The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 104×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Skutečně se dočkáme dalších seriálů, nebo jde o podvod?

Skutečně se dočkáme dalších seriálů, nebo jde o podvod?

Aktuálně existují tři seriály ze světa Živých mrtvých, ale v plánu jsou tři další, a k tomu ještě filmy o Rickovi. Skutečně se toho všeho dočkáme, nebo jde jenom o snahu zmást diváky?

12 2
26.3.2022

Když v roce 2003 začal vycházet komiks Živí mrtví, jeho autor Robert Kirkman nečekal, že bude mít víc jak dvanáct čísel. Svého konce nakonec došel až v roce 2019 číslem 193. A co víc, dal vzniknout seriálu, který je podle nejnovější Guinnessovy knihy rekordů označen za nejvyhledávanější komiksový seriál na světě.

Seriál The Walking Dead začal vycházet v roce 2010 a koncem roku 2022 bude ukončen jedenáctou sérií. V roce 2015 odstartoval spin-off Fear the Walking Dead, který má potvrzenou osmou sérii. A minulý rok skončil seriál The Walking Dead: World Beyond, u kterého se od samého začátku vědělo, že bude mít jenom dvě série.

Tento svět se ale nečekaně rozrůstá dál. Nejprve nám bylo v roce 2018 řečeno, že se dočkáme filmové trilogie, která nám osvětlí, co se stalo s Rickem Grimesem, nicméně ani po čtyřech letech se na filmu podle všeho nezačalo vůbec pracovat, a to navzdory neustálým vyjádřením tvůrců, že nechtějí nic uspěchat, a proto to trvá dlouho. Nedávno jsme vás sice informovali, že herec Andrew Lincoln přiletěl do USA, kde se dokonce setkal se svým kolegou Normanem Reedusem, jenže v Atlantě pobyl jenom dva dny, než se zase vrátil do Londýna.

(První se již natáčí, ostatní jsou ve hvězdách. Foto: AMC)

Pak jsme se dozvěděli, že v létě 2022 vyjde epizodní seriál Tales of the Walking Dead, který může být zaměřený nejenom na minulost již zesnulých postav, ale také na nové postavy, osudy ztracených postav nebo jiné části světa. První řada bude mít zkušebních šest epizod a určitě se jí dočkáme, protože existují pádné důkazy, že natáčení skutečně probíhá.

Jenže teď přichází ten háček, nebo spíše hned dva. Nejdříve nám bylo minulý rok odhaleno, že nás v roce 2023 čeká spin-off, ve kterém budeme sledovat putování Daryla a Carol po konci hlavního seriálu, a nyní přišla zpráva, že se příští rok dočkáme také dalšího seriálu, který bude zaměřený na putování Negana a Maggie po konci původního seriálu. Co to má znamenat?

Tvůrci nám tímhle prozradili, že ať se v poslední sérii The Walking Dead stane cokoliv, Daryl, Carol, Maggie a Negan to přežijí a opustí Alexandrii, Hilltop, Společenství nebo jakoukoliv komunitu, ve které se budou nacházet. To je pochopitelné, ani jedna z těchto postav se neumí usadit na jednom místě, a proto odejdou. Takovéhle prozrazení ale není nic nového, už dříve nám tvůrci vyzradili odchod Ricka, odchod Maggie, pak odchod Michonne, poté zase návrat Maggie a nedávno i návrat Madison do Fearu, stejně jako předtím příchod Morgana a Dwighta do tohohle seriálu.

Objevují se však i spekulace, že těchto dvou seriálů a ani filmů se nikdy nedočkáme a že jde jenom o snahu zmást diváky, aby nečekali případný návrat Ricka s Michonne nebo smrt výše zmiňovaných postav v poslední sérii. Kde by k takovému šílenému nápadu, který by diváky spíše rozzlobil, přišli? Kde jinde než u tvůrce komiksu, Roberta Kirkmana.

(Falešné obálky na neexistující čísla komiksu. Foto: Image Comics)

Když měl komiks asi 150 čísel, Kirkman prozradil, že jich plánuje nejméně tři sta. Když se pak blížil ke 200. číslu, prozradil, že ať už se v něm stane cokoliv, nikdo nezemře. A když pak ve 192. čísle zemřel Rick, fanoušci věřili, že štafetu protagonisty přebere Carl. Později byly zveřejněny obálky na několik dalších čísel, které bylo možné si i předobjednat. Jenže pak přišel šok, když na konci 193. čísla čtenáři zjistili, že daným číslem komiks nadobro končí. Proč to Kirkman udělal?

Chtěl fanoušky šokovat a zabít komiks stejně nečekaně, jako zemřela většina hlavních postav včetně Ricka. Kirkman nechtěl, aby kdokoliv tušil, že komiks skončí, a proto vydal i falešné obálky na 194. a 195. čísla, která nikdy nevyšla. Mohli by se tvůrci seriálu inspirovat touhle jeho taktikou, nebo se skutečně dočkáme i avizovaných seriálů a univerz The Walking Dead tady bude ještě hodně dlouho?

Zdroj anotačního obrázku: AMC

Diskuze /11

Negan_Grimes

Trápne. Ak je to skutočne tak, potom je tento pokus o vtip trápny ako minuloročný sneh. To, že film nikdy nevznikne o tom som bol a vždy budem presvedčený. Len neviem na čo je dobré toto divadlo. Asi sa Kirkman veľmi nudí, že vymýšľa takéto pi..viny.

#2 ori
26.3.2022 | 13:01:02
ori

#1 Negan_Grimes: Kirkman už niekoľko rokov na seriáli priamo nepracuje.

#3 Negan_Grimes
webmaster
26.3.2022 | 15:19:07
Negan_Grimes

#2 ori: Len ma napadlo, že či to nebol jeho typ tvorcom WD? Keď nepríjemmne prekvapil čitateľov komiksov.

26.3.2022 | 18:48:13
Jack1947

Tak to by bylo moc okaté ne ? i když ne všichni znají komiks, udělat podruhé to samé… hlavně by naštvali všechny kdo čekají že RICK je v CRM XP a že se spíše vrátí minimálně ke konci aletakhle to zkazit že by, skutečně, to byl jen FAKE TEASE tomi ani k tvůrcům moc nesedí, a je opravdu TWD otom poslat do háje většinu fandů ? asi né… chtějí aby se lidi koukali, na další projekty a po tomhle by to dost prořídlo.

26.3.2022 | 22:09:21
Grandom

Kdyby to takhle bylo a měli by v plánu velkolepý návrat a důstojné ukončení seriálu, těžko by to doteď utajili. Hlavně by seriál World Beyond neměl víceméně smysl.

27.3.2022 | 10:28:13
Cermb0

Na filmovém/televizním poli se mi moc nechce věřit, že by něco oznámili a pak prohlásili, že to byl fake. Něco jiného je, když časem usoudí, že projekt by měl zrušený, jako třeba právě Rickovo filmy. Ale troufám si říct, že všechny oznámený spin offy, tedy zejména Daryl + Carol a Negan + Maggie se skutečně plánují. Navíc už několikrát se v TWD bavil Daryl s Carol, že by zkrátka odjeli, mám pocit že se bavili o Novém Mexiku? Takže tohle dává smysl stejně, jakože si Negan půjde svojí cestou a kvůli popularitě jeho postavy se mu bude příběh věnovat nadále.

27.3.2022 | 11:29:04
Leon

Filmy s Rickem… jo, na tím se člověk už po těch letech jen s povzdechem lehce pousměje a zakroutí hlavou. :D

#8 Cermb0
27.3.2022 | 11:44:08
Cermb0

#7 Leon: To je absolutní selhání no. :D Jelikož už to budou 4 roky od oznámení a neděje se absolutně nic, tak není pochyb o tom, že už se ani nic dít nebude. A tvůrci by to konečně měli přiznat a nedělat mrtvý brouky.

27.3.2022 | 12:53:04
Leon

Živil jsem v sobě naději, že v srpnu ukážou v traileru na posledních 8 epizod TWD Ricka, ale jak teď píše Ori, tak byl A. Lincoln v LA jen 2 dny, tudíž těžko něco natočil. Tím je po všech nadějích.

27.3.2022 | 14:01:49
Stardos

Já jsem prostě pro, přičemž teda doufám v tu 12 sérii. Mně osobně tohle přijde jako nejlepší varianta jak se vypořádat s Rickem. Dva dny by stačily pro rychlé cameo, na které by se navázalo v 12 sérii. Doufat, že vznikne jeden, potažmo až tři filmy, je docela marné.

#11 Jack1947
27.3.2022 | 16:59:07
Jack1947

#10 Stardos: Tak 12 série asi bude stejně jako, zbylé 2–3 epizody dextera new blood :D

30.3.2022 | 10:37:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama