Quantico Kdo je dvojitý agent a jaké mají nováčci slabé stránky?

Kdo je dvojitý agent a jaké mají nováčci slabé stránky?

Kdo je dvojitý agent a jaké mají nováčci slabé stránky?

V nejnovější epizodě Kubark byli nováčci testováni, jak jsou odolní vůči stresu a odhalily se jejich slabé stránky. Josh Safran, tvůrce Quantica, v rozhovoru opět shrnuje odvysílanou epizodu a dává nám nahlédnout do budoucnosti.


9 0
27.10.2016

Minulý týden jste hovořil o tom, že v každé epizodě budou školení nováčků a dějová linka odehrávající se v budoucnosti zaměřeny na určité téma. Jaké téma měla tato epizoda? Byl to strach?
Nebyl to strach ani slabé stránky. Byly to stresové faktory, což jsou v podstatě slabiny, ale jde spíš o to, jestli někdo tu vaši slabou stránku dokáže odhalit tím, že využije váš stresový faktor. V současnosti chce Alex využít stresový faktor teroristů, když si uvědomí, že jejich slabinou jsou rukojmí, na kterých jim doopravdy nezáleží. A v minulosti jde o to, že CIA zná stresové faktory všech nováčků. Když mluvíte o slabých stránkách, myslíte emoční slabiny. Tady nešlo o emoční slabiny, ale o věci, které vás v životě děsí.

Správně, jsou to věci, které vás rozruší, kvůli kterým vám monitor stresu zčervená. Proč se tedy zmíněné téma hodilo právě do této epizody?
Protože na Farmě byste se s ním skutečně setkali. Zaujala nás myšlenka, že když nedokážete ovládnout vlastnosti, které vás snadno rozhodí nebo vás můžou zabít či prozradit, potom nemůžete uspět. Jako cvičení je to zařazeno zkraje, protože když jste v terénu a někdo vás rozhodí, mohlo by to znamenat konec kariéry. Nováčci musí dokázat svým nadřízeným v Langley, že coby agenti se nezhroutí. Toho jsme se drželi, a jelikož jsme věděli i o monitorech stresu, obě věci jsme spojili.


Ryanovy a Alexiny stresové faktory známe dobře, protože jsme viděli, jakým traumatem si prošli v první sérii a známe je nejlépe. Pokud jde o ostatní nováčky, jak jste přišli na jejich příběhy a jak na jejich příbězích bude v budoucnu záležet?
Všechny příběhy, které jste si v epizodě vyslechli, jsou v souladu s budoucím vývojem postav. Co se týče Harryho, nevíte, jestli dřív něco zvoral, nebo někdy učinil nesprávnou volbu. Nemá strach z toho, co se o sobě může dozvědět. Harry má nad sebou kontrolu, je opatrný a obvykle přesně ví, co dělá. Takže si CIA s jeho pamětí hraje. Dozvíte se více o tom, proč je pro něj paměť a to, co v životě udělal, důležité. Pokud jde o Dayanu, ta ví, že neudělala chybu. Má z toho ale velký strach a my se dozvíme proč. Léonův příběh z vězení se vyvíjí od té doby, co jsme o něm poprvé slyšeli, takže to není nic tak překvapivého. A o Sebastianovi jste se dozvěděli, že se v mládí pokusil o sebevraždu, což se očividně s Harryho minulostí pojí. Ale pro nikoho toto není konečná. S každou další epizodou se dostáváme víc a víc do hloubky.

Vraťme se k Harrymu, protože ten se Sebastianovi svěřil se svou bolestnou minulostí. Proč bylo podstatné, aby se takto rozpovídal?
Tato dějová linka je hodně důležitá, a tak víc neprozradím. Jakmile jsme vymysleli postavy Harryho a Sebastiana, měl jsem ten příběh v hlavě. Jejich vztah je hodně komplikovaný, je to takové skoro přátelství. V tomto jsou si postavy letos podobné. Už jsou dospělí, nejsou to dvacetiletá ucha, jako byl Caleb v první sérii. Mají vlastní kariéry a životy, které měli pod kontrolou, dokud do nich nezačala zasahovat CIA. Obzvlášť co se Sebastiana týče. Celý život se řídí systémem, ať už náboženským nebo emočním, a v tom zase Harry rozpoznává něco ze svého života. Harry se neřídí ničím, takže jsou to dva protiklady, které v nitru něco spojuje. Jestli vás zaujala jejich scéna ve čtvrté epizodě, tak scéna v desátém díle, kterou jsme právě natočili, je ještě lepší. Když jsme věděli jistě, že na rozdíl od první série už nejsme nuceni psát seriál ve stylu „sexy telenovely“, což mi bylo tehdy sděleno osobami, se kterými už nespolupracujeme, uvědomil jsem si, že můžu tvořit seriál podle svých představ a vyprávět tak příběhy, kterých bude ještě dost.

Nyní k Lydii a Owenovi. Viděli jsme, jak Lydia s někým telefonuje a hovor se týkal Owena, který stál hned vedle ní. Lze tedy předpokládat, že už nepracuje proti otci?
Kéž bychom měli čas natočit i druhou stranu hovoru, ale nemohli jsme, protože Henry Czerny s námi mohl natáčet jenom krátkou dobu. V souvislosti s touto scénou mě napadlo, že náš záměr možná každému nedojde. Ve třetím díle tedy Lydie řekla do telefonu, že do toho jde, a v následující epizodě vyšlo najevo, že měla na mysli přesvědčit otce, aby přestal pátrat po lidech, kteří ho v CIA podrazili. Ale potom si pomyslí, že její otec má možná v něčem pravdu. Takže řekne Keyesovi, že už to Owen vzdal, ale lže.

Rozumím. Jako další jsme se ze současnosti dozvěděli, že Leigh odposlouchává své kolegy z řad nováčků. Můžete odtajnit, jak se to bude odvíjet dál?
Nechci nic prozrazovat, ale myslím, že pátý díl patří mezi nejlepší epizody, které jsme natočili, takže to necháme tak. Je to epizoda ve stylu Dannyho parťáků a Out of Sight.

Když přejdeme k ději odehrávajícímu se v budoucnosti, co inspirovalo nápad zapojit do teroristické zápletky hackera Erica Boyera? A co přesně dělal pro AIC?
Kdybych vám jenom naznačil, co Boyer dělal, věděli byste všechno. Můžu jen prozradit, že odpovědi na sebe nenechají dlouho čekat. Krize s rukojmími brzy skončí a na všechno přijdete. Takže brzo vyjde najevo, co dělal, a tím pádem i pochopíte, proč potřebovali hackera. Mluvili jsme o tom, jak hackeři, kteří věří pouze tomu, co považují za pravdivé, ovlivňují dnešní politickou scénu. Bavili jsme se o tom, jak WikiLeaks teoreticky pomáhá Rusku a proč by se teroristická organizace, která prohlašuje, že otevírá světu oči, mohla chtít spojit s hackerem typu Snowdena nebo Assangeho, který by za těmi teroristickými činy zase viděl určitý smysl.

Zrovna mě napadlo, že si možná všichni libujete v seriálu Mr. Robot.
Nejdřív jsme mu chtěli dát z legrace kapuci na hlavu, ale na seriál Mr. Robot už jsme v seriálu ve skutečnosti nepřímo naráželi. Fanoušci jsme a zjevně jsme tak učinili, aniž bychom si to uvědomili, nicméně Lydia má kapuci v první epizodě v sestřihu, kde nechává budoucím nováčkům papírky se vzkazem. Když se znovu podíváte, všimnete si. To byla ona narážka. Tím hercem v kapuci nebyla přímo Tracy Ifeachor, která hraje Lydii, ale bylo to tak myšleno.

Můžete odtajnit, jaké další kroky teď čekají Shelby? Zdá se, že je v tom teď sama.
Přesně. Až najde vhodnou příležitost, využije ji, aby Mirandu zastavila. Nechci prozrazovat víc, ale jak už jsem zmiňoval, pátá epizoda je vážně skvělá. A rád bych osobně vyzdvihl výkon Aunjanue Ellis, která je ve scéně, kdy jako Miranda v autě vyhrožuje Ericu Boyerovi, přímo úžasná. Celá ta sekvence stála za to.

Uvažovali jste i nad jinou postavou, která by mohla být oním dvojitým agentem?
Ne, od začátku to byla Miranda. Aunjanue měla loni důležitou roli, ale po všech těch záležitostech s jejím synem se trochu stáhla. Takže když jsme se poprvé sešli, abychom prodiskutovali druhou sérii, bylo jisté, že Mirandu vrátíme zpátky, aniž bychom už znali zápletku.

Kdo bude v budoucnu v největším nebezpečí?
Alex. Přece jen uvízla v budově, kam právě vstoupilo doslova dvacet teroristů, aby ji našli. V určitém okamžiku je ani ona nedokáže zastavit.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás