Avengers Postřehy z prvního traileru na Avengers: Age of Ultron

Postřehy z prvního traileru na Avengers: Age of Ultron

Postřehy z prvního traileru na Avengers: Age of Ultron

Tento týden jsme se dočkali prvního plnohodnotného traileru na jednoznačně nejočekávanější film roku 2015 – Avengers: Age of Ultron. Co tento trailer odhalil a co byste o nadcházejících druhých Avengers rozhodně měli vědět? To si přečtěte v našich značně vyčerpávajících postřezích.


8 0
25.10.2014

Následný text předkládá základní příběhové a tématické body filmu Avengers: Age of Ultron spolu i s několika individuálními postřehy a fanouškovskými teoriemi. Tento článek sice neobsahuje vesměs žádné spoilery, které by vám v květnu příštího roku mohly zkazit váš divácký zážitek, avšak pokud do kina rádi chodíte takříkajíc tabula rasa, nebude jeho obsah tak úplně pro vás.

Článek zároveň zahrnuje i klíčové informace z několika uplynulých filmů ze světa Marvel Cinematic Universe a seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Byli jste varováni.


Thumbnail Play icon

Kdo je Ultron?

Celým tímto více než dvouminutovým trailerem nás provází hromový hlas Jamese Spadera, který namluvil Ultrona, hlavního antagonistu filmu Avengers: Age of Ultron. Kdo ale ten Ultron vlastně je a jaké má oplétačky se skupinou Avengers?

Ultron je vědomá umělá inteligence v robotickém těle, kterou v původních komiksech sestrojil doktor Hank Pym, první Ant-Man (ve stejnojmenném filmu ho příští rok ztvární Michael Douglas) na pomoc skupině Avengers. Ultron se však proti Pymovi vzbouřil a stal se tak jedním z nejmocnějších protivníků tohoto superhrdinské­ho týmu.

Ve filmu Avengers: Age of Ultron by nás měla čekat velmi podobná premisa Ultronova zrodu, avšak s jedním velkým rozdílem. Ultrona zde totiž nesestrojí Hank Pym, nýbrž Tony Stark – Iron Man. Pokud jste totiž viděli třetího Iron Mana, jistě si pamatujete, že Tony Stark se v jeho závěru rozhodl pověsit svou železnou zbroj definitivně na hřebík (nechal si dokonce vyoperovat střepinu ohrožující jeho srdce, díky čemuž se mohl zbavit i svého obloukového reaktoru).

A právě tyto motivace by měly Tonyho v druhých Avengers přivést i k sestrojení Ultrona. Stark totiž považuje myšlenku Iron Mana i Avengers za přežitek a chce světu věnovat dokonalý bezpečnostní systém v podobě umělé inteligence – Ultrona, která by nahradila potřebu superhrdinů k obraně planety. Můžeme rovněž předpokládat, že tato Starkova vize je zpočátku do jisté míry podporována i zbylými členy týmu, kterým by Ultron mohl pomoct v potlačení Hydry, která má stále aktivní základny po celém světě.

Trochu jiný Pinocchio

Ultron se však rozhodne řídit se životním mottem Skynetu a ve své nezměrné inteligenci nazná, že svět je třeba ochránit především před ním samým, načež se rozhodne vyhladit lidstvo. Postava Tonyho Starka tak ve filmu Age of Ultron zjevně projde velmi zajímavým obratem, kdy se ve snaze zachránit svět stane strůjcem jeho největší hrozby (viz záběry na Thora škrtícího Starka). Ve Starkově snaze nahradit superhrdiny Ultronem je navíc rovněž vidět i zárodek komiksové série Civil War, ve které se proti sobě postaví Stark a Steve Rogers a jejíž adaptace se zřejmě dočkáme ve třetím Captainu Americovi.

Samotného Ultrona v tomto traileru vidíme v hned několika různých podobách. Ultron původně připomíná jakýsi samostatný oblek Iron Mana (podobný těm z Iron Mana 3), avšak později si sám začne budovat vlastní a silnější tělo. V komiksech si Ultron zkonstruoval tělo z adamantia, téměř nezničitelného kovu, kterým je obalena i kostra Wolverina. Jelikož ale Marvel Studios ve svých Avengers filmech adamantium kvůli autorským právům použít nemůže (viz níže), lze předpokládat, že filmový Ultron si zhotoví tělo z vibrania, podobně mocného kovu, ze kterého je slitý štít Captaina Americy (který vidíme v traileru zlomený, a to nejspíš právě rukou Ultrona).

První trailer už do jisté míry naznačuje i některé Ultronovy motivace, když se například snaží zbavit pomyslných šňůrek, kterým ho ovládají lidé, a kterými jsou podle něj svázáni i oni samotní. Právě ve své finální podobě pak Ultron v traileru říká, že je konečně volný a žádné šňůrky už ho nesvazují. Právě proto je velice příhodné, že napříč tímto trailerem hraje upravená ústřední píseň z původního Disneyho Pinocchia, ze kterého tento citát pochází.

Hail, Hydra

Jak nejspíš víte z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera nebo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., organizace S.H.I.E.L.D. padla a svět je nyní prolezlý nacistickou organizací Hydra. A vedle například Daniela Whitehalla, který zatápí novému S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Phillipa Coulsona právě v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., jedním z nejvýše postavených důstojníků Hydry z původních komiksů je i ikonický Baron von Strucker. Toho jsme v podání Thomase Kretschmanna mohli poprvé vidět už v potitulkové scéně Návratu prvního Avengera, ještě větší role se však dočká právě ve druhých Avengers.

Veškeré scény z tohoto traileru s Captainem Americou, Hawkeyem a Brucem Bannerem v zasněžené přírodě by totiž měly s největší pravděpodobností představovat zátah Avengers na Struckerův zámek v Bavorsku, kde baron velmi pravděpodobně drží i Lokiho žezlo a dvojčata, o kterých si víc řekneme za chviličku. Tento útok na Struckera by se nejspíš měl odehrávat někdy na začátku filmu Age of Ultron, kdy se Avengers snaží bojovat se stále se množícími buňkami Hydry.

Dvojčata

S dvojčaty Quicksilverem a Scarlet Witch jsme se mohli poprvé setkat opět v oné potitulkové scéně Návratu prvního Avengera, kde je ve svém bavorském zámku držel Baron von Strucker. Pokud vám ale zároveň přijde, že jméno Quicksilver už jste letos v kině slyšeli, opravdu to není náhoda.

V původních komiksech jsou Quicksilver a Scarlet Witch dvojčata, potomci Magneta a tedy mutanti. Zatímco Quicksilver je schopen myslet a pohybovat se nadlidskou rychlostí, Scarlet Witch disponuje magickými schopnostmi ohýbání reality a manipulaci s lidským vědomím.

Teď se ale dostáváme k tomu, proč je vám jméno Quicksilver možná tak povědomé. V tomto článku už jsme naznačili, že různá studia vlastní práva na zfilmování různých komiksových sérií a postav společnosti Marvel Comics. Konkrétně Marvel Studios vlastní práva na Avengers, 20th Century Fox na X-Men a Sony na Spider-Mana. Některá témata nebo postavy se však mohou prolínat mezi více studii, což se stalo právě i v případě Quicksilvera, který se v podání herce Evana Peterse objevil v letošním filmu X-Men: Budoucí minulost.

A přestože tak Quicksilvera může použít i Marvel Studios pro Avengers 2 (tentokrát v podání Aarona Taylor-Johnsona), je tu jeden háček. Tento Quicksilver totiž nemůže být mutant, neboť s nimi může operovat zase jen 20th Century Fox v rámci X-Men. Právě proto bylo v oné potitulkové scéně druhého Captaina Americy naznačeno, že Quicksilver a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) získali své schopnosti jinak, a sice poté, co na nich Hydra experimentovala ve spojení se získaným Lokiho žezlem.

Nehledě na jejich původ, úloha dvojčat ve druhých Avengers každopádně nebude nijak lehká. V jednom trailerovém záběru je vidíme stát po boku Ultrona, v dalším pak Quicksilver zase bojuje proti jednomu z Ultronových robotů. Zajímavostí už u komiksových předobrazů obou sourozenců je totiž i to, že se nejedná o jednoznačně kladné nebo jednoznačně záporné postavy. A podobně tomu nejspíš bude i v Age of Ultron.

Staronoví známí

Vedle nových postav a samotného týmu Avengers z prvního dílu bychom se v Age of Ultron měli dočkat i několika vedlejších starých postav. Trailer odhalil například návrat Nicka Furyho, který v Návratu prvního Avengera fingoval svou smrt a naposledy jsme ho viděli ve finále první řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Vedle něj se ve druhých Avengers objeví i Don Cheadle v roli Rhodneyho Rhodese alias War Machinea z Iron Mana 2 a 3 (v jedničce ho hrál Terrence Howard) nebo Hayley Atwell jako Peggy Carter. Jak totiž naznačil už samotný trailer, v Age of Ultron bychom se měli dočkat i kapitánova flashbacku do období druhé světové války.

Z nových postav, které jsme tu ještě nezmínili, za pozornost určitě stojí anglický herec a bůh motion capture Andy Serkis. Andy je známý především díky rolím, ve kterých byste ho určitě nepoznali (například jako Gluma nebo King Konga z filmů Petera Jacksona, či jako Caesara z rebootované série Planeta opic). Ve druhých Avengers se ho ale zjevně konečně dočkáme i v jeho normální podobě. Dosud není jisté, koho bude Serkis hrát, velmi pravděpodobně se ale jedná o zápornou postavu (jen aby nám ale v průběhu filmu nezformoval v nějakou obludu, kdy bychom z něj zase viděli jen digitální render).

Někteří fanoušci nicméně spekulují nad tím, že Serkis by mohl ve filmu hrát komiksového padoucha Ulyssese Klawa, protivníka Avengers a Black Panthera. To by dávalo smysl vzhledem k tomu, že spojitost s Black Panterem svádí k jeho africké domovině Wakandě – jedinému světovému zdroji těžby vibrania, na které by měl mít spadeno Ultron.

Když hovno vletí do větráku

Pokud odděláme všechny ty příběhové detaily a hlavní premisu se vzpourou strojů, o čem Age of Ultron vlastně bude? Zatímco první Avengers vyprávěli příběh nesourodého týmu, který se musel naučit spolupracovat pro záchranu světa, Avengers: Age of Ultron představují první velkou zkoušku tohoto týmu. Zkoušku, kterou možná ani nedokáží složit.

Jistě. Ve druhých Avengers půjde hlavně o boj superhrdinů proti zlému robotovi. Půjde v nich ale zároveň i o boj mezi nimi samými. O vnitřní boj Tonyho Starka, který s těmi nejlepšími úmysly přivedl k životu největší světovou hrozbu (ale zároveň možná i jeho spásu – o Visionovi trailer mlčel). O boj mezi ním a zbytkem týmu – obrazně i doslova, viz v traileru naznačený souboj Iron Mana (ve speciálním obleku se všeříkajícím jménem Hulkbuster) proti Hulkovi v jihoafrickém Johannesburgu, a o snahu všech hlavních hrdinů vyrovnat se s krizí, která pro ně dosud nemá obdoby.

I samotný Hulk pak bude mít v tomto filmu velkou roli. Jeho představitel Mark Ruffalo v nedávném rozhovoru odhalil, že stejně jako se jeho Bruce Banner bojí Hulka, bojí se Hulk i Bannera. A zapomenout nesmíme ani na v traileru naznačené téma krásky a zvířete mezi Black Widow a Hulkem.

Avengers: Age of Ultron budou tedy především o postavách. Ne o jednom superhrdinském týmu, ale o skupině jednotlivců s nadlidskými schopnostmi a lidským charakterem. A pokud tohle všechno skutečně někdo dokáže přivést k životu v jedinečné formě, je to právě režisér a scenárista Joss Whedon. A to je ten hlavní důvod, proč bychom se na Avengers: Age of Ultron měli vážně těšit.

Diskuze /40

Barnaby

osobne si myslím, že ten súboj Iron vs. Hulk bude mať čo robiť so Scarlet a jej schopnosťou ovládať myseľ… Inak my to zatiaľ nedáva zmysel kedže v A1 to bol práve Stark ktorý obraňoval Bennra/Hulku že je v ňom viac ako len monštrum…

#3 Hurley #6 Billy the Kid
25.10.2014 | 20:52:44
komcus

Velmi zajímavej článek… díky :D

webmaster
25.10.2014 | 20:54:16
Hurley

#1 Barnaby: Jenže když je Hulk Hulkem, neřídí se rozumem, ale emocema. Ano, v prvních Avengers měl Hulk Starka spojenýho s tím, že bránil Bannera, ale ty nevíš, co se stane ve dvojce. Na Hulka se prostě škaredě podíváš a už jde po tobě. Takhle dlouhodobě jeho chování absolutně nejde předvídat.

webmaster
25.10.2014 | 21:02:09
Sowir

Já bych řekl, že ten souboj pro Tonyho nedopadne moc dobře. Jsou tu tři vodítka.

  1. už v bojových scénách mu hulk dává na prdel, jsou tp ale jen střihy a může se to zázračně otočit na Tonyho stranu, ALE
  2. je tu scéna zbylých členů Avengers, kteří něco jen mlčky sledují v Johanesburku a jsou celkem vyděšení, navíc Thor upusil svoje kladivo (samozřejmě mužou sledovat i Ultrona) A KONEČNĚ
  3. jedna z prvních scén ukazuje Celý tým v letadle, OVŠEM chybí Ironman a Banner je celkem dost otřesený( tedy nikdo z nich se neusmívá, ale on se vyloženě klepe)

Neříám že Ironman umře, to ne, protože už byl obsazen do Kapitána Ameriky 3, ale moc dobře to pro něj asi nedopadne :)

#5 Hurley #6 Billy the Kid
25.10.2014 | 21:30:43
Hurley

#4 Sowir: Souhlasím. Hlavně ten třetí bod k tomu směřuje fakt hodně.

webmaster
25.10.2014 | 21:35:48
Billy the Kid

#1 Barnaby: tony stark(iron man) vytvořil ultrona tak možna pravě proto s nim bude bojavat- scena iron man vs hulk

#4 Sowir: ale pravě ta stejna vyška možna znamena že si budou hodně vyrovnani, hulk vs velky iron man

25.10.2014 | 21:55:01
Danielwatson-one

Trošku je mi ho ľúto on chcel ochraňovať svet a všetci ho teraz budu prakticky nenávidieť

25.10.2014 | 21:56:36
Zeref

Pokuď si z dětství vzpomínám, tak v animované verzi Iron Mana Stark (v tomhle typu brnění) proti Hulkovi bojovali v minulosti, při zrození Hulka. Stark prohrál, ale tím to tak haslo… Tady mi to zatím sedí tak, že mu Hulk sešrotuje jeho prototyp brnění takovým způsobem, že exploduje, samozřejmě po dobu co bude Stark uvnitř (předstírat svojí smrt) , aby ve finále překvapil Ultrona.

25.10.2014 | 22:12:47
PecaCZE

Se mi nezdá, že by Hulk nakopal Iron Mana, tak že by musel celej film proležet a objevit se až na konci.

25.10.2014 | 22:26:28
bauerj

To že Ultrona sestrojí Stark není tak úplně na 100% – oficílní popis zápletky mluví o tom, že projekt Ultron znovuobnoví, takže zapojení Pyma není vyloučeno (i když se to ukáže až v budoucnu). Pro mluví, že v Ant-Manovi bude Howard Stark a Flashback do 70. let

25.10.2014 | 23:09:23
azoxid

Pěkně napsané, Hurley.

25.10.2014 | 23:37:22
Kafka Tamura

Když hovno vletí do větráku Jsem pohoršen… tststs :)

26.10.2014 | 0:14:53
barahir

Mám tu takovou menší nejasnost. Když bude Marvel příští rok dávat i Ant-Mana, v kterým Ultorna stvoří dle článku Douglas, tak jak ho v Avengers zároveň může stvořit Stark? Nebude v tom i na Marvel už moc velkej hokej?

#15 bauerj #16 rhobos #18 Hurley
redaktor
26.10.2014 | 0:34:40
R1CH1E

S tím zlomeným šítem od Capa – v comic con traileru prý šlo jenom o jakousi Starkovu vizi budoucnosti nebo co, takže to možná nebude zas tak horký..

26.10.2014 | 0:45:47
bauerj

#13 barahir: Ant-Man bude obsahovat flashbacky do 70.let, ve kterých bude Howard Stark (a v těch by se dal ukázat vznik Ultrona, ale to, že byl Pym ten, kdo ho stvořil ještě není 100%ní). Tony projekt Ultron jenom znovuobnovil, takže k jeho dokončení tehdy něco chybělo nebo už se tehdy tušilo co může způsobit.

26.10.2014 | 1:04:54
rhobos

#13 barahir: asi to myslí tak že to „starý“ Ant man – navrhl a vyrobil „starší model“ ale kvuli jeho nestabilnosti ho vypnul a uložil projekt k ledu (jak tu někde bylo napsáno cca v 70tách letech) a stark ho nejspíš TED obnoví a samozdrejmne vylepší … technologický pokrok je za ty léta znát .. :) a v tom filmu Ant – Man bude stary ant man Douglas ale jen ze začátku pak tam bude nějaká zápletka a bude „NOVÝ“ ant man :) a toho by měl hrát (tuším) Paul Rudd , takže asi,snad tak nějak :D

26.10.2014 | 1:07:13
Kuppi

Super článok! Ľudia, som osobne veľmi rád za Vaše teórie a názory, je to úplne super! Ja len chcem dodať… DAMN! Čo keby bol Ultron z Vibrania a v Age of Ultron by bol predstavený universe s Black Pantherom? DAYUM!!!

webmaster
26.10.2014 | 5:27:47
Hurley

#13 barahir: Dle jakýho článku? Já napsal, že v komiksech ho stvořil Pym, ale ve filmu ho stvoří Stark. Ale jak tu píšou někteří víc zasvěcení… Možná to bude propojený a Stark ve filmu na Pyma naváže.

#19 barahir
webmaster
26.10.2014 | 7:21:42
barahir

#18 Hurley: No jaksi mně šlo o to, že v tom Ant-Manovi teda asi nepůjde o stvoření Ultrona, když to přišijou Starkovi, a nebo, jak zde bylo poukázáno, to Stark jen dokončí.

#20 Hurley #21 bauerj
redaktor
26.10.2014 | 8:55:06
Hurley

#19 barahir: No hlavně Ant-Man bude mít premiéru až po Avengers, takže by to ani nedávalo moc smysl.

#26 barahir
webmaster
26.10.2014 | 9:07:26
bauerj

#19 barahir: V Ant-Manovi opravdu o stvoření Ultrona nepůjde. Ant-Man bude heist movie – Pym s pomocí zlodějíčka Scotta Langa (ten bude v MCU Ant-Man) musí naplánovat vloupaní do vlastní firmy aby zabránili tomu, že se Pymova technologie dostane do špatných rukou

26.10.2014 | 9:16:26
Fantasmic

Pekný článok, mám, ale taký pocit, že scéna kde zbytok týmu letí v lietadle bez Starka, nenadväzuje priamo na súboj v Johannesburgu. Skôr by som povedal, že nadväzuje na to ako sa Banner polonahý túla po zasneženom lese a klepať sa v lietadle môže aj od zimy(ale každopádne sa tam stalo aj niečo iné/zlé). Samozrejme môžem sa mýliť..

26.10.2014 | 9:36:46
marvel_fan

A nemôže sa stať to, že Hulkbuster bude iba oblek hacknutý Ultronom a Hulk nebude bojovať proti Starkovi ale Ultronovi?

#25 bauerj
26.10.2014 | 10:08:19
bauerj

Ono hlavně střet se Struckerem má být před tou oslavou v Avengers Tower, kde jsou všichni zdraví a vysmátí. Řekl bych, že ta záběr z letadla bude po první bitvě s Ultronem – nejspíš si mysleli, že to bude hračka ho porazit, ale ono ne

26.10.2014 | 10:08:38
bauerj

#23 marvel_fan: V traileru je vidět, že Stark jako Iron Man je uprostřed Hulkbusteru a ten se skládá kolem něj. Takže minimálně souboj začne mezi Iron Manem a Hulkem, ale je teoreticky možné, že se Ultron zapojí

26.10.2014 | 10:13:26
barahir

#20 Hurley: To je to nejmenší proti tomu, že půlka postav už fingovala svou smrt. :D

redaktor
26.10.2014 | 10:41:59
BigMaTTeo

bol taký kreslený film a bolo tam niečo že tam už boli ich deti a bojovali proti Ultronovi lebo Ultron zabil všetkych a prežili iba Stark a Hulk.. myslel som že aj film tak bude ale to je jasne že neurobia :) a ten čo mal kridla v CA 2 tu nebude hrat?

#28 Elhonzo
26.10.2014 | 14:49:29
Elhonzo

#27 BigMaTTeo: Next Avengers Heroes of Tomorrow .

#30 BigMaTTeo
26.10.2014 | 15:38:48
Barnaby

inak síce možno trošku mimo ale nebolo by úplne odveci kebyže sa tam ukáže Pepper (po celej tej IR3ke) a tak isto i natália (Jane). resp. by sa patrilo k tomu aspoň vyjadriť že jedna je tu a druhá zase tam … (aby neboli úplne od ignorované)

#31 madhitman
26.10.2014 | 15:55:29
BigMaTTeo

#28 Elhonzo: diki za nazov lebo ja som to nevidel iba som o tom pocul :)

#32 Elhonzo
26.10.2014 | 16:47:45
madhitman

#29 Barnaby: Pravděpodobně to udělají podobně jako v prvních Avengers…o Jane řekl Coulson, že jí uklidili někam do výzkumný stanice na Antarktidě a Pepper se tam mihla…teď by to mohli udělat opačně…ale chápal bych, kdyby se jim nechtělo platit další dvě hvězdy…

26.10.2014 | 16:56:13
Elhonzo

#30 BigMaTTeo: O nic si nepřišel ;D

26.10.2014 | 18:47:42
Faetrol

No sakra já se tak nehorázně těšim :D

26.10.2014 | 20:54:12
Methius

jojo … bude to určitě zajímavý, ale jestli se to povede jako 1 tak si nemáme na co stěžovat :)

27.10.2014 | 21:18:08
Edie17

Neví se něco o A.Mackiemu(Fal­con)? Myslím si, že by ve filmu mohl mít roli minimálně tak velkou jako Rhodey…

#36 madhitman
27.10.2014 | 23:03:32
madhitman

#35 Edie17: Když prolítneš internet, tak se objevujou drby, že by se tam mohl ukázat…

Btw: Vedle toho štítu leží Thor a ne Cap, takže je to buď ta vize (všichni jsou mrtví) nebo má Cap štít na hadry, Thor je neschopnej pohybu a to by mohlo přinést docela zajímavou možnost…Cap vezme Mjolnir, páč je Worthy a nakope Ultronovi jeho shiny metal ass (tohle jsem si nemohl nechat ujít:D) !!! nebo je to i vize, i realita…aneb klasicky – někdo má vizi, blbě jí pochopí, jde na jistou smrt a pak teprve zjistí, co ta vize vlastně znamenala:)

28.10.2014 | 2:26:43
Horyo

No já bych to viděl takhle :) :

1. Stark a sestrojení Ultrona

  • osobně mi přijde nefér vůči Tonymu/Iron Manovi aby ve filmu sestrojil něco co vlastně původně podle komiksu vůbec on nesestrojil (bohužel se mu to vymkne z ruky) a pykal za to, byl by „záporák“ a aby se proti němu postavil zbytek Avengers + to celé jako záminka záporáka Iron Mana v CA3 – no jestli to takhle bude, tak to mě po*er

2. Definitivní konec Iron Mana v IM3

  • když ses viděl ten konec IM3, kde Tony „omezí mánii“ ani na chvíli mě nenapadlo že je to konec celého Iron Mana, z části ty obleky zničil kvůli Pepper; to že si nechal vyoperovat obloukový reaktor taky konec neznamená – samotné obleky můžou fungovat bez něj (myslím ten ob. reaktor co má Tony) viz. Rhodey v MK II nebo Pepper v MK 42; jestli teda už nebude Iron Man proč v traileru vidíme nový oblek (pravděpodobně MK 43) který je velmi podobný MK 42 z třetího Iron Mana a další oblek s názvem HULKbuster(k němu ještě viz dole)? Myslím že právě tento oblek nepatří mezi ty, které by Stark sestrojil za pár hodin, takže asi už na něm/nich pracoval nějakou tu dobu nejspíš po IM3 protože bychom je/ho na konci toho filmu viděli při HOUSEPARTY;říkáte si no jo ale on všechny obleky v IM3 zničil – už několikrát jsme mohli ve filmu vidět značně poškozené obleky při boji a v dalších filmech je měl Tony vystavené jako „nové“, viz MK V, MK VII atd. ale asi nejlepším příkladem je „ukradený“ MK II Rhoedym, který byl předělán na WAR MACHINE ale v IM3 ho můžeme opět vidět vystavený; takže abych to celé shrnul – neznamená že když všechny obleky zničil že si je nemůže opět (ty samé) „postavit“

3. Thor vs. Tony

  • odkazuju na záběr v traileru kde Thor „škrtí“ Starka, v tom bych také neviděl nějakou vzpouru, jako že se proti němu Thor postavil nebo tak, u Starka jsme zvyklí že si „dovoluje“ na ostatní, slovně uráží atd. – právě o tu urážku tam mohlo jít, jen je to prostě sestříhané tak dobře že to vypadá jako kdyby ti dva proti sobě měli jít, takže bych z toho nic velkého nedělal – opět můžeme zavzpomínat na trailer k Avengers 1, kde jsme mohli vidět „souboj“ Thora vs. CA anebo Thora vs. IM, taky jsme si všichni mysleli co z toho nebude, že budou proti sobě atd. nakonec se z toho vyklubala neškodná věc

4 Hulkbuster vs. Hulk

  • opět se prosím vyvarujme tomu že se „Stark obrátil proti Avengers a šel na Hulka“ atd. právě na začátku tohoto souboje vidíme jak na Hulka střílí policajti – to nám asi taky něco říká, jak už jsme u HULKA zvyklí – nedokáže ovládat emoce a když se opravdu nase*e tak je k nezastavení a muže jít proti kterémukoliv z Avengers, viz třeba Black Widow v A1, Hulkbuster je právě k tomu sestrojen aby Hulka v těchto případech zastavil, takže si myslím že to bude tak nějak, že se prostě Hulk utrhne z řetězu, Avengers nebudou vědět co sním, jen jediný Stark bude mít eso v rukávu v podobě Hulkbustera

omlouvám se za pravopis atd. ale on ten tady nešlo :)

#38 madhitman
28.10.2014 | 14:04:01
madhitman

#37 Horyo: On si někdo myslí, že to bude Avengers vs. Iron Man???:D…budou na něj naštvaný, z toho pravděpodobně vyplyne Thor vs. Stark…on si to bude vyčítat, bude to chtít napravit a pravděpodobně dostane pěkně na budku…jestli se použije v CA3 Civil War, tak by Tony mohl být pro někoho záporák…

Hulkbuster nemusel mít stejný naprogramování jako zbytek obleků, takže když si je zavolal, tak mohl zůstat v „garáži“…tohle teda spíš odvozuju od Tonyho povahy, asi by chtěl bejt připravenej na možnost Hulkovy vzpoury…a s tím i trochu souvisí to, že by si určitě nechal minimálně jeden oblek, i kdyby všechny ostatní zničil…takže konec IM mi nepřijde reálnej…

A samozřejmě v soubojích mezi Avengers se musí brát v potaz schopnosti Scarlet Witch, ta umí pomíchat lidem hlavy…

28.10.2014 | 15:53:58
Ryen

Když tak čtu tu diskuzi tady, tak možná trochu odběhnu od tématu, ale nevíte někdo, jestli jsou někde zmínky o tom, že by se v Age of Ultron mohl taky objevit Coulson? Přišlo by mi to celkem logický, že by se do dění zapojil alespoň nějak v pozadí – a hlavně Avengers už by se taky konečně mohli dozvědět, že je naživu a vede S.H.I.E.L.D. ;)

#40 Hurley
5.11.2014 | 11:20:24
Hurley

#39 Ryen: Zklamu tě, ale zatím to vypadá, že se neobjeví.

webmaster
12.11.2014 | 21:45:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy