The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Forget

Shrnutí a postřehy k epizodě Forget

Shrnutí a postřehy k epizodě Forget

Třináctý díl je za námi. Pojďme se podívat na to, co se v posledním odvysílaném díle – Forget – stalo. Pokud jste však díl neviděli nebo zapomněli na to, co se událo, přečtěte si postřehy pro jistotu později.


27 0
11.3.2015

Na minulou epizodu Remember nám navazuje třináctý díl s názvem Forget. Naše skupina se pomalu zabydluje ve svém novém domově. Někteří se přizpůsobují rychleji, jiní pomaleji, ale nezapomínají na to, co se děje za zdmi? Na to se podíváme v dnešních postřezích.

Zapomínání

Jak už jsem naznačila, minulá epizoda byla o vzpomínání si, kým naše postavy byly. Ovšem dnešní díl naznačuje to, že nesmíme zapomínat, jakým peklem si naše skupina prošla a jaká nebezpečí číhají za zdmi Alexandrie. Opět vidíme, že někteří členové skupiny dokáží hodit minulost za hlavu, některým se to však nedaří vůbec.


Michonne si zvyká na nový život ze všech lidí nejrychleji. Ano, pověsila svůj starý život na dva hřebíky a vyměnila jej za policejní bundu, avšak stále bude mít svou katanu na očích jako připomínku života na cestě a v případě potřeby ji má stále na dosah. Tak, jak Abraham řekl:

„Modli se k Bohu, abys to už nikdy nemusela použít. Modli se k Bohu, aby sis nezvykla to nepoužívat.“ – Abraham

Naopak tím, kdo si zvyká ze všech nejhůře, není překvapivě Daryl, ale právě Sasha. Ta tak dokonale kontrastuje s Darylem, který je schopen si svým způsobem přivyknout na život v Alexandrii (ale o tom až o několik řádků dále). Sasha se stále nedokázala vyrovnat se smrtí okolo sebe a stejně tak nedokáže zapomenout na starý způsob života – proto se jí problémy místních zdají naprosto nesmyslné a triviální.

Na začátku epizody jsme viděli, jak jde za hranice města a snaží se přilákat chodce. Nechce se vzdát boje a možnosti vypustit svůj vztek, stejně tak, jako jsme to viděli v epizodě Them.

Čudlík a Daryl

Čtenáři komiksu zajisté mohou potvrdit, že v předloze jsme si Čudlíka užili daleko více. Bohužel, scénáristům posloužil pro zcela jiné účely. Aaron se dlouhou dobu snažil chytit koně a přivést ho s sebou do Alexandrie, nikdy se mu to však nepovedlo, dokud se o to nepokusil Daryl:

„Čím dýl jsou takhle na svobodě, tím víc se stávají tím, čím doopravdy jsou.“ – Daryl.

Možná právě proto, že Daryl je stejný jako Čudlík, se kůň nakonec smíří s myšlenkou, že by se znovu nechal ochočit. Můžeme tak v osudu koně vidět i osud naší skupiny či dokonce Darylův? Jakmile je kůň ochoten se nechat ochočit, je zachycen mezi ploty a přemožen chodci, kteří ho dostali do pasti.

Přivyklí na myšlenku zdomácnění, v bezpečí, mezi zdmi. Tohoto pocitu se doposud bála i naše skupina. Darylova paralela s Čudlíkem se přímo nabízí. Stejně jako kůň je i on nejdivočejší a nejsvobodnější z celé skupiny. Zároveň Darylovi tato epizoda dala nový směr, tedy to, že by se stal společně s Aaronem novým rekrutem pro Alexandrii. To dává nový prostor pro další rozvíjení jeho charakteru. Čím tedy Daryl bude – Čudlíkem nebo nespoutaným mustangem a nebudeme se s ním na konci série loučit? To brzy zjistíme.

Daryl zapadá do Alexandrie? Po svém, samozřejmě.

Vlci se blíží!

Dalo by se říct, že odkazy na vlky jsou tuto sérii velkou záhadou. Všudypřítomných náznaků si všimla už i naše skupina. Naposledy jsme se s chodci, kteří mají na čele vyryté písmeno W, setkali v Shirewilt Estates, což bylo asi o sto kilometrů dál. Už tehdy si mohl Rick všimnout vyrytého písmene W na hlavě chodců a možná i proto řekl Deanně, aby posilnili zdi a postavili hlídky. Vypouští někdo záměrně na různá útočiště svoje chodce? Jaký by to ale mělo smysl? Množí se teorie, že W vlastně není W, ale M, které by značilo Morgana.

Že by nám právě proto byl ukázán chodec z tohoto úhlu?

Můžeme jenom hádat, jedno je ale jisté, Morgan se skutečně blíží, jak by nám mohl naznačovat jeden z posledních záběrů na Ricka, když se blíže podíváte na fotku níže, uvidíte v názvu ulice „Morgan“. Co myslíte vy, je tu nějaká spojitost nebo „Vlci“ a Morgan dorazí nezávisle na sobě?

A další problémy přicházejí

Minulou epizodu jsme se seznámili mimo jiné i s Jessie, manželkou Petea. Už tehdy nám všem bylo jasné, že mezi těma dvěma něco přeskočilo. Tento díl jsme tak viděli, jak dal Rick pusu na tvář Jessie, všem je jasné, že herečce z American Horror Story nelze odolat, avšak nekouká z toho nic jiného, než problémy. V Talking Dead se trochu rozebíral vztah, který mezi sebou Jessie a Pete mají.

Vzali se kvůli tomu, že Jessie otěhotněla a jejich manželství zažilo hodně těžkých chvil. Jsou tu i jisté náznaky toho, že Pete je velmi dominantním mužem, který se rád napije. To samotné může vést k problémům. Ovšem na koktejlovém večírku byl Pete poměrně přátelský. Uvidíme, co se z toho ještě nakonec vyklube.

A ještě něco na závěr

Když položí Rick v poslední scéně ruku na stěnu, za kterou stojí chodec, není zcela jasné, jestli si uvědomuje, že je nyní v bezpečí nebo mu chybí venkovní svět. Do toho hrající písnička od Bee Gees Spick and Speck nám v tom nedělá příliš jasno.

Po tajné schůzce, na které byli Daryl, Carol a Rick, se každý rozejde jiným směrem. Samozřejmě, že je to zejména pro to, že Carol jde vrátit zbraně a Rick na hlídku, ale můžeme v tom vidět i trochu symboliky, jejich cesty jsou rozděleny – Carol chce být pro všechny případy připravena a ozbrojena, Daryl chce dát šanci tomuto novému způsobu života a Rick stále váhá, kterou cestou se vydat.

Taky se vám, stejně jako mě, líbila skvělá řeč, kterou Carol vytáhla na Sama, když mu hrozila, aby nikomu nic neřekl? Také vám to přišlo tak Heisenbergovské?

Stejně tak je zajímavé různé množství značek, se kterými jsme se setkali tuto sérii. V okolí Terminusu jsme viděli na stromech vyřezané X, jak už v několika postřezích opakuji – W (nebo M, podle toho, jaké teorii věříte) a tuto epizodu tu máme razítko s písmenem A. Je v tom všem skryta nějaká hlubší zpráva která by nám dávala indície k finále série, jenž se pomalu, ale jistě blíží?

A jak se líbila epizoda Forget vám? Všimli jste si něčeho dalšího? Myslíte si, že na čelech je W nebo M? Těšíte se na Morgana a myslíte si, že už Darylovi zbývá posledních pár epizod?

Podělte se s námi o své postřehy z epizody. Ale buďme prosím ohleduplní na možné spoilery.

FOTO: AMC

Diskuze /26

had-89

super článok, tieto časti hltám bez dychu…úplne super :)

11.3.2015 | 20:29:20
Hodooor

herečku z AHS jsem vůbec nepoznal :o jako Moira vypadala úplně jinak https://www.youtube.com/watch?…

11.3.2015 | 20:40:35
Momo-chan

Ja som nikde v poslednej epizóde nezaregistrovala kňaza Gabriela… :D :D Tak bezvýznamná postava, že naňho zabudol aj režisér? :D Ale nechýbal mi tam, nemám ho veľmi rada.

11.3.2015 | 20:58:43
honzaa14

Trošku doufám, že to bude značka Morgana, ale z něho bude už nejspíš pořádnej blázen

#21 Soven
11.3.2015 | 21:12:30
Jirkason

To W značí Wolves a od druhé půlky 5s se objevujou známky jejich existence čím dál tím více, proto si myslím, že se ve finále určitě ukážou, podle mě by to mohl být Neganův gang.

#12 Aprok
11.3.2015 | 21:53:39
Pureskill

Nejmenuje se náhodou Knoflíček ? Tak to bylo v díle…

#11 chir
11.3.2015 | 21:59:03
bzumiiii

To je Moira?!! A já si říkala kde jsem ji jen viděla! :D tak to pak jo, snad spolu něco budou mít.

11.3.2015 | 22:08:40
carolos84

K postrehom:

  1. Reč Carol ma doslova dostala. Byť tým deckom, tak si asi už v tom momente cvrknem do slipov :) 2. Ako aj v komikse, tak aj v seriáli sme sa presvedčili, že tvorcovia nemajú problém zabíjať hlavné, alebo obľúbené postavy. Osobne si však myslím, že Daryl v závere 5.série nezomrie. Zabiť najobľúbenejšiu postavu v seriáli. To si nemyslím
  2. Sasha – pri nej mám pocit, že sa stala náhradkyňou Andrey. Ale myslím komiksovej Andrey. Tá bola výbornou strelkyňou a aj tým, ako Sasha chce ísť na strážnu vežu. Tí čo čítali komiks iste vedia
  3. Posledná scéna s Rickom a chodcom na druhej strane má podľa mňa skôr značiť krehkú hranicu bezpečia. Pred jedným chodcom stena spĺňa účeľ. Zoberme si 20 chodcov, stena drží. Ale čo ak ich bude 200, celé stádo – čo sa stane so stenou? Ale to už radšej rozvádzať nejdem
11.3.2015 | 22:14:16
Michalos

Značky do stromů vyřezávala ta parta z Terminusu aby trefili zpátky. Alespoň to sami říkali. Opevnění Alexandrie mi přijde špatně provedené. Nechápu jak mohli nechat tu věž mimo plot a hlavně proto že je hned vedle. Vstup se mi nezdá dobře řešený. Kdyby se k němu nahrnuli chodci tak nevím co by s tím mohli udělat. Navíc je rovnou u rohu. Ve vězení měli ve čtvté sérii vstup vyřešený mnohem lepším způsobem. Stejně jako to že není nikde vidět za plot , kdyby se do něj opřelo stádo tak se to dozvědí až když ohrada spadne. Tedy pokud v tom místě nebude mít zrovna Rick ucho na plechu.

11.3.2015 | 23:14:36
k_ub0

Rick si zasluži takuto kočičku :) http://images.designntrend.com/…kenridge.jpg?…

11.3.2015 | 23:28:03
chir

#6 Pureskill: titulkáři z Edny překládali Buttons jako Čudlík, já se držím terminologie našich titulků, ačkoliv můj překlad byl taky Knoflíček a chvíli jsem v komiksech hledala český překlad Buttons, ale bohužel jsem ho nenašla. Ani mi žádná z mých komiksových spojek neřekla, jak se kůň jmenoval. :)

A díky všem, kterým se postřehy líbí, líbili a (doufám) líbit budou :)

webmaster
11.3.2015 | 23:52:35
Aprok

#5 Jirkason: v to doufám taky !!! a Morgan by tam mohl taky dorazit :)

12.3.2015 | 0:16:06
UltraeMK

No,upřímně si neumím představit finále téhle sezóny a zápletku/problém z toho co jsme zatím mohly vidět,ale jen tak typuju: Nějaký problém uvnitř Alexandrie,který by způsobil smrt několika lidí,takže např. Infarkt u starších lidí,proměna atd,i když tohle bylo ve věznici,spor mezi naší skupinou a lidma v Alexandrii,pár podkladů k problémům tu už je,vzpoura??? Pak mě napadlo Aaron a Daryl na výpravě pro nové lidi a byli by zajati od nějaké zlé skupiny,nebo že by byli pronásledováni hodně velkou skupinou chodců,možná i s W na čele? Každopádně si myslím že Daryl neumře,doufám že ne,říkám si možná mu budou muset useknout ruku nebo nohu,ale myslím si že ho nenechají umřít,zrovna teď by to bez něj bylo dost nudný Nevím kde všichni chytají tu myšlenku že tu Daryl brzo umře,ale pokud mi tu někdo pošle nějakej zdroj,zlobit se nebudu. No nevim,uvidí se,třeba se ve finále Daryl umyje.Doufám že pro 6. sérii udělají dobrý podklad.

12.3.2015 | 1:16:11
badyvlasim

Daryl no, jsou dve moznosti podle me. Za 1. neumre a jeho postava bude nahrazovat komiksoveho J. a nebo za 2. zemre a na scene se objevi J. ..... JA mam Daryla rad, ale uz se mi zda ta postava vycerpana a tak bych radsi moznost cislo 2, protoze J je moje nejoblibenejsi postava v komiksu. Moznost, ze by byli oba naraz v serialu zavrhuju, protoze jsou si celkem podobni a na dva totozne charaktery nikdo koukat nechce

12.3.2015 | 8:26:34
vubecnetusim

Pismene A jsme si mohli všimnout už v terminusu…

#16 Michalos
12.3.2015 | 9:21:01
Michalos

#15 vubecnetusim: To máš pravdu. A pak bylo velké A napsané na stěnu kostela Bobovou krví.

12.3.2015 | 10:12:11
vubecnetusim

Doporučuji najít si stránku twd na fb a číst kkomentáře u prispevku,lidi si tam všimnou snad vseho

12.3.2015 | 10:45:02
Asha124

Některé věci by se neměly nikdy překládat… viz. Buttons

12.3.2015 | 15:39:57
Oveckoun

Já to „A“ bral jako „Alive“. Čistě dětský způsob, jak se vyrovnat se světem venku a uvnitř. Moc se mi líbí ty teorie. Člověk si připadá zase jako u LOST :D A jedna věc pro všechny kteří remcají nad tím, že je seriál nudný. Máme teď 5 sezónu. Můžete se tu rozepsat O ČEM by teda ten seriál měl podle Vás být? Aby v každém díle zmasakrovali nespočet chodců, nabrali nové postavy které se nechají sežrat a tak pořád dokola? Litry krve a vnitřnosti nevadí, ale ve chvíli kdy se příběh přesune do „hloubky lidské duše“ najednou šílíte. Je to komix, je to seriál ale není to Terminátor. Zkuste nad tím přemýšlet než příště napíšete že se tam nic nestalo, díky.

12.3.2015 | 16:13:22
Aprok

z Daryla se stane Dwight a bude to konečně dobrá postava :D :D

12.3.2015 | 16:32:59
Soven

#4 honzaa14: te kámo to je blbosť pretože ked si vsimnes tak naposledy ked sme videli morgana bol až divne milosrdný a vypadal dost vyrovnaný nasvedčuje tomu aj to jak milosrdne zabil toho chodca aby netrpel a potom sa modlid v tzom kostole alebo čo to robil, uvidíme ale ja dúfam že to morganova značka nieje, dufam že nebude prepnuty

12.3.2015 | 18:14:22
mrco1991

Dobre sa tieto články čítajú, ale priamo v seriály mi to všetko pripadá ako niečo nevýznamné a navyše, seriál sa zaoberá až moc psychologickou stránkou postáv. Nemôžem povedať že je to nuda to nie, ale všetky tie reakcie, vzťahy, správanie sa postáv mi príde až tak moc prešpekulované že je to nereálne.

#24 Deanmon
13.3.2015 | 0:01:47
timco89

Krásny, úžasný, proste skvelý článok

13.3.2015 | 20:31:36
Deanmon

#22 mrco1991: No, asi tě zklamu , ale o tom ten celý seriál je, o charakterech postav, o jejich vývoji v průběhu apokalypsy, o tom čeho všeho jsou schopni aby přežili, a právě o tom jak se vyvíjí jejich psychika a a vztahy mezi lidmi se kterými by se v normálním světě nikdy nesetkali ani neměli zájem se bavit, takže jestli tě na tomto seriálu baví jen masakrování zombíků, akční scény, zabíjení lidí apod. Tak to asi nebude nic pro tebe, bohužel dost lidí sleduje ten seriál právě kvůli tomu, tím nijak nechci říct ať seriál nesleduješ nebo ti vyvracet tvůj pohled, ale je třeba si uvědomit o čem ten seriál vlastně je.

14.3.2015 | 10:20:49
Marrx87

Podle meho nam Morgan predvede jeste velky veci :-)

16.3.2015 | 12:09:02
Claire26

Může mi prosím někdo napsat proč by mel daryl umřít?? Trochu me to desi:)

19.3.2015 | 21:42:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás