Avengers Okoye

Okoye

Okoye

Hlava královy stráže Dora Milaje a celé wakandské armády.

Sezóny 2
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: Okoye
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Christopher Priest, Mark Texeira
Představitel: Danai Gurira
Poprvé se objevil v:
Black Panther Vol 3 #1 (listopad 1998)

Filmy

O Okoye

Okoye je členkou Dora Milaje, stráže krále Wakandy. Ve filmovém světě je dokonce jejich vůdkyní. Zároveň zde má na starost celou wakandskou armádu. Okoye je velmi loajální ochránkyní Wakandy, která se navíc nebojí oslovit svého krále. Je mistrnou válečnicí, především pak s kopím.


Mezi její nepřátele patří Erik Killmonger, Ulysses Klaue a W'Kabi.

Komiksy

Okoye byla Dora Milaje, harému a ochránkyň krále Wakandy. Přestože byly bojovnice dlouho neaktivní, T'Challa se obnovil, aby ulehčil politické situaci ve svém království. Okoye byla spolu s Nakiou přijata do této nové generace stráží, které T'Challa nebral ani jako své milenky, jako spíše děti. Okoye tuto skutečnost přijala rychle, ale Nakia snila o manželství s králem.

Nakiina obsese nakonec přerostla v násilí, načež opustila stráž a dala se na dráhu zločinu. Okoye nadále zůstala v Dora Milaje, přičemž pracovala s novou rekrutkou jménem Chante. Když se musel T'Challa kvůli zdravotním problémům skrývat, Okoye se starala o jeho bezpečí.

Filmy, seriály a další média

Okoye je hratelnou postavou v DLC na motivy filmu Black Panther, které vyšlo pro LEGO Marvel Super Heroes 2 od TT Games. DLC doprovází samotný film, přičemž jeho cena je stanovena na 2,99 euro.

Marvel Cinematic Universe

Ve filmovém světě Marvel Cinematic Universe se s Okoye poprvé setkáme ve filmu Black Panther, kde bude zastávat pozici vůdkyně Dora Milaje. Okoye zde bude věrnou stoupenkyní Black Panthera, přičemž se s ním vydá i do Jižní Korei. Black Pantherem ale její příběh nekončí, postava se objeví taktéž ve filmu Avengers: Infinity War, kde bude čelit mimozemské armádě útočící na její vlast.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Knowho

Michonne? :D

19.1.2021 | 14:50:53
Kothy

Super ochranka :)

26.2.2018 | 21:36:17
Golradir

Ve filmu mě zrovna nějak moc nebavila :(

18.2.2018 | 22:01:06
CoRnDuCK

úžasná :D

18.2.2018 | 16:21:23

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie