The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Howard Wolowitz

Howard Wolowitz

Kosmický inženýr a astronaut, který žil až do třicítky se svou matkou.

Sezóny 12
2007 - 2019

Howard Joel Wolowitz pochází ze židovské rodiny a jako jediný z party nemá doktorát, za což se mu Sheldon často vysmívá. Svůj inženýrský titul získal na MIT a plodem jeho práce je vesmírný záchod umístěný na Mezinárodní vesmírné stanici. Kromě toho navrhl satelit, který obíhá kolem největšího měsíce Jupiteru.

Ze začátku byl Howard nezdvořilý a myslel jen na to, jak sbalit všechny hezké holky. Než začal chodit s mikrobioložkou Bernadette, kterou mu dohodila Penny, chodil např. s Leslie Winklovou nebo Pennyinou kamarádkou Christy. Do svých třiceti let bydlel se svou matkou, kterou měl nadevše rád.

Jeho nejlepším přítelem je Rajesh. Howard se obléká ve stylu šedesátých let a jeho poznávacím znamením jsou roláky a neustále se střídající přezky na páscích u kalhot. Vlastní kolekce figurek superhrdinů a spoustu komiksů. Mluví anglicky, francouzsky, rusky, mandarínsky, persky a pochopitelně klingonsky. Navíc ovládá také znakovou řeč.

Howard se taktéž podíval do vesmíru, když jej NASA vybrala, aby se stal součástí týmu, který bude instalovat teleskop na Mezinárodní vesmírné stanici. Přes svůj strach ze smrti ve vesmíru Howard nabídku přijal, splnil si tak svůj sen a stal se astronautem, což velice rád zmiňuje při konverzaci.

Ještě před odletem do vesmíru se stihl oženit s Bernadette, která je stejně drobná jako on, a když se naštve, až nezdravě připomíná Howardovu matku. Ti dva bydlí společně v domě Wolowitzových, který se snaží rekonstruovat, a mají spolu dcerku Halley a syna Neila.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Howard nemá chybu :D

11.7.2021 | 17:42:36
Knowho

84%

19.1.2021 | 16:13:37
Jiri007

Howard byl muj oblíbenec, všechno co dělal tak se u toho dokazal pobavit a to jak štval Sheldona tak to nemělo chybu, a to jak se vytahoval že je stejně dobrý jako Sheldon tak to take nemělo chybu.

redaktor
28.12.2019 | 18:50:41
S.T.A.L.K.E.R.

Než poznal Bernadette, tak byla jeho snaha o zabodování u žen dost ubohá, ale často jsem se pobavil. Nakonec ale také má ideální vysněný život.

23.11.2019 | 16:51:59
toayen

Nejlepší postava seriálu.

22.2.2019 | 11:46:00
Petronella

Pro mě nejlepší postava seriálu, od ostatních se většinou dá očekávat vývoj, ale tenhle týpek má prostě šmrnc!

30.1.2019 | 12:52:32
jelda007

Jeho perverzní humor nikdy neomrzí :D Dost mě mrzí, že bývá často zdiskreditován a nerespektován, i když má lepší vzdělání než my všichni (MIT).

21.1.2019 | 2:30:59
azazel

na zacatku jsem ho nemusela ale libi se mi ze jeho postava se znatelne vyviji…v prvni serii uchylak a v posledni otec od rodiny..ted nejlepsi postava..Sheldon at se jde bodnout v porovnani s nim..

5.1.2019 | 14:56:26
Parzival

Po Leonardovi nejlepší postava. :)

redaktor
1.2.2018 | 21:59:41
fanta2pomeranc

Jediný z vědců, který je použitelný i v životě. Šikovný a milý

25.10.2017 | 13:19:33
1

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama