Game of Thrones (Hra o trůny) S08E01: Winterfell

S08E01: Winterfell

S08E01: Winterfell

Velká válka přišla. Zeď, která ochraňovala Sedm království, padla a armáda mrtvých Nočního krále směřuje do Západozemí.

cz sk
14.4.2019
11 760 000
56 minut

Základní info:

Režie: David Nutter
Scénář: Dave Hill
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Liam Cunningham: (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Conleth Hill (Varys), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Rory McCann (Sandor Clegane), Kristofer Hivju (Tormund), Iain Glen (Jorah Mormont), Joe Dempsie (Gendry), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Anton Lesser (Qyburn), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Gemma Whelan (Yara Greyjoy), Ben Crompton (Eddison Tollett), Jacob Anderson (Šedý červ), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Daniel Portman (Podrick Payne), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Marc Rissmann (Harry Strickland), Richard Rycroft (Wolkan), Harry Grasby (Ned Umber), Lucy Aarden (Craya), Marina Lawrence-Mahrra (Dirah), Josephine Gillan (Marei), Staz Nair (Qhono), Felix Jamieson (chlapec), Syd Ralph (žena), Eileen McCloskey (žena z vesnice), Katie Tumelty (žena), Rob McElhenney (železný), Martin Starr (železný), Dave Hill (železný), Alee Fauzi (lannisterská stráž), Adam Quigley-Nixon (lannisterská stráž), Jack Hudson (nemrtvý), Mark Quigley (vazal), …

Hlavní příběhové linie:

Zimohrad

Jon, Daenerys a jejich spojenci přijíždí na Zimohrad. Spolu s nimi přijíždí i jejich armády, které se tu utáboří. Sansa má obavy z toho, jak tyto armády uživí, zatímco Jon se shledává se svou rodinou. Jonova pozice jakožto krále Severu je ohrožena, protože se jeho vazalům nelíbí, že odpřisáhl svou věrnost Daenerys. Následně se dozvídá od Sama, že je potomkem zesnulého Rhaegara Targaryena. Druhý den ráno přijíždí na Zimohrad Jaime, který se tu setkává s Branem.

Královo přístaviště

Cersei je spokojena s pádem Zdi, nicméně je nucena se vypořádat s Euronem Greyjoyem, který mezitím přivezl Zlatou společnost. Qyburn mezitím pověří Bronna úkolem zabít královniny bratry, aby se už nemohli vrátit zpátky do Králova přístaviště. Theon zachraňuje svou sestru Yaru, která se vrací na Železné ostrovy, zatímco on zamíří na Zimohrad.

Poslední krb

Eddison Tollett se setkává s Tormundem a Berikem v Posledním krbu, kde jsou svědky toho, co tu způsobil Noční král a jeho armáda. Tormund následně řekne, že se musí vydat za Jonem na Zimohrad.

Počet smrtí

V prvním díle osmé série zemřela jedna známá postava, kterou je Ned Umber. Kromě něj zemřelo i šest železných na lodi Eurona Greyjoye.

Knižní předloha

První díl Winterfell mapuje dění pátého knižního titulu Tanec s draky ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje jednu kapitolu:

  • Kapitola 61: Znovuzrozený Griff

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Winterfell

Co s sebou přivezl Jon Sníh z jihu na Zimohrad?

Trailer k první epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
matoushr11

slušný rozjezd

1.3.2021 | 22:20:53
Milano33

Celkom slušný rozjazd. Je to viac-menej zrejmé, že táto epizóda slúžila iba ako predohra ku bitke o Winterfell. Pokiaľ bude táto séria smerovať týmto smerom kam smeruje, je tu naozaj obrovský predpoklad na to, aby sa zo seriálu Game of Thrones stal seriál s nejprestížnejším finálom všetkých čias. Tento diel vnímam nadmieru pozitívne, príjemne ma potešil a nabudil ma na ďalšie sledovanie epizód ôsmej série. Tento diel hodnotím číslom 80%, tj. ⇒ ★★★★

16.8.2019 | 21:35:20
apbt

smutné že asi nejlepšia epizoda sezony

22.5.2019 | 17:23:11
Gus.

Mě to bavilo.

14.5.2019 | 17:30:03
infosh

Strašnááá nuda…

2.5.2019 | 17:30:49
violetta

prostě jen velké zklamání o těch letech čekání… snad se jedoho kráného dne dočkáme knihy… ale asi spíš ne :-/

30.4.2019 | 22:52:15
Locker.

Chabé dialogy a často velmi nucené klišé…

29.4.2019 | 10:41:28
BizarníBibliofil

Jako cekala jsem vic. Ale asi svoji roli hraje to, ze byla dva roky pauza. Tak jsem se aspon velice rychle zorientovala v deji. No jsem zvedava, jak to dopadne mezi Johnem a Dany :P

26.4.2019 | 14:08:15
nevimjmeno2

Super rozjezd.

24.4.2019 | 0:28:16
LANNIKILLER

No, vůbec to nebylo špatný. Dalo by se říct, že na rozjezd to bylo dobrý.

redaktor
23.4.2019 | 19:39:18

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás