Avengers Grandmaster

Grandmaster

Grandmaster

Vládce Sakaaru, který je fascinován gladiátorskými zápasy.

Sezóny 2
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: En Dwi Gast
Výška: 2,16 m
Váha: 109 kg
Barva očí: hnědá (v komiksech rudá)
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Roy Thomas, John Buscema
Představitel: Jeff Goldblum
Poprvé se objevil v:
Avengers #69 (říjen 1969)

Filmy

O Grandmasterovi

Je jednou z nejstarších žijících bytostí, které ve vesmíru vznikly hned po velkém třesku. Díky tomu je členem „Elders of the Universe“, skupiny složené ze zástupců prvních ras. Svými hrami se snažil obelstít mnoho mocných bytostí, jako jsou Smrt nebo Kang Dobyvatel. Bývá často viděn po boku Sběratele, člena stejné skupiny, ze kterého udělalo filmové univerzum jeho bratra.


Mezi jeho nepřátele patří Smrt, Galactus, In-Betweener, Silver Surfer, Songbird nebo Thanos.

Komiksy

Pravý původ Grandmastera je kvůli jeho stáří ztracen v minulosti, jediné co víme je, že pochází z prvních ras v galaxii. Jako každý člen Elders of the Universe má nějakou obsesi, tou jeho je hraní her. Dlouhá léta hledal různé bytosti, které vyzýval nebo je vhodil do svých bojišť, pokaždé však zvítězil. Své soupeře hledal také v jiných vesmírech i stoletích. Vyzval například Kanga, kterému dal rok na přípravu. Kang si na pomoc přivolal Avengers, kteří mu pomohli zvítězit. Jelikož bylo však první kolo soutěže neúplné, dostal Kang pouze polovinu odměny, schopnost brát život.

Když o nějakou dobu později zemřel Sběratel, vyzval smrt, aby jej přivedla zpět k životu. Uspořádal proto „Contest of Champions“, velké hry, které byly také prvním velkým komiksovým crossoverem. Grandmaster samozřejmě vyhrál a Sběratel ožil. En Dwi Gast později získal Kámen mysli, pro který si samozřejmě přišel Thanos. Grandmaster jej vyzval a podváděl, což udělal i Thanos, který zvítězil.

Jednoho dne vyzval také Krona ze světa DC. Oba hráči proti sobě postavily hrdiny ze svého vesmíru, tedy Avengers a Justice League. Grandmaster proti sobě postavil také mnoho týmů jako Squadron Sinister a Thunferbolts nebo Defenders a Offenders. Později uspořádal další velké hry, které vypukly po poslední destrukci vesmíru.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se Grandmaster objevil v seriálech Fantastic Four: World's Greatest Heroes, The Super Hero Squad Show a seriálech z Disneyho animovaného univerza. Cameo měl poté v animovaném filmu Planet Hulk. Na poli videoher jste se s ním mohli setkat v Marvel Super Hero Squad: The Infinity Gauntlet, Marvel Super Heroes 3D: The Grandmaster Challenge a v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Ve světě Marvel Cinematic Universe nahrazuje Grandmaster Rudého krále coby vůdce Sakaaru, planety s obrovskou arénou. Jeho zápasníky byli například Ares, Beta Ray Bill nebo Man-Thing, načež se na jeho prahu objevili Thor a Hulk. Gradmaster měl také cameo v druhém dílu Strážců Galaxie, kde se objevil v závěrečných titulcích.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
FaithZombie

Dokonalost v podání Jeffa Goldbluma :D

7.3.2018 | 22:32:56
lucinda20

highlight Ragnaroku

28.1.2018 | 1:42:03
Babylonian

Perfektní obsazení, perfektní herecký výkon a perfektní zpestření Ragnaroku!

13.12.2017 | 13:50:35
Kothy

borec :D

29.10.2017 | 22:46:13
Kubc6a

Ten byl tak otravný!

webmaster
27.10.2017 | 17:21:15

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU