Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody A Fractured House

Postřehy z epizody A Fractured House

Postřehy z epizody A Fractured House

Nová epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nás čeká až za týden, což je o to větší důvod pořádně se pošťourat v událostech epizody aktuální. Zde jsme se opět dočkali nástupu klasické komiksové postavy a navíc i nepřímého konfliktu dvou nedůvěryhodných bratrů.


5 0
5.11.2014

Blacklash, nebo Whiplash?

V této epizodě jsme se dočkali dalšího nového převyprávění klasického komiksového záporáka, kterého zároveň ve světě Marvel Cinematic Universe do jisté míry vlastně nevidíme poprvé. Epizoda A Fractured House představila nového padoucha Marka Scarlottiho, vůdce skupiny žoldáků pracujících pro Hydru, který, jak uvedla Mockingbird, málem připravil o život i samotného Hawkeye.

Seriálový Mark Scarlotti vychází ze stejnojmenného komiksového záporáka, který však známěji vystupoval pod svým padoušským pseudonymem Blacklash. V komiksech je právě Blacklash vynálezcem a pracovníkem ve Stark Industries – tedy alespoň do té doby, než se vydal na dráhu zločinu. Dlouhá léta pak působil jako klasický protivník Iron Mana, který ho vždy snadno poznal podle dlouhého culíku a speciálního kovového biče, který si Scarlotti sám navrhl a sestrojil. V seriálu pak culík nahradil extravagantní sestřih a kovový bič zase nůž na řetězu. Přestože trochu fádní, Scarlotti se s ním ohánět rozhodně uměl.


Po mnoha bojích nejen s Iron Manem, ale například i Spider-Manem, se komiksový Blacklash na čas snaží sekat latinu, jeho rodina je však zabita nájemnými zabijáky a on se tak znovu vrací na dráhu zločinu. Tentokrát už s pokročilejší zločineckou výbavou a novou přezdívkou Whiplash.

A přestože byl Scarlotti první Whiplash, nebyl zdaleka jediný. Po něm tuto identitu převzali například kriminálnice Leeann Foreman nebo ruský vědec Anton Vanko, který se i se svými ikonickými elektrickými biči stal předobrazem k filmovému Ivanu Vankovi, hlavnímu záporákovi v Iron Manovi 2 v podání Mickeyho Rourka.

Jedna lež střídá druhou

Hlavním tématem této epizody bylo ale jednoznačně naše setkání s Christianem Wardem (v podání naprosto excelentního Tima DeKaye) a nastalý kontrast mezi ním a jeho bratrem Grantem Wardem. Vedle Christianova proslovu v závěru tohoto dílu byla výborná scéna rovněž ta, ve které Christian osočuje Granta, zatímco Grant současně slovně napadá Christiana. Ward nám nepěkné věci o svém starším bratrovi vyprávěl už v epizodě The Well (první zmínka o něm padla dokonce už v pilotu), nyní však vidíme i druhý úhel pohledu – tedy že lhářem, manipulátorem a sociopatem je tu ve skutečnosti Grant. A s tím se moc přít vážně nedá…

Epizoda A Fractured House se proto tak trochu snažila rozdělit své diváky na dva tábory. Buďto věříte Grantovi a všemu, co nám o svém starším bratrovi řekl, anebo věříte Christianovi, který navíc v závěru epizody skutečně dodržel svůj slib Coulsonovi a v samotném závěru dílu jsme se dočkali i podložení jeho argumentu o „něčem za Grantovýma očima“.

Tou skutečnou otázkou ale je, proč se držet černobílého rozdělování na jednoho padoucha a jednoho hrdinu? Co se totiž týče bratrů Wardových, jako tiskárna nejspíš lžou oba dva. To sice nemusí hned znamenat, že by spor mezi nimi nebyl skutečný, ale bylo by zajímavé zjistit, zda Grant ve skutečnosti dopředu nepočítal s tím, že bude k bratrovi převezen, a svůj útěk si tak naplánoval (hned na začátku epizody je vidět, jak si Grant masíruje zápěstí, skrz nějž se nakonec dostane ze svých pout).

Co se týče toho, jak si bude Ward počínat na svobodě, tady už nějaké divoké spekulace nejsou třeba. Přestože nikdy pořádně nevíme, o čem Ward komu lhal a jaké jsou jeho motivace, jeho posedlost Skye je více než skutečná. Grant se tak pravděpodobně spojí s Doktorem, aby Skye získali společně, nebo se Skye pokusí unést na vlastní pěst, aby ji k němu dovedl, jak slíbil. A přestože od smrti Garretta už Ward není věrný Hydře, je dost možné, že Ward bude ve své činnosti využívat prostředky Daniela Whitehalla, pro kterého by dost možná mohl mít nějaké zajímavé informace o Coulsonově týmu a základně.

Než ale téma Bratrů Wardových opustíme, připomenout musíme ještě jednu věc. Nezapomeňme totiž, že Grant i Christian mají mladšího bratra Thomase, který, jak Grant v této epizodě letmo naznačil, by přes veškeré trampoty se svými bratříčky mohl stále být naživu a tedy v budoucích příbězích ztvárnit nemalou roli.

Tetování dělá člověka

Vedle Wardova útěku jsme se nemalého překvapení dočkali i v závěrečné scéně epizody, kde jsme se setkali s tajemným mužem, který si nechává na tělo tetovat mimozemské znaky, které se zjevují Coulsonovi. Podle některých zdrojů se tato postava jmenuje Sebastian Van Holt, což je ale trochu podezřelé vzhledem k tomu, že jejím představitelem je pětačtyřicetiletý americký herec Brian Van Holt.

Dále víme to, že zatímco Coulson svými „rycími epizodami“ trpí, Sebastian si bolestivé tetování užívá a navíc mu i pomáhá se „rozvzpomenout“. A pokud jsme do této epizody nevěděli, kdo vyryl mimozemské znaky na zadní stranu obrazu z epizody Face My Enemy, tak dnes už si můžeme být poměrně jistí, že to byl právě Sebastian.

Více o těchto podivných znacích se snad konečně dozvíme v epizodě The Writing on the Wall, která nás čeká příští středu. Do té doby si můžete uřít alespoň speciální dokument z historie Marvelu, ke kterému pro vás do konce týdne připravíme i české titulky.

Diskuze /19

Jason13

… a taky jsme zjistili, že Bobbi Morse je fanynka Star Wars :D http://33.media.tumblr.com/…edo2_250.gif

5.11.2014 | 15:41:04
Dituska89

já sice nevím který z Wardů je větší sociopat a lhář ale nevěřim ani jednomu. Pochybuju že Grant půjde pracovat pro Hydru to by nemělo asi moc smysl… A nechápu proř je tak moc posedlý Skye?? Nevšimla jsem si v první sezónbě že by se do ní nějak extrémně zamiloval, zvlášť když jí chtěl zabít… Zatím se mi druhá série líbí ale PŘÍŠERNĚ mi leze na nervy Fitz. To se vůbec nedá poslouchat a ten jeho britský přízvuk tp jenom zhoršuje… Vím že nemá být úplně v pořádku ale nemusí zase až tolik fňukat…Simmonsová byla na tom podle mě mnohem hůř…

#3 komja #4 Historic #7 Hurley
5.11.2014 | 15:51:02
komja

#2 Dituska89: a v jakým díle přesně ji chtěl zabít? Pokuď vím tak ji chtěl na svoji stranu

#5 Dituska89
5.11.2014 | 16:08:29
Historic

#2 Dituska89: Zajímavé, mi naopak Fitz přijde tak stokrát zajímavější než v první sérii a obdivuju toho herce, jak dobře jeho potíže dokáže zahrát.

#6 Dituska89
webmaster
5.11.2014 | 16:38:21
Dituska89

#3 komja: myslim že v posledním díle, když se tam k ní pomalu blížil (než na něj naskočila agentka May a zmalovala mu ksicht) tak na ní mířil zbraní a nevypadalo to že by k ní něco cítil…jenom chtěl vyhrát…zatim tu jeho posedlost moc nechápu…

5.11.2014 | 16:53:21
Dituska89

#4 Historic: tak o tom není pochyb, že zahrát člověka, který je svým způsobem nějak mentálně poškozený není nic lehkého ale mě to prostě rve uši…a mnohem víc je mi líto Simmonsové než jeho…ale chápu že přijít o to jediné co vás nějak definovalo a vyzdvihovalo nad ostatní musí být dost frustrující…ale měl by se pochlapit :) co má říkat chudák ředitel Coulson, tomu taky šplouchá na maják a nevypadá to s ním zrovna růžově…

5.11.2014 | 16:57:19
Hurley

#2 Dituska89: Ne pracovat pro Hydru, ale využít Whitehallovy pomoci výměnou za informace o Coulsonovi.

#8 Dituska89
webmaster
5.11.2014 | 17:09:29
Dituska89

#7 Hurley: tak to je pro mně „prašť jako uhoď“… :) ale to by přece neudělal protože ví, že kdyby se to Skye domákla tak by u ní neměl už vůůůbec žádnou šanci…nenávidí ho za to co udělal Simmonsové a Fitzovi a kdyby ještě zapříčinil něco špatného pro Coulsona (které ho ona podle mně bere trochu jako otce) tak by si to už určitě nevyžehlil…

#9 Onewinged #11 Hurley
5.11.2014 | 17:15:11
Onewinged

#8 Dituska89: nevím jestli to ho bude zrovna moc zajímat. Mám takový pocit že by klidně i skye někam zavřel a držel ji tam dokud ho nebude mít ráda :D

#10 Dituska89
5.11.2014 | 17:20:19
Dituska89

#9 Onewinged: :) je mi to jasné…i vynucená láska je přece pořád láska…

5.11.2014 | 17:30:52
Hurley

#8 Dituska89: Jasně. Teď u ní nemá žádnou šanci, ale po tomhle už by u ní neměl vůůůbec žádnou šanci, tak to radši nebude riskovat. :)

#12 Dituska89
webmaster
5.11.2014 | 17:38:13
Dituska89

#11 Hurley: :) přesně tak…teď má šanci asi tak jako její tatík u kterého doufám že bude pro Hydru pracovat jenom jako a potom šup, a dá Coulsonovi dobré informace na zničení Hydry…ale chápu, že jsem asi moc naivní…ale nebylo by to špatné překvapení…

5.11.2014 | 17:48:57
tom99

Mě ten potetovaný, nový týpek připomíná Garetha. Že by jeho mladší verze? :-)

webmaster
5.11.2014 | 18:43:06
apollo86

mne se zaporak ward libi vic jak kladas byl to sok myslim ze kolem nej to bude jeste hodne zajimave :)

5.11.2014 | 19:57:57
deadpool

Plot twist -ten potetovany je nejmlasi Ward braska :D

#16 Hurley
5.11.2014 | 21:33:45
Hurley

#15 deadpool: FROM THE FUTURE!!!

#18 deadpool
webmaster
5.11.2014 | 22:05:59
Weasel

Spise uz by nejaka hlavni postava mohla zemrit.. trosku uz to moc smodrchaji :D

6.11.2014 | 1:57:59
deadpool

#16 Hurley: dokonce :O

6.11.2014 | 4:57:50
Kalliphon

V části Tetování dělá člověka máte hned na začátku Vedle Warova útěku místo Wardova… Jinak fakt super článek :D

7.11.2014 | 18:44:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy