Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na počátek dobrodružství nových Avengers, jenž nese název Poslední návštěva a na onu návštěvu nepřichází nikdo jiný, než kosmičtí bozi Nebešťané.

7 0
4.11.2019

Hodnotí @DarthRevan

Komiks Avengers: Poslední návštěva napsal proslulý tvůrce a komiksový vizionář Jason Aaron (Thor: God of Thunder) a ilustroval Ed McGuinness (Astonishing X-Men). Kniha navazuje na několik dřívějších příběhů, mimo jiné i na nedávno vydaný skvělý komiks Captain America: Hail Hydra.

Avengers, tým nejmocnějších hrdinů světa, se rozpadl. Nyní se ale jeho tři nejslavnější členové, tedy Captain America, Iron Man a Thor znovu setkávají a shromažďují další bojovníky k boji proti zdánlivě nezastavitelnému nepříteli. Na Zemi totiž nečekaně přichází Loki a s ním celá skupina nejmocnějších vesmírných bohů, obrovitánských Nebešťanů. Nový tým, který se proti těmto padouchům postaví, je obohacen například o She-Hulk, Ghost Ridera či Captain Marvel.

Jason Aaron je v poslední době jasně nejlepší marvelovským komiksovým scenáristou a i když ve svých příbězích není vždy nějak extra originální, dokáže jimi vzbudit ve čtenáři nadšení, které přetrvává po celou dobu čtení. V případě nových Avengerů nám servíruje příběh ve dvou časových rovinách a ukazuje nám tak i superhrdinský tým pravěkých bojovníků. Díky Aaronovi rovněž vidíme naroubování atypických charakterů jako je Ghost Rider Robbie Reyes do Avengers, případně nové zpracování fiktivních světů Asgardu a Wakandy.

Prehistorické Avengers vede v komiksu Odin Borson. Foto: Marvel Comics

Celkový příběh pak připomíná klasickou superhrdinskou klasiku a schéma souboje s mocnými mimozemskými následníky, kteří se kvůli určitému důvodu vydali zrovna na Zemi (jak nečekané). I tak v něm ale najdeme zajímavé aspekty a hlavně několik nečekaných zápletek, které z dané rutinní záležitosti dělají nakonec vcelku zajímavou podívanou. Aaron tak nakonec ve své týmové prvotině rozepsal zajímavé dějové linky, nadhodil několik zajímavých teorií do budoucna a v neposlední řadě dořešil některé dřívější věci. Na rozjezd rozhodně skvělá podívaná!

80%

Diskuze /6

Ratemus

Já jsem spokojen, Aaron rozjíždí velmi zajímavé linky, bere to že široka. Doporučuji další díly, ke slovu se dostane jak Ghost Rider tak Blade.

#3 DarthRevan
4.11.2019 | 18:07:25
pikaia

Tenhle komiks se mi líbil jak dějově, tak graficky. Hodně dobré.

4.11.2019 | 18:20:03
DarthRevan

#1 Ratemus: Jojo, teď vyšla dvojka u nás, ale než jí napíšu recku, mam ještě pár DCček před sebou…

#4 Ratemus
webmaster
4.11.2019 | 18:35:16
Ratemus

#3 DarthRevan: dvojku jsem četl, respektive to kupuji. Já jsem momentálně u Avengers někde u páté knihy, kde se bojuje s Ghost ridery…tohle je jedna z mála serií co jedu i online ale i od Crwe kupuju…co se týká DC, ted čtu Snyderovu Ligu, to je fakt výborná věc, ta tu možná vycházet někdy bude

4.11.2019 | 23:52:56
Paťa XD

Docela by mě zajímal jaký tad yna Edně máte názor na House of X a Powers of X.

#6 Paťa XD
10.11.2019 | 19:45:59
Paťa XD

#5 Paťa XD: Chtěli byste aby X-Men týmy ve filmech byly v Americe nebo na Krakoji ???

10.11.2019 | 19:49:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama