Avengers Nebula

Nebula

Nebula

Šílená vražedkyně ohrožující nevinné obyvatele vesmíru. Byla vycvičena spolu s Gamorou a jejím nevlastním otcem je ještě šílenější titán Thanos.

Sezóny 2
2014 - 2017


Informace

Skutečné jméno: neznámé
Výška: 1,85 m
Váha: 84 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Roger Stern, John Buscema
Představitelka: Karen Gillan
Poprvé se objevila v:
Avengers #257 (červenec, 1985)

Filmy

Strážci Galaxie (2014)
Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)


O Nebule

Nebula je brutální pirátka a žoldačka, která dlouhou dobu pracovala pro Thanose, jenž je jejím údajným dědečkem. Velká část jejího těla je mechanizovaná. Tyto umělé části těla jí umožňují uzvednout až 25 tun nebo vydržet nesčetná zranění. Nebula je taktéž zkušeným stratégem, navigátorem nebo bojovníkem beze zbraně.

Mezi její nepřátele patří Adam Warlock, Gamora, Beyonder, Nova, Silver Surfer nebo samotný Thanos.

Komiksy

Jako nebezpečný zločinec terorizovala Nebula po mnoho let obyvatele Xandaru. Sama se nazývala Thanosovou vnučkou, což nebylo nikdy oficiálně prokázáno. Když jednoho dne odmítla Thanosův návrat, sám ji postřelil. Členové její posádky jí zachránili a začali s léčbou. Thanos na to brzy přišel a k její obnově přispěl. Z Nebuly se stal kyborg a ona přísahala pomstu.

Když byla rukavice s kameny nekonečna kompletní, Thanos se chvástal, že Nebula je jeho největším výtvorem, který nemůže zemřít ani skutečně žít. Thanos poté porazit Eternity a rozptýlil své vědomí do vesmíru, čímž nechal tělo v kómatu. Nebula se rozhodla, že Thanosovi rukavici vezme, uzdraví se a ovládne vesmír sama.

Thanos se poté spojil s Doctorem Strangem a dalšími hrdiny a vyrazili spolu proti Nebule. Nebula však neměla s rukavicí moc zkušeností a byla poražena. Rukavice se chopil Adam Warlock a Nebula byla zavřena do vězení. Později ji však osvobodil Geatar a Nebula byla opět přetvořena v kyborga, tentokrát Doctorem Mandibusem.

Na vlastní pěst se Nebula pokusila osvobodit svou posádku. Byla však zaskočena Silver Surferem a Jackem of Hearts a proto posádku během útěku zabila. Později se objevila v Gamořině týmu, který bojoval proti Ronanovi.

Filmy, seriály a další média

Nebula se na obrazovkách poprvé objevila v roce 1999 v seriálu Silver Surfer. O deset let později dostala roli v druhé sérii The Super Hero Squad Show. Další roli pak měla v seriálu Guardians of the Galaxy, který zapadá do většího seriálového univerza.

Proti Nebule jste mohli bojovat ve hře Marvel Super Heroes: War of the Gems, která vyšla roku 1996 pro SNES. Jako padouch byla taktéž ve hrách Marvel Super Hero Squad: The Infinity Gauntlet a Marvel: Avengers Alliance. Zahrát jste si za ní pak mohli v Marvel: Future Fight, Marvel Avengers Academy nebo Lego Avengers. Roli má mít také v Guardians of the Galaxy od Telltale.

Marvel Cinematic Universe

Když byla Nebula malá, přijal ji Thanos jako svojí dceru a začal ji cvičit po boku Gamory. Obě dcery chtěl mít plně pod svou kontrolou a doufal, že z nich vyrostou nelítostné vražedkyně. Během výcviku vyhrávala Gamora všechny zápasy a Nebule byly za trest postupně měněny části těla, aby se jí mohla vyrovnat. Ani tyto modifikace jí však v boji nepomohly.

Thanos nakonec uzavřel spojenectví s Ronanem z Kree a domluvili se na předání magického Orbu. Sestry byly krátkou dobu pod jeho vedením, ale pro získání Orbu si Ronan zvolil Gamoru. Když Gamora změnila stranu,Thanos vyslal Nebulu do akce. Spolu s Ronanem odletěla na Kdovíkde, odkud je naivní Drax zavolal a vyzval je k souboji. Nebula zde zajistila Orb a předala jej Ronanovi, který jejího otce nakonec zradil. Rozhodl se zničit Xandar bez jeho pomoci.

Ronan a Nebula nakonec odletěli na Xandar, kde byli zaskočeni flotilou Plenitelů, kteří se rozhodli postavit se na stranu dobra. Na Ronanově lodi se sestry po dlouhé době utkaly. Nebula zde málem zemřela, unikla však jednou ze stíhaček. Během této akce bohužel přišla o svou kybernetickou ruku.

O pár měsíců později byla zajata Suverény, kteří ji přistihli při krádeži vzácných baterií. Nebulu vyměnili se Strážci Galaxie, kteří pro ně zneškodnili ohavného Abiliska. V zajetí Strážců se dostala do potyčky s Pleniteli, které si najala Ayesha ze Suverénu. Sami Strážci totiž ukradli baterie a zlatý lid je chtěl zpátky. Nebula zradila Strážce a přidala se na stranu Taserface, který vyvolal v týmu Plenitelů vzpouru. Za odměnu si vyžádala novou ruku a loď, se kterou se pokusila zabít Gamoru.

Sestry se na krátkou chvíli daly zase dohromady, jelikož se zjistilo, že je Peterův otec galaktický padouch. Jako krátkodobá členka Strážců jim pomohla Ega porazit a poté tým opustila.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
K€ryi

Jedna z mojich najobľúbenejších postáv.

12.5.2017 | 12:58:45
Kothy

tvrdacka

12.5.2017 | 12:33:40

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy