The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Remember

Shrnutí a postřehy k epizodě Remember

Shrnutí a postřehy k epizodě Remember

I tento týden vám přinášíme shrnutí a postřehy ke dvanácté epizodě páté série The Walking Dead – Remember. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


20 0
6.3.2015

V druhé polovině páté série jsme prozatím viděli obrovský posun naší skupiny, nejen v rámci místa, ale i tím, čím si skupina prošla. Najednou se dostávají do bezpečí a cítí se nesví. Nebo ne? Podívejme se na to, kolik se toho stalo v epizodě Remember.

Věci, na které si musíme vzpomenout

Naše skupina se po mnoha týdnech dostala opět do bezpečí. Ovšem je to naprosto jiné, než ve věznici či na farmě. Alexandrie je komunitou, bezpečnou zónou s vysokými ploty, ve které mají tekoucí vodu, elektřinu ze solárních panelů a jídlo. Už to není přežívání, naše skupina je v civilizaci. To je však nutí si vzpomenout, čím byli dřív, jaké to bylo žít v civilizaci a jak se opět chovat jako lidské bytosti.


Stejně tak si dobře pamatují na to, jakými útočišti prošli, což vede k jistému napětí, mezi některými členy komunity a naší skupinou. Rick a ostatní si už od začátku uvědomují, jak je tato komunita slabá.

Věci, na které nesmíme zapomenout

Někteří členové naší skupiny si však velmi lehce přivykají na komfort, který jim Alexandrie poskytuje. Michonne chce věřit v to, že bezpečná zóna je jejich novým domovem. Na druhou stranu většina skupiny je obezřetná, těžko si přivykají na pocit bezpečí. Vynořují se také obavy, že pokud v Alexandrii zůstanou, oslabí je to.

„Jsou slabí. Já nechci, abychom i my takhle zeslábli.“ – Carl

Jiní zůstávají neustále ostražití. Ať už je to Daryl, který se odmítá umýt a jeho chování vypadá stejně, jako když divoké zvíře zavřete do klece, tak je to zejména Carol.

Nevlastní máma skupiny

Zdála se vám Carol tuhle epizodu jiná? Možná vám víc připadala jako Carol z první série. Nemotorná paní, která má problémy dát si pušku přes hlavu, žena v domácnosti, která s láskou vzpomíná na svého agresivního manžela, jenž ji bil. Máma z předměstí ve svetříku, která se staví do role pečovatelky skupiny.

Prokoukli jste to, co Darylovi uniklo? Carol se celou epizodu snažila hrát slabou ženu, která potřebuje ochranu silnějších členů skupiny. Avšak jak všichni víme, Carol je jedním z největších drsňáků celé skupiny. Snaží se tak o to, aby v ní obyvatelé Alexandrie neviděli hrozbu a když přijde na nejhorší, Carol bude připravená. Myslíte, že Deanna Carol prokoukla?

Holka od vedle?

V této epizodě jsme poznali poměrně hodně nových postav. Jednou z nich je Enid, dívka, která je v komunitě nová a jak jsme se později dozvěděli, má svoje tajemství. Sama se potají vytrácí za zdi Alexandrie a zdá se, že když nechce, tak ani nebude nikým sledována. Otázkou je, kam odchází? Nevzala právě ona Rickovu zbraň? Proč odešla zrovna v ten moment, kdy se ke komunitě přidala nová silná skupina? Možná nám tu tvůrci nechali malou nápovědu, víte, jak si Carl na půdě prohlížel komiks?

Vlk bojuje. Jeden z mnoha odkazů posledních pár dílů, který nám něco naznačuje. Nebo ne? Tento komiks patří právě Enid, takže tu možná nějaká spojitost bude. Je možné, že je Enid nastrčená skupinou vlků? Kdo by podezíral nevinnou dívku?

Co víme o Alexandrii?

Ačkoliv se může zdát Alexandrie na první pohled jako bezpečná zóna, zdaleka tomu tak není. Je to komunita pár lidí, nejsou to žádní vojáci nebo lidé zvenčí, kteří jsou situací vytrénovaní k přežití. Jsou to především děti, mladí dospělí a starší lidé, kteří nemají ponětí o tom, jak to venku může být nebezpečné. Příkladem může být namyšlený syn Deanny, Aiden, který má velké řeči a přitom jedná neopatrně, hloupě a neuváženě. Nejspíš také Alexandrie nikdy nečelila velkému náporu chodců či různým skupinám, které by se snažily převzít kontrolu nad útočištěm.

„Po dlouhou dobu se tu nikdo neobjevil. Ať živý nebo mrtvý, ale přesto jsme ztratili lidi.“ – Deanna

Není tak divu, že Deanna chce zapojit nové lidi hned do chodu komunity, je ráda, že svoji komunitu posilní a budou tak více v bezpečí. Otázkou zůstává před čím?

Rickovy vousy

Jsou to právě vousy, které se staly symbolem akceptování nového domova, proměny člověka, ale i skupiny, která byla moc dlouho tam venku, ve skupinu, která se snaží bránit svůj nový domov. Jak Michonne řekla, Ricka bez vousů nikdy neviděla a nejspíš jsme všichni zapomněli, jak vlastně bez nich vypadal.

A co se vlastně stalo s Rickovými, vlastně vousy Andrew Lincolna? No, Norman Reedus je má v ledničce, hned vedle jahod a borůvek.

Close up. Yup. #ricksbeard. In tha fridge. http://comicbook.com/…-beard-in-h/

A photo posted by norman reedus (@bigbaldhead) on <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2014–10–21T03:14:38+0­0:00“>Oct 20, 2014 at 8:14pm PDT</time>

Další postřehy

Víte, že se scény v Alexandrii natáčí v opravdovém městě a že si můžete některá místa přímo prohlédnout v interaktivní prohlídce, včetně domů, které jsme již viděli zevnitř?

Ačkoliv to v epizodě nebylo vidět, Rickova bunda je opatřena logem, na kterém je v latině napsán název „Znovu povstaneme“ (hovořili o ní v Talking Dead). To nesymbolizuje pouze naší skupinu, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale především to byla věta, kterou použil Guvernér , když vítal ve Woodbury Andreu a Michonne. Stejně tak poslední Rickova věta v tomto díle…

„A když to nezvládnou oni, tak tohle místo prostě převezmeme.“ – Rick

… může naznačovat to, že se Rick podobá Guvernérovi čím dál víc. Co myslíte?

V této epizodě byly i další zajímavosti, které se týkaly komiksu, jako například to, že Deanna je v komiksu mužská postava.

Čeho jste si všimli vy a jak se vám díl líbil? Můžete nám o tom napsat do komentářů, ale prosíme, buďme ohleduplní k těm, kteří komiksy nečtou a nemají rádi spoilery.

FOTO: AMC, Moviepilot.com, Hypeable.com

Diskuze /16

had-89

diky moc za super článok, niektoré detaily si človek ozaj nevšimne :)

6.3.2015 | 12:22:43
L0newolf

pěkné :-) zajímalo by mě, kdo nebo co jsou zač ti „vlci“, uvidíme…a jinak Daryl s vačicí to zabil :-D

redaktor
6.3.2015 | 13:29:41
Michalos

Daryl a vačice byly super pár tohohle dílu. To jak jí kuchal na zápraží hezky kontastovalo s okolím. Dost se mi líbil Glen a to jak sejmul toho frajírka.

6.3.2015 | 13:44:05
Michalos

Daryl a vačice byly super pár tohohle dílu. To jak jí kuchal na zápraží hezky kontastovalo s okolím. Dost se mi líbil Glen a to jak sejmul toho frajírka.

6.3.2015 | 13:44:19
gleek.žanda

Souhlasím Daryl byl skvělý.Mě se líbil jak si jí přinesl i na ten rozhovor s Diannou. :) Rick s vousy vypadal líp! A Carolino chování mi přišlo hned podezřelé. :) Jsem zvědavá jaké zlo tedy v Alexandrii číhá a doufám, že výhružky týkající se Darylovi smrti se nezakládají na pravdě… Michonne se mi nezdá v tom, jak rychle přijala tuto komunitu. Ve Woodbury okamžitě tušila, že je něco v nepořádku a nechtěla se nikde usidlovat. Chápu, že ve vězení se naučila s ostatními žít a je z utíkání venku unavená. Ale já osobně neustále čekám, kdy se něco přihodí… Už aby byl další díl!

6.3.2015 | 16:10:20
Aprok

myslím že poslední epka 5 série bude velice dobrá a budem hodně nasraný pač ten konec !!! už to vidím :D :D jen doufám ale asi zbytečně že by se tam mohl konečně objevit N. xD

6.3.2015 | 16:11:41
Michalos

Jsem zvědavý kdy je dožene Morgan. Snad to nebude poslední mnuta série. Taky si myslím že konec série bude hodně napínavý a čekání do podzimu bude nekonečné.

6.3.2015 | 16:38:34
+Daryl+

Vydařený díl, docela jsem zvědavý komu se podaří Daryla dostat pod sprchu :)

6.3.2015 | 17:06:20
kezir89

Můžu někoho poprosit o vysvětlení ohledně „vlků“ (klidně zprávou)… nějak to nepobírám, díky moc! :) :)

#10 gleek.žanda #11 Hodooor
6.3.2015 | 17:52:49
gleek.žanda

#9 kezir89: Až ti to někdo práskne dej vědět. :D :D Také nepobírám. :D

6.3.2015 | 18:17:24
Hodooor

#9 kezir89: Už předminule tam byly nějaké narážky na vlky třeba http://www.edna.cz/…876cccef.jpg – „vlci nedaleko“, a v komiksu je myslím

skupina lidí která si říká Vlci nebo tak nějak (nečetl jsem tak daleko)

6.3.2015 | 18:20:59
kezir89

Mám za to, že tma taková skupinka není … pátral jsem a našel jsem toto

http://uproxx.com/…alking-dead/?…

a toto:

http://www.pajiba.com/…ing-dead.php

#13 chir
6.3.2015 | 19:21:52
chir

#12 kezir89: ten druhý odkaz je super, ale nemyslím si, že tímhle nastrčením odkazů by opravdu mysleli jen přeměnu skupiny na „smečku“. Ti chodci si asi W sami na čela nevyryli, nerozsekali se v té Noahově komunitě a nenacpali svoje torza do dodávky v lese.

Prozatím je taková teorie, že „vlci“ můžou být ti, které Dianna vyhostila z Alexandrie (netuším, jestli je to nějak v komikse) nebo prostě nějaká skupina, která se okolo pohybuje a třeba se i přemisťuje. Tuším, že naposledy jsme se s „W“ setkali tak o sto mil dál. Tak velkou oblast Aidenova skupina nepročesala (a popravdě, nemyslím si, že jsou úplně důkladní v pročesávání).

Snad se to ale brzo dozvíme :)

webmaster
6.3.2015 | 21:04:38
kezir89

Uvidíme, ale ta teorie o tom, že ta naše parta jsou vlkové, co obsadí nové uzemí a tak, je zajímavá…ale nehraje tam to s tím „W“ na čelech zombie. Ty ostatní náznaky se dají brát jako náhodné, ale ta čela jsou prostě jiná, musel to někde udělat a to už není náhoda, že :)

6.3.2015 | 21:23:09
Charity

Opět perfektní zhodnocení a kvalitní text, moc autorku chválím a děkuji !!!! :-)

8.3.2015 | 13:33:51
Erža

Ta teorie s tím „W“ se mi libí, ale mám svojí a to je ta, že „W“ je naopak písmeno „M“, tak že by Morgan si značkoval svoje chodce? Prostě si myslím, že to bude něco s Morganem.

10.3.2015 | 19:54:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E16: The First Day of the Rest of Your Life

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

Překlad sedí na verze The Walking Dead:

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás