Doctor Who (Pán času) Osmá série (léto 2014)

Osmá série (léto 2014)

Osmá série (léto 2014)

Premiéra osmé řady obno­veného Doctora Who nás sice čeká až za poměrně dlouho, nelze však říct, že bychom o ní už dnes alespoň něco nevěděli. A právě ono souhrn­né „něco“ si můžete přečíst v našem přehledu, který pro vás budeme i pravidelně aktualizovat. Stupeň spoilerů: 2


0 0
9.2.2014

Obsah

Přehled

První epizoda osmé řady seriálu Doctor Who bude na kanálu BBC One premiérově uvedena v sobotu 23. srpna roku 2014. Podle výkonného producenta a scenáristy seriálu Stevena Moffata by měla osmá řada pro seriál nastolit nový vysílací formát, ve kterém by všechny epizody byly bez přerušení uvedeny od konce léta tak, aby celá série skončila ještě před vánočním speciálem.

Oproti předchozím řadám to zatím vypadá, že série osmá bude mít pouhých dvanáct epizod místo třinácti, finále této série by však přitom měl být poprvé od páté série opět dvojdíl. Ben Wheatley, režisér prvních dvou epizod osmé řady, navíc dodal, že tato série se ponese v podstatně temnějším duchu než ty předchozí a pokusí se tak více navázat na atmosféru klasických sérií z let 1963 až 1989. Co se týče story arcu osmé řady, tedy příběhu, kterým by byla celá série provázaná, o něm dosud žádné informace zveřejněny nebyly. Spekuluje se však, že v samotném finále osmé řady by se měl znovuobjevit Vládce.


Obsazení

V osmé řadě se poprvé plnohodnotně (tedy po spíše hereckých štěcích v epizodách The Day of the Doctor a The Time of the Doctor) představí skotský herec Peter Capaldi v roli dvanáctého Doktora. Do role jeho společnice Clary se pak opět vrací Angličanka Jenna-Louise Coleman. K nim se jako třetí stálý herec nově připojí Samuel Anderson, který v osmé řadě ztvární roli Dannyho Pinka, vyučujícího na škole Coal Hill, kde učí i Clara.

Rovněž byl potvrzen i návrat viktoriánského detektivního tria, tedy madam Vastry, Jenny a Straxe v podání Neve McIntosh, Catrin Stewart a Dana Starkeyho. Návrat Alex Kingston do role River Song dosud potvrzen nebyl. Steven Moffat sám její návrat sice vyloženě nevylučuje, přiznává ale, že neví, zda-li má tato postava ještě co říct.

V průběhu série, konkrétně v rámci šesté a sedmé epizody, se má k Doktorovi, Claře a Dannymu přidat další nová postava jménem Courtney v podání začínající anglické herečky Ellis George. Courtney by podle všeho měla být studentkou na škole Coal Hill a Dannyho sestrou.

Do epizodních rolí byli zatím potvrzeni například herci jako Tony Way (seriál Game of Thrones, američtí Muži, kteří nenávidí ženy), Michael Smiley (Spaced, Luther), Robert Goodman (Ripper Street, Gangy New Yorku), Jonathan Bailey (Broadchurch) nebo Pippa Bennett-Warner (The Smoke). Osmatřicetiletá herečka Keeley Hawes pak v páté epizodě ztvární zápornou postavu jménem paní Delphox.

Seznam hostujících herců se později dále rozrostl například i o herce Toma Rileyho a Bena Millera, kteří si ve třetí epizodě zahrají Robina Hooda a šerifa Nottinghama, herečku Hermione Norris, spisovatele a komika Frank Skinner či zpěvačku, skladatelku a držitelku Grammy Foxes (vlastním jménem Louisa Rose Allen). Konkrétně Skinner a Foxes by se měli objevit v osmé epizodě, pro kterou Foxes nazpívá i speciální píseň (nejspíš podobně jako tomu bylo u operní zpěvačky Katherine Jenkins ve vánočním speciálu A Christmas Carol).

Monstra a protivníci

Ze známých monster by se v osmé řadě měli znovu objevit Dalekové (a to konkrétně hned ve druhé epizodě) či Mechaničtí droidi z dílu The Girl in the Fireplace (nejspíše epizoda první). Co se týče nových monster, ve třetí epizodě bychom se měli dočkat nového druhu robotů a v epizodě páté nebo šesté pak jakéhosi tvora připomínajícího Minotaura. Tyto nové příšery byly zachyceny během natáčení osmé řady.

Co se týče regulérních protivníků, vedle již zmíněné paní Delphox v podání Keeley Hawes bude Doktor spolu s Robinem Hoodem ve třetí epizodě čelit již zmíněnému šerifu Nottinghamovi (Ben Miller). Začíná se navíc spekulovat o tom, že do finále osmé řady se vrátí samotný Vládce. Pokud tomu tak ale skutečně bude, Vládce už by pravděpodobně neměl hrát jeho předchozí představitel John Simm, nýbrž nový a podle některých zpráv přímo hollywoodský herec.

Produkce

Výkonnými producenty osmé řady se stali Steven Moffat a nově i Brian Minchin. Po odchodu Caroline Skinner a Marcuse Wilsona pak na post producentů nastoupili Nikki Wilson a Peter Bennett. Jakožto showrunner si hned první epizodu ze série již tradičně napsal sám Moffat. Jako další scenáristé pak byly potvrzeny takové doctorské stálice jako Mark Gatiss (Cold War), Neil Cross (The Rings of Akhaten, Hide), Gareth Roberts (The Lodger, Closing Time), Steve Thompson (The Curse of the Black Spot, Journey to the Centre of the TARDIS) nebo Phil Ford (The Waters of Mars).

Režisérem prvních dvou epizod se stal již zmíněný Ben Wheatley (Seznam smrti), epizodu třetí a šestou pak režíruje Paul Murphy (Love Birds). Epizody čtvrté a páté se ujal režisér Douglas Mackinnon (doctorské epizody The Power of Three či opět Cold War). Každý po dvou epizodách se k osmé řadě přidali i Paul Wilmshurst (Da Vinci's Demons, Strike Back) a režisérka Rachel Talalay (Supernatural, Continuum).

Natáčení

Natáčení osmé řady začalo 6. ledna 2014 a pokračovat bude velmi pravděpodobně až do srpna. Přehled jednotlivých natáčecích bloků, tedy alespoň těch, které se podaří nějakým způsobem zdokumentovat, si můžete prohlédnout v naší tematické fotogalerii.

Přehled epizod

kód epizody název epizody scénář režie poznámka
8×01 Deep Breath Steven Moffat Ben Wheatley v první viktoriánské epizodě se dočkáme detektivního tria, Jacka Rozparovače a robotů z epizody The Girl in the Fireplace (Queen Street); první epizoda má trvat 75 minut
8×02 Into the Dalek Phil Ford Ben Wheatley Epizoda se bude zaměřovat na Daleky; ve vedlejších rolích vystoupí Michael Smiley a Ben Crompton
8×03 Robots of Sherwood Mark Gatiss Paul Murphy V tomto díle se střetneme nejen s roboty ze známého lesa Sherwoodu, ale navíc i se samotným Robinem Hoodem (Tom Riley) a šerifem Nottinghamem (Ben Miller) (Fforest Fawr)
8×04 Listen Steven Moffat Douglas Mackinnon K Doktorovi a Claře se přidá Danny Pink v podání Samuela Andersona
8×05 Time Heist Steve Thompson Douglas Mackinnon Ve vedlejších rolích vystoupí Jonathan Bailey, Pippa Bennett-Warner a Keeley Hawes
8×06 neznámý Gareth Roberts Paul Murphy Epizoda odehrávající se ve škole, kde se k Doktorovi a jeho společníkům pravděpodobně připojí postava Courtney v podání Ellis George
8×07 neznámý Peter Harness Paul Wilmshurst Doktor se tu má prý vrátit k jednomu ze svých starších dobrodružství (Lanzarote)
8×08 neznámý Jamie Mathieson Paul Wilmshurst V této epizodě vystoupí britský komik Frank Skinner a zpěvačka Foxes, která v ní nazpívá i speciální píseň
8×09 neznámý Jamie Mathieson Douglas Mackinnon Ve vedlejších rolích vystoupí Joivan Wade a Christopher Fairbank
8×10 neznámý ? ?  
8×11 neznámý Steven Moffat Rachel Talalay  
8×12 neznámý Steven Moffat Rachel Talalay Osmá řada by měla být zakončena dvojdílem, během kterého se dočkáem Kyberlidí a pravděpodobně i návratu Vládce
8×13 neznámý Steven Moffat ? vánoční speciál (25. prosince)

Trailer

Thumbnail Play icon

Novinky

(řazené od nejaktuálnějších)

  • doctor-who-costume-119df870b228ea72e4db483006d8ad2b.jpg
  • 5780585-low-res-doctor-who-00b7bd65e6f9051468e4edbbe651a47e.jpg
  • DOCTOR-WHO-SERIES-8-KEELEY-HAWES-AS-MS-DELPHOX-BBCAbugged-339e46ac1c391302e246720414bd9343.jpg
  • doctor-who-michelle-gomez-f0a6d28458c09ce19228a55282587dc0.jpg
  • doctor-who-peter-capaldi-first-pic-b87383fd0ce6dddf112bb5517db402e9.jpg
  • doctor-who-peter-capaldi-9bbb5d456329f58cc115b4bd459644cb.jpg
  • 6487210-low-res--e0f858fbdf2a226b668cd4f9fd261c5a.jpg
  • BsOPxbuCcAEamF--7bffb87c975ad35014cff8bf25c3374e.jpg

Diskuze /19

Ch[a]oS

Už se nemohu dočkat, tak moc se těším na nového Doktora. Jen jsem zvědav, co myslí tím „temnější“.

9.2.2014 | 13:29:24
Hurley

Staří Doktoři nebyli vždycky takoví pohodáři jako Tennant a Smith. První Doktor úplně na začátku nedělal moc velký cavyky se zabíjením lidí, Čtverka zase dost chladně opouštěl svý společníky. Obsazení Capaldiho tomu návratu ke starším komplikovanějším Doktorům odpovídá, i Moffat o tom už nedávno mluvil. Jen aby to ale ve výsledku Capaldiho PR u mladýho publika ustálo.

#11 Maarti
webmaster
9.2.2014 | 13:40:09
marecek8

V tabuľke si vymenil režisérov a scenáristov… O:-)

A 8. sérii sa už neviem dočkať! :)

#4 Hurley
9.2.2014 | 13:57:21
Hurley

#3 marecek8: Ups. Díky. :)

webmaster
9.2.2014 | 14:26:39
sedlo03

na youtube je asi 5 minutová scéna (natočená divákem) z první epizody a vypadá to velmi zajímavě :)

9.2.2014 | 14:40:15
Regulluss

Já sem někde četl, že má být jenom dvanáct dílů + vánoční speciál. :( No, doufám, že máte pravdu. :)

9.2.2014 | 20:12:50
Narcis123

Hmm čítal som tento článok hneď ako vyšiel a teraz sa k nemu vraciam… Úprimne bojím sa týchto zmien v Doctorovi. Temnejšie časy no som zvedavý či ma to neodradí od sledovania. Znepokojila ma však jedna vec a to že nevedia či má River Song ešte čo povedať. Podľa mňa je toho veľmi vela čo by nám ešte docotrova žena mohla povedať, je to proste River. A viem že to sem nepatrí ale nepáčilo sa mi ako s nou vypáčili vo Vianočnom špeciáli a aj vo výročí ani sa tam neobjavila akoby pre Doctora nikdy nič neznamenala je to jeho žena, pozná jeho meno a on ju nechá umrieť. Sám doctor vela krát zmenil čas a oklamal smrť a neverím tomu že ju nebol schopný zachrániť z Knižnice takže myslím že River má potenciál ako postava no som zvedavý čo vymyslia…

12.2.2014 | 0:16:36
CalimëIsil

doufám, že se Doctor vrátí alespoň trochu do starých kolejí… upřímně mě moc nebavily nejnovější díly, už to nebylo ono… těším se hlavně na ty díly, kde se nestane pro hlavní děj nic zásadního, jako byl třeba Blink, protože tento typ epizod mi už hodně chybí :/

#9 Hurley
13.2.2014 | 18:14:00
Hurley

#8 CalimëIsil: Tady ale starými kolejemi nebyla myšlena zrovna éra Russella T Daviese. :)

webmaster
14.2.2014 | 12:19:05
saracz

Mě se líbí a podle mě se bude hodit ke Cláře. To, že je starý mi vůbec nevadí (a to jsem mladá čtrnáctka) :D, ne důležité je, jak mě zaujme jako charakter, i když se temnější stránky trochu bojím, možná to bude příjemná změna, když se to nepřežene, ale mám radši humánnejší a střelenou stránku doctora :)

18.2.2014 | 15:51:43
Maarti

Tak podla mna Moffat ma urcite co predviest ako Doctor ale urcite najlepsi su David Tennant a Matt Smith a niekoho takeho mohli aj zohnat alebo nechat tam aspon este na nejaku chvilu Matta Smitha :/ #2 Hurley:

#13 marumlady
4.3.2014 | 16:21:36
Ikari

nejlepsi z novych byl Eccleston – mam ho rad i z jinych serialu – je proste super :) s Cappaldim doufam pribyde trocha typicky Britskeho humoru – potemneni podle me bude vitana uleve oproti, neuveritelne kycovitem potrhlem Mirku Dusinovi – nic proti Mattovi xD, ten mel taky svoje, ale myslim, ze Cappaldi bude spis muj salek caje :)

#14 Doctor who
8.3.2014 | 19:14:59
marumlady

s Mattem souhlasim#11 Maarti:

31.3.2014 | 19:54:39
Doctor who

#12 Ikari: Cože Ecclestone ten se mi nelibi, vubec mu nevadi zbrane a tomi vadi je dost podobnej tomu valecnymu(John Hurt). To mi vcelku vadi. Proste nej jsou desatej a jedenactej a doufam ze ten Capaldi bude jako oni (aspon trochu),zatim vypada dobre.

#15 Ikari
30.4.2014 | 12:34:47
Ikari

#14 Doctor who: tak minimalne nikdy zadnou zbran nenosil, coz uz vypovida o mnohem – kdyz uz na neco koukam / neco ctu, tak si nejvice uzivam ty emotivnejsi chvile, ktere jsou proste nejlepsi kdyz jsou trochu temne – Eccleston v tomhle vynikal (vlastne porad vynika – trebas v Blackoutu byl uzasny :) ) – ten jeho pohled, kdyz se rozhodnul znicit lidstvo jen aby mohl dorazit daleky, to jak vsem lhal, ze proti dalekum maji sanci a jeden po druhem tam umirali, jsem zral s ocima prilepenyma k monitoru – takhle silne okamziky jsem u dalsich dvou doctoru proste nezazil – nakonec je to jen fikce(!), takze nepotrebuju nejakeho super-moralniho pacifistu a nejradsi jsem, kdyz jsou uplne vsichni v pribehu ti zli, ale to je jen muj vkus

v realu budte vsichni lidi hodni, ale na platne budte zli >: )

#16 Knížka
1.5.2014 | 14:47:45
Knížka

#15 Ikari: jenom bych ráda upozornila že 10. a 11. Doktor měli také své temnější chvíle příklad: v Ohně pompejí byl 10. Doktor rozhodnutý nikoho nezachránit(já vím byl to pevný bod) (nakonec ho Donna přemluvila aby zachránil alespoň jednu rodinu) a ve Vody Marsu nehodlal nikoho zachránit (ano já vím že to taky bylo kvůli pevnému bodu)(i když se je nakonec pokusil zachránit) a v Konci Času se rozhodoval mezi zabitím Vládce a toho Pána času (už nevím jak se jmenoval)(i když nakonec nezabil ani jednoho), 11. chtěl v Příšera v podpalubí zabít tu velrybu (nestihl to, Amy udělala něco jiného) v Sněhuláci nechtěl zachránit lidstvo jenom proto že přišel o Amy a Roryho (nebýt Clary tak by ho nezachránil) v Město jménem Milost chtěl toho Kahlera-Jexe zabít (nakonec ne) a v Den Doktora chtěli oba znovu zničit Pány času (Clara je přesvědčila že je určitě i lepší řešení). Píšu to proto že u každého Doktora jsou temné chvilky, ale v různém počtu a různém stylu. A všichni doktoři jsou podle mého názoru svým spůsobem alespoň trochu potrhlí.Jde o způsob pohledu.

#18 athelasil
25.5.2014 | 12:08:38
elindate

Už se nemůžu dočkat nové série, Doctora, společníků, monster a všeho co příjde. :)

29.6.2014 | 20:48:21
athelasil

juuuj už sa veľmi tešííím :)

#16 Knížka: súhlasím, záleží aj od toho, ako sa na to kto díva, niekomu to možno až tak neprišlo že temné chvíľky, ale každý to vníma po svojom :)

29.6.2014 | 23:11:38
Doctor who

já myslim že bude dobrý když bude temnější ale ne o moc, ale pokud nebude potrhlej a trochu cvok tak to nebude ono !!!!! A doufam že budou ty další série stejně zamotaný a tajemný jako 5,6,7 série a díl The Time of the Doctor !!! Velice se těším !!!!!!!!

16.7.2014 | 23:39:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny