Avengers Chester Phillips

Chester Phillips

Chester Phillips

Americký plukovník, který dohlížel nad projektem supervojáka.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Skutečné jméno: Chester Richard Phillips Výška: 180 cm
Váha: 79 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Tommy Lee Jones
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #1 (březen, 1941)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)


O Phillipsovi

Chester Phillips je americký generál, který se podílel na projektu supervojáka a založení S.H.I.E.L.D.u. Zatímco v komiksech vybral Rogerse osobně, filmový Phillips mu oponoval a v armádě byl pouze plukovníkem. Za druhé světové války fungoval jako Rogersův nadřízený. Znám byl pro svůj suchý humor a víru v klasické hodnoty.

Mezi jeho nepřátele patří Red Skull, Arnim Zola nebo Heinz Kruger.

Komiksy

Generál Phillips byl americkou spojkou s vědeckými projekty, které se snažily vytvořit supervojáka. Osobně vybíral všechny muže do armády. Původně Steva Rogerse chtěl odmítnout, ale obdivoval jeho patriotistického ducha. Rogers se tedy stal členem projektu, z něhož vyšel jako Kapitán Amerika. Phillips poté dohlížel nad jeho výcvikem a také prvními misemi.

Phillips si byl také vědom toho, že neautorizovaná armádní skupina podala sérum supervojáka Protocidovi, který vznikl ještě před Kapitánem. Jelikož Protocide nevykazoval žádné životní funkce, myslel si, že během projektu zemřel. Během války byl Rogersovým nadřízeným. Když Kapitán zmizel, půjčil si armádní ledoborec, aby jej nalezl. Po válce šel do důchodu, kde jej po jeho přirozené smrti nahradil jeden z Interrogatorových agentů a vzal na sebe jeho identitu.

Filmy, seriály a další média

Phillips se dočkal adaptace ve dvou animovaných seriálech. Prvním z nich je The Marvel Super Heroes, poté se objevil také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa.

Marvel Cinematic Universe

Filmový Phillips byl plukovníkem, který dohlížel nad tajným projektem SSR, který chtěl vytvořit supervojáka. Ve svém výcvikovém táboře se snažil najít nejlepšího kandidáta, jenž by dostal sérum. S Phillipsem se setkáváme ve chvíli, kdy agentka Carterová praštila jednoho z jeho rekrutů. Hned poté Phillips dal vojákům řeč o tom, jak z nich udělá nejlepší muže, kteří porazí Hydru. Erskine považoval za nejlepšího kandidáta Rogerse, s čímž Phillips nesouhlasil, jelikož byl moc hubený. Sám chtěl v projektu Gilmora Hodge.

Erskine si nakonec prosadil svou a z Rogerse se stal Kapitán Amerika. Vědec byl však zabit, tudíž nemohli další vojáci vzniknout. Phillips nechtěl mít v armádě pouze jednoho vylepšeného vojáka, proto ho dal senátorovi, který s jeho pomocí prodával dluhopisy. Rogersovi začal věřit až poté, co osvobodil tábor Hydry plný zajatců a získal jejich zbraně. Od této chvíle byl Rogersovým nadřízeným a spolu zneškodnili několik zařízení Hydry. Kapitán nakonec skončil u ledu. Po válce založil Phillips spolu s Howardem Starkem a Peggy Carterovou S.H.I.E.L.D., který nahradil zastaralé SSR.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie