Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Společnost Primatech

Společnost Primatech

Celý seriál, včetně nových dílů Heroes Reborn, se často točí okolo záhadné Společnosti, která chytá výjimečné lidi. Jak vůbec vznikl Primatech?

10 0
17.11.2015

Základní údaje

Název: Společnost Primatech
Činnost: zajištění anonymity výjimečných, jejich sledování a případné zneškodnění
Založení: 1977
Počet zakladatelů: 12
Sídlo Společnosti: New York a Odessa

Začátek

Celá idea Společnosti vznikla v roce 1961 při vládním programu v Coyote Sands, který vedl genetický vědec Chandra Suresh společně s doktorem Zimmermanem (mužem, který uměle dal schopnosti např. Tracy Strauss a Nathanu Petrellimu). Do místních táborů byli svezeni výjimečné děti, u kterých byl Chandra přesvědčen, že mají nevídanou schopnost. Celý vládní program ale skončil fiaskem a byl zrušen.

Na tomto místě byla přítomna i Angela PetrelliováDanielem Lindermanem, Bobem Bishopem a Charlesem Devauxem. Zde si odpřísáhli věrnost a také to, že nikdo nikdy nesmí vědět o tom, že existují lidé se schopnostmi. Domluvili se, že společně založí Společnost – organizaci, která bude zajišťovat anonymitu výjimečných a chytat ty nebezpečné.

(Angela s Charlesem v roce 1961 v Coyote Sands)

Zakladatelé

I když prvotní nápad vznikl v roce 1961, samotná Společnost byla založena až v roce 1977. K původním čtyřem zakladatelům se postupně přidal Arthur Petrelli, který se následně oženil s Angelou, Maury Parkman, otec Matta Parkmana, Kaito Nakamura, otec Hira a Kimiko a další. Každý měl ve Společnosti svou konkrétní úlohu.

Bob Bishop díky své schopnosti zajišťoval finance Společnosti (každou věc dokázal proměnit ve zlato), Kaito zase předvídal na akciových trzích. Díky těmto dvěma schopnostem se nikdy nemusela Společnost bát o financování svých aktivit. Angela díky svým snům věděla, co Společnost čeká v budoucnu.

(Všech dvanáct zakladatelů Společnosti Primatech)

Všech dvanáct zakladatelů:

Arthur Petrelli
Angela Petrelli
Bob Bishop
Daniel Linderman
Charles Devaux
Kaito Nakamura
Maury Parkman
Victoria Pratt
Carlos Mendez
Susan Amman
Harry Fletcher
Paula Gramble

Vedení

Společnost vždy vede jeden ze zakladatelů. V seriálu jsme celkem mohli vidět ve vedení tři z nich. V první sérii vedl Primatech Daniel Linderman, který si ale ze Společnosti dělal vlastní byznys, když spolupracoval s mafií apod. Po jeho smrti nastoupil do vedení Bob Bishop, který sice vedl Primatech zcela jinak, ale experimentoval s nebezpečným virem Shanti. Po smrti Boba do vedení přišla Angela, která musela zažehnávat krizi, kterou způsobila Elle Bishop – ti nejnebezpečnější zločinci ze sekce 5 (vězení v Primatechu) utekli.

Někteří původní zakladatelé opustili Společnost. Victoria Pratt ji opustila již kvůli zmíněnému viru Shanti. Arthur Petrelli tajně založil novou společnost (Pinehearst), kam později naverboval Mauryho Parkmana. Se Společností také úzce spolupracoval Adam Monroe, který jakožto jeden z nejstarších výjimečných lidí ostatní zakladatele učil, jak se svou schopností naložit.

(Ti nejhorší vězni jsou umístěni v sekci 5)

Jeden z nich, jeden z nás

Ve Společnosti pracovala samozřejmě spousta zaměstnanců. Od doktory přes vědce až po agenty. Jedním z vysoko postavených agentů byl Eric Thompson, který například naverboval i jiného známého agenta – Noaha Benneta. Společnost má veliké požadavky na své agenty a většinou tento život nejde skloubit se soukromým. To zná zvláště Noah, který díky tomu musel několikrát lhát své dceři Claire a přišel dokonce o své manželství se Sandrou Bennetovou.

Jedním z důležitých pravidel Společnosti je také to, že každý agent má svého parťáka. A vždy jeden musí být se schopností a druhý bez. Takto dochází k vyvažování v týmu a také k objektivnějšímu rozhodnování, protože každý z druhé strany barikády má na věc jiný názor.

Jedním z triumfů Společnosti byla také dívka se jménem Molly Walkerová, která díky své schopnosti dokázala vyhledat jakéholiv člověka na planetě. Takto bylo pro agenty v terénu jednoduché najít člověka se schopnostmi, kterého chtěli. Všichni výjimeční lidé byli unášeni a označkováni pro databázi Primatechu.

(Dva parťáci a zároveň přátelé – Noah Bennet a Haiťan René)

Agenti Společnosti:

Eric Thompson – mimo jiného má i na starosti nábor nových agentů
Noah Bennet – muž, který zasvětil Společnosti celý život
René / Haitian – nejčastější parťák Noaha Benneta
Eden McCain – podpůrná síla pro Noaha Benneta
Candice Willmer – nechodí do terénu, pravá ruka Lindermana
Elle Bishop – zůstává ve Společnosti pouze na žádost otce
Meredith Gordon – agentka, které se chopil Eric Thompson
Sylar – dočasný agent na přání Angely

Konec Společnosti

Poté, co Sylar napadne Primatech, aby se pomstil Angele za to, že mu lhala o tom, že je jeho matka, Gabriel píchne Meredith Gordonové adrenalin, čímž se její schopnost stane nestabilní a budova Primatechu vybuchne. Angela je v té době poslední žijící původní zakladatelkou Společnosti a ačkoliv s Noahem Bennetem častokrát mluvila o založení nové, nikdy se k tomu společně neodhodlali.

(Meredith vyhazuje díky své schopnosti budovu Společnosti do vzduchu)

Renautas

Angela Petrelliová po čtvrté sérii nakonec Primatech skutečně obnoví a Společnost se začne věnovat stejné činnosti jako tenkrát. Na scénu ovšem přichází i záhadná Erica Kravidová, která má jasnou vizi budoucnosti. Angela, která přeci už jenom není nejmladší, se rozhodne Primatech Erice prodat.

To je ovšem pro Angelu osudným a Erica zavádí ve Společnosti nová pravidla. Chová naprostou nenávist k výjimečným lidem a chce je vyhubit. Blížící se katastrofa zániku světa Erice hraje do karet, jak se jednou provždy zbavit výjimečných. Časem využije nejen Angelu, ale i Hira Nakamuru, Mohindera Sureshe, Matta Parkmana a Noaha Benneta.

Erica přejmenuje Primatech na Renautas a pomocí výjimečných dokáže využívat jejich schopnosti k vlastnímu benefitu. Pomocí Hira přemisťuje věci z přítomnosti do budoucnosti, Molly Walkerovou zase využije tak, že pomocí přístroje EPIC vyhledá jakéhokoliv výjimečného na planetě. Podobně je na tom Phoebe Frady, která se stane velice užitečnou díky schopnosti vyvolávání temnoty a blokování schopností ostatních Hrdinů.

(Logo společnosti Renautas)

Jak dlouho Renautas vydrží? To je otázka. V současnosti patří k předním firmám na trhu a o svou budoucnost se zjevně bát nemusí, co se týče zisku. Hrdinové, kteří ovšem byli podvedeni, Společnosti určitě nedarují nic nadarmo. V nových dílech tedy můžeme čekat spojení sil starých a nových Hrdinů. Jak asi boj o záchranu světa dopadne?

Foto: NBC

Co si myslíte o Společnosti Primatech? Chybí vám v seriálu? Berete Renautas jako zcela jinou společnost?

Diskuze /1

gladiator992

Úžasní článok :D

17.11.2015 | 17:01:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama