The Book of Boba Fett (Boba Fett: Zákon podsvětí)
81/100 - 54×

The Book of Boba Fett(Boba Fett: Zákon podsvětí)

Po událostech prvních dvou řad seriálu The Mandalorian přišlo na řadu odvyprávění příběhu jednoho z nejlepších námezdních lovců předaleké galaxie, Boby Fetta. Ten však svou práci nevykonává sám, ale za pomoci vražedkyně Fennec Shand.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Temuera Morrison (Boba Fett), Ming-Na Wen (Fennec Shand), Jennifer Beals (Garsa Fwip), David Pasquesi (Majordomus starosty), Carey Jones (Black Krrsantan), Jordan Bolger (Skad), J.J. Dashnaw (Dvojčata), Danny Trejo (Krotitel Rancorů), Stephen Root (Lortha Peel), Sophie Thatcher (Drash), Pedro Pascal (Din Djarin), Amy Sedaris (Peli Motto), Corey Burton (Cad Bane), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Stephan Bruner (Rozparovač)

V absolutních číslech je The Book of Boba Fett sledovanější než Mandalorian, má to ale dva zásadní háčky

V absolutních číslech je The Book of Boba Fett sledovanější než Mandalorian, má to ale dva zásadní háčky

Seriál The Book of Boba Fett nemá potvrzenou druhou řadu. Zatím se mluví o tom, že by Boba mohl vystupovat nadále v seriálu The Mandalorian či hostovat v Ahsoce. Nás ovšem zajímá druhá řada. Sledovanost nebyla vůbec špatná, na druhou stranu musíme zmínit dvě velká ale.

21 0
26.2.2022

Samba TV monitoruje přes 46 milionů zařízení po celém USA, takže jejich statistiky jsou poměrně reprezentativní. Na druhou stranu Disney+ v druhé polovině roku 2021 expanduje i na jiné trhy (mimo jiné i do České republiky), takže do budoucna snad bude někdo monitorovat sledovanost i z Evropy a jiných světadílů.

V absolutních číslech na tom seriál není vůbec špatně. Závěrečný díl s názvem Chapter 7: In the Name of Honor údajně sledovalo 1,5 milionů diváků (nebo si alespoň epizodu pustilo na prvních pět minut). To je o 36% více než finále druhé řady Mandaloriana. Jenže druhá řada Mandaloriana se vysílala v prosinci 2020, kdy Disney+ měl méně předplatitelů (73 milionů předplatitelů versus 129 milionů předplatitelů). V absolutních číslech je Boba Fett král, kdyby se ale udělal poměr sledovanosti a poměr předplacených, tak je na tom hůře.


(Boba Fett by měl být historicky populárnější postavou, sledovanost to sice potvrzuje, má to ale dvě velké ale. Foto: Disney+)

To ovšem není jediný problém, který je spojen se sledovaností. Dalším důležitým ukazatelem je trend, který je bohužel u The Book of Boba Fett klesající. První díl sledovalo 1,7 milionů diváků a sledovanost postupem času klesala, až se zastavila na zmíněných 1,5 milionech. A právě tento trend je důležitý pro odsouhlasení dalších řad. Například seriál Loki začínal na 1,9 milionech a končil na 2,5 milionech.

I když seriál The Book of Boba Fett gradoval, tak ani Luke, Ahsoka, Grogu a všechny ostatní postavy nedokázaly k obrazovkám přilákat více diváků. Samozřejmě nejde o kdovíjakou tragédii, nicméně seriál nemá potvrzenou druhou řadu a obecně se počítá, že příběh bude pokračovat v Mandalorianovi či v jiném seriálu. Třetí řada Mandaloriana začne ještě letos. Jelikož seriály nebudou mít od sebe tak dlouhý rozestup, bude daleko jednodušší a prokazatelnější porovnávat sledovanost Fetta a třetí řady Manda.

Zdroj: Aroged.com

Diskuze /3

monikash

Známý mi říkal po prvním déle, že je to takové „utahané“ a že se dál nebude dívat. Já to viděla celé až do konce, ale kdyby tam „nepovolali“ Mandalorianovu skupinu, tak by to bylo takové „bez šťávy“. Starý Boba Fet hold není 30.letý Boba Fet. A některé nelogické zvraty tomu taky nepřidaly. Ale zase na druhou stranu nám ukázali všemožné tvory a rasy na pouštní planetě.

#2 Janis46
překladatel
26.2.2022 | 18:45:51
Janis46

#1 monikash: Souhlasím, pro mě ten seriál začal být zajímavý až s příchodem Mandaloriana a Grogu. Boba Fett a Fennec jsou podle mě vhodnější jako vedlejší postavy k Mandalorianovi a tipuju, že stejné to bude i u Ashoky. Hlavně ať nedělají seriál o Cobb Vanthovi, to už by bylo totálně o ničem. Nejvíce se mi na seriálu líbila chytlavá ústřední píseň

28.2.2022 | 8:14:57
Harren

Já měl opačný problém, jak se objevil Mando a Grogu, tak jsem se začal trochu nudit :D

4.3.2022 | 14:11:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E07: Chapter 7: In the Name of Honor

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Fanoušci vylepšili vzhled jedné postavy z poslední epizody a vypadá o dost lépe

Fanoušci vylepšili vzhled jedné postavy z poslední epizody a vypadá o dost lépe

Fanoušci jsou vynalézaví. A i když studio Disney musíme pochválit, protože v seriálu jsou vidět ty utracené peníze, i fanoušci dokážou kouzlit. Nyní se do díla pustil youtubový kanál Cinematic Captures, který zcela předělal jednu postavu. Uvnitř článku naleznete spoilery k Chapter 6.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger

Servis fanouškům nadále pokračuje. Dave Filoni a Jon Favreau ví, co chceme vidět. A to přesně nám doručují v jednotlivých epizodách. Boba Fett si střihl ve svém vlastním seriálu čestné cameo, ale epizoda se opět točila okolo jiných postav. Na koho došlo tentokrát?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama