Vision

Vision

Byl stvořen šíleným strojem zvaným Ultron. Měl původně zničit Avengers, ale nakonec se k nim připojil. Přestože se jednalo o stroj, navázal milostný vztah se Scarlet Witch.

Sezóny 3
2015 - 2018

Informace

Skutečné jméno: Vision
Výška: 1,92 cm
Váha: 136 kg
Barva očí: zlatá
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Roy Thomas, John Buscema
Představitel: Paul Bettany
Poprvé se objevil v:
Avengers #57 (březen 1968)

Filmy

O Visionovi

Vision byl sestrojen sadistickým robotem Ultronem, který si dal za cíl vyhladit lidstvo. Byl sestaven z původního androida Human Torche a mozkového schéma Wonder Mana. Stal se členem Avengers a navázal milostný vztah se Scarlet Witch a měli spolu „děti“. Ty byly vytvořeny za pomoci temných sil a tak se jich nakonec museli zbavit. Mezi Visionovy schopnosti patří holografická manipulace, tělesná rekonstrukce, znehmotnění nebo využití solární energie.

Vision má stejně jako všichni hrdinové mnoho nepřátel. Nejhorší z nich jsou jeho „otec“ Ultron, Absorbing Man, Kang nebo Norman Osborn.

Komiksy

S Visionem jsme se poprvé seznámili v roce 1968, kdy jako výtvor Ultrona měl za úkol zničit tým Avengers a především Hanka Pyma. Jméno získal od Hankovy přítelkyně Wasp a poté co zjistil, jak jej Ultron stvořil, tak změnil stranu. Původně si hrdinové mysleli, že byl Vision stvořen ze zbytků původního Human Torche. Lord Immortus, budoucí verze Kanga, ale rozdělil Torche na dvě entity, jedno tělo zůstalo a druhého byl Vision sestaven. Byla to součást jeho plánu, aby vznikl vztah mezi ním a Scarlet Witch, čímž by zabránil tomu, aby měla děti. Bál se totiž, že Wandiny děti by měly takovou moc, že by ohrozily samotný vesmír.

Vision a Wanda se nakonec vzali a za pomocí jejích schopností si vytvořili dva syny. Zanedlouho se „vrátil k životu“ i původní android Human Torch, který začal zpochybňovat Visionovu identitu. Došlo také k odhalení pravdy okolo dvojčat. Děti byly stvořeny z úlomků duše Mephista, jenž byl těsně před jejich narozením zničen Franklinem Richardsem, nejmocnějším mutantem a synem Mr. Fantastica. Děti byly absorbovány zpět do Mephista, což Wandu přivedlo k šílenství. Hrdinové byli nuceni ji promazat paměť a Vision ji opustil. Každý dělali v jiném týmu Avengers.

Wandě se nakonec vzpomínky vrátily a vyvolala chaos. Dokonce nechala Visiona zemřít. Vytvořila alternativní vesmír, ve kterém byli všichni šťastní. Duše nakonec pomohl vysvobodit Wolverine, jehož mozek byl proti vymazáni paměti imunní. Děti Visiona a Wandy se ale nakonec reinkarnovaly a stali se členy Avengers. Byli známí pod jmény Wiccan a Speed.

V dnešní době si Vision žije „Americký sen“. Vytvořil si manželku a děti a ubytoval se na předměstí Arlingtonu ve Virginii. Vision pokračuje v práci pro Avengers a jeho děti Vin a Vic navštěvují střední školu.

Filmy, seriály a další média

Vision není na rozdíl od ostatních Avengers moc profláklý, tudíž se s ním i na obrazovkách a ve hrách setkáváme podstatně méně. Poprvé se objevil v seriálu Fantastic Four z roku 1994, kde měl cameo. Hlavní roli pak dostal v seriálu The Avengers: United They Stand a poté také v druhé sérii populárního seriálu Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Nakonec se ale také objevil v Avengers Assemble a Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled. Vision má ale na kontě také jeden animovaný film a to Next Avengers: Heroes of Tomorrow.

Ve hrách je jeho účast již o něco větší. Za Visiona můžete hrát v Captain America and the Avengers, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel Contest of Champions, Marvel Heroes nebo LEGO hrách od TT Games. Dále se objevuje v Marvel: Avengers Alliance, Disney Infinity nebo Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Předtím než vznikl Vision, existoval JARVIS. Jednalo se o software, který sloužil jako sluha Tonyho Starka a byl pojmenován na počest komorníka Edwina Jarvise, jenž se o něj staral po smrti rodičů. JARVIS byl každým rokem chytřejší a samostatnější. Po ukořistění Lokiho žezla, které našli Avengers v Sokovii, byl vytvořen Ultron. Ultron měl nahradit Avengers při ochraně světa, ale místo toho ho chtěl zničit. Ultron „zabil“ JARVISe a nahrál se do jednoho z těl Iron Manovy železné legie. Poté ukradl žezlo a nechal si vytvořit nové tělo od zkušené vědkyně Helen Cho. Tělo bylo stvořeno z vibrania a mělo pro Ultrona sloužit jako další část jeho vývoje. Do jeho čela byl vsazen kámen mysli, jeden z kamenů nekonečna, který byl ukryt uvnitř žezla.

Avengers ale Ultronovo nové tělo ukradli a nahráli do něj zbytky JARVISe, který z částí přežil na internetu. Zrodil se Vision, Ultronův protiklad. Zatímco Ultron ničil, Vision tvořil. Spolu s Avengers se poté vypravil do Sokovie, kde na ně již Ultron čekal. Po vyčerpávajícím souboji byl Ultron zničen a Vision se stal členem nového týmu Avengers.

Vision se vrátí v třetím pokračování Kapitána Ameriky. Hrdinové budou rozděleni na dvě strany, jelikož vláda chce superhrdiny kontrolovat. Vision bude stát na Starkově straně, tedy s registrací. Důvodem bude nejspíše Visionův postoj vůči lidem, které je podle něj třeba před nadlidmi chránit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Postava je mega a společně s wandou jsou super

2.3.2021 | 21:20:35
Logan_the Wolverine

Je dobrej ale chybí mi J.A.R.V.I.S.

25.10.2017 | 19:40:13
Fery95

nádherně zpracováno :) teda až na to slovo že JARVIS byl sluha (sice je to pravda, ale radši bych tam viděl vraz jako třeba pomocník nebo tak něco)

14.3.2016 | 19:01:27

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama