Avengers Ned Leeds

Ned Leeds

Ned Leeds

Peterův nejlepší kamarád a jeden z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana.

Sezóny 1
2017 - 2017


Informace

Celé jméno: Edward Leeds
Výška: 1,80 m
Váha: 93 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Jacob Batalon
Poprvé se objevil v:
Amazing Spider-Man #18 (listopad 1964)

Filmy

O Nedovi

Ned byl přítelem Petera Parkera, se kterým pracoval v Daily Bugle. Leeds zde pracoval jako reportér. Jeho životní láskou se stala Betty Brantová, tu také později pojal za manželku. Z Neda se nakonec stal zločinný Hobgoblin, což pro něj skončilo smrtí. Filmový Ned je mimoto inspirován také Ganke Leem, kamarádem Milese Moralese. Spolu s ním sdílí například vzhled a lásku k LEGU.


Mezi jeho nepřátele patří Alfredo Morelli, Foreigner, Vulture a jiný Hobgoblin.

Komiksy

Edward Leeds pracoval jako reportér pro Daily Bugle, kde potkal Betty Brantovou. Kontakt s ní navázal poté, co byl její bratr Bennett zabit Blackiem Gaxtonem. Dívka původně chodila s Peterem Parkerem, který však nebyl schopen chodit na schůzky, tak se s ním rozvedla. Betty se brzy stala Nedovou dívkou a dvojice se zasnoubila. Touto dobou byl povýšen na městského editora Daily Bugle. Šílený Jackal nakonec vyrobil klony Spider-Mana a Gwen Stacyové a Ned byl držen jako rukojmí.

Bezmocný Ned sledoval, jak se perou dva Spider-Mani. Po jejich boji se dostal na svobodu a Betty pojal za manželku. Peter se stal Nedovým svědkem, ale svatba byla narušena zločinným Miragem, který byl promptně poražen Spider-Manem. Později byl Ned pověřen J.J. Jamesonem, aby vyšetřil nového padoucha zvaného Hobgoblin. Jedné noci zločince sledoval, ale padnul do pasti. Zločinci si mu pohráli s mozkem a donutili jej si myslet, že je sám Hobgoblinem.

Oba Hobgoblinové spolupracovali a uzavřeli alianci s Richardem Fiskem, známým také jako Rose. Spolu se rozhodli vyhlásit válku Fiskově otci. Život zmanipulovaného Neda začal být nestabilní a doma i v práci byl násilný a paranoidní. Když byla válka gangů s Kingpinem příliš intenzivní, rozhodl se původní Hobgoblin skončit. Do světa vypustil informace o Nedově zločinné identitě, což vedlo k jeho smrti rukou Foreignerových mužů. Původní Hobgoblin tak mohl v klidu zmizet, jelikož si všichni mysleli, že je mrtvý.

Nedovo tělo nalezl Peter a Betty byla smrtí manželka úplně traumatizována. Nedův vrah, Jason Macendale, převzal roli Hobgoblina, díky čemuž svět netušil nic o Nedově spojení s touto identitou. Pravdu znali pouze Peter a Betty, protože jim informaci předal Kingpin. Macendale byl nakonec lapen a o Neda označil za původního Goblina. Díky tomu se Kingsley vrátil do role a po Macendalově smrti byl Ned konečně očištěn.

Filmy, seriály a další média

Ned se na televizních obrazovkách objevil ve Spider-Manovi z roku 1994. Později měl roli také v The Spectacular Spider-Man, kde vystupoval jako Ned Lee. Ned byl zmíněn také v The Amazing Spider-Manovi 2. Ve filmu jste mohli spatřit jeho novinové články o Lizardovi a Fredericku Foswellovi.

Marvel Cinematic Universe

Jako milovník LEGA a superhrdinů je Ned nejlepším přítelem Petera Parkera. Je také jedním z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana. Spolu chodí na Midtownskou střední, kde studují vědu a technologie. Ve volném čase pomáhá Peterovi testovat oblek a prozkoumávat jeho další funkce.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

typek :D

14.7.2017 | 16:23:18
tom99

Koukal jsem… na porno! :D

webmaster, grafik
7.7.2017 | 16:01:39
KevSpa

Typická komická firgurka, ale v tomto případě kupodivu neotravná.

webmaster, korektor
5.7.2017 | 23:12:51

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy