Hank Pym

Hank Pym

První Ant-Man a nadaný vědec, který objevil Pymovy částice potřebné k měnění velikosti objektů či bytostí.

Sezóny 4
2015 - 2023

Informace

Celé jméno: Henry Jonathan Pym
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Představitel: Michael Douglas
Poprvé se objevil v:
Tales to Atonish #27 (leden 1962)

Filmy

O Pymovi

Hank Pym je slavný vědec a první Ant-Man, který patří také mezi první komiksové hrdiny Marvelu. V komiksech byl také po nějaký čas ženatý s Janet van Dyneovou, která s ním ve filmovém světě zatím zůstala. Mimo své hrdinské skutky stvořil Pym v komiksech také šíleného Ultrona nebo trpěl rozdvojenou osobností, během níž užíval jména Yellowjacket. Už jen kvůli Ultronovi je jeho rodina značně rozsáhlá a Pym má v tuto dobu několik vnoučat i pravnoučat. Nakonec se Pym s Ultronem sloučil a vytvořil zcela novou formu života.

Mezi jeho nepřátele patří Ultron, Absorbing Man, Skrull Criti Noll, Doctor Doom nebo Taskmaster.

Komiksy

Doktor Henry Pym se narodil v Nebrasce a i přes posměch svých kolegů pokračoval ve svých výzkumech. Jeho první manželkou byla Maria Trovayová, která byla jednoho dne zavražděna, ale někdy předtím porodila dceru, o které Pym neměl několik let zdání. Nakonec se mu podařilo objevit Pymovy částice, se kterými dokázal měnit velikost lidí i objektů, což byl také jeho průlomový objev. Původně si myslel, že je látka příliš nebezpečná, ale nakonec se rozhodl stát se hrdinou. Jako Ant-Man navázal spojenectví s mravenci, brzy mu začala asistovat také Janet, která se stala jeho druhou ženou.

O nějaký čas později začal sérum užívat i ke zvětšování, přičemž začal užívat jména Giant-Man. Spolu s dalšími hrdiny založil Avengers a o pár let později stvořil Ultrona, ze kterého se nakonec stal jeho největší nepřátel. Ultron ale nebyl Pymův jediný problém, jelikož začal trpět schizofrenií a jako Yellowjacket páchal strašlivé věci. Z tohoto se však nakonec dostal, ale vztah s Janet se mu pomalinku začal hroutit. Ačkoliv Pym Janet velmi miloval, nevyhnul se domácímu násilí, které vztah časem zničilo, navíc byl také na čas vyhozen z Avengers.

Pymova válka s Ultronem nakonec nabrala úplně jiný směr, než jaký plánoval, když se obě bytosti sloučily. Z Pyma se tak stal šílený padouch, kterého chtěl zničit, ale nevypadalo to, že by mu to nijak vadilo. Od jejich sloučení již uplynulo několik let, uvidíme tedy, jak dlouho jim tato „spolupráce“ ještě vydrží, a zda se Pym z tohoto sloučení vůbec někdy dostane.

Filmy, seriály a další média

V televizi jste Pyma mohli poprvé spatřit v seriálu The Marvel Super Heroes a objevil se také v seriálech X-Men, Avengers: United They Stand, Fantastic Four: World’s Greatest Heroes nebo The Super Hero Squad Show. Znát jej můžete také z The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, Marvel Disk Wars: The Avengers nebo Disneyho animovaného univerza. Vyskytoval se také v animovaných filmech Ultimate Avengers 1 a 2. Na poli videoher se pak objevil v Avengers in Galactic Storm, Marvel: Ultimate Alliance 1 a 2, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, hrách založených na Marvel Super Hero Squad Show nebo v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Pym byl mladý vědec, kterého vycvičila americká armáda, načež byl naverbován S.H.I.E.L.D.em. Během práce u nich objevil částice na měnění vzdáleností mezi molekulami, čehož využil ke stvoření superhrdinské identity Ant-Mana. Pymovi v jeho práci začala pomáhat jeho manželka Janet, která přijala jméno Wasp. Jednoho dne měli zabránit pádu sovětské rakety, ale Hankovi se pokazil modulátor a Janet se obětovala místo něj. Dlouho pátral po tom, jak svou ženu zachránit, ale zanedbával přitom svou dceru Hope.

Jeho technologii chtěl nakonec S.H.I.E.L.D. zneužít, tak jej opustil a celé tajemství si vzal s sebou. Po opuštění agentury si založil vlastní společnost a přijal mladého asistenta Darrena Crosse. Z vlastní společnosti jej nakonec vyhodila jeho vlastní dcera a vedení se ujal právě Darren, který vyvinul vlastní zmenšovací oblek. Kvůli tomu Pym naverboval zlodějíčka Scotta Langa, aby mu pomohl jej zastavit, což se jim také podařilo.

O pár let později se Pym kvůli Scottově hlouposti musel začít skrývat, jelikož se nový Ant-Man rozhodl dát se během Občanské války na stranu Kapitána Ameriky. Scott Pyma nakonec kontaktoval, když měl zvláštní sen o jeho ženě, což Hanka přivedlo zpět na cestu k její záchraně. Společně Janet nakonec dostali ven, ale brzy nato se oba i s Hope rozpadli po Thanosově lusknutí prsty.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

borec :)

19.9.2018 | 17:23:48

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama