Avengers Ned Leeds

Ned Leeds

Ned Leeds

Peterův nejlepší kamarád a jeden z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana.

Sezóny 2
2017 - 2018

Informace

Celé jméno: Edward Leeds
Výška: 1,80 m
Váha: 93 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Jacob Batalon
Poprvé se objevil v:
Amazing Spider-Man #18 (listopad 1964)

Filmy

O Nedovi

Ned byl přítelem Petera Parkera, se kterým pracoval v Daily Bugle. Leeds zde pracoval jako reportér. Jeho životní láskou se stala Betty Brantová, tu také později pojal za manželku. Z Neda se nakonec stal zločinný Hobgoblin, což pro něj skončilo smrtí. Filmový Ned je mimoto inspirován také Ganke Leem, kamarádem Milese Moralese. Spolu s ním sdílí například vzhled a lásku k LEGU.


Mezi jeho nepřátele patří Alfredo Morelli, Foreigner, Vulture a jiný Hobgoblin.

Komiksy

Edward Leeds pracoval jako reportér pro Daily Bugle, kde potkal Betty Brantovou. Kontakt s ní navázal poté, co byl její bratr Bennett zabit Blackiem Gaxtonem. Dívka původně chodila s Peterem Parkerem, který však nebyl schopen chodit na schůzky, tak se s ním rozvedla. Betty se brzy stala Nedovou dívkou a dvojice se zasnoubila. Touto dobou byl povýšen na městského editora Daily Bugle. Šílený Jackal nakonec vyrobil klony Spider-Mana a Gwen Stacyové a Ned byl držen jako rukojmí.

Bezmocný Ned sledoval, jak se perou dva Spider-Mani. Po jejich boji se dostal na svobodu a Betty pojal za manželku. Peter se stal Nedovým svědkem, ale svatba byla narušena zločinným Miragem, který byl promptně poražen Spider-Manem. Později byl Ned pověřen J.J. Jamesonem, aby vyšetřil nového padoucha zvaného Hobgoblin. Jedné noci zločince sledoval, ale padnul do pasti. Zločinci si mu pohráli s mozkem a donutili jej si myslet, že je sám Hobgoblinem.

Oba Hobgoblinové spolupracovali a uzavřeli alianci s Richardem Fiskem, známým také jako Rose. Spolu se rozhodli vyhlásit válku Fiskově otci. Život zmanipulovaného Neda začal být nestabilní a doma i v práci byl násilný a paranoidní. Když byla válka gangů s Kingpinem příliš intenzivní, rozhodl se původní Hobgoblin skončit. Do světa vypustil informace o Nedově zločinné identitě, což vedlo k jeho smrti rukou Foreignerových mužů. Původní Hobgoblin tak mohl v klidu zmizet, jelikož si všichni mysleli, že je mrtvý.

Nedovo tělo nalezl Peter a Betty byla smrtí manželka úplně traumatizována. Nedův vrah, Jason Macendale, převzal roli Hobgoblina, díky čemuž svět netušil nic o Nedově spojení s touto identitou. Pravdu znali pouze Peter a Betty, protože jim informaci předal Kingpin. Macendale byl nakonec lapen a o Neda označil za původního Goblina. Díky tomu se Kingsley vrátil do role a po Macendalově smrti byl Ned konečně očištěn.

Filmy, seriály a další média

Ned se na televizních obrazovkách objevil ve Spider-Manovi z roku 1994. Později měl roli také v The Spectacular Spider-Man, kde vystupoval jako Ned Lee. Ned byl zmíněn také v The Amazing Spider-Manovi 2. Ve filmu jste mohli spatřit jeho novinové články o Lizardovi a Fredericku Foswellovi.

Marvel Cinematic Universe

Jako milovník LEGA a superhrdinů je Ned nejlepším přítelem Petera Parkera. Je také jedním z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana. Spolu chodí na Midtownskou střední, kde studují vědu a technologie. Ve volném čase pomáhá Peterovi testovat oblek a prozkoumávat jeho další funkce.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Daněk S.

V Infinity War odvedl pozornost perfektně.

1.8.2018 | 19:07:23
Kothy

typek :D

14.7.2017 | 16:23:18
tom99

Koukal jsem… na porno! :D

webmaster, grafik
7.7.2017 | 16:01:39
KevSpa

Typická komická firgurka, ale v tomto případě kupodivu neotravná.

webmaster, korektor
5.7.2017 | 23:12:51

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie