Justin Hammer

Justin Hammer

Konkurent Tonyho Starka, který po něm převzal zakázku se zbraněmi pro armádu.

Sezóny 1
2010 - 2010

Informace

Skutečné jméno: Justin Hammer
Výška: 182 cm
Váha: 77 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: David Michelinie, Bob Layton
Představitel: Sam Rockwell
Poprvé se objevil v:
Iron Man #120 (březen, 1979)

Filmy

Iron Man 2 (2010)

One-Shoty

All Hail the King (2014)

O Hammerovi

Justin Hammer je šéfem Hammer Industries a jednám z největších konkurentů Tonyho Starka. K jeho poražení byl ochoten financovat superpadouchy. V komiksech pak jeho dcera a vnučka také stály na straně zla a bojovaly pomocí svých vlastních bitevních obleků.

Mezi jeho nepřátele patří Iron Man, Black Widow, Nova, Pepper Pottsová nebo War Machine.

Komiksy

Hammer byl jakožto britský podnikatel dlouhodobým konkurentem Tonyho Starka. Věděl, že Iron Man bude dělat problém, ale netušil, kdo jej ovládá. Své inženýry pověřil vyvinutím technologie, který by přetížila Iron Manovu zbroj, a tak se i stalo. Tony bral tyto problémy jako klasickou mechanickou závadu. Hammer nakonec aktivoval Iron Manovu pulzní jednotku, aby veřejně zabil Sergeie Kitzinina. Stark pátral po signálu, který to spustil, až se dozvěděl, že za tím stojí Hammer.

Hammer před ním unikl a později se s Iron Manem znovu setkal, když unesl jeho přítelkyni Bethany Cabeovou. Poté co Obadiah Stane spáchal sebevraždu, podařilo se mu získat veškeré Staneovy akcie. Nakonec začal financovat superpadouchy a kolaboroval také s Rukou nebo Hydrou. Když byl jeden z jeho plánů vyzrazen, musel Starkovi prodat veškeré Staneovy akcie za nominální cenu.

Později se dozvěděl, že má rakovinu a brzy zemře. Přesunul se proto na vesmírnou stanici a doufal, že mu nulová gravitace prodlouží život. V posledních dnech svého života chtěl ještě zavařit Starkovi, který jej nakonec na stanici navštívil. Jeden z jeho zaměstnanců chtěl stanici předčasně opustit, a tak Hammer spustil autodestrukci únikových modulů. Moduly však byly stále blízko stanici a poškodily ji. Hammer byl vtažen do vesmíru a tam také umrzl. Jeho dcera Justine později také tíhla ke zločinu a stejně tak i její dcera Sasha.

Filmy, seriály a další média

Justin Hammer se poprvé na televizních obrazovkách objevil v seriálu Iron Man z devadesátých let, kde byl spojencem Mandarina. Později se objevil také v seriálech Iron Man: Armored Adventures a Avengers Assemble, kde je jako většina postav inspirován MCU filmy. Zahrát si za něj pak můžete v LEGO Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Když Iron Manova popularita rostla, rozhodly se konkurenční firmy vytvořit podobný oblek a stejně na tom byl i Justin Hammer. Jeho prototyp byl však neúspěšný a pilot si během incidentu poškodil páteř. Na žádost senátora Sterna byl předvolán jakožto odborník na zbraně, který by popsal, jaké nebezpečí může Starkova zbroj představovat. Stark však ukázal, že i Hammer zbroj vyvíjí a tak byl případ pozastaven a Hammer přišel o zakázku pro armádu.

V Monaku měl Hammer rozhovor s novinářkou Christine Everhartovou a během závodu jej zaujal muž s funkčním oblekem, který mohl konkurovat tomu od Starka. Muž se jmenoval Ivan Vanko a Hammer je po onom incidentu dostal z vězení. Dal mu za úkol postavit obleky, ale Vanko místo toho udělal drony. Hammer poté dostal za úkol vybavit zbroj War Machine. Vanko jej nakonec zradil a drony na Stark Expu obrátil proti Iron Manovi.

Hammera nakonec zajala FBI a on byl převezen do věznice Seagate. Zde pobýval ve stejnou dobu jako Trevor Slattery, který na veřejnosti hrál Mandarina. Najevo vyšlo, že je Hammer homosexuál a ve vězení si našel přítele.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
FaithZombie

Sam Rockwell <3 <3 <3

7.3.2018 | 22:35:18

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama