Avengers Erik Selvig

Erik Selvig

Erik Selvig

Profesor z Culverovy univerzity, který spolu se svojí studentkou začal sledovat zvláštní kosmické jevy na naší planetě.

Sezóny 4
2011 - 2015

Informace

Celé jméno: Erik Selvig
Výška: 1,9 m
Váha: 82 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Představitel: Stellan Skarsgård
Poprvé se objevil v: Thor (2011)

Filmy

O Erikovi

Erik je profesorem z Culverovy univerzity, který vyučoval astrofyziku. Se svojí studentkou Jane Fosterovou poté začal studovat zvláštní jevy a stal se jedním z přátel asgardského boha jménem Thor. Na čas se stal konzultantem pro S.H.I.E.L.D. a otrokem Lokiho. Později se díky svým zkušenostem s hrdiny stal konzultantem pro Avengers a své pracoviště proto přemístil do jejich zařízení v New Yorku. Díky své popularitě se postava později začala vyskytovat v komiksech.


Ve filmech je jeho nepřítelem již zmíněný Loki, zatímco v komiksech měl potíže s Baronem Zemem.

Komiksy

Ještě před uvedením Thora do kin se v několika číslech o hromovládci objevila postava jménem Eric Solvang, která byla jistě Selvigem inspirována. Solvang byl vědec, který se vydal varovat asgarďany, když přesunuli Asgard do Midgardu. Přemístěním jejich sídla na Zemi totiž vytvořili ve vesmíru vakuum, které chtělo vyplnit něco zlého.

Klasický Erik Selvig s tváří Stellana Skarsgårda se v komiksech poprvé objevil v dubnu 2016, když na scénu nastoupila nová série v čele s nacistickým Kapitánem Amerikou. Oproti filmům zde byl Selvig Dán a šlo o jednoho z největších expertů na kosmické kostky. Začínal jako konzultant pro projekt S.H.I.E.L.D.u Kobik Initiative, ale po smrti vedoucí začal projekt sám vést. Smrt doktorky Fowlerové byla předzvěstí něčeho špatného. Úlomky kosmických kostek se totiž začaly spojovat dohromady a vytvořily živou bytost jménem Kobik.

Kobik byla vlastně živá kosmická kostka s vizáží a chováním malé holky. Selvig se začal o dívku starat, ale její schopnosti ji umožnily existovat na více místech, díky čemuž ji začal vychovávat Red Skull. Kobik si jeho posedlost ke kostkám špatně vyložila a začala jej brát jako svého otce. Red Skull jí učil cestu Hydry a donutil ji, aby přepsala Rogersovy vzpomínky, čímž z něj udělala agenta Hydry. Selvig byl taktéž přeprogramován k sloužení Hydře.

Selvig jednoho dne doprovázel Kobik do školky, když najednou zaútočil Baron Zemo a Kobik utekla. Moonstone se snažila od Selviga zjistit, kam dívka zmizela, ale marně. Zemo se nakonec k Selvigovi a Kobik dostal a vědci přikázal, aby dal úlomky kostek dohromady. Selvig ale odmítl, protože tím by zničil její vědomí a radši spáchal sebevraždu. Kobik pro něj byla jako dcera.

Filmy, seriály a další média

Ve videoherním světě byl Erik Selvig poprvé zmíněn v LEGO Marvel Super Heroes, když Maria Hillová popisovala příběh předcházející jednomu z příběhových ševelů. Za samotného Selviga si pak můžete zahrát v LEGO Marvel's Avengers. Tato hra na rozdíl od předchozí adaptuje filmy a Selvigova účast je zde tudíž nevyhnutelná.

Marvel Cinematic Universe

Erik Selvig byl norský profesor na Culverově univerzitě, který zde pracoval ještě před incidentem Bruce Bannera. Později začal spolupracovat s jednou svojí studentkou, která se jmenovala Jane Fosterová. Jane začala studovat zvláštní jevy a Erik se spolu s ní a její stážistkou Darcy vydal do Nového Mexika, kde na ně z oblohy spadl muž jménem Thor. Selvig ani ostatní muži nevěřili, že jde o boha hromů, dokud je nezachránil před asgardským Destroyerem a nenabral svou moc zpět.

Nick Fury Selviga následně naverboval do projektu zabývajícího se Tesseractem. V tento moment byl na dálku ovládán Lokim, který si jej poté úplně podrobil, když se za pomocí portálu vyvolaného Tesseractem dostal do zařízení S.H.I.E.L.D.u. Selvig pomáhal Lokimu připravit přístroj, který by otevřel portál do vesmíru a přivedl do New Yorku armádu. Nakonec se probudil, ale jeho mysl byla zničena.

Selvig začal brát léky a v Anglii pobíhal nahý a varoval lidi před konvergencí. Jeho přátelé jej ve správnou chvíli dostali z léčebny a s jeho pomocí využili vlivů konvergence k poražení Thorových nepřátel. Thor později Selviga navštívil, když potřeboval pomoci se svojí vizí. Selvig Thora dovedl k jezírku prozření a nakonec se stal konzultantem pro Avengers v jejich novém zařízení.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie