The Walking Dead (Živí mrtví) Živí mrtví 14: Není úniku

Živí mrtví 14: Není úniku

Živí mrtví 14: Není úniku

Čtrnáctý svazek komiksu ze světa Živých mrtvých, který obsahuje čísla 79 až 84. Alexandrie čelí velkému stádu.

17.2.2019

Základní informace

Původní název: No Way Out
Český název: Není úniku
Autoři: Robert Kirkman, Charlie Adlar, Cliff Rathburn
Rok vydání: 2011
Rok vydání v Česku: 2015
Země vydání: USA
Počet stran: 132
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Čtrnáctý svazek
Předcházející dílo: Těžká cesta zpět
Následující dílo: Kým chceme být
Hlavní postavy: Rick, Carl, Andrea, Glenn, Sophia, Morgan, Maggie, Michonne, Abraham, Rosita, Eugene, Gabriel, Douglas, Spencer, Aaron, Eric, Heath, Denise, Tobin, Olivia, Nicholas, Jessie, Ron, Bruce, Holly

79. číslo

Andrea se právě chystá na zvonici, když na koni přijede Aaron s pobodaným Ericem, což se stalo, když hledali nové lidi. Zranění ale není vážné. Morgan rozvíjí svůj vztah s Michonne a Rick navštěvuje Jessie. Aaron jde za Douglasem, který se uzavřel, a oznamuje mu, že končí s nabíráním nových lidí, protože je to už moc nebezpečné a komunita už funguje skvěle. Začíná sněžit a nedávná přestřelka přilákala spoustu chodců, proto Abraham organizuje jejich čištění. Pak ale přijde varovný výstřel od Andrey, protože k Alexandrii se blíží stádo.


80. číslo: Není úniku, 1. díl

Stádo obklopuje Alexandrii ze všech stran a Abrahamova četa se jen tak tak stihne zachránit, ale přijde o Bruce. Lidé jsou vystrašení a Rick jim říká, co mají dělat. Postaví se hlídky a aby se zbytečně nepřetěžovala rozvodná síť, Rick navrhne, aby se lidé nastěhovali do skupinek. Jessie se rozhodne s Ronem jít k Rickovi a v noci mu vyzná lásku.

81. číslo: Není úniku, 2. díl

Později Rick vyráží na hlídku. Právě včas, jeden panel se začal prohýbat a musejí ho podepírat. Když se o to postarají, Glenn s Rickem řeší, jak pomoci Andrey, která zůstala ve zvonici na druhé straně zdi bez zásob. Pomůže jim Spencer, který na ni taky myslel. Pomocí lana se on, Glenn a Heath snaží přelézt přes zeď, když jde ale jako poslední Spencer, lano se přetrhne a on stěží vyvázne živý. Plán ale vyšel a dostali se k Andree. Pak povolí další panel a chodci se dostávají dovnitř. Tobin je zabit a Morgan pokousán do ruky.

82. číslo: Není úniku, 3. díl

Přichází Michonne a usekne Morganovi ruku. Zatímco ho bere na ošetřovnu, přichází Abraham se svou četou a začíná boj. Chodců je ale příliš mnoho, přeživší musejí ustoupit a ulice Alexandrie se zaplní nemrtvými. Morganův stav se zhoršuje a Rick navrhuje jediné řešení – opustit Alexandrii.

83. číslo: Není úniku, 4. díl

Jessie nechce opustit místní lidi, ale Rick ji ujišťuje, že se pak vrátí a pomohou jim. Morgan umírá a Rick naseká tělo jednoho chodce, aby se mohli potřít jeho vnitřnostmi. Maggie se ale příliš bojí a se Sophií zůstávají v domě. Rick, Carl, Jessie, Ron, Michonne a Denise opouštějí dům, zatímco se kolem nich hemží chodci. Ron začne panikařit a oni se na něho vrhnou, když pak začne Jessie křičet, sežerou ji taky. Jessie ale drží Carla, a tak jí Rick musí useknout ruku. Douglas vychází ven a začne střílet, až je obklopen a sežrán chodci. Zbloudilá střela zasáhne Carla do oka a zdrcený Rick s ním běží na ošetřovnu, kde se ho ujímá Denise.

84. číslo: Není úniku, 5. díl

Zatímco Denise začíná operovat, Rick si jde vybít zlost na chodcích. Venku se zatím Andrea s kluky snaží odlákat chodce, moc to ale nepomáhá. K Rickovi se přidává Michonne a společně zabíjí chodce. Když si toho všimnou ostatní lidé, kteří se ukrývají na různých místech, přidají se. Zatímco všichni zabíjí chodce, kterých již ubylo, tak se dovnitř dostanou Andrea a ostatní. Nakonec jsou všichni chodci mrtví. Rick pak vypráví o nové budoucnosti Carlovi, který je v bezvědomí.

Nezapomeňte tento svazek komiksů ohodnotit, pokud jste ho četli. Za zpracování tohoto profilu děkujeme našem odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: Image Comics

  • 0-bb1da163f97e81fcf78a670520046ed0.jpg
  • 79-f72afa28b20a4dbaeb29f76c9424e1d0.jpg
  • 80-da503d6930673d9dc0f5b44a3b9d27ee.jpg
  • 81-bce8813e3e0cc338c6fa758336ffb195.jpg
  • 82-07078c0ed0fc035c9c412e2a7a5752a3.jpg
  • 83-1bc4d7234f620bec18ae0a7999c9a3ab.jpg
  • 84-6ae079c8743271bc621ef25a3b6465ef.jpg

Diskuze /1

H0gg Head

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších částí, „berserker“ mód jednorukého Ricka byl ohromující.

27.2.2019 | 14:55:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nepřehlédněte

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Ještě před startem deváté řady spousta fanoušků nevěřila, že by se jejich oblíbený seriál mohl zlepšit. Opak se stal pravdou, fanoušci jsou zatím po první polovině deváté řady potěšení nečekaným comebackem.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás