Jak blízko byl Joaquin Phoenix roli Doctora Strange?

Jak blízko byl Joaquin Phoenix roli Doctora Strange?

Benedict Cumberbatch je určitě trefou do černého a chtělo to opravdu hodně přemlouvání, aby se nakonec tento britský herec do role uvrtal. Do role Doctora Strange ale byla zvažována i jiná superhvězda – Joaquin Phoenix. Jak jsme byli blízko této castingové senzaci?

7 3
24.5.2024

Dávno před tím, než se herec Joaquin Phoenix uvrtal do role Jokera, byl zvažován jako filmový Doctor Strange. V létě 2014 se začaly objevovat první zprávy, že Phoenix je zvažován jako jeden ze žhavých kandidátů do role čaroděje. Jak všichni víme, toto spojení nikdy nedopadlo, ale jak moc jsme byli blízko této senzaci?

Své k tomu řekl režisér prvního Doctora Strange Scott Derrickson pro ///Film.// Ten se netajil tím, že s Phoenixem strávil několik dlouhých odpolední, kdy mu postavu představoval a vysvětloval mu, jak ji chce uchopit v plánovaném filmu. Jak je známo z jiných filmových rolí, Joaquin Phoenix chce své postavy poznat do morku kostí a musí být opravdu přesvědčen, že daná postava je pro něj něčím zajímavá.

(Jak blízko byl Joaquin Phoenix roli Doctora Strange? Foto: Disney+)

Derrickson přiznal, že se mu zdálo, že Phoenix je této myšlence otevřen. Nabízel svůj názor na věc a postava Strange ho opravdu zajímala. Jak ale debaty pokračovaly, režisér (a snad i Joaquin Phoenix) si uvědomili, že Phoenix není materiálem pro Marvel Cinematic Universe. Pochopili to brzy oba dva. Tento herec je velice specifickým člověkem s velmi specifickými hereckými cíli a osobitým způsobem vystupování. Režisérovi a hercovi tak následně bylo jasné, že tohle vyjít nemůže. Dá se tedy říci, že Phoenix se dostal do poslední Top 10, ale ze vzájemných debat následně vyplynulo, že pro hereckou kariéru tento směr nedává Phoenixovi smysl.

Do role Doctora Strange byl dále zvažován Ryan Gosling (The Fall Guy), Jared Leto (Suicide Squad), Tom Hardy (Venom), Justin Theroux (Beetlejuice Beetlejuice), Keanu Reeves (John Wick) a Ethan Hawke. Roli nakonec dostal Benedict Cumberbatch, což byl jeden z hlavních favoritů režiséra. Derrickson zpětně přiznal, že on byl tou správnou volbou a je rád, že se mu podařilo Cumberbatche do role přesvědčit. To totiž také nebylo vůbec lehké.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

kkoepp

Pixel Speedrun, the online running game, is a great way to improve your hand-eye coordination and reaction time.

5.6.2024 | 3:52:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama