Avengers Chester Phillips

Chester Phillips

Chester Phillips

Americký plukovník, který dohlížel nad projektem supervojáka.

Sezóny 1
2011 - 2011


Informace

Skutečné jméno: Chester Richard Phillips Výška: 180 cm
Váha: 79 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Tommy Lee Jones
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #1 (březen, 1941)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)


O Phillipsovi

Chester Phillips je americký generál, který se podílel na projektu supervojáka a založení S.H.I.E.L.D.u. Zatímco v komiksech vybral Rogerse osobně, filmový Phillips mu oponoval a v armádě byl pouze plukovníkem. Za druhé světové války fungoval jako Rogersův nadřízený. Znám byl pro svůj suchý humor a víru v klasické hodnoty.

Mezi jeho nepřátele patří Red Skull, Arnim Zola nebo Heinz Kruger.

Komiksy

Generál Phillips byl americkou spojkou s vědeckými projekty, které se snažily vytvořit supervojáka. Osobně vybíral všechny muže do armády. Původně Steva Rogerse chtěl odmítnout, ale obdivoval jeho patriotistického ducha. Rogers se tedy stal členem projektu, z něhož vyšel jako Kapitán Amerika. Phillips poté dohlížel nad jeho výcvikem a také prvními misemi.

Phillips si byl také vědom toho, že neautorizovaná armádní skupina podala sérum supervojáka Protocidovi, který vznikl ještě před Kapitánem. Jelikož Protocide nevykazoval žádné životní funkce, myslel si, že během projektu zemřel. Během války byl Rogersovým nadřízeným. Když Kapitán zmizel, půjčil si armádní ledoborec, aby jej nalezl. Po válce šel do důchodu, kde jej po jeho přirozené smrti nahradil jeden z Interrogatorových agentů a vzal na sebe jeho identitu.

Filmy, seriály a další média

Phillips se dočkal adaptace ve dvou animovaných seriálech. Prvním z nich je The Marvel Super Heroes, poté se objevil také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa.

Marvel Cinematic Universe

Filmový Phillips byl plukovníkem, který dohlížel nad tajným projektem SSR, který chtěl vytvořit supervojáka. Ve svém výcvikovém táboře se snažil najít nejlepšího kandidáta, jenž by dostal sérum. S Phillipsem se setkáváme ve chvíli, kdy agentka Carterová praštila jednoho z jeho rekrutů. Hned poté Phillips dal vojákům řeč o tom, jak z nich udělá nejlepší muže, kteří porazí Hydru. Erskine považoval za nejlepšího kandidáta Rogerse, s čímž Phillips nesouhlasil, jelikož byl moc hubený. Sám chtěl v projektu Gilmora Hodge.

Erskine si nakonec prosadil svou a z Rogerse se stal Kapitán Amerika. Vědec byl však zabit, tudíž nemohli další vojáci vzniknout. Phillips nechtěl mít v armádě pouze jednoho vylepšeného vojáka, proto ho dal senátorovi, který s jeho pomocí prodával dluhopisy. Rogersovi začal věřit až poté, co osvobodil tábor Hydry plný zajatců a získal jejich zbraně. Od této chvíle byl Rogersovým nadřízeným a spolu zneškodnili několik zařízení Hydry. Kapitán nakonec skončil u ledu. Po válce založil Phillips spolu s Howardem Starkem a Peggy Carterovou S.H.I.E.L.D., který nahradil zastaralé SSR.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy