo sa vlastne stalo, až potom pár týždňov pred 9. sériou som sa k tomu zase vrátil, ale neľutujem. 9. séria je skvelá, a TWD ma znovu baví tak ako kedysi.

10.10.2019 | 22:09:16
sonulle

Kdo twd nezkoumá a nepoodstoupí, nikdy neuvidí širší sociokulturní prvek, který v sobě TWD má. Ano spousta lidí hledá především napětí – krev, zoombie a hochy kteří se s nikým a s ničím tzv. nemažou, ale o tom všem to bylo a je jen částečně. Je to především o vývoji nové společnosti, která využívá zdroje, které ji zbyly, aby postavila a vybudovala svět k žití a nejen přežíváni.Začalo to jediným člověkem Rickem Grimsem, který se probral opuštěný, v nemocnici, sledujeme jak postupně zjišťuje informace o událostech, chodcích. Nachází spojence a ti ho dovedou k jeho rodině. Takže s nahodilých sloučených, kteří se teprve poznávají, se stává úzká skupina přeživších, která se učí věřit jeden druhému. Volí si svého velitele a nežádoucí jedinci jsou eliminováni. Skupina se pak učí koordinovat spolupráci, využívají silných jedinců na ochranu slabých a zároveň učí slabé, aby se uměli bránit. Skupina má tendenci se izolovat a vytváří se mezi nimi citové, často rodinné pouta. Časem zjišťuji, že pokud se budou chtít umět bránit, budou potřebovat větší lidské zdroje, proto začnou přijímat nové lidi. Větší počet lidí potřebuje lepší koordinaci velení, proto vytváří menší radu (vidíme ve vězení, když vypukne chřipka). Potom se skupina mění v komunitu. Komunita už není o přežívání, ale o žití. Lidé si v ní rozdělují funkce, koordinuji se v terénu, v boji, konečně našli místo, kde se částečně můžou cítit v bezpečí. Začínají vymýšlet, tvořit, stavět a obdělávat půdu. Mají vytvořený systém velení. Hledají spojence v nehostinné době. Vyměňují si zdroje, učí se od sebe a hledají komplexnější pravidla pro spolupráci. Začíná probíhat výměnný obchod. Je zde spolupráce při cvičení vojsk atd.

Tímto neříkám, že seriál TWD je bezchybný a občas v něm logika dost skřípe, ale líbí se mi kam to směřuje. TWD začíná být krásně ucelené dílko a upřímně jeho svět se rozrůstá, už ho nesledujeme očima Ricka Grimse, ale začíná mít široký záběr, roste téměř exponenciálně.

Kdo si myslí, že pocity, citečky do toho nepatří, tak ho zklamu. Pocity strachu, hladu, izolovanosti, pospolitosti, pud sebezáchovy a pud sexuální jsou pilíře, díky kterým se vyvinul svět, jak ho známe nyní.

A co se týká sledovanosti, v dnešní době, to začíná být tak měř přežitek, jen můj názor.

10.10.2019 | 23:56:15
Leon

Jestliže má Fear the Walking Dead sledovanost 1,5 mil a obnovili ho pro 6. sezónu, tak se není u TWD čeho bát ještě tak 5 let… :D

11.10.2019 | 4:14:07
Fat Tony

Najma vdaka 7. a 8. serii prisli o polku fanusikov (viem napr o niekolkych kamosoch,…). Uprimne kebyze v nich nehral priam fenomenalne Negan, uz to nekukam ani ja. Nastastie 9. seria so Septacmi tomu zas vratila kvalitu a hororovy prvok :)

11.10.2019 | 7:23:33
Mighty Iwory

Jak uz se tu reklo,je to o lidech a bla,bla,bla..bu­diz,ale me tam proste chybi prozkoumavani mest,hledani veci pro komunity(nara­di,knihy-manualy na vyrobu cehokoli,stavebni materialy,..) obcas konfrontace se zombikama ve meste at je teda i ta akce..je tolik veci co by mohli ti lidi pro preziti udelat navic,davalo by to i smysl..misto toho cucime porad na to jak sedi Darys s Carol na schodku,vylivaji si srdicko a Negan do toho neustale obira tech posr…ych 30 rajcat co uzivi celorocne vsechny komunity :D

11.10.2019 | 10:14:09
Mighty Iwory

a tim se nechci nikoho dotknout,serial mam rad ikdyz remcam,ale nejaka vyvazenost mezi pribehem lidi a akci,adrenalinem a nervickama co se s kym stane mi tam uz nejakou dobu chybi… dikybohu za septace,jinak by to byla umorna nuda ;)

11.10.2019 | 10:17:31
Robinson

Není se vůbec čemu divit. Já třeba s Fearem skončil nadobro, to byla řádná slátanina, a TWD dávám šanci kvůli Neganovi a Šeptačům. Pokud nebude Alfa zabita Neganem, pravděpodobně vzdám i TWD

11.10.2019 | 15:04:01
Dealler

Mě přijde, že se to dost zvedlo, ale 7. a 8. série byla fakt pro fajnšmekry, kdybych to nesledoval už od začátku, tak bych to asi nedokoukal ani ze setrvačnosti. Teď se ten děj aspoň někam posunul.

11.10.2019 | 16:15:11
J.i.m.b.o.

#6 martula007: Ježiš ale já vím, že to je i lidech, konkrétně tebou milionkrát zmiňovaných mezilidských vztazích. Vždycky bylo ale prvotně je to akční/horor seriál, kde je ta akce když z některých dílu se dozvim jenom kraviny na který se můžu koukat v ordinaci. Jak podemnou (teď už nademnou) píše Mighty Iwory chybí tam to prozkoumávání atd. Chápu, že 10 serií to nebude to samý, sám se na ten seriál rád dívám ale už né s takovým nadšením. Když mezi námi byl Rick seriál měl koule.

12.10.2019 | 10:16:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E07: Open Your Eyes

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku. Nebo se rovnou podívejte na trailer

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás