Ned Leeds

Ned Leeds

Peterův nejlepší kamarád a jeden z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana.

Sezóny 2
2017 - 2018

Informace

Celé jméno: Edward Leeds
Výška: 1,80 m
Váha: 93 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Jacob Batalon
Poprvé se objevil v:
Amazing Spider-Man #18 (listopad 1964)

Filmy

O Nedovi

Ned byl přítelem Petera Parkera, se kterým pracoval v Daily Bugle. Leeds zde pracoval jako reportér. Jeho životní láskou se stala Betty Brantová, tu také později pojal za manželku. Z Neda se nakonec stal zločinný Hobgoblin, což pro něj skončilo smrtí. Filmový Ned je mimoto inspirován také Ganke Leem, kamarádem Milese Moralese. Spolu s ním sdílí například vzhled a lásku k LEGU.

Mezi jeho nepřátele patří Alfredo Morelli, Foreigner, Vulture a jiný Hobgoblin.

Komiksy

Edward Leeds pracoval jako reportér pro Daily Bugle, kde potkal Betty Brantovou. Kontakt s ní navázal poté, co byl její bratr Bennett zabit Blackiem Gaxtonem. Dívka původně chodila s Peterem Parkerem, který však nebyl schopen chodit na schůzky, tak se s ním rozvedla. Betty se brzy stala Nedovou dívkou a dvojice se zasnoubila. Touto dobou byl povýšen na městského editora Daily Bugle. Šílený Jackal nakonec vyrobil klony Spider-Mana a Gwen Stacyové a Ned byl držen jako rukojmí.

Bezmocný Ned sledoval, jak se perou dva Spider-Mani. Po jejich boji se dostal na svobodu a Betty pojal za manželku. Peter se stal Nedovým svědkem, ale svatba byla narušena zločinným Miragem, který byl promptně poražen Spider-Manem. Později byl Ned pověřen J.J. Jamesonem, aby vyšetřil nového padoucha zvaného Hobgoblin. Jedné noci zločince sledoval, ale padnul do pasti. Zločinci si mu pohráli s mozkem a donutili jej si myslet, že je sám Hobgoblinem.

Oba Hobgoblinové spolupracovali a uzavřeli alianci s Richardem Fiskem, známým také jako Rose. Spolu se rozhodli vyhlásit válku Fiskově otci. Život zmanipulovaného Neda začal být nestabilní a doma i v práci byl násilný a paranoidní. Když byla válka gangů s Kingpinem příliš intenzivní, rozhodl se původní Hobgoblin skončit. Do světa vypustil informace o Nedově zločinné identitě, což vedlo k jeho smrti rukou Foreignerových mužů. Původní Hobgoblin tak mohl v klidu zmizet, jelikož si všichni mysleli, že je mrtvý.

Nedovo tělo nalezl Peter a Betty byla smrtí manželka úplně traumatizována. Nedův vrah, Jason Macendale, převzal roli Hobgoblina, díky čemuž svět netušil nic o Nedově spojení s touto identitou. Pravdu znali pouze Peter a Betty, protože jim informaci předal Kingpin. Macendale byl nakonec lapen a o Neda označil za původního Goblina. Díky tomu se Kingsley vrátil do role a po Macendalově smrti byl Ned konečně očištěn.

Filmy, seriály a další média

Ned se na televizních obrazovkách objevil ve Spider-Manovi z roku 1994. Později měl roli také v The Spectacular Spider-Man, kde vystupoval jako Ned Lee. Ned byl zmíněn také v The Amazing Spider-Manovi 2. Ve filmu jste mohli spatřit jeho novinové články o Lizardovi a Fredericku Foswellovi.

Marvel Cinematic Universe

Jako milovník LEGA a superhrdinů je Ned nejlepším přítelem Petera Parkera. Je také jedním z mála lidí, kteří ví o jeho identitě Spider-Mana. Spolu chodí na Midtownskou střední, kde studují vědu a technologie. Ve volném čase pomáhá Peterovi testovat oblek a prozkoumávat jeho další funkce.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Správný kámoš :D

12.5.2021 | 11:56:00
Daněk S.

V Infinity War odvedl pozornost perfektně.

1.8.2018 | 19:07:23
Kothy

typek :D

14.7.2017 | 16:23:18
tom99

Koukal jsem… na porno! :D

webmaster, grafik
7.7.2017 | 16:01:39
KevSpa

Typická komická firgurka, ale v tomto případě kupodivu neotravná.

webmaster, korektor
5.7.2017 | 23:12:51

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama