Avengers Gamora

Gamora

Gamora

Nelítostná nájemná hrdlořezka, se kterou rozhodně není radno si zahrávat. A jako členka nově vzniklých Strážců Galaxie se nyní navíc bude muset naučit i týmové práci.

Sezóny 2
2014 - 2017


Informace

Celé jméno: Gamora
Výška: 1,83 m
Váha: 77 kg
Barva očí: žlutá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Jim Starlin
Představitel: Zoe Saldana
Poprvé se objevila v: Strange Tales #180
(červen 1975)

Filmy

Popis

Nejnebezpečnější žena ve vesmíru. Takto je popi­sována tato zelená kráska, jejíž první marvelovský debut se datuje na rok 1975, přesněji v rámci vydání Strange Tales #180. Gamora je poslední z jejího druhu Zen Whoberi. Osamělé dítě našel Thanos a rozhodl se ji cvičit a trénovat.


Když byla Gamora teenager, Thanos ji vzal na výlet, během nějž neuposlechla jeho příkazy a dostala se do konfliktu se skupinou kriminálníků, kteří ji přemohli a jeden z nich ji znásilnil. Thanos ji našel na pokraji smrti, zavraždil všechny útočníky a Gamoře navrátil její zdraví.

Dospělá Gamora byla poslána zabít všechny členy Vesmírné církve Pravdy. Chtěla se jim také pomstít za vyvraždění svých rodičů i celého jejího rodu. Potkala Adama Warlocka a ještě spolu s Thanosem a s Trolem Pipem bojovali s Magusem (Warlockovým druhým já). Gamoře však začaly být Thanosovy plány podezřelé. Magus byl poražen a Thanos se označil za největší hrozbu vesmíru. Gamora podporovala Captaina Marvela, Draxe i Avengers v boji proti Thanosovi. Ten ji však vážně poranil a zničil Pipovu mysl. Adam je našel a absorboval duše do jeho Soul Gemu.

Po bitvě s Thanosem se Warlock zmocnil Infinity Gauntlet a pomalu se v něm začal probouzet Magus. Gamora a Pip přesvědčili Doctora Strange, aby jim pomohl zachránit Warlocka z jeho šílenosti. Adam pak rozdělil drahokamy a Gamora získala Time Gem, čili drahokam s mocí ovládat čas. Neuměla ho však ovládat, po čase opustila skupinu a vrátila ho. Zamilovala se do Warlocka, který její city ze začátku neopětoval, ale později podlehl i on jí a společně tak začali cestovat vesmírem.

V komikse Annihilation už Gamora opustila Adama a lásky byl konec. Přidala se do skupiny United Front, v jejímž čele je Nova, se kterým je v sexuálním vztahu. Během invaze Phalanxů byla přinucena zajmout Novu, který utekl z planety. Nova spolu s Technarch Tyrem ji vysvobodili, ale Gamora se nakonec přidala ke Strážcům Galaxie v čele se Star-Lordem.

Představení filmové Gamory

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pikaia

Nejnebezpečnejší ženská v galaxii. A taky je sexy.

12.3.2017 | 15:32:01
Kothy

Kocka a bojovnice ;)

10.8.2014 | 22:02:10

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy