Quantico Jaká je budoucnost seriálu a jak zapadne nový člen týmu

Jaká je budoucnost seriálu a jak zapadne nový člen týmu

Jaká je budoucnost seriálu a jak zapadne nový člen týmu

Josh Safran, tvůrce Quantica, prozradil v rozhovorech pro TV Guide a Hollywood Reporter, co si myslí o sledovanosti seriálu, proč se nyní hodně seriálů zabývá politikou a jaký bude závěr série.


10 0
27.3.2017

Nová epizoda Quantica představila po měsíční pauze nový formát, ve kterém se teď bude posledních devět dílů odvíjet. Nejenže se dvě časové linky spojily v jednu, seriál se teď promění v procedurální drama. „Chceme se teď zabývat způsoby, jakými se dá těžit z terorismu a budeme tak moct vybudovat děj kolem něčeho, co je reálné a možné,“ řekl tvůrce Josh Safran pro Hollywood Reporter. „Seriál změnil kabát už párkrát, tentokrát je ta změna ale největší. Začal jako paranoidní thriller, následně se změnil v telenovelu a letos to byl nekompromisní akčňák. Teď se mění opět, tentokrát v menší Západní křídlo – jestli si vůbec můžu troufnout použít takové přirovnání. Takže si říkám, jestli budou chtít diváci sledovat debaty o politických strategiích a hlasech ve sněmovně a senátu, a jestli je to bude bavit tak jako maskovaní zločinci se zbraněmi, kteří vyslýchají a zabíjejí rukojmí.“

Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem se Quantico, stejně jako mnoho dalších seriálů, které nyní vysílají celostátní a kabelové televize, odvrátilo od fantazie a odráží současné politické klima a kulturní prostředí. Příští díl, kterému byl inspirací nedávný skandál Pizzagate, se bude zabývat falešnými zprávami, a v následující epizodě se bude probírat „seznam muslimů“. Seriál v nadcházejících týdnech představí svou verzi Trumpa a členy jeho vnitřního kruhu. Novou postavou je také Clay Haas, politický stratég, kterého Safran přirovnává k Obamovu bývalému autorovi projevů, Jonu Favreauovi. „Doteď jsme se snažili držet co nejblíž realitě, ale rozhodli jsme se zaměřit na spekulativní fikci, protože s realitou bychom stejně nikdy krok neudrželi,“ vysvětluje Safran důvod, proč se rozhodl zabývat politickými tématy. „Nejde o boj mezi demokraty a republikány, ale jde o zneužívání moci. O tom je celá tato série a zbývající díly obzvlášť.“


Navzdory nadčasovosti této řady se Quantico stále snaží získat si takové publikum, kterým se chlubilo v první sezóně. Ve snaze zvýšit sledovanost posunulo ABC seriál z neděle na pondělí, ale až nejnovější díl zaznamenal mírný nárůst diváků. „Já upřímně žebříčky sledovanosti moc nekontroluju. Stejně se v ní nezlepšíme. Bez ohledu na to se seriál ve třetí sérii vrátí nebo ne. Dost pochybuju, že se sledovanost zdvojnásobí, ale taky že bychom o polovinu diváků měli přijít. Já sledovanost ignoruju a snažím se, aby se seriál udržel co nejdéle.“ Čísla sledovanosti si ale stále žádají otázku: Není seriálů zabývajících se politikou příliš? "Nejsme ničím výjimeční,“ přiznává Safran. "Reflektovat dobu je úlohou umění v každé éře. V období prosperity se obvykle politikou nezabýváme, píšeme o jiné době nebo jiných těžkých časech. Ale když je v zemi politický neklid, umělci tíhnou k tomu psát o politice a o tom, jak lidi ovlivňuje. Tímto směrem se teď vydává hodně seriálů.“

Pokud by Quantico získalo třetí řadu, Safran říká, že by pokračovalo v tomto procedurálním formátu a dvojitou časovou linii by použil jen na konci. Závěr druhé série bude sloužit nejen jako závěr řady, ale také seriálu. „Závěrečné rozuzlení bude něco, co se ve světě ještě nestalo, ale není to nemožné. Ukáže, kam si myslíme, že by americká politická sféra mohla směřovat, spíš než kam ve skutečnosti směřuje. Závěr řady neskončí bombami, skončí v politickém světě. Možná u toho nebudou všechny postavy, ale bude to potenciálně nový svět, takže pokud snad dostaneme třetí sérii, uvidíme, co se v tom světě bude dít dál.“

TV Guide: V čem jsou následující epizody jiné, teď když se přešlo na jednu časovou linii?
Můžeme u postav zůstat a sledovat, jak reagují, aniž bychom je odstřihli další scénou. Bylo těžké najít rytmus a akci, protože když byly dvě časové linky, vždycky jsme mohli přejít na tu akční, abychom mohli diváky nabudit a pak dát reklamu. Tentokrát takový luxus nemáme, takže nám chvíli trvalo, než jsme vymysleli, kde to napětí vezmeme. A došlo nám, že to bude muset být zápletka, ale také komunikace a nálada mezi postavami. Myslím, že plnohodnotný model se objeví až v patnáctém díle, protože čtrnáctý je takový úvodní. V šestnácté epizodě už se vlak zase naplno rozjede.

Říkal jste, že tuto zápletku a přesunutí do jedné časové roviny jste plánovali od začátku. Změnilo se mezitím něco?
Takový byl plán od začátku, udělali jsme jen pár drobných změn. Na začátku jsme si určili, kdo ti spolupachatelé budou, a rozhodli se, že každá epizoda se bude zabývat jedním. Pak jsme si ale uvědomili, že by bylo vyprávění příliš epizodické. Takže v některém díle budou odhaleni tři pachatelé, v některém žádný.

Takže odhalí všech osm? To je příhodné.
Nebudou to nutně konkrétní jména, ale zjistí, kdo za jakým z těch osmi pilířů stojí. V osmnácté nebo devatenácté epizodě přijde velký zvrat. Není to tak jednoduché, jak to vypadá.

Líbil se mi ten zvrat s Clayem.
Vím, že někdo bude naštvaný, že to není Caleb, ale Caleb se nakonec objeví.

Jak vás napadlo přijít s dalším Haasem?
Ve scénáři k pilotnímu dílu Caleb říká Shelby a Simonovi, že jeho bratr a sestra si v Quanticu vedli líp. Tu scénu jsme natočili, ale kvůli stopáži jsme ji museli vystřihnout. Ačkoli se to vystřihlo, tak pro nás Clay s Cassandrou pořád existovali. Cassandra byla zmíněna v deváté epizodě první řady. Ale o Clayovi jsme se nezmínili, protože jsme ho chtěli udržet v tajnosti. Původně jsme ho chtěli představit na konci první série, ale chtěl jsem, aby tu roli hrál Hunter Parrish, takže jsem počkal, až bude volný.

Vypadá jako čestný člověk. Všichni ho zkazí.
Přesně tak. Na tohle není zvyklý a nelíbí se mu to. Tento rok přináší téma, že abyste konali dobro, nejde to vždy jen poctivou cestou. A to bude pro Claye těžké. Ze začátku to bylo těžké i pro Alex, ale smířila se s tím. Jako starší bratr je uzavřenější a škrobenější. Caleb byl lehkovážný, ale v průběhu seriálu se z něj stal rozumnější člověk. U Claye je to naopak: hodně se kontroluje, ale postupně se víc uvolní.

Kdy se vrátí Caleb?
Nechci říkat přesně kdy, ale bude to dřív, než si myslíte.

Jaký mají s Clayem vztah?
Ve skutečném životě jsou oba herci kamarádi a jejich souhra je perfektní. Caleb je provokatér a rád rýpe, a rýpání je zrovna to, co Clay nesnáší.

Jak do toho zapadá Shelby? Zoufale chce, aby se Clayovi zalíbila. Jaké to bude, až se Caleb vrátí?
Říká, že s Calebem pořád mluví a na Facebooku jsou přáteli, takže až se vrátí, nebude to pro ni takové překvapení. Horší pro ni bude, když zjistí, jaký mají Caleb s Clayem vztah.

Poznáme i Cassandru?
V této sérii ne, ale v budoucnu snad ano. Víme, koho chceme do její role obsadit.

Jak vás napadla role Sashy Barinovové?
Na začátku roku jsme chtěli uvést novinářku, protože nám přišlo, že novinařina hraje ve vládních záležitostech důležitou roli a patří k nim. Ale protože ze začátku série jsme uvedli hodně nových postav, nechali jsme ji na později, ale pořád jsme mluvili o tom, že Owen byl prozrazen v novinách. V pátém díle jsme poznali Jonathana, který jeho jméno vypustil do světa. Karolina Wydra je skvělá herečka. V seriálu ji nějakou dobu budete vídat. Od začátku jsme zamýšleli, že ta postava bude Ruska, protože jako novináři byste měli být objektivní, ale přitom máte sami nějaké tajemství. Nahlédneme do její minulosti. Karolina má polské předky, ale Sasha je Ruska.

Ti, co unesli Léona, patří do té skupiny, kterou tým hledá?
Kdo ho unesl a jestli mají nějaké spojení s tou skupinou se dozvíte brzy.

Foto: ABC
Zdroj: The Hollywood Reporter, TV Guide

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás