Garthan Saal

Garthan Saal

Denarian bezpečnostních složek Nova Corps, který bojoval v bitvě o Xandar.

Sezóny 1
2014 - 2014

Informace

Celé jméno: Garthan Saal
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Mark Gruenwald, Don Heck, Bob Hall
Představitel: Peter Serafinowicz
Poprvé se objevil v:
Avengers #301 (březen 1989)

Filmy

O Saalovi

Saal známý také jako Nova Omega či Supernova, jako jeden z mála lidí přežil řádění Nebuly na Xandaru. Garthan následkem smrti několika členů Novy přijal jejich moc, která jej zvětšila do velikosti obra a dohnala jej k šílenství. Supernovu naplnila touha po pomstě, proto se vydal Nebulu hledat, aby jí zabil. Když se doslechl, že Nebula byla členkou Avengers, vyrazil za nimi. Nevěděl však, že šlo o Kangovu lásku Ravonnu v převleku, takže došlo k nedorozumění. Saal napadl Starfoxe, což jej dovedlo do bitvy s Avengers, Fantastickou čtyřkou a Firelordem. Hrdinové jej nakonec porazili lstí.

O několik let později se Saal vrátil ještě šílenější. Uvědomil si, že část síly Nova Corps se usadila v Richardu Riderovi z Novy, který byl tou dobou členem New Warriors. Supernova proto dorazil na Zemi, kde vysál jeho moc a tím jej zabil. Naštěstí pro něj by oživen Air-Walkerem, bývalým poslem Galactuse. Spolu s Air-Walkerem, Firelordem a New Warriors vyrazil Rider proti Supernovovi. Saal se pokoušel svého soka znovu vysát, ale to dalo Richardovi možnost získat plnou moc nad silou Novy. Novu jeho přátelé přesvědčili, aby se svou mocí nahodil Xandarskou Mysl, která následně oživila Xandariany a Nova Corps.

Garthan Saal byl nakonec přiřazen jako Nova Omega spravující Zemi, což způsobilo velké tření mezi ním a zesláblým Riderem. Saal brzy začal stopovat Volx, královnu hrůzných zjevení. Královna Saala zabila a síla Novy se vrátila Riderovi. Saal však neznámým způsobem přežil či ožil a vrátil se ke své práci.

Marvel Cinematic Universe

Se Saalem se poprvé setkáváme během rozhovoru mezi Irani Rael a velvyslancem Kree, kdy diskutovali o zločinech spáchaných Ronanem. Po ukončení jejich debaty Saal šéfku informoval, že jejich síly lapily Gamoru, adoptivní dceru šíleného titána. Spolu s Rhomannem Deyem poté prostudoval Gamoru i další zajatce v podobě dalších budoucích členů Strážců Galaxie. Dey popsal Saalovi jejich zločiny a ten je nechal přesunout do věznice Kyln.

Když nastala bitva o Xandar, byl přítomen u toho, když Rhomann Dey přišel se zprávou, že je letí Star-Lord zachránit. Saal nevěřil, že jim kriminálníci nějak pomohou, ale i tak jim pomohl vyrazit do boje. Saal vedl armádu lodí Nova Corps, které vylétly zabránit Ronanovi v přistání. Saal během bitvy nakonec zemřel a Rhomann Dey po něm převzal místo Denariana.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama