The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Heads Up

Shrnutí a postřehy k epizodě Heads Up

Shrnutí a postřehy k epizodě Heads Up

Sedm epizod je za námi a tak si pojďme společně zrekapitulovat, co se doposud stalo. Pokud jste díl prozatím neviděli, nenechte si zkazit překvapení a přečtěte si článek později.


29 0
25.11.2015

Poslední epizoda podzimního finále nás čeká příští pondělí, pojďme se ale zatím podívat na to, jaké karty nám byly rozdány v díle Heads Up a jak to může ovlivnit následující události.

Hlavu vzhůru

Název epizody nás a především naše hrdiny má tentokrát povzbudit ve smyslu, že vše není ztraceno. Hned v prvních záběrech nám je odhaleno, že Glenn je stále naživu. A z daleko lepšího úhlu, než posledně je nám odhaleno, jak přežil (jen jsme neviděli ten kotrmelec ve vzduchu, který musel společně s Nicholasem udělat, aby dopadl hlavou ke kontejneru). To, že nemáme ztrácet naději a víru nám bylo také ukázáno během rozhovoru Glenna s Enid, kdy se ji snaží přesvědčit, aby se nevzdávala možnosti žít s ostatními lidmi. To vše pak spojuje víra Maggie, ostatních ze skupiny a Alexandrijských, kteří se snaží na obloze zahlédnout Glennův signál, který by jim dal vědět, že je naživu.


Dalším smyslem, který epizoda může mít, je, aby byli na pozoru. Skupiny v Alexandrii se konečně dávají dohromady a důvěřují si. Zároveň tu jsou pak někteří, co dělají přesný opak. Mám namysli Spencera a Rona. Spencerův plán, kdyby jej řekl ostatním, by mohl fungovat. Jenže se stal pravý opak, střelba přitáhla chodce a co hůř, jeho kousek mohl přispět k pádu budovy na plot. Ron se tuto epizodu zdál, že si konečně začíná uvědomovat potřebu chránit sebe a svoji rodinu – proto se chce naučit střílet. Ovšem jak se následně dozvídáme, jeho touha střílet ze zbraně má jen jednu motivaci – pomstít se. Jak jsme již dříve psali, Ron je zřejmě odhodlán jít v šlépějích svého otce. Tím Ron nejspíš ještě přilije olej do ohně nastávající situaci, která se nám rýsuje…

Děj poslední epizody podzimního finále se dozajista bude točit okolo prolomení Alexandrijských zdí, střetnutí našich tří skupin, ale možná se dění přiblíží zase blíže ke komiksové předloze.

Pokud znáte komiks, tak určitě víte, že Carl přišel o oko. Je tedy možné, že to bude právě Ron, který bude po některém z Grimesových střílet, ale nepodaří se mu to a Carl tak přijde o oko. Bylo by to dozajista skvělé zakončení mid-season finále.

Čas

Ačkoliv máme za sebou sedm dílů ze šesté série, vše se seběhlo během několika hodin. Od první epizody tak uplynulo nejspíš pouze pár dní a stále ještě nejsme v „současnosti“. Jak si dozajista pamatujete, na konci minulé epizody jsme slyšeli rozechvělý hlas, který Daryla žádal o pomoc. V Alexandrii jsme teprve u prolomení plotů, takže se zdá, že i finální epizoda se odehraje v řádech několika mála hodin. Kromě velice zajímavé (a za mě i velmi podařené) práci s časem během první poloviny šesté série, je tu ještě jedna rovina, která se časem zabývá.

Naši hrdinové mají pocit, že čas mohou kontrolovat. V premiérovém díle jsme zjistili, že v lomu je opravdu megastádo, které musí být nějakým způsobem eliminováno. Rick a zbytek skupiny přišli s plánem, který si chtěli nacvičit a připravit. Jenže než tak stačili učinit, chodci se dostali ven. Když tento díl Rick řekl, že si mohou dát na čas, mohli jsme tušit, že těch slov bude v další chvíli litovat.

Krátké postřehy

Vzkaz, který Glenn našel na zemi, patřil Davidovi, manželovi Betsy (oba dva jsou již mrtví).

Také jsme zjistili, čí krev ve skutečnosti prosakovala skrz zdi. Alexandrijské zdi krvácely pod tíhou chodců na druhé straně a skrz otvory v plechu protékaly do města.

Tara a její odpověď na Rickovo „co si sakra myslíš že děláš“ byla jednoznačná.

Samozřejmě, že Judith vypadá jako Lori. Otázka je, zdali vypadá spíš jako Rick nebo Shane? No, posuďte sami.

Když Glenn mluvil s Enid, tak řekl, že je také pravděpodobně sirotek. Znamená to, že Glenn nikdy nezjistil, co se stalo s jeho rodinou? Pokud jste hráli hru od Telltale Games, určitě si pamatujete na chvíli, kdy Glenn opouští Leeho, aby se vydal do Atlanty najít své blízké.

Rick a Carol si popovídali s Morganem o jeho novém filozofickém směru a jeho dopadech. Zdá se ale, že Morgan je tvrdohlavý a pořád se chce postarat o svého zajatce. Nebude to mít opět za následek ohrožení něčího života? Pokaždé, když Morgan něco udělá, měly by u něj zablikat motýlí křídla a objevit se nápis „This action will have consequences“.

A samozřejmě, Steven Yeun se nám vrátil do úvodní znělky na své místo.

Co říkáte na Glennovo zmrtvýchvstání? Jak dopadne konflikt mezi Ronem a Grimesovými? Stihne Daryl, Sasha a Abraham přijet do Alexandrie včas a uvidíme v posledním, letošním díle nějaký ten RPG ohňostroj? Dejte nám vědět do komentářů, ale prosíme vás, spoilery z komiksů si nechte pro sebe nebo je pořádně označte. Děkujeme.

Foto: AMC

Diskuze /35

Batiatus

Tak určite ta rpg tam nie je len pre srandu králikov, chcem teda povedať že v midseason finále určite zohra veľkú úlohu.

25.11.2015 | 16:11:31
Aprok

Já si teda myslím že tam Daryl,Abe a Sasha přijedou až na konci epky akorát kdy budou chtít použít RPG tak bude střih a konec :D :D

25.11.2015 | 16:18:59
Azog2182

Walking Dead uz je pro mne total odepsany prvni 2 serie a konec a uz nikdy vic :)

25.11.2015 | 16:19:38
Denizska

Pěkný článek :)

25.11.2015 | 16:20:16
Leon

Bohužel, musím říci, že Glennovo „zmrtvýchstání“ doposud solidní a depresivní drama devalvovalo z větší části na béčkový seriál, kde se budou tvůrci bát zabít některou z hlavních postav, neboť by se fanoušci rozbrečeli a hrozili bojkotem.

Celá 3. epizoda, která byla zřejmě nejlepší z celé první poloviny 6. série, tím ztratila smysl, byl to laciný a hloupý mindfuck, který seriálu ubral na vážnosti.

Tato epizoda byla těžce průměrná, spíše podprůměrná. Jestliže říkali, jak bude 6. série nejbombovější, tak se naopak nepoučili z chyb 4. série, kde se pozornost a plynulý děj tříštily v několik nevýrazných příběhových linií. Je to celkem zklamání a důkaz toho, že celý seriál má velmi nevyrovnanou kvalitu, nudnější pasáže se střídají s těmi lepšími.

Navíc se potvrdilo to, čeho jsem se obával, Alexandrie je hrozně malá a nevýrazná, děj se jakoby zasekl na jednom místě a už to není tak variabilní, jako dříve, kdy člověk nevěděl, kam se skupina pohne dál. Přesto věřím, že další díl dobře navnadí na zbytek série, a příchod Negana příští rok opět rozpoutá to správné TWD šílenství…

#8 Rob2
25.11.2015 | 16:41:55
danho123

Daryl, Abe a Sasha po ceste do Alexandrie narazia na spasitelov takže neviem či to do alexandrie stihnú. Myslím teda že asi neuvidíme akciu s rpg v mid season finale

25.11.2015 | 16:51:22
ori

Podľa komiksu očakávam záverečnú scénu

Rick so zraneným Carlom v náručí prosí pred dverami Denise, aby ho zachránila.

#9 Stardos
25.11.2015 | 17:16:46
Rob2

#5 Leon: Souhlas. mě taky vadí jako jsou scénáristi pos… zabít oblíbenou postavu jenom proto,že by fanoušci hrozili bojkotem(což by se nestalo). Navíc ta smrt by se ke Glenovi hodila. Jinak můj typ na konec dalšího dílu je: Zaběr jak se chystá Ron zastřelit bezmocnýho Carla to vidí Rick řve nééé tasí zbraň a potom střich a výstřel mimo záběr

25.11.2015 | 17:41:09
Stardos

#7 ori:

Já se příkláním k Rickovi a Carlem v jeho náruči a Michonne která je brání uprostřed stáda a pohled se oddaluje

25.11.2015 | 17:41:49
Batiatus

Kôli určitým veciam začínam si myslieť že sa táto zápletka z mega stádom chodcov nevyrieši do prestávky. Čo myslíte vy ?

#13 Stardos
25.11.2015 | 17:50:13
Leon

Nevyřeší, stopáž je krátká, za 40 minut stačíš možná tak zakousnout Jessie a postřelit Carla, ale to je tak vše…

#12 Rob2
25.11.2015 | 18:00:01
Rob2

#11 Leon: Hmmm co takle použít spoiler?

#13 Stardos
25.11.2015 | 18:05:07
Stardos

#12 Rob2: Bych dával bany za tohle,sice to vím ale i tak

#10 Batiatus: Taky si myslím,že spíše ne.V té další se dočkáme asi vraždění chodců a Abrahama s RPG

25.11.2015 | 18:27:51
Nelika

všechno bude asi trošku jinak, žádná RPG show, ani vystřelený oko nebude…

25.11.2015 | 18:40:19
morticia

Souhlasím s tím, že se v poslední epizodě určitě nevyřeší útok stáda chodců…jak je zvykem celé to vygraduje a v nejhorší možné chvíli, kdy se bude zdát vše beznadějné bude konec dílu

osobně si myslím, že konec bude ve fázi kdy Rick, Carl, Jessie a její synové a možná Michone budou uvězněni v době s chodci deroucími se dovnitř…a předpokládané sežrání Jessie se odehraje až v díle po pauze…jinak co jsem četla spoilery tak Daryl+Sasha+Abraham do alexandrie nestihnou dorazit – cestou narazí na spasitele a ti jim ve jménu Negana vše seberou – zbraně i auto…má se jednat o potitulkovou scénu…tak uvidíme

#17 ModroOčko25 #18 ModroOčko25 #19 ori
25.11.2015 | 19:09:09
coraxx

Škoda pokud tenhle díl neprodlouží…s oh­ledem na hrátky s časem bych se ani nedivil, kdyby díl končil záběrem na jistou osobu s vysílačkou v ruce při volání o pomoc :-D Inu asi s diskuzema končím, ty vaše neoznačený spoilery mi docela kazej sledování… A ke Glennovi, když už píšete jak jsou scénaristi pos… ho zabít, že to úplně zkazili… pusťte si tu scénu znovu, třeba si tam konečně všimnete, že to tak bylo vymyšleno předem, ne že ho najednou vrátili (např. střeva tahaný z hrudníku)… a sme zas u toho, třebas se splní Glennovy spoilery s Neganem

#22 Rob2
25.11.2015 | 19:24:57
ModroOčko25

#15 morticia:

Diel skonči slovom Negan :)

25.11.2015 | 19:51:42
ModroOčko25

#15 morticia: jj Ssr nedočítal som si to :D

#20 morticia #21 morticia
25.11.2015 | 19:53:36
ori

TSDF vydali pár informácií k nasledujúcej časti

Scéna s Jessie a Carlom (ako ju pohryznú a Rick jej odsekne ruku) by mala byť až v 9. časti. A tiež treba sledovať titulky, lebo po nich bude scéna, ktorú už písal
#15 morticia:

25.11.2015 | 19:56:06
morticia

#18 ModroOčko25: v pohodě :)

25.11.2015 | 20:10:32
morticia

#18 ModroOčko25: v pohodě :)

25.11.2015 | 20:10:32
Rob2

#16 coraxx: A kdo psal, že si to s Glenem rozmysleli?

25.11.2015 | 20:27:35
lightbrand2

Milion walkerů? Pohoda, dřevěněj kostel? Oj… :-D

#24 Batiatus #25 Batiatus
25.11.2015 | 21:35:38
25.11.2015 | 21:37:34
Batiatus

#23 lightbrand2: pohoda už mi to doplo :D

25.11.2015 | 21:38:04
lightbrand2

Oj sorry překlep ve „dřevěnej“ :-D

25.11.2015 | 21:39:42
LukasRX

Obrázek Maggie, na začátku článku, mě potěšil :) a Tara v díle zase pobavila :D Jinak zajímalo by mě, když by měli tvůrci vysvětlit proč byl Glenn hlavou u kontejneru, když spadli na zem hlavou od kontejneru. Nejspíš se nedočkám, ale budu netrpělivě očekávat Abrahama a jeho krásné ruské RPG :D

#28 Rob2 #29 ModroOčko25
25.11.2015 | 22:01:45
Rob2

#27 LukasRX: To je stejný jakko pád dodávky s Darylem a Carol v 5.sérii

#30 Kafka Tamura
25.11.2015 | 22:17:30
ModroOčko25

#27 LukasRX:

Ani ho nepoužije lebo mu ho zoberu Neganoví ludia :D :/

#35 LukasRX
25.11.2015 | 22:22:24
Kafka Tamura

#28 Rob2: Epická scéna. To jsem se ještě dlouho smál :D

25.11.2015 | 23:53:58
SaintSin

Já jsem teda rád, že Glenn neumřel, je to moje nejoblíbenější postava a ani Rick, Daryl nebo kdokoliv jiný by mě tak nenaštval, jako Glenn, kdyby umřel. Je to totiž asi jediná postava, která ví co je potřeba dělat, ale zároveň si uchovává lidskost a logiku. Glennova smrt by pro mě měla stejný výsledek, jako Heroes Reborn – většina hlavních postav je mrtvá, nebo tam není a ten seriál pro mě ztratil poutavost. To samé by se stalo, kdyby zemřel Glenn. Jediný seriál, kde umírání hlavních postav má logiku a neztrácí poutavost je GoT.

proto se děsím epizody, kdy se Glenn setká s Neganem

a co se týče použití RPG tak myslím, že proti chodcům to asi moc nepůjde, myslím, že jediným řešením bude buď utéct, nebo je odlákat pryč. Ale ani jedno mi nepřijde pravděpodobné, no jsem zvědavý, jak se s tím hrdinové (a hlavně scénáristi) logicky popasují.

RPG bude podle mě použito proti budově kde sídlí Spasitelé až na konci celé série, nebo i v další sérii, kdy všichni zapomenou, že to RPG vůbec mají.

A když už je řeč o scénáristech, tak na posledních 2 – 3 sériích mě hlavně štve jak jde stranou nějaké shánění zásob, zbraní atd. a do popředí jsou stavěny filozofické dialogy. už mi to nepřijde jako Survival seriál, ale jako ukecané „hluboké“ cosi typu: Musel jsem té roztomilé holčičce ukousnout hlavu a prostřelit plíci, protože nevíš, jaké to je, když ti otec v mládí sáhl na holé koleno. (příklad logiky, použité k ospravedlnění jakékoliv nelogické akce)

#32 Leon
26.11.2015 | 11:22:08
Leon

#31 SaintSin: Hezky napsané, vpodstatě jde o to, že se jedná o dlouhodobý seriál čerpající z komiksové předlohy, a tak klade na scénáristy daleko větší nároky, aby vykreslili charaktery a prostředí tak, aby působilo alespoň částečně věrohodně. Což se teď moc nedaří. Já když si vzpomenu na začátek 3. série, kde se probojovávali věznicí a neměli co do huby, leda psí konzervu, kterou Carl otevřel a Rick s ní nasraně mrštil o zem, aby nejedli jídlo pro zvířata, tak si uvědomím, že už to dávno není survival seriál…

26.11.2015 | 16:35:39
TaLu

Já jsem ráda, že se potvrdily dohady, že Glenn mrtvý není. A asi naštvu fanoušky komiksu, ale mě by se líbilo, kdyby se té předlohy, co se umírání postav týče, tvůrci seriálu nedrželi. Ale to by jim asi neprošlo . Sérii hodnotím zatím velmi dobře. Nechybí akce ani vykreslení toho, co se děje s postavami uvnitř i navenek.

#34 ori
26.11.2015 | 17:24:26
ori

#33 TaLu: Však sa jej ani nedržia, podľa komiksu zomreli iba Amy (Andreina sestra), JIm (mechaik z Atlanty, aj toho v komikse pohrýzli do ruky a v seriáli do brucha) a Pete.

26.11.2015 | 17:49:47
LukasRX

#29 ModroOčko25: Áno, bohužel, ale doufám že to někdy příjde a stane se to :D

26.11.2015 | 19:44:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás