Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Před pěti lety skončili Ztraceni. Kde jsou jejich hlavní herci dnes?

Před pěti lety skončili Ztraceni. Kde jsou jejich hlavní herci dnes?

Seriál, který změnil televizi, skončil před pěti lety. V noci 23. května 2010 stanice ABC odvysílala závěrečnou epizodu s názvem The End. My ji viděli až druhý den ráno, dá se říci „dnes“. Televizní tvorba se za tu dobu posunula ohromným směrem vpřed. Kam se ale posunuli seriáloví herci?

30 0
24.5.2015

Nebudeme vůbec přehánět, když řekneme, že seriál Ztraceni byl jedním z mála pořadů, které nadobro změnily televizní produkci v posledních deseti letech. I pět let od jeho konce na něj fanoušci stále vzpomínají a čeští diváci ho mají společně s dvojicí Útěk z vězení a Hrdinové stále v srdci jako „praotce“ dnešních seriálů. Vždyť právě díky těmto počinům se mnozí z nich před deseti lety dozvěděli o seriálech a začali je sledovat ve velkém.

Vkus seriálového fanouška se samozřejmě posunul. Televizím teď vévodí kratší série s hvězdným obsazením. Pro hollywoodské herce není ostudou hrát v seriálu, ba naopak. A do televize teče mnohem víc peněz, protože producenti i hlavouni televizních stanic ví, že se jim to vyplatí.

Kam se ale posunuli naši známí hrdinové, které jsme (ve většině případů) sledovali šest let na obrazovkách, a jejichž kariéry pomohli Ztraceni nastartovat?

Matthew Fox

Televizní role umřely společně s Jackem Shephardem na Ostrově před pěti lety. Matthew Fox se od roku 2010 neobjevil v žádném televizním seriálu na rozdíl od většiny svých kolegů. A to u seriálů začínal ještě před Ztracenými. Potíž je ale v tom, že se zrovna neuchytil ani u filmu, což je na hlavní postavu takhle velkého seriálu velice zvláštní. Vždyť kdo opravdu viděl filmy Emperor a Vražedná hra z roku 2012, kde si Fox zahrál? Vzpomenout jsme si na něj sice mohli při sledování Světové války Z, ale ruku na srdce, žádná úchvatná role to nebyla. Nově teď Fox natáčí horor Extinction od režiséra Miguela Ángela Vivase a má se letos objevit i ve westernovém krváku Bone Tomahawk s Kurtem Russellem. Přesto ale můžeme říct, že vyjma divadelních her se Fox vážně příliš neuchytil.

Evangeline Lilly

Na rozdíl od Jacka se Kate podařilo vyšvihnout. Přestože se do televize také nevrátila, její role sledovalo o miliony diváků více. V dvou posledních dílech trilogie Hobbit si zahrála elfku Tauriel a jakkoliv jí (potažmo režiséru Peteru Jacksonovi) diváci spílali, že taková postava nemá ve filmu co dělat, nakonec byla zajímavým charakterem, který filmy částečně oživil. Viděli jsme ji také ve snímku z roku 2011 jménem Ocelová pěst a letos ji uvidíme v komiksovém Ant-Manovi.

Josh Holloway

Sarkastický Sawyer sice není žádnou filmovou ikonou, na poli seriálů je však o něco úspěšnější. Krátce po Ztracených se mihnul v paintballové epizodě Community a po menších roličkách v méně známých filmech (vyjma čtvrtého Mission Impossible) dostal hlavní roli ve sci-fi seriálu Intelligence. Ten byl sice po první sérii na stanici CBS zrušen, Holloway teď ale míří do televize ještě jednou. Na kabelovce USA Network se letos objeví v seriálu Colony po boku hvězdy Útěku z vězení a Živých mrtvých Sarah Wayne Callies. Seriál o rodině, která se snaží přežít v Los Angeles po mimozemské invazi, navíc produkuje scenárista Carlton Cuse ze Ztracených.

Terry O'Quinn

Milovaný i nenáviděný „vizionář“ John Locke je starý seriálový matador. Proto se není čemu divit, že herec Terry O'Quinn v televizi po konci Ztracených zůstal. Sám čerpal zkušenosti například v Aktech X, v seriálu JAG, politickém Západním křídle či v Abramsově hitu Alias. Hned v roce 2011 dostal roli v kriminálce Havaj 5–0, o rok později v 666 Park Avenue nebo Falling Skies a loni se objevil v seriálu Gang Related. Nově ho uvidíme i v novince The Adversaries, kterou připravuje stanice ABC.

Michael Emerson

Ben Linus si budoucnost uměl vždycky dobře zajistit. Herec Michael Emerson na nic nečekal a jakmile ho Ostrov pustil ze svých spárů, vydal se do seriálu Lovci zločinců. V něm hraje jednu z hlavních rolí a drží se na obrazovkách stanice CBS už čtyři série. Nedávno navíc seriál dostal objednávku i na pátou (která možná bude i poslední). Jsme proto zvědaví, jestli po konci dalšího divácky úspěšného seriálu dostane Emerson roli v další pecce, která v televizi vydrží několik let.

Jorge García

Americký herec Jorge García válcuje jeden seriál za druhým. V mnohých se sice dlouho nezdržel, ale i tak se od roku 2010 objevil hned v sedmi televizních peckách. V roce 2011 si zahrál v jednom díle Hranic nemožného a třech epizodách rychle zrušené komedie Mr. Sunshine. O rok později mu přistála hlavní role v kriminálce Alcatraz, ta ovšem také vydržela pouze jeden rok. V roce 2013 se v šesté řadě Californication krátce setkal s Davidem Duchovnym a chvíli strávil i v Once Upon a Time. A loni si zopakoval epizodní roli v komedii Jak jsem poznal vaši matku z roku 2010. Mezi jeho nejdůležitější „post-lostovské“ role však patří konspirační teoretik Jerry Ortega v Havaj 5–0, kde se má objevit i za rok.

Naveen Andrews

Sayidovi se v posledních letech příliš nedařilo. Seriál Sinbad mu skončil hned po první řadě a stejného osudu se dočkal i spin-off Once Upon a Time s názvem Once Upon a Time in Wonderland z Říše divů. Reputaci mu však možná napraví desetidílná sci-fi novinka od sourozenců Wachovských (tvůrců Matrixu) jménem Sense8, která začne 5. června na Netflixu.

Yunjin Kim

Zprvu zakřiknutá a poté velice drsná Sun Kwon nyní vévodí obrazovkám v seriálu, který byste možná nečekali. Herečka Yunjin Kim si letos už třetím rokem zahraje svůdnou dámu v seriálu Mistresses o milenkách. Stanice ABC s ním kopíruje původně britský formát. A vzhledem k tomu, že zatím docela úspěšně, nemusí se Yunjin Kim příliš starat o to, co bude za rok dělat.

Daniel Dae Kim

Zdá se, že kriminálka Havaj 5–0 působí jako odkladiště hvězd Ztracených. Nejen Terry O'Quinn a Jorge García, ale zabydlel se v ní i Daniel Dae Kim. Ten tam ale na rozdíl od dříve jmenovaných získal rovnou hlavní roli a letos na podzim se s ní vrátí už po páté v šesté sérii. Letos se také objevil ve filmu Insurgent ze ságy Divergence. A pokud ho poznáte i po hlase, mohli jste si ho užít v seriálu Avatar: The Legend of Korra, kde daboval Hiroshiho Sata.

Herecky nezakrněli ani ostatní herci. Některé z těch nejdůležitějších si připomeneme už jen ve zkratce.

FOTO: ABC Studios

Zdroj: Nova, ABC, AXN, JOJ

Diskuze /15

PecaCZE

Jak rád bych vídal M. Foxe :(

24.5.2015 | 19:32:02
Bastinor

Pěkný článek, ještě hezčí by bylo oznámení pokračování. Toto byl pravý seriálový požitek, ba dokonce ne snad nejlepší. :-)

#6 barahir
24.5.2015 | 19:35:52
PecaCZE

Nejjednodušší by byl spin-off o Dharmě.

24.5.2015 | 19:44:49
Winnie 2.0

Intelligence se vysílal na CBS, ne na FOXu.

24.5.2015 | 20:26:53
Lucifrid

Díky za krásně nostalgický článek :) Zrovna jsem tenhle týden s někým probírala, kolik herců se vrátilo zpět na Hawaii :) I v těch epizodních rolích – Desmond, Libby, Charlotte, Frank Lapidus, Bernard, Alex, dr. Chang, a další. Navíc je tam i Hiro a vyskytl se tam i epizodně Ando :D

webmaster
24.5.2015 | 20:39:34
barahir

#2 Bastinor: Asi by to skončilo průšvihem, dneska už se seriály dělají jinak. Se stačí podívat na ty „velké pecky“ od FOXu, ABC, NBC i CBS – všechno se to ruší po jedné sérii. Na velkou čtyřku asi přišla krize, dneska dělat drama o 20+ dílech je sebevražda, musí to být komiks nebo sitcom.

Naopak kvalitní scénáristy a herce si stáhly kabelovky a Netflix, tam jsou seriály kvalitativně o parník dál.

#9 PecaCZE
čestný člen redakce
24.5.2015 | 22:09:56
iHyi

Nebo kriminálka.

čestný člen redakce
24.5.2015 | 23:23:21
barahir

Jo, kriminálky v USA vždycky jely a jedou. :D To jsem zapomněl oddat.

čestný člen redakce
24.5.2015 | 23:34:26
PecaCZE

#6 barahir: Za pokus nic nedáš ;), kdyby se do toho pustil J.J. Abrams ( a spol. ), tak by nám třeba mohli dát pěknej spin-off.

#10 MakynaH #11 Dharter
25.5.2015 | 6:54:36
MakynaH

#9 PecaCZE: :D jo to by bylo skvělý :)

25.5.2015 | 18:14:47
Dharter

#9 PecaCZE: Abrams by to leda mohl produkovat ale to on nebude on ví stejně jako scenáristé Lostu
že seriál většinu lidí nezajímá a ani nevím jak by sis představoval děj takového spin-offu
o Dharmě. Tzv. mrtvácká teorie o Mežasu (mezi životem a smrtí) snad vše vysvětlila je zkrátka potřeba pokud se na seriál díváš znova k němu přistoupit s jakýmsi přesvědčením že odpovědi dostaneš jenom když si je sám najdeš (pád letadla fakt nikdo nemohl přežít – muselo to být implantované „snění“ lidí co např. umíraj někde na tajné vojenské základně – tam je popravili unesli jejich letadlo a to v seriálu není to bys pak pochopil seriál) i přesto že třeba ani v seriálu podle většiny diváků takové odpovědi nejsou. To téma Dharmy je tedy podle mého názoru vyčerpané. Ale možná bychom se mohli dočkat jakýchsi Ztracených od plného začátku – něco na způsob Star Wars tam taky si fanoušci mysleli že 6ka je závěr a nemá to kam pokračovat a ejhle jednička v roce 1999. Tak nějaký děj před „implantovaným sněním“ by mohl být.

A nebo už by to nebyli Lost??? !! :)

#12 Nazgul_CZ
27.5.2015 | 6:57:57
Nazgul_CZ

#11 Dharter: Teorii implantovaného snění jsem ještě neslyšel. Zajímavé :D

27.5.2015 | 7:46:26
Nazgul_CZ

Fox ten úplně vyhořel, no. Ve světové válce Z jsem si ho snad ani nevšiml a to jsem to viděl minimálně dvakrát. Nebo mě jeho role nezaujala, pamatuji si ho jen z toho Racera nebo, jak se to jmenovalo.

27.5.2015 | 7:48:15
robci

poradí mi niekto link kde sa dostanem k špeciálom?

13.10.2015 | 20:57:47
Marcus Flavius

Za mě velký obrat Michael Emerson, v Lost jsem ho jako Bena nenáviděl, v Person of Interest na něj nedám dopustit.

14.2.2016 | 2:41:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama