Quantico Alex vzpomíná na Simona a Nimah je zpět

Alex vzpomíná na Simona a Nimah je zpět

Alex vzpomíná na Simona a Nimah je zpět

Je Lydia na straně teroristů? Můžeme Harrymu věřit? V šesté epizodě druhé řady zažilo Quantico první smrt důležité postavy. Tvůrce Josh Safran a scenárista Cameron Litvack prozradili nejen to, jak se ona scéna natáčela.


7 0
12.11.2016

Začněme s hrůznou smrtí Leigh. Proč ona, proč taková smrt a proč teď?
Josh Safran: Proč jsme vybrali Leigh, to brzy zjistíte. Proč takový způsob smrti? Museli jsme ukázat, že obojky jsou skutečné, a že to teroristé myslí vážně. Ano, bylo to děsivé. Omlouvám se, doufám, že jste zrovna nejedli. Snad vás to moc neznechutilo.

Jelikož jste nás před touto epizodou varoval, tak jsem se obrnila. Jak to Heléne vzala? A jaká vládla na natáčení atmosféra? Přece jen je to první významná smrt.
Safran: Vím, byl to krvák, ale já si vybavuji jen Heléne tancující v kaluži vlastní krve. Skvěle se bavila. Moc se na tuto scénu těšila. Chtěla to co nejkrvavější, tak jsme ji asi všichni vzali za slovo. A chápete, podříznout někomu hrdlo v Dubovém sále hotelu Plaza byl vždycky můj sen. Po tolika schůzkách, které v něm Chuck s Blair měli, jsem chtěl natočit Gossip Girl ve stylu Amerického psycha.
Cameron Litvack: Účastnil jsem se natáčení páté epizody, když jsme tu novinku sdělili Heléne. Vzal jsem ji stranou a šel jsem rovnou k věci. A ona na to: „Ale bude to hustý, že jo? Napíšeš to skvěle? Bude to vypadat dobře?“
Safran: Ano, to nadšení přenesla na všechny.


Jak se taková scéna natáčí?
Safran: Měli jsme připraveny dvě protézy, abychom záběr, v němž jí drát řeže hrdlo, mohli natočit nadvakrát. Měli jsme vak s krví, kterou jsme pumpovali zezadu na krku. Když to udělali poprvé, napumpovali to moc, hadička se vyvlékla a krev jí stékala po zádech a nohách. Ale vzala to dobře. Chtěli jsme víc krve, a tak jsme přidávali a přidávali. Muselo to postříkat Davida Lima a Pearl Thusi. Bylo to vtipné, pěkně nadávali. Když se pak díváte na hotovou scénu, říkáte si, jak to vypadá hrůzostrašně. A ono to mělo být hrůzostrašné, aby bylo jasné, že to teroristé myslí vážně. Čekali jsme, že to ještě budeme muset dotáhnout při střihu, ale nakonec nebylo třeba.

Uvidíme Leigh ještě v minulosti? Nebo na Farmě skončila, protože se jí stýskalo po dětech?
Safran: Bohužel jsme Heléne měli jen na čtyři epizody. Taková byla dohoda. Má stálou roli v seriálu Graves.

V současné dějové lince jsme viděli i Nímu. Je bezvýhradně na straně teroristů?
Safran: Abyste se to dozvěděli, tak se budete muset dívat. S teroristy jsme zatím v půlce, je to klíčová informace, která teď spustí domino. Yasmine věděla od začátku, že bude ve druhé řadě hrát záměnu dvojčat, a tak se i těšila, že opět ztvární jejich odlišnost.

Je Lydia zcela na straně teroristů?
Safran: To nemůžu říct. Nechce, aby teroristé získali ty disky. Otázkou je, jestli věříte, že je chrání pro CIA. I to se dozvíte.

Pojďme teď do minulosti. Simonova smrt sužuje všechny, obzvlášť Alex. Vše je završeno obřadem u Simonova hrobu. Jak se vám ta scéna psala a proč jste se chtěli vrátit k Simonovi?
Safran: Věděli jsme, že do roka od finále první série jeho smrt zmíníme. Nechtěli jsme, aby se první série rozplynula. A Alex určitě nezapomněla. Asi si toho málokdo všimne, ale na krku nosí izraelskou minci. Přišla s tím Priyanka a nám se nápad moc líbil. Drží si tak Simona v paměti. Z pohledu scenáristy to byla krásná scéna. Sám jsem žid, byl jsem na pohřbech a kaddiš jsem recitoval několikrát. A tak jsem chtěl, aby zazněl i tady. Natáčeli jsme na hřbitově v Queensu. Bylo jedenáct večer, vzali jsme si dodávku – zrovna jsme sledovali premiéru nové série, protože ji ještě herci neviděli – a když viděli náhrobek se Simonovým jménem, byli trochu dojatí. Byla mlha, chladno, a tak nějak to byla ta pravá chvíle. Byla to jedna ze scén, kterou jsme chtěli určitě použít, a doufám, že divákům se líbil způsob, kterým jsme Simonovu památku uctili, protože já věřím, že ano.

Jak jste vybíral, kdo bude kaddiš recitovat?
Safran: Nimah a Raina ovládají jazyk, obzvlášť Raina. A pro Nímu je to svým způsobem i omluva za to, jak se k němu chovala, za to jak ho od sebe odstrkovala.

Chtěla bych si vyjasnit pár věcí o Harrym. Byla ta historka, kterou vyprávěl Sebastianovi, pravdivá? Nebo chtěl jen zavést Ryana na špatnou stopu? Nebo lhal Sebastianovi?
Safran: Myslel jsem si, že bude jasné, že Ryanovi lhal. Ale určitě je dobře, že o tom přemýšlíte, protože v příští epizodě zjistíte, že to byla pravda.

Byl Harry také upřímný, když říkal, že se Ryanovi a Alex nebude plést do cesty, ale bude je samozřejmě dál prověřovat?
Safran: Ano. Harry není lhář. Lhal jenom Ryanovi, protože proti němu chtěl použít soukromé informace. Lhal mu, protože si uvědomil, že se s ním snaží manipulovat. Takže Harrymu můžete věřit.

Ještě jedna věc. Když Sebastian slyšel, jak Harry Ryanovi lže, zaslechl také, že pracuje pro FBI?
Safran: Nezaslechl, kvůli stopáži jsme to museli v nešťastnou chvíli střihnout.

Harry je zatím nejrozvinutější novou postavou této řady. Jak se píše? A jak si udržujete v jeho chování jasno?
Safran: Překvapivě je to jednoduché. Harry byl vytvořen Russellovi na míru. Když vymýšlíte roli a máte při tom na mysli konkrétního herce, vytvoříte ji podle něj; víte, jak se hýbe, jak mluví. Jakmile tu roli začal hrát, byl pro nás Harry pevně daný. Ale dal nám zabrat, protože má ze všech postav nejbohatší minulost.
Litvack: Ano, vymysleli jsme pro něj takový příběh, že by to stačilo na vlastní seriál. Když jsme měli příběh, už si stačilo jen pamatovat, že Harry tam je za sebe. S postavou jako je Harry můžete zkoušet všechno možné. Může s lidmi komunikovat různě, ať už jako přítel nebo nepřítel. A jakmile poznáte Russella, říkáte si pak, co chceme, aby Russell udělal? V jaké situaci chceme Russella vidět? A když jsme dělali na páté epizodě, bylo to ‚Tak se podíváme, jak Harry/Russell dostane, co proto.‘
Safran: V této sérii jsou Harry, Alex a Ryan trojúhelníkem. Ne milostným, ale co se týče interakce mezi postavami. Věděli jsme, že budeme rozvíjet dvě dějové linky, o FBI a o CIA. Do CIA patří Alex, Harry a Ryan a do FBI Miranda, Nimah a Shelby. To bylo pravidlo. Harry byl první kousek skládanky a pak Owen. Loni bylo už od začátku zřejmé, že Liam bude mít důležitou roli, a tak jsme se nechtěli opakovat. Proto je Owen uveden jako nejasná postava. Teď se začínáte dozvídat více o Owenovi i o Harrym.

Jaké dopady bude mít Shelbyna práce v utajení? A půjde do toho vůbec?
Safran: To je otázka. To záleží na Shelby. Kdyby byla v utajení, znamenalo by, že už nemůže být Alexinou spojkou. Musí se rozhodnout, a o tom je následující epizoda.

Jak si máme vykládat fakt, že zmínka o Surabaje a dalších lokalitách v jihovýchodní Asii teroristy vybudila?
Safran: To je vodítko samo o sobě. Konkrétní lokace nejsou zase tak důležité, spíš co představují…
Litvack: Je to klíč, který spojuje přítomnost s minulostí.

Můžete nám prozradit něco dalšího?
Safran: Příští epizoda bude patřit Blairu Underwoodovi. Zabývá se skutečnou věcí, kterou si musejí nováčci v CIA projít. Nedívá se na to příjemně.
Litvack: A ani nepíše.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás