Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

S06E03: Ghosts, Gods, and Running Dogs

S06E03: Ghosts, Gods, and Running Dogs

Lagertha je nucena se činit. Oleg je i nadále přátelský, ale Ivar si je vědom hrozby, kterou Oleg představuje pro mladého a zranitelného dědice trůnu. Bjorn zareaguje na výzvu a přijme pomoc od starého nepřítele.

sk
11.12.2019
990 000
44 minut

Základní info:

Režie: Steve Saint Leger
Scénář: Michael Hirst
Hrají: Katheryn Winnick (Lagertha), Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), John Kavanagh (Prorok), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Danila Kozlovsky (Oleg), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Adam Copeland (Kjetill Plochonosý), Lenn Kudrjawizki (Dir), Georgia Hirst (Torvi), Steven Berkoff (Olaf), Ragga Ragnars (Gunnhild), Lucy Martin (Ingrid), Conn Rogers (Canute), Oran Glynn O'Donovan (Igor), Serena Kennedy (Anna), Eve Connolly (Thora), … 

Trailer ke třetí epizodě:

Foto: History

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Limitsalv

Začíná se to pomalu vléct a celé opakovat. Bjorn kolikátou milenku už jsi potkal. Nj to se kočky točili i okolo Ragnara. Nechápu dle chování Olafa proč tak zacházel s Haraldem. Beru, že chtěl zabrat jeho království, když jej našel zraněného na bitevním poli, ovšem napadá mě při tom zhlednutí tohoto dílu, proč se vlastně nespojil s Ivarem. Jen se tu potvrzuje to, že vikingští jarlové a králové nedokázali být jednotní a křesťané toho vždy dokázali využít.

12.10.2020 | 8:01:56
mirako

Líbí se mi, že je zde víc odkazů na severskou mytologii. Skol!

23.3.2020 | 23:24:54
Iaavaa

Tenhle díl mě vůbec nebavil, jen krev násilí a hnusné scény, absolutně postrádal děj a smysl, které byly v seriálu dříve, dříve když došlo k násilí a ke krvi, (většinou) to mělo smysl. Tady žádný nevidím a koukám dál jen proto že doufám že se to ještě spraví, jinak už bych to asi dropla…

8.3.2020 | 13:51:24
Jiri007

Dobrý díl, musim řict že Oleg měl fakt genialni napad jak se zbavit bratra ale je to krute, protože rodina by měla držet při sobě, a jsem zvědav jestli Ivar nezačne za chvili planovat si s Igorem plany jak obchazet jeho stryce, a musim řict že to přepadeni Bjornovi se moc nevyvedlo, měl nejdřiv zkusit diplomacii a na Lagerthu jak se vrati do boje jsem zvědav přece už neni tak dobra.

redaktor
7.2.2020 | 15:57:42
WILLIAM_MOINSPIELD

Bjorn je hrozně nudná postava, co mě už dvě série vyloženě irituje. Už se tam zase kolem něj motá nějaká čubka, jak prostě může být někdo tak blbej, to nechápu. Do toho je to absolutní anti-King, protože král se musí rozhodovat, né že tam bude 3 díly přemýšlet, jestli něco udělá. Navíc to není žádný taktik, byl to Ivar kdo připravil bitevní plány na porážku Anglických králů a nebýt zrady, tak by Ivar Kattegat nikdy nepustil… Ubbe tam má jedinej nějakej potenciál na to vládnout, bohužel jede někam do píče. A bohužel je tam pořád Torvi, já nevím, ale tý holce už musí bejt tak 45, spala snad s každym a snad s každym má dítě, to tam opravdu v celým Norsku nenajdou žádnou lepší?? :-) No a Hvitserk posledný Ivarem, co má ten kluk za problém, to fakt nepochopim. Skol!

16.12.2019 | 11:41:03
stapes

Oni ty mordy pojímají tak poeticky :)

16.12.2019 | 11:20:59
Camaris

Kde jsou ty časy, kdy tam nebyla cenzura. Bylo vidět kozy, bobry i ptactvo. Teď už se nedočkám ani pořádné bitky. Začne scéna, přichází útok,někdo se napřahuje k ráně, zatmívačka a je po útoku. Někdo vejde do mučírny, berou si nástroje, zatmívačka a jedeme dál. Nakonec je tak největší brutalita piercing v puse a zpomalovací záběry (už od první epizody mě serou a je jich čím dál víc!). K tomu nějaké blábolení Hvitserka na houbičkách a bývalého Buddhy. Prostě slabé.

13.12.2019 | 21:43:58
Kothy

Porad tomu neco chybi…

13.12.2019 | 18:01:22
Dealler

Mě se to líbí. Bitvy jsou stejně pořád dokolečka to samý a linka s Olegem je super.

13.12.2019 | 12:10:11
kudry.cz

Skvělá epizoda. Dle hodnocení lze soudit, že spousta lidí na to kouká pouze kvůli řežbám a bitvám. Zajímalo by mě, kolik těch pseudo fans, vědělo něco třeba o názvech jako je, Midgard, Valdér, Valkýra, Odin, Baldur atd. Jo možná z debilních Marvelovek. Skol.

13.12.2019 | 8:51:11
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama